Skocz do zawartości
Ronson

Komputer do gier, 3 opcje: the best, drogi, tani. Doradźcie, proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Co do 7600, to raz 13900K a innym razem AMD odstawiają go często o ok 20%. Bywa, że i o 30%. Oczywiście w kilku testach X3D wypada nawet o +40%, ale wiadomo, że tego nie można brać jako średnią, bo jedna gra zmieści swój kod w tej pamięci, a inna nie. 
Na następne +25% możemy musieć czekać 4 lata i dwie generacje. 
Wydaje się, że różnice typu 10% to niedużo, ale przy żółwim postępie wydajności jednowątkowej w procach, gdzie już bywały i lata gdzie przez 2 lata mieliśmy łącznie +8%.
No te 20% to jednak "boli".
(dla przykładu: 
https://i.gyazo.com/e66b1afc4f111c64e9a79dd9516472ca.png
Intel +27%, AMD 3D +43%

W każdym razie jeśli są już procesory średnio szybsze o +25%, to kupowanie 7600 jest kiepskim pomysłem. Do tego ma 6 wątków. W 100% wystarczająco do gier, gdzie głównie się liczy jednowątkowa, ale mamy niestety takie korpo jak Ubi, które sobie może znowu dowalić DRMemu zjadające kilka rdzeni, i wtedy 7600 zacznie tracić. Nie wiem jak z Ray-tracingiem, bo mnie ten temat nie interesuje. Wiem, ze to zwiększa narzut i po premierze PS5pro będą pewnie gry bez opcji wyłączenia RT.
Może odwrotnie. Wziąć 4090 i 12100F, a jak wyjdzie 7800X3D to może 13900K stanieje.

Sam już nie wiem. 

4080 niby starczy, ale przy 6500 vs 8900 za kartę, gdzie 4090 dzieli od 4080 przepaść (nawet ponad +50%) to też tak średnio.
Szkoda, że Erę zamknęli. Może u nich by się dało bez kompromisów ;)

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ronson napisał:

Wziąć 4090 i 12100F

Po co skoro nie możesz wymienić procka? A 12100F to słaby procek, 4090 wymaksowuje znacznie mocniejsze jednostki.

13900K nie stanieje przez AMD, Intel bardzo powoli obniża ceny.

14 minut temu, Ronson napisał:

Gra widać bardzo lubi cache bo 5800X3D jest sporo powyżej 7600X, mimo że uśredniając to ten drugi jest jednak nieco szybszy. No i tu musisz się pogodzić z jednym - gry są różne, procesory są różne, wyniki też będą różne. Nie ma jednego procka dobrego we wszystkim, a wyciąganie ekstremów nie jest miarodajne. To samo dotyczy kart graficznych, 4090 jest średnio 25% szybsza od 4080 (są ekstrema w obie strony), ale jest 35% droższa i zużywa o 50% więcej prądu.

20 minut temu, Ronson napisał:

Wydaje się, że różnice typu 10% to niedużo, ale przy żółwim postępie wydajności jednowątkowej w procach, gdzie już bywały i lata gdzie przez 2 lata mieliśmy łącznie +8%.

Wydajność jednowątkowa rośnie szybciej to raz. Dwa - małe wzrosty bywały wtedy gdy Intel był monopolistą a AMD nie miało do niego podejścia. Wtedy przez 5 lat mieliśmy 4 rdzenie, a IPC wzrosło w sumie może o 5-10%. Teraz to się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kalderon

W jaka platforme sugerujesz teraz isc, bo juz kompletnie zwariowalem. Czekac na tego 7800X3D i walic w AMD, czy po prostu i5/i7 13600k? Oprocz pracy gram raczej w esportowe tytuly. Przy okazji moze ktos sie wypowiedziec, ktory monitor lepszy do gier Alienware AW2723DF, czy Odyssey G7? 

Moj temat umarl, a w sumie dalej nie wiem co kupic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Po co skoro nie możesz wymienić procka? A 12100F to słaby procek, 4090 wymaksowuje znacznie mocniejsze jednostki.1

Bo pierwszy proc jest na straty. Nie można go sprzedać, więc im gorszy tym lepszy. 
 

Cytat

 

3900K nie stanieje przez AMD, Intel bardzo powoli obniża ceny.

