Skocz do zawartości
ShizzeR

4070 Ti czy 7900 XT nitro vapor?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat to czy to bardziej jest wydajne?

SAPPHIRE Radeon RX 7900 XT NITRO+ Vapor-X 20 GB,

INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3,

Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix,

Ps. Nie mogę wkleić zdjęć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz testy i zdecyduj. Ja mam złe doświadczenie ze sterownikami AMD + szybko one tracą na wartości, a dodatkowo mało kto chce je potem kupić. Także pamiętaj o problemach przy odsprzedaży.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, lukibossss napisał:

Popatrz testy i zdecyduj. Ja mam złe doświadczenie ze sterownikami AMD + szybko one tracą na wartości, a dodatkowo mało kto chce je potem kupić. Także pamiętaj o problemach przy odsprzedaży.

Coś tam oglądałem wydaje mi że ten RX 7900 nawet bez nitro, wygrywa.

Aczkolwiek mnie tez denerwują sterowniki AMD, miałem 6800 OC XT, kupiłem używaną pograłem parę dni i wysłałem na gwarancję i dostałem zwrot pieniędzy 

Edytowane przez ShizzeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym brał NV, po pierwsze DLSS3 z FG, po drugie niższy pobór prądu, po trzecie lepiej trzyma wartość przy odsprzedaży. 

Tylko nie Inno3D, z tańszych warto wziąć Gainward albo PNY.

Edytowane przez galakty
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lukibossss napisał:

Ja mam złe doświadczenie ze sterownikami AMD

Zgadza się! Znajomy ma RX6750XT i sterowniki + oprogramowanie lubi się wysypać. Reset kompa = wczytywanie WattMan na nowo.

Od siebie mogę polecić PNY, działa tak jak w recenzjach :) 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie polecam Radeona  miałem 6750xt ale zwróciłem po tygodniu  po zakupie 3060 ti wszystko fajnie hula  stuttering minął i to przy moim dziadku 4790k

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tymi radkami, od lat miałem różne (nadal mam 6600XT w jednym z kompów) i nigdy żadnych problemów z nimi ?

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2023 o 20:37, lukibossss napisał:

Popatrz testy i zdecyduj. Ja mam złe doświadczenie ze sterownikami AMD + szybko one tracą na wartości, a dodatkowo mało kto chce je potem kupić. Także pamiętaj o problemach przy odsprzedaży.

Potwierdzam 100%. Sterowniki lipa, zawsze jakieś problemy miałem no i później mało kto chciał to kupić nawet w bardzo niskiej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 12:01, krzysiak napisał:

Nie wiem co wy macie z tymi radkami, od lat miałem różne (nadal mam 6600XT w jednym z kompów) i nigdy żadnych problemów z nimi ?

