Skocz do zawartości
Venox_

Kupowanie z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, widziałem, że można kupić dużo taniej niektóre karty graficzne z USA. I jest na przykład taki RTX 4070 TI od ASUS'a za 800$ na Newegg. No i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda taki zakup i jak jest z przesyłką? Rozumiem, że trzeba jakąś firmę kurierską załatwić i jak sprawa wyglądałaby wtedy z ceną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 800$ to brutto czy netto?
No i obsługa jakiejś firmy wysyłkowej, która przepakuje, cło, VAT... Gwarancja tylko na USA. To się opłaca jak jesteś przy okazji na miejscu i sam przemycisz w bagażu rejestrowanym (ale może zginąć), bo w podręcznym może nie przejść. To już lepiej do Szwajcarii podjechać (acscomputer.ch , internet.ch)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA podają ceny netto, nie opłaca się GPU ściągać normalną drogą, 800$ +23% VAT to ~4400pln + koszta wysyłki, mogą dojść koszta obsługi celnej itd. No i gwarancja w USA :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować ze Stanów typowo, szukaj okazji u Hansa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat znajomy chce wysalas telefon do rodziny z USA do Polski ktoś poleci jakiego pośrednika użyć ? Aby nie było dużego CŁA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zenti napisał:

Podepnę się pod temat znajomy chce wysalas telefon do rodziny z USA do Polski ktoś poleci jakiego pośrednika użyć ? Aby nie było dużego CŁA?

W sensie jak oszukac urzad skarbowy na cle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najtaniej aby cała ta paczka kosztowała. Albo jakiś sprawdzony pośrednik

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zenti napisał:

Jak najtaniej aby cała ta paczka kosztowała. Albo jakiś sprawdzony pośrednik

Zazwyczaj USPS jest najtansze. Wolne, ale c'est la vie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak liczy cło i vat ?USPS od wartości produktu stanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odświeżam temat chciałbym się zapytać na jakiej podstawie dostałem Opłatę  za przedmiot<20$?

Z tego co piszą w internecie nie ma vatu ani cła na przedmioty<20$

 

 

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć

Nie wiem, gdzie znalazłeś takie informacje, ale nie ma już zwolnienia z VAT dla przesyłek niskiej wartości - Pakiet VAT e-commerce – objaśnienia podatkowe - Ministerstwo Finansów - Krajowa Administracja Skarbowa - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

W specyficznych sytuacjach można zwolnić towar z cła, ale nie z VAT. Należności celno-skarbowe to właśnie VAT + CŁO liczone od całkowitej wartości przesyłki tj. Wartość towaru + koszty transportu (to też zależy od zastosowanych Incoterms)  

 

Do powyższego firma, która obsługuje twój towar w procedurze importowej/exportowej dolicza swoją opłatę za wykonanie ww. Oczywiście, sam też możesz zgłosić taki towar, aczkolwiek nie polecam, europejski kodeks celny to dość długa lektura xD

Edytowane przez Dagedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok, to wyjaśniam:

Treść na stronie, do której podałeś link jest całkowicie nie aktualna - wszystko co jest tam zapisane zostało zmienione przez pakiet ecommerce EU

Potwierdzenia z UC nie dostaniesz, komunikaty odprawy otrzymuje osoba/firma zgłaszająca import/export w UC. 

Dokument SAD z odprawy powinien udostępnić Ci przedstawiciel, który w twoim imieniu dokonał zgłoszenia importowego. Komunikat importowy potwierdzający wprowadzenie towaru do obrotu i uregulowanie należności celno-skarbowych to ZC299

EDIT:

Wszystko wskazuje na to, że opłata dodatkowa to koszt operatora za obsługę celną przewożonego towaru. NA te 20 USD składa się koszt zgłoszenia exportowego w USA, koszt zgłoszenia importowego w UE, koszt podatku, w twoim wypadku cła nie było (na 99%)

 

Edytowane przez Dagedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dagedy napisał:

Cześć

Nie wiem, gdzie znalazłeś takie informacje, ale nie ma już zwolnienia z VAT dla przesyłek niskiej wartości

Tak na prawdę nigdy nie było! Ten przepis nigdy nie dotyczył zamówień wysyłkowych. Po prostu celnikom nie chciało się babrać w drobnicy, więc rzadko sprawdzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 209458 napisał:

Tak na prawdę nigdy nie było! Ten przepis nigdy nie dotyczył zamówień wysyłkowych. Po prostu celnikom nie chciało się babrać w drobnicy, więc rzadko sprawdzali.

Nie no, było. 

Zwolnienie z podatku i niska wartość to instytucja wywodząca się z 2009/132/WE a w PL art. 51 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zapisy uchylono 01.07.2021

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak random, ostatnio 2 paczki po 300$ przeszły mi bez vatu a jedną za 600$ z vatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dagedy napisał:

Nie no, było. 

Zwolnienie z podatku i niska wartość to instytucja wywodząca się z 2009/132/WE a w PL art. 51 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zapisy uchylono 01.07.2021

A czytałeś kiedyś ten artykuł? Bo ja akurat tak:

Cytat

Art. 51.
1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.
2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:
1) napojów alkoholowych;
2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;
3) perfum i wód toaletowych.
3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Pogrubienie moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że tu dojdziemy xD

Możliwe, że ja nie mam wiedzy, ale z tego co pamiętam nigdy nie pojawiła się interpretacja czym właściwie jest "zamówienie wysyłkowe", dlatego wszystko wisiało na punkcie 1.

I tak, ja wiem, że naczelnicy KAS wydawali interpretacje, ale ustawodawca tego jednoznacznie nie określił. Dlatego jesteśmy w momencie, że jeden rabin powie tak, a drugi nie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...