Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

Jako, że mój pc już bardzo ledwo dawał radę przy cyberpunku, a chciałbym zacząć przygodę z Hogwart Legacy,

to planuję zakup konsoli. Pierwsze co wpadło mi do głowy to oczywiście ps5,

ale jak zobaczyłem cenę xbox xs to zacząłem się zastanawiać. Jestem totalnym laikiem.

Proszę o opinię czy w porządku jest kupić taniego xboxa czy lepiej doinwestowac w ps5 i dlaczego.

Dziękuje serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XSS to konsola do FullHD/1440p, bez napędu - więc jesteś skazany na cyfre.
Do 4K ciut droższe masz XSX - 'technicznie' wydajniejszy niż PS5 no i ~800-1000zł tańszy, a multiplaformy zazwyczaj lepiej działają na XSX niż na PS5.
Ja używałem PS5 tylko do jednej gry... God of War Ragnarok, ale obecnie na exclusivy niema co patrzeć bo po czasie wszystko ląduje na PC.
Aktualnie wszystko co mam pograć kupuję na X'a albo ląduje to w GamePass'ie więc nie musisz bulić po 350zł za nową grę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomz napisał:

 ale obecnie na exclusivy niema co patrzeć bo po czasie wszystko ląduje na PC.

I tak i nie ...ale jaki to czas .. 2-3 lata po wyjściu na  konsole  gra ląduje na PC  jak nie  później  to obecnie żaden argument

Cytat

Aktualnie wszystko co mam pograć kupuję na X'a albo ląduje to w GamePass'ie więc nie musisz bulić po 350zł za nową grę.

No właśnie i tu pojawia się sens zakupu X'a   .Abo GPass swego czasu można było kupić na 3lata za 239zl  i zapewne ta "promocja " wróci  i jak ktoś ma średniego PC to opora we wszystko co jest na X'a  na PC za grosze .

Co do ceen samego X'a  jak GP  to już z końcem roku 22    było info z MS  ze będą podwyżki samych konsol jak i GP  bo ms  na tym nie zarabia a dokłada do interesu  do każdej sprzedanej konsoli 100$  i ileś tam$$ do kazdego  konta GP .Ale co się dziwić  jak  rozdają  gamePass po 4zł /3ms  lub 3 lata za 239zl .

A co wybrać :

Miho  nie myśl długo tylko bierz co ci bardziej pasuje i się podoba  więcej eksów będzie na PS5  z czasem  tak zawsze było ,SONY ma bdb te exy , to ze za 2-3 lata wyjdą na PC   to   teraz nie ma znaczenia .

Za grę online  tu i tu trzeba płacić abo ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raiders napisał:

Miho  nie myśl długo tylko bierz co ci bardziej pasuje i się podoba  więcej eksów będzie na PS5  z czasem  tak zawsze było ,SONY ma bdb te exy , to ze za 2-3 lata wyjdą na PC   to   teraz nie ma znaczenia .

No tak... ale w GP jest tyle gier ,że musiałbyś niemieć życia i grać 24/7 żeby to wszystko ograć.
Parcia na to ,że ex'a z PS trzeba ograć w dniu premiery też nie mam. Nie boli mnie to ,że pogram w to za 2 lata w lepszej jakości na PC - a czasem i za darmo (w GamePassie na PC jest Death Stranding a Epic na święta rozdawał go za darmo).

Tym bardziej po nowym Gran Turismo, kupowanie gier na premierę (jak dla mnie) mija się z celem  - wszyscy na to czekali a cała gra jest nudna i brzydka z grafiką rodem późnego PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy kupisz XSX (nie S, o tym później), czy PS5, to prawdopodobnie będziesz zadowolony, bo chyba żadnych konkretnych wymagań nie masz. Zarówno na Xboxie jak i na PS masz abonamenty z niezłymi tytułami (i toną szajsu XD), w tym momencie na PS jest zdecydowanie więcej exów, MS leci z tym w kulki mocno i od kilku lat jest więcej obiecanek niż efektów, ze strony Sony martwić się o to nie musisz. XSS nie radzę kupować, zaoszczędzisz, a za parę lat gry będą chodzić na nim jak kupa i i tak będziesz musiał zmienić na X'a albo piątkę. Popatrz sobie co już wyszło i co planuje Sony jak i MS, a potem wybierz co Cię bardziej interesuje, w tym momencie, jeśli patrzeć tylko na to co jest już na tych konsolach, to Xbox moim zdaniem nie ma za bardzo sensu, dopóki nie zależy Ci jakoś szczególnie na Forzie czy Halo, bo to jedyne co tam wyszło. Znowu gdyby MS więcej robił niż obiecywał i wydałby choćby połowę z tego co jest tam na kiedyś w planach, to Xbox miałby IMHO ciekawszą ofertę niż Sony. Na PC nie masz chyba zamiaru grać, więc nie ma tu znaczenia, moc też nie ma znaczenia - gry czasem lepiej chodzą na PS, czasem lepiej na Xboxie, ale różnice i tak są marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na konsole w kategoriach sprzętowych tylko gier.
Poza tym nie nastawiaj się na zakup długoterminowy, bo po co się ograniczać.
Jeżeli widzisz dla siebie gry na Xboxie (np. w gamepasie) to go kup, ograj i sprzedaj. Następnie kup PS5 i ograj exy.
W pewnym momencie i tak nie będziesz miał już w co grać :D o ile nie grasz w jakieś sieciówki, fify itp.

Jeżeli interesuje cię konsola tylko do Hogwarts Legacy i być może coś jeszcze, to właśnie te pozostałe gry mogą zdeterminować wybór.

Mówię o Xbox series X vs PS5, bo są porównywalne wydajnościowo.
Series s to słabszy sprzęt.

Mi zajęło 1.5 roku ogranie wszystkiego co chciałem na X. Sprzedałem go i mam teraz PS5, które i tak głównie stoi bo czeka na exy :D.

// edit

Jeszczę rozwinę w kontekście tej konkretnej gry.
Z tego co znalazłem to ta gra w trybie quality na Xbox Series S chodzi w 1188p 30FPS na mocniejszych konsolach to jest 1440p 30FPS z RT.
W trybie performance 900p 60FPS w stosunku do 1440p 60FPS na mocniejszych.

Nie napisałeś nam czy chcesz grać na TV czy na monitorze, bo jak na monitorze 1080p to ten S jeszcze ujdzie.
https://www.eurogamer.pl/porownanie-hogwarts-legacy-na-roznych-platformach-tak-wyglada-i-dziala-gra

i jeszcze o CP2077 w performance mode 60FPS z dropami do 50:

Cytat

Xbox Series S performance mode uses a dynamic resolution with the highest resolution found being 1920x1080 and the lowest resolution found being approximately 1422x800. FSR 1.0 appears to be used to upscale the image to 1920x1080. Xbox Series S also seems to be using Variable Rate Shading. Xbox Series S in performance mode has some graphical cutbacks compared to Xbox Series X in performance mode such as: reduced texture quality (this applies to both modes), shadow quality and crowd density.

Porównaj sobie to do wydajności twojego PC i będziesz wiedział czy zmiana na S w ogóle ma sens.

Edytowane przez KaBaSZo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tv 4k to Xbox series X lub ps5 , jak fullhd to xss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...