Skocz do zawartości
grzesiu_6

Licencja na Windows 10.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem od sąsiadki uszkodzonego laptopa bez dysku. Laptop ma licencję na Win10, tylko że on był kupiony w Anglii i tam był używany od nowości. Czy kod z naklejki zadziała z polską wersją Win10 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows od wersji 8 nie ma naklejki z kodem jeżeli system jest sprzedawany z laptopem. Wszystko aktywuje się na podstawie podłączonego kona MS albo sygnatury sprzętowej. Więc jeżeli masz jakiś klucz to jest spora szansa, że był kupiony osobno. Jeżeli w sklepie, to zadziała. Jeżeli w keyshopie/allegro/ebay za funta, to może już nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, narmiak napisał:

Windows od wersji 8 nie ma naklejki z kodem jeżeli system jest sprzedawany z laptopem. Wszystko aktywuje się na podstawie podłączonego kona MS albo sygnatury sprzętowej. Więc jeżeli masz jakiś klucz to jest spora szansa, że był kupiony osobno. Jeżeli w sklepie, to zadziała. Jeżeli w keyshopie/allegro/ebay za funta, to może już nie działać.

Czyli mogę próbować go aktywować tym kodem ? Laptop naprawiłem i teraz czekam na nowy SSD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Region zakupu nie ma znaczenia, jeśli chodzi o język, to po prostu zmienisz w systemie lub przy instalacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie o licencję na Windows 10. Kupiłem ze 3 lata temu na Allegro klucz do Win10. W laptopie poszedł CPU i nie będę go naprawiał, bo się nie opłaci. Czy ten klucz będzie pasował do innego laptopa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy chyba? od klucza - jeśli retail chyba tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz klucz przypisany do konta to możesz przenieść na inne urządzenie

Cytat

Od wersji 1607 licencja Windows 10 wprost pozwala na migrację sytemu na nowy (inny) komputer. 

Oczywiście należy zdeinstalować system z poprzedniego, dla wyeliminowania części ew. problemów można też ten poprzedni wyrejestrować (usunąć) z własnego konta Microsoft i to właściwie wszystko.

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2023 o 00:39, _Unix_ napisał:

Jeżeli masz klucz przypisany do konta to możesz przenieść na inne urządzenie

Nie mam przypisane do konta. Po prostu wpisałem kod podczas instalacji, system się aktywował i użytkowałem.

 

W dniu 20.03.2023 o 22:12, glauks napisał:

zależy chyba? od klucza - jeśli retail chyba tak

Ten Win to wersja OEM. Takie informacje znalazłem na swojej poczcie z emailem do sprzedającego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzesiu_6 napisał:

Nie mam przypisane do konta. Po prostu wpisałem kod podczas instalacji, system się aktywował i użytkowałem.

Jak używasz Skype albo Microsoft Store to masz konto, ewentualnie załóż podepnij do kompa i zobacz na stronie https://account.microsoft.com/devices czy coś się pojawiło. Plus zobacz co masz tutaj "Informacje > Zmień klucz produktu..."

w10.JPG.0e85370d2c99cfb31662b0472fca3b90.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto MS mam, ale tylko na XSX. Jak wejdę w link co podałeś to tylko Xboxa mi pokazuje. Na tamtym laptopie nigdy nie logowałem się na to konto. Czyli nic z tego, trudno, kupię nowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się na nowym laptopie, nic się nie zmieniło. Wpisanie kodu też nie działa, piszę, że nie można aktywować. 

Czy te klucze po 250 zł na Allegro to działają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2023 o 00:39, _Unix_ napisał:

Jeżeli masz klucz przypisany do konta to możesz przenieść na inne urządzenie

źródło

Chyba średnio pilnują tej dezaktywacji na starym urządzeniu. Miałem awarię mobasa. Kupiłem nowego kompa (ze starym nic nie robiłem) i aktywowałem OS na nim kontem M$. Teraz z ciekawości zalogowałem się na stronkę micrsofu i tam faktycznie dwie maszyny widnieją. 

Pewnie taki sam myk, jak z "czasową darmową aktualizacją do Win10", która ta promocja trwała wiecznie i długo po zakończeniu "oferty". Ergo m$ nie przejmuje się tym zbytnio :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie maszyny widnieją, bo jak masz konto MS, to użytkownik ma obowiązek odpiąć maszynę od licencji na koncie MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek, czy raczej gest dobrej woli użytkownika? Bo zapewne łamiemy jakieś postanowienia licencji, ale nikt (na czele z Microsoftem) tego nie egzekwuje. 

Ale nic, po ponad roku odpiąłem z konta starego kompa, a raczej uszkodzone mobo i dysk, który się został po nim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kilka dni temu Win10 na Dellu e7440, narazie korzystałem z okresu próbnego 30 dni. Wczoraj kupiłem licencję, wchodzę w Aktywuj, a tam pisze, że system został aktywowany przy pomocy licencji cyfrowej. Tylko, że ja nic nie aktywowałem. Laptop kupiłem uszkodzony i sobie naprawiłem. Wiem, że na nim był zainstalowany Win8 aż po dzień awarii.

Czy instalator wziął klucz z Biosu na Win8 do Win10 ? Nigdy nie miałem takiej sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...