No ja też od czasów powiedzmy Rivy TNT miałem naprzemiennie radki jak i karty od niewidji. 
W obu stajniach zdarzały się jakieś wtopy ale żeby oczerniać ciągle jedną stronę, a drugą tylko wybielać jest moim zdaniem niepojęte.
Tak żeby być uczciwym, to w ciągu 1-2 roku właśnie miałem problemy ze sterami NV przy GTX 1660 od Zotaca i RTX 2060 od Inno3d. 
Stery AMD zawiodły mnie tylko przy regulacji obrotów wentylatora/turbiny bo to działa miejscami fatalnie - przez co robię to w Afterburnerze.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lameismynamewystarczy porównać tematy o RTX'ach a RX'ach - Ci od zielonych chwalą się wynikami OC/UV, jakieś pierdoły, a Ci z teamu czerwonego cały czas zakładają tematy: artefakty w grze X/ przy grze Y mam black screena/ słaba wydajność w grze Z. Mimo że radeony ma mniej osób, to więcej osób zgłasza problemy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to są stereotypy. Każdy Rumun to cygan i złodziej, każdy budowlaniec to pijak, a każdy radeon atakuje co chwilę zwalonymi sterami. Otóż nie każdy :szczerbaty:. Nv ma lepsze stery, ale niektórzy przedstawiają wizję używania radków jako jakąś katorgę i drogę przez mękę. Tymczasem 2 rok cioram w gierki na rdna2 i:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dalej porównując RTX (u mnie) i RX (u kumpla)... Kilkukrotne szybkie przełączanie (Alt+Tab) między Overwatch, a Chrome u niego potrafi doprowadzić do zamrożenia kompa i potrzebny reset, a u mnie nic się takiego nie dzieje (odpukać). Dodam, że grafika to jedyne co różni nasze zestawy aktualnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No widzisz. Nałogowo przełączam między grami a przeglądarką od lat i nigdy takiego przypadku nie miałem, żeby aż kompa zmroziło :cool:. Są niektóre gry, które mogą robić problem, ale to wtedy się gra może wysypać. Kiedyś mi się z tego powodu sypała seryjnie jedna przygodówka, ale to w czasach jak miałem gtx 1060. Ale do głowy mi nie przyszło pomyśleć, że to problem ze sterami gtx'a, tylko raczej z fuszerką w kodzie gry. Tak ogólnie można powiedzieć, że kompy nie są urządzeniami bezproblemowymi. Co chwilę się komuś coś psuje, sypie, robi problemy itd. To nie konsola. Ale oskarżanie o wszystko sterów amd jest dość komiczne.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... Nie aż tak drastycznie, nie mam takiej wiedzy żeby oskarżać, zwyczajnie dziele się doświadczeniami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, a ja swoimi. Forum przeglądają nie tylko bywalcy, ale też zwykli średnio zorientowani w hardware goście bez kont i fajnie żeby wiedzieli, że na radeonach też da się bezproblemowo działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da, ale również oczywistym jest że na AMD jest więcej problemów. NV jest dużo więcej na rynku, a jakoś tematów z problemami jest więcej na AMD. Przypadek?

Do tego należy dodać cholerną utratę wartości na AMD. Te karty jako używane tracą bardzo dużo. I ciężko je sprzedać.

Do tego RDNA3 jest gorszym produktem od RDNA2, nie widzę naprawdę żadnej zalety tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam miałem lapka z 7970M kiedyś i to była jazda gdy AMD raczkowało z przełączającą się grafiką, ale po 2-3 latach wszystko chodziło spoko na nim, wydajność była nawet lepsza niż na droższych z 680M czasami. Po kilku latach się Radek spalił, ale taki to już los kart graficznych że mogą wyzionąć ducha szczególnie że wtedy jeszcze nałogowo grałem w gry, więc rżnięty był on na całego. Do dziś u rodziców na integrze lapek działa do przeglądania internetu.

Sam się zastanawiam, czekam na spadek cen nowych kart w ogóle, ale jakbym zobaczył 7900XT za 4k, to bym go kupił już teraz. Trochę przegięcie do 1080p taka karta, ale przynajmniej po ustawieniu fps capa będzie pewnie ze 100W tylko ciągnąć, a jak zechce coś wymagającego odpalić, to moc do tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukibossss napisał:

@Lameismynamewystarczy porównać tematy o RTX'ach a RX'ach - Ci od zielonych chwalą się wynikami OC/UV, jakieś pierdoły, a Ci z teamu czerwonego cały czas zakładają tematy: artefakty w grze X/ przy grze Y mam black screena/ słaba wydajność w grze Z. Mimo że radeony ma mniej osób, to więcej osób zgłasza problemy.

Ja śledzę wszystkie tematy w podforum kart grafiki i częściej trafiam na problemy z GF niż Radkami. Oczywiście jest to spowodowane przez większą sprzedaż nv, jednakże tu się nie zgodzę z tobą. Nawet wczoraj wiele osób potwierdzalo u siebie błąd z nowymi sterami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sonio napisał:

Ja śledzę wszystkie tematy w podforum kart grafiki i częściej trafiam na problemy z GF niż Radkami. Oczywiście jest to spowodowane przez większą sprzedaż nv, jednakże tu się nie zgodzę z tobą. Nawet wczoraj wiele osób potwierdzalo u siebie błąd z nowymi sterami. 

XD

Tylko że problemem u NV jest zużycie 10% CPU po update sterowników.

