Skocz do zawartości
neofitaa

Warszawska firma Wydawnicza problem z rozliczeniami

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Warszawska Firma Wydawnicza

Chciałbym opisać mój problem z Warszawska Firma Wydawnicza. W sierpniu 2021 roku podpisałem z wyżej wymienionym wydawnictwem umowę na wydanie książki. W umowie końcowy termin został ustalony do dnia 15 stycznia 2022 do tego czasu nikt się ze mną z wydawnictwa nie skontaktował. Dosłownie w przeddzień wygaśnięcia terminu i nie dotrzymania umowy wysłano mi plik do wglądu. Oczywiście nie robiłem problemów.   Książka w ostateczności została wydana po kilku miesiącach opóźnienia pod koniec maja 2022.  W umowie jest zawarty punkt odnośnie rozliczeń za sprzedane książki  co 6 miesięcy do 31 czerwca oraz do 31 grudnia. Termin pierwszego rozliczenia minął 31 grudnia 2022 zgodnie z punktem umowy od dnia 31 grudnia  wydawnictwo ma 30 dni na wypłacenie prowizji ze sprzedanych książek.    Nikt się ze mną nie skontaktował. Próbowałem pisać na meila totalna cisza zero odpowiedzi.  Co robić. Gdzie s tym się udać.   Czy może ktoś  ma podobne problemy z tym wydawnictwem. Poszperałem trochę w sieci i tam wyczytałem trochę na temat  wydawnictwa WFW  i problemów w  przeszłości, Mam do siebie żal, że nie zrobiłem tego wcześniej tylko przeczytałem na opinie na Gowork.  Problemy spółki  były już wcześniej,  okazuje się, że kontakt z klientem jest do ostatniej wpłaty za wydanie książki, potem książka się sprzedaje, ale klient nie otrzymuje pieniędzy a wydawnictwo nie wywiązuje  się z umowy i nie płaci ludziom za sprzedane książki. Długa lista!!!!

https://forum.gazeta.pl/forum/w,11943,159936396,1599 36396,Klopoty_WFW_.html

https://jakoscobslugi.pl/o pinie/48995-warszawska-grupa-wydawnicza

Bardzo proszę o wszystkich poszkodowanych przez wfw pisanie na meila neofitaa@wp.pl w celu zebrania dowodów i potem szukania pomocy w programach TV to chyba najszybsza droga. Bo wniesienie sprawy do sądu niestety będzie to rozciągający się w czasie proces, a wydawnictwo w dalszym ciągu będzie bezkarnie naciągać innych autorów książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wydawnictwo, ale FIRMA wydawnicza. Czyli vanity (płaci się kasę tej firmie, by wydała książkę, kiedy powinno być odwrotnie - normalne wydawnictwo płaci zaliczkę dla autora, a potem % od sprzedaży każdej książki). Szkoda że nie zrobiłeś najpierw rozeznania. Napisz jeszcze maila, zadzwoń do nich. Jak nie będzie odzewu, to list papierowy z żądaniem zapłaty.

Na przyszłość polecam trzymać się daleko od vanity (korekta, redakcja i dystrybucja tam nie istnieje, biorą kasę o autora na starcie, więc o nic już nie muszą dbać), a wydawać książkę w normalnym wydawnictwie, ostatecznie jako self-publish. Czyli jak każą płacić chociaż złotówkę za wydanie - uciekaj stamtąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...