Skocz do zawartości
Selm

Szukam nowej karty graficznej, przedział cenowy nieznany

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nieznany bo nie znam się na sprzęcie i jego cenach. Preferowałbym jednak tańsze opcje - w tej chwili nie mam wiele pieniędzy i chodzi mi bardziej o to by komputer był sprawny niż o poważny apgrejd.

 

Aktualny sprzęt:

procesor AMD Ryzen 5600 

karta graficzna NVidia GeForce RTX 2070

płyta główna B450-A Pro

dysk SSD

zasilacz System Power 9 700W

Windows 11

 

Czy wymiana karty graficznej na nową oznacza, że muszę też wymienić zasilacz? Pytam bo wydaje mi się, że ostatnim razem musiałem.

Czy nowa karta graficzna jest fabrycznie posmarowana pastą chłodzącą czy muszę o to zadbać samemu?

Edytowane przez Selm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz ma 480W? wymień go na coś o mocy chociaż 550-600.  Kartę proponuje coś pokroju RTX 3060Ti/RTX 3070. Z uzywek np 2080 Ti, ale nie wiem czy ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że twoja obecna karta jest niesprawna? Jeśli tak, to nic taniej z używek nie kupisz co byłoby jakimś upgrade jak radek 6700xt. W okolicach 1.5k można wyrwać sensowną wersję z gw oczywiście. Z zasilaczem ciężko stwierdzić, bo napisałeś to tak, że nie wiadomo ocb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zacznijmy od tego ze kolega nie ogarnął tematu a ten Creative 0-48W to jest zasilacz ale do głośników a nie komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój 2070 umarł czy co ? :)
Jaki dokładnie masz zasilacz ? Teraz minimum to moim zdaniem 750W.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Raven07 napisał:

Teraz minimum to moim zdaniem 750W.

chyba do 3090

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2023 o 08:11, qrek1 napisał:

chyba do 3090

Lepiej mieć zapas niż na styk. Dowalisz dodatkowego osprzętu i potem okaże się że mało. Mniej niż 650-750 bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Raven07 napisał:

Lepiej mieć zapas niż na styk.

zapas dobrze mieć, ale pisanie że minimum to 750W to nadużycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, qrek1 napisał:

zapas dobrze mieć, ale pisanie że minimum to 750W to nadużycie

No może trochę :E Każdy patrzy na to inaczej. Za 2 czy tam 4 lata może braknąć. Zasilacza nie zmienia się tak często jak reszty gratów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Raven07 napisał:

Za 2 czy tam 4 lata może braknąć.

efektywność energetyczna jest niby coraz lepsza

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 20:15, grzela300 napisał:

Ten RTX 2070  którego posiadasz jest uszkodzony?

 

W dniu 8.03.2023 o 11:13, Spasiu napisał:

heh zacznijmy od tego ze kolega nie ogarnął tematu a ten Creative 0-48W to jest zasilacz ale do głośników a nie komputera

 

W dniu 7.03.2023 o 20:19, Kelam napisał:

Rozumiem, że twoja obecna karta jest niesprawna? Jeśli tak, to nic taniej z używek nie kupisz co byłoby jakimś upgrade jak radek 6700xt. W okolicach 1.5k można wyrwać sensowną wersję z gw oczywiście. Z zasilaczem ciężko stwierdzić, bo napisałeś to tak, że nie wiadomo ocb. 

Tak jest. Nie wiem co dokładnie jest nie tak z moją graficzną, wiem tylko, że łatwo się przegrzewa. Jest stara więc zakładam, że wymiana pasty chłodzącej nie wystarczy. A propos, czy nowa karta graficzna jest fabrycznie posmarowana pastą chłodzącą czy muszę o to zadbać samemu?

P.S. Zaktualizowałem informacje nt. zasilacza. Jest to System Power 9 700W.

Edytowane przez Selm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ponowne stworzenie tego samego tematu, robię to gdyż mam teraz nowe informacje i pytania.

Przedział cenowy nieznany bo nie znam się na sprzęcie i jego cenach. Preferowałbym jednak tańsze opcje - w tej chwili nie mam wiele pieniędzy i chodzi mi bardziej o to by komputer był sprawny niż o poważny apgrejd. Czy wymiana karty graficznej na nową oznacza, że muszę też wymienić zasilacz? Czy nowa karta graficzna jest fabrycznie posmarowana pastą chłodzącą czy muszę o to zadbać samemu?

Przy okazji, prawdopodobnie będę też potrzebował nowych zasilacza oraz wiatraka - mój stary wiatrak stał się nieznośnie głośny i nie, wyczyszczenie komputera nie pomogło. 

 

 

Aktualny sprzęt:

procesor AMD Ryzen 5600 

karta graficzna NVidia GeForce RTX 2070

płyta główna B450-A Pro

dysk SSD

zasilacz System Power 9 700W

Windows 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy dla większości kart na rynku. Nie ma potrzeby go zmieniać. Każda karta ma nałożona pastę termoprzewodzaca pod radiatorem - Ty nic nie robisz, tylko wkładasz kartę do płyty głównej, podpinasz zasilanie i tyle. Co do chłodzenia (a nie wiatraka) CPU - to do takiego procesora, jak masz możesz do 100zł kupić bardzo wydajne chłodzenie, typu Fera 5 (używana) lub nowa za ok 50zł więcej. Nic lepszego nie potrzeba. Będzie cicho i wydajnie. Oczywiście należy po zmianie chłodzenia na CPU pastę nałożyć - bo będzie lipa z temperaturami.

Po co w tym zestawie chcesz zmieniać kartę? Masz całkiem dobra, zwłaszcza, jak grasz w FHD (1080p). Choć i do 1440p to w dalszym ciągu dobra karta.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Crypt napisał:

Po co w tym zestawie chcesz zmieniać kartę? Masz całkiem dobra, zwłaszcza, jak grasz w FHD (1080p). Choć i do 1440p to w dalszym ciągu dobra karta.

Nie chcę ale muszę ją wymienić, od paru tygodni mi się przegrzewa. Wymiana pasty chłodzącej nic nie dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Selm napisał:

Nie chcę ale muszę ją wymienić, od paru tygodni mi się przegrzewa. Wymiana pasty chłodzącej nic nie dała.

Może zwyczajnie zostało to źle zrobione. Zwłaszcza, jeśli robi to ktoś, kto ma arenie pojęcie o takich operacjach. W 99% przypadków, wymiana pasty i termopadów oraz porządne wyczyszczenie układu chłodzenia pomaga na temperatury. Ten 1% który został, to karty uszkodzone i tam nic już nie poradzisz. Ale karty takie nie działają po parę tygodni, lecz po tych paru tygodniach do piachu idą.

Polecam dać komuś ta kartę na powtórna "operację" i wtedy zdecydować, co dalej.

Kupno nowej karty - OK - ale może nie będzie trzeba tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Crypt napisał:

Co do chłodzenia (a nie wiatraka) CPU

Wyjaśnisz mi różnicę? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki są np. w Holandii, to takie urządzenia produkujące prąd z wiatru :E

W sprzęcie komputerowym mamy pojęcia "wentylator" czyli coś TAKIEGO, lub chłodzenie CPU / procesora - czyli coś TAKIEGO, lub w formie AiO - coś TAKIEGO.

Tak w dużym uproszczeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Crypt napisał:

Wiatraki są np. w Holandii, w sprzęcie komputerowym mamy pojęcia "wentylator"

Okay, rozumiem, dziękuję :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...