Skocz do zawartości
Przyjazny

Najmocniejszy PC dla Windows98

Rekomendowane odpowiedzi

W 2001 roku w domu rodzinnym zawitał pierwszy komputer. Ale niestety, już na tamte lata był przestarzały. Celeron niecałe 500 mhz, pamięć ram 32 mb i karta graficzna, która ... nie obsługiwała 3D. Oczywiście w kolejnym roku sprzęt się rozbudowało, dodało więcej pamięci, wymieniło dysk i kartę graficzną, dokupiło też napęd Cd-rom bo nie było w zestawie :)

 

Mimo, że w tamtych czasach w moim środowisku pc nie miało zbyt wiele osób, te które go posiadały cieszyły się znacznie mocniejszym sprzętem, przez co zieleniałem z zazdrości - Pentium 3 800mhz, 256 mb ram i Geforce 2.

 

I teraz po latach marzy się mi mocarny pc z 2001 roku.

 

W związku z tym pragnę złożyć jak najmocniejszy pc pod Windows 98. Wpadł mi w oko P3 1400 mhz, tylko nie jestem przekonany czy Windows08 go obsłuży. Do tego 512 mb ram bo przy Win98 więcej nie da rady i karta Geforce 3 lub 4 (ale bardziej skłaniam się ku 3 bo debiutowała w 2001 jako hit).

 

A co Wy możecie zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sensu nie widzę. Po co się uwsteczniać? Do czego zamierzasz go używać? 98 może nawet nie dżwignąć współczesnych przeglądarek internetowych. Możesz mieć np problemy z dostępnością

sterowników dla podzespołów komputera.

Jak już składać to na Windows10/11, ewentualnie myśleć o Linuxie. Albo jak już się uprzesz to instalować Windows XP, ale to też bardzo średni pomysł.

Moim zdaniem to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Flik napisał:

Ja w tym sensu nie widzę. Po co się uwsteczniać? Do czego zamierzasz go używać? 98 może nawet nie dżwignąć współczesnych przeglądarek internetowych. Możesz mieć np problemy z dostępnością

sterowników dla podzespołów komputera.

Jak już składać to na Windows10/11, ewentualnie myśleć o Linuxie. Albo jak już się uprzesz to instalować Windows XP, ale to też bardzo średni pomysł.

Moim zdaniem to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Dziękuję za odpowiedź ? 

Komputera nie zamierzam podłączać do internetu ani korzystać z przeglądarek 

Marzy się mi starszy sprzęt, o którym za dzieciaka mogłem pomarzyć. Odpalałbym starsze tytuły 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie byś złożył swojego wymarzonego zabytkowego trupa za 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz jak najmocniejszy sprzęt do WIN 98, czy sprzęt dokładnie z 2001r?

Co powiesz na to:

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600, albo Pentium 4 Extreme.  RAM: 4GB DDR2 800MHz GPU: MSI Nvidia 7900 GTO SSD: 60GB Sata MOBO: Gigabyte GA-G41-ES2L OS: Windows 98 SE. Ale to lata nieco późniejsze niż 2001r.

Albo to?  ATX 400W
Płyta główna - MSI 6712 VIA
Grafika - GeForce 4 MX440, albo 3 jak już bardzo chcesz.
Dysk ATA 160GB
RAM DDR400 512MB
Karta Sieciowa TP LINK
Karta Audio AC 97
Procesor AMD Athlon XP 1.35GHz
Chłodzenie AMD
System - Windows 98 SE

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Windows98 obsłuży dwa rdzenie? Ten procesor bardziej pod xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Windows98 se to nowsza wersja posiadająca sterowniki do obsługi dwurdzeniowego profesora i 4 GB pamięci?

Czy podana wyżej przez kolegę konfiguracja sprzętowa jest najmocniejsza dla W98 se?

A jaka jest najlepsza dla zwykłego Windowsa98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtych czasach miałem AMD Athlon 1 GHz, 256 MB RAM i Geforce 2 PRO (słabszy od Ultra, mocniejszy od GTS). Wszystko, do czego potrzebowałem chodziło mi elegancko poza Jedi Knight Jedi Outcast - na otwartym terenie trochę chrupało. Może trochę mocniejszy procesor by się przydał - Athlon pod 1,4 GHz albo mocny Pentium III, 512 MB ramu + Geforce 3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, keith napisał:

Ja w tamtych czasach miałem AMD Athlon 1 GHz, 256 MB RAM i Geforce 2 PRO (słabszy od Ultra, mocniejszy od GTS). Wszystko, do czego potrzebowałem chodziło mi elegancko poza Jedi Knight Jedi Outcast - na otwartym terenie trochę chrupało. Może trochę mocniejszy procesor by się przydał - Athlon pod 1,4 GHz albo mocny Pentium III, 512 MB ramu + Geforce 3. 

W tamtych czasach super pc. Zastanawiam się czy P3 800mhz nie byłby bardziej wydajny od tego Althona.

Ta gra na maksymalnych ustawieniach chrupała? Podejrzewam, że to nie kwestia ramu, jeśli już to grafiki, procesora.

P3 1300 MHz i GeForce 3 na pewno by sobie poradził.

Rozumiem, że jednak nie wiadomo jaki najmocniejszy procesor zostanie obsłużony przez win98?

I co do ostatniego wydanego Pentium3 1400 MHz myślicie, że z grafiką GeForce 4 i 512 ram odpalilby San Andreas w full detalach?

 

Edytowane przez Przyjazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z P4 nie ryzykował, chociaż jakiejś konkretnej wiedzy nie mam. P III był chyba trochę bardziej udaną konstrukcją a 4-ka miała jakieś problemy wieku dziecięcego.

98 ma limit pamięci chyba na 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wydasz pieniądze najpierw zobacz w maszynie wirtualnej, dosboksie albo w innym rozwiązaniu czy  granie dziś w gry sprzed kilku dekad w ogóle sprawia Ci frajdę. Może być tak, że żyjesz wspomnieniami gier z młodości, które nie wytrzymają próby czasu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy nie wystarczy Ci windows XP... Gtx750 jest najwydajniejszą, sensowną kartą pod ten system ,z dostępnymi sterownikami i nie wymaga dodatkowego zasilania. Wystarczy kupić jakiegoś della MT z i3 4150 i wyłączyć HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...