Skocz do zawartości
gta100

Rx 6800xt Red dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Warto brać tą grafe za 3149 PLN w media expert czy za drogo. Jak ogólnie ten model wypada na tle innych ? Może ktoś ma tego dragona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model taki sobie. Typowy średniak. Po zjechaniu z zegarkami na poziom 2000min-2100max powinno być solidnie pod względem kultury pracy. Większych promocji bym nie przewidywał, bo to są końcówki stanowe navi21. Nie produkuje się już tych gpu jak 6800xt. Czy warto? Zależy. Jak masz np. tylko 3.2k max, to nic lepszego z nówek nie kupisz w tym budżecie w PL. Za 4 klocki można już podumać nad 4070ti, który jest tyle wydajniejszy +- co droższy. Ogólnie czas na dobre modele 6800xt jak red devile, tufy w przyzwoitej cenie niestety już minął kilka miesięcy temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kasy to max. Grafa pod 4k choć szału niema. Myślałem nad 6700xt ale chyba będzie za słaby do takiej rozdzielczości. Sam już niewiem. Może ktoś doradzi czy na jakiś czas ta 6700xt Da radę w 4k? 2-3 lata?

Edytowane przez gta100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakich gier i w jakich detalach. Jak myślisz o nowościach w wysokich detalach, to zapomnij. 6700xt to jest karta pod 1440p + rozsądne detale.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba pozostaje ten 6800 xt choc też mam pewne wątpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kelam napisał:

Za 4 klocki można już podumać nad 4070ti, który jest tyle wydajniejszy +- co droższy. 

Może w rastrze, bo jak spojrzysz na RT i DLSS to 6800XT się chowa niestety :D 

Ja bym w tej chwili nie dał ponad 3k na starą kartę od AMD, chyba że używkę za jakieś 2500 z gwarancją na dwa lata, były takie nie wiem jak obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No liczę bez rt i fejkowych klatek. Ale skoro może wydać tylko tyle - 3.2k max, to wielkiego pola manewru nie ma z nówek. Ewentualnie polować na ciekawszą wersję 6900xt, ale to już używka w tych $$. Tak czy inaczej do 4k szału nie będzie w perspektywie kilkuletniej. FSR i rozsądne zarządzanie detalami będzie koniczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Ja bym w tej chwili nie dał ponad 3k na starą kartę od AMD, chyba że używkę za jakieś 2500 z gwarancją na dwa lata, były takie nie wiem jak obecnie. 

Również bym tyle nie dał za kartę z poprzedniej generacji, ale sytuacja jest jaka jest. Gdy ktoś nie ma możliwości dopłaty do 4000 zł i kupna 4070 Ti to jest skazany na stare modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były używki 6900XT Red Devil z gwarancją 20-24msc za 3000 zł.

Podtrzymuję zdanie, że ponad 3000 zł za 6800XT bym nie dał. 

To już lepiej raty 0% wziąć na 4070 Ti...

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

To już lepiej raty 0% wziąć na 4070 Ti...

I to jest rozsądna propozycja, ciekawe jak autor tematu się na to zapatruje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba przemysle temat i zastanowie się nad tym na spokojnie. Może cos z nowych radków 7900xt ceny podobne ale za to pamięci więcej i chyba ten 7900 jest wydajniejszy od 4070ti. Jednak radki droższe.

Edytowane przez gta100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ratach wychodzi 2700 PLN  i co robić Panowie? 1500 ziko taniej od 4070ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym wziął w raty 4070ti, sam za jakiś czas pewnie tak zrobię :D  Poczekać aż nowe Radki całkiem się zadomowią to może i nvidia coś opuści.

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie te 12 GB vram za rok dwa może być za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 12gb vram do 4k będzie mało, dziś jest to wystarczająca ilość jednak NVIDIA celowo daje pamięć na styk, do grania w 4k jest przewidziana 4080. Mimo wszystko i tak lepiej wybrać 4070ti

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś kiedy randki 7800 mają się pojawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gta100 napisał:

A wiadomo coś kiedy randki 7800 mają się pojawić? 

Wg 1 przecieku to prezentacja na computex (czyli umownie powiedzmy 1czerwca, z czego w sklepach pojawiłyby się pewnie realnie gdzieś koło początku lata ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którą ratę gratis płaci media expert. Dostaje się jakieś powiadomienie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, gta100 napisał:

Panowie którą ratę gratis płaci media expert. Dostaje się jakieś powiadomienie o tym?

Na pepperku pisali, że pierwszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączyłem pc pod tv 4k kablem HDMI 1.4 i czasem zaskoczy i wszystko działa ale jak wyłączę kompa i włączę to brak sygnału i świeci dioda na płycie VGA. Pod tv fhd problemu nie było. Jakieś porady? Kabel nowy zamówiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2023 o 21:38, gta100 napisał:

Panowie podłączyłem pc pod tv 4k kablem HDMI 1.4 i czasem zaskoczy i wszystko działa ale jak wyłączę kompa i włączę to brak sygnału i świeci dioda na płycie VGA. Pod tv fhd problemu nie było. Jakieś porady? Kabel nowy zamówiony.

 

W dniu 8.02.2023 o 17:46, Kelam napisał:

Model taki sobie. Typowy średniak. Po zjechaniu z zegarkami na poziom 2000min-2100max powinno być solidnie pod względem kultury pracy. Większych promocji bym nie przewidywał, bo to są końcówki stanowe navi21. Nie produkuje się już tych gpu jak 6800xt. Czy warto? Zależy. Jak masz np. tylko 3.2k max, to nic lepszego z nówek nie kupisz w tym budżecie w PL. Za 4 klocki można już podumać nad 4070ti, który jest tyle wydajniejszy +- co droższy. Ogólnie czas na dobre modele 6800xt jak red devile, tufy w przyzwoitej cenie niestety już minął kilka miesięcy temu. 

Do1440p który model wziąć. Cpu 5600

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gigabyte-radeon-rx-6800-gaming-oc-16g-gv-r68gaming-oc-16gd-7497486/

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-6800-gaming-oc-16gb-gddr6-11305-01-20g-7564767/

https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6800-challenger-pro-oc-16gb-gddr6-rx6800-clp-16go-7497488/

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-6800-xt-pulse-16gb-gddr6-11304-03-20g-5947823/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tej cenie to żaden, to już lepiej rtx 4070 brać, a jak już to szukać RX 6900/6950xt. Poza tym prawie wszystko co tu pokazałeś to turbo średniaki albo nawet low endy prócz nitro ale cena. W ogóle odkopałeś temat z lutego xd

Dobra zauważyłem, że jest tam wersja XT to od biedy to byłby najlepszy wybór ale i tak chłodzenie turbo średniak xd

Edytowane przez Ryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ryza napisał:

W tej cenie to żaden, to już lepiej rtx 4070 brać, a jak już to szukać RX 6900/6950xt. Poza tym prawie wszystko co tu pokazałeś to turbo średniaki albo nawet low endy prócz nitro ale cena. W ogóle odkopałeś temat z lutego xd

Dobra zauważyłem, że jest tam wersja XT to od biedy to byłby najlepszy wybór ale i tak chłodzenie turbo średniak xd

Ale który 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...