Skocz do zawartości
COrel1308

Dobrze wykonany laptop 17.3 do 5500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej,

Szukam laptopa do pracy 17.3 cała do 5500 zł bez systemu operacyjnego. Laptop głównie będzie służył do pracy w środowisku CAD i programach obliczeniowych np. Autodesk Robot. Nie będzie to główna stacja robocza, a bardziej jako urządzenie do otwierania i pokazywania wcześniej policzonych modeli i wizualizacji 3D, więc nie musi mieć mega mocnej grafiki, a bardziej potrzebny mi jest wydajny procesor. Ważne jest także żeby się nie gotował podczas pracy, więc szukam czegoś gamingowego (w tym budżecie nie ma co liczyć na serię profesjonalne). Zależy mi także na dobrym wykonaniu, ponieważ często będzie przenoszony, otwierany i zamykany. Aktualnie mam Lenovo Legion i jestem zadowolony, ale może inny producent jest lepszym wyborem. Bardzo proszę o pomoc w wyborze najlepszego modelu. 

 

 

Edytowane przez COrel1308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zależy mi na przekątnej min. 17.3 lub większej. 16 to troszkę zbyt mało.

Wstępnie stworzyłem taką listę w X-kom laptopów które mnie interesują:

 

https://www.x-kom.pl/lista/nsqpgsmuv

Edytowane przez COrel1308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, COrel1308 napisał:

Zależy mi na przekątnej min. 17.3 lub większej. 16 to troszkę zbyt mało.

Wstępnie stworzyłem taką listę w X-kom laptopów które mnie interesują:

 

https://www.x-kom.pl/lista/nsqpgsmuv

Jeżeli chodzi o 17" praktycznie jesteś ograniczony do dwóch modeli MSI GF oraz Acer Nitro 5 i7-12700H/16GB/512 RTX3050Ti 144Hz 4999 zł

Jest po prostu tańszy a ma najwydajniejszy procesor na aktualny budżet. Reszta wyposażenia bardzo podobna.

Ewentualnie z 16" możesz dostać Huawei MateBook D 16 i7-12700H/16GB/512/Win11 5299 zł
Matryca IPS z 100% pokryciem kolorów, świetne wykonanie w pełni aluminiowa obudowa, wydajny procesor 14 rdzeniowy, system w cenie. Jak na 16" ma wagę tylko 1,7kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maxwawa napisał:

Osobiście brał był ten który polecił Ci @Stefan999

ale w 17 calach to wart polecenia jest tylko 

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 5 5600H/16GB/512/Win11 RTX3050 144Hz

Hej. Jeszcze kilka lat temu wziąłbym taki bez zastanowienia. Dziś już niestety oczy nie pozwalają i każdy cal ekrany ma znaczenie. 17.3 to konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, COrel1308 napisał:

Czyli z gamingowych jedynie Acer i MSI.

Z wydajniejszych tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, COrel1308 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Wybór padł na Acera z I7 i 3050TI

Daj znać czy jesteś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem średnio zadowolony z tego laptopa. Wydajność ma bardzo fajną, ale jest głośny pod obciążeniem i słabo wykonany. Pierwsza sztuka poszła na wymiana po tygodniu bo zaczął klikać zawias podczas otwierania. Dostałem wczoraj drugi egzemplarz, który działał dobrze w sklepie i otwierał się bez klikania. Postał na biurku i zaczęła klikać podczas zamykania. Może ten typ tak ma, ale w takim razie jakość wykonania jest na beznadziejnym poziomie. Laptop Lenovo kupiony za 2500 zł zaczął wydawać klikający dźwięk po 6 latach codziennego noszenia, otwierania i zamykania po 10 razy dziennie. Ogólnie jeśli komuś nie przeszkadza hałas i zależy mu tylko na wydajności to dobry wybór. Jeśli ktoś szuka przy okazji jakości to Acer jest śmietnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...