W przypadku AMD potrafi Ci wywalić Windowsa i papa dane XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, galakty napisał:

XD

Tylko że problemem u NV jest zużycie 10% CPU po update sterowników.

W przypadku AMD potrafi Ci wywalić Windowsa i papa dane XD 

Wchodzisz w szczegóły ? 

Ale zobacz że poza głównym wątkiem o kartach, są osobne tematy z problemami z kartami, szczególnie starsze modele. Czyżby nowe modele były lepsze czy jak zawsze, optymalizacja dla nowej serii panie, a stare to sobie wymień xD

Choć muszę przyznać że ja nie rozumiem po co ludzie się męczą ci chwilę na nowych sterach. Jak coś źle działa to szukam nowych, a jak jest git to nie szukam +10% fps, bo zawsze (to może ja mam pecha) znajdę babol w sterach. 

Co do AMD, to ten ostatni babol był ciekawy, okazało się że problem występował jak ktoś naraz miał aktualizacje windowsa i grafiki. ;)

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sonio napisał:

Ja śledzę wszystkie tematy w podforum kart grafiki i częściej trafiam na problemy z GF niż Radkami. Oczywiście jest to spowodowane przez większą sprzedaż nv, jednakże tu się nie zgodzę z tobą. Nawet wczoraj wiele osób potwierdzalo u siebie błąd z nowymi sterami. 

Jak nie tematy na forum to własne doświadczenie, ja nigdy problemów z GTX'ami/RTX'ami nie miałem. W między czasie miałem też trzy radeony (no bo na papierze wypadały lepiej w tym budżecie) i z KAŻDYM miałem jakieś jazdy. I to nie takie drobne typu mniejsza wydajność, tylko albo crashe w grach, albo wywałka systemu. Nie każdy też ma czas bawić się z dziesiątkami sterowników, bo AMD nie potrafi ich przetestować... Podam Ci przykład, dla brejdaka szukałem karty, kupiłem mu radka i co chwila telefon, że ma jakiś problem. W takich przypadkach, jak chcę żeby karta po prostu działa to NIGDY już więcej nie kupię, ani nie polecę komuś AMD. Nie ma nawet takiej opcji. Dziwnym trafem odkąd bratu kupiłem RTX'a to nie miałem ani jednej skargi. Ty sobie możesz dalej iść w zaparte jakie to AMD jest super, ale ja im więcej nie zaufam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukibossss napisał:

Ty sobie możesz dalej iść w zaparte jakie to AMD jest super, ale ja im więcej nie zaufam. 

Przypisujesz mi rzeczy, których nie robię. Ja się przyczepilem tylko do tego co napisałeś że mniej osób zgłasza problemy na nv i wcześniej mówiłeś żeby porównać tematy. No to bzdura. Nie wynika z tego tak, jak czytam forum pclab, to mam wrażenie że to GF są tymi złymi xD. 

Inna sprawa, że na pewno czytając wypowiedzi użytkowników, warto wymienić że po czystej instalacji Windowsa, wielu z nich dokonuje kliku zmian ustawień w systemie czy przeglądarce . Na nv prawie nikt tego nie robi, więc karty AMD często nie są P&P, a przynajmniej nie były w starszych seriach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że z AMD najwięcej jest problemów jak zaczyna się przy nim gmerać. Przynajmniej z CPU. Radeony to już różnie, ale może też tu zasada nie ruszaj tylko używaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Na stock powinny działać poprawnie, ale też są cyrki czasami. Trzeba grzebac w BIOS, albo specjalnej wersji sterowników, albo coś tam coś tam. Najlepiej znaleźć jakąś stabilną wersję i nie ruszać. 

Natomiast grzebanie to już dramat totalny... Jak na NV przesadzisz z UV to grę wywali/sterownik. Na AMD wywala restart PC. Dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zawsze wolałem Intela/Nv... Parę razy bylem blisko czerwonych, nawet teraz zastanawiam się czy nie przyspieszyć upgradu i nie przeskoczyć na AM5 bo X3D zrobiły na mnie wrażenie i są tym wszystkim czego szukam w "następnym CPU".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...