 

Możesz mieć rację, ale jeśli 13900K nie jest lepszy w grach od 7800X3D, a ten będzie i tańszy i zadowoli się tańszym chłodzeniem (a do tego dojdą tanie płyty, bo właśnie kilka dni temu na r/hardware było info, że w końcu płyty za 125$ się pojawią) to nikt tego Intela kupował nie będzie. Intel MIAŁ megapozycję, ale ludzie dziś uznają AMDeki za dobre procki do gier. 
Logika więc sugeruje, że KS zostawią jako drogi, a K będzie tańszy. 
Niestety równie dobrze Intel może znowu po prostu zignorować ten segment. Przecież dla Intela i AMD wydajne proce do gier to jest promil ich zysków, niestety dla nas, graczy. Już nie raz olewali.
Także może masz rację. Pewnie masz rację. Ale... nadzieja umiera z matką głupich, czy jakoś tak.
4090 jest sporo szybsza od 4080. A patrzeć na ekstrema faktycznie nie ma co, ale za to rozsądnie jest brać je pod uwagę, bo przecież zawsze jest tak, że gra chodzi tak jak pozwala najgorszy element w kompie. 
ce10333d49a09fc4d16911f36c36f37e.png

 

Jak wychodzi gdzieś tylko +25% to raczej jest bottleneck gdzie indziej. Można dyskutować czy gdzieś to wyjdzie BEZ zmiany proca na np. najszybszy w roku 2025, ale realna różnica jest większa niż +25%. I patrzenie, że są gry gdzie o tyle się te karty różnią, to już nie jest ekstremum, bo w procach są różne architektury, ilości cache, zarządzanie predykcją itp. itd. itezet. Ale tutaj karty mają tą samą architekturę i jak wyjdzie +45% w choćby jednej grze, to myślę, że to po prostu gra gdzie ta różnica wyłazi, a w innych póki co mniej.



edit
@Falki
ZDECYDOWANIE czekać na 7800X3D. Do pracy może nie jest super, ale kiepski też nie, a w grach nic mu nie podskoczy w cena/wydajność (przynajmniej nie w półce najwydajniejszych proców do gier)

Co do monitora to ja się nie znam, ale znam się na zagadnieniu obrazu w ruchu. I tutaj pytanie czy uważasz ten aspekt za ważny   czy jesteś świadomy, że ten aspekt jest ważny. Jeśli tak, to zapraszam na forum blurbusters do sekcji Eliminating Motion Blur — LightBoost / ULMB / ELMB / DyAc

Przejrzyj wątki albo załóż swój. Oczywiście forum jest anglojęzyczne, więc w tym języku trzeba. Podasz budżet i kryteria, to może ktoś coś doradzi. Na szybko to Ci powiem, że jakieś 0,5% monitorów i 1% tych polecanych do gier, radzi sobie poprawnie z ruchem. Nie znam się, bo dla mnie po prostu monitor, który bym chciał kupić nie istnieje i siedzę na starociu.  ¯\_(ツ)_/¯ 
Jednak możesz nie mieć aż tak wyśrubowanych wymagań co do obrazu w ruchu (brak trybu single strobe w 60fps? Nie kupię choćby za 5zł :D ) i coś może znajdziesz. Oczywiście na dzień dobry kubeł zimnej wody: VA odpadają. Każdy jeden model.
edit2:
Wiem o monitorze OLED 240Hz, który będzie miał tryb BFI/strobe. Ale nie wiem czy wychodzi za miesiąc, kilka czy pod koniec roku. Ja bym poczekał albo kupował starszy model OLED TV LG (starszy bo nowe są pozbawione funkcji do poprawnego obrazu w ruchu, niestety :( )

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK od lat, wiec angielski problemem nie jest zadnym. Natomiast idzie sie zalamac, bo tydzien temu mialem juz wszystko wybrane, a teraz wyglada na to, ze wszystko jak krew w piach. Bylem przekonany do i5 13600k na ddr5 i mobo gigabyte’a UD na ekranie G7 od Samsunga, a wyglada na to, ze trzeba czekac na X3D i brac ekran od Alienware. Cyrk. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ronson napisał:

Wiem o monitorze OLED 240Hz, który będzie miał tryb BFI/strobe. Ale nie wiem czy wychodzi za miesiąc, kilka czy pod koniec roku.

Monitory OLED kosztują tyle co większość budżetu na całość. Dwa - one nie maja i nie potrzebują żadnego strobo, czasy reakcji są błyskawiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Monitory OLED kosztują tyle co większość budżetu na całość. Dwa - one nie maja i nie potrzebują żadnego strobo, czasy reakcji są błyskawiczne.

Polecam forum blurbusters oraz artykuły na ich stronie. Temat rzeka, ale w skrócie: mylisz się i to mocno. Co gorsze - żaden obecnie sprzedawany monitor OLED nie radzi sobie z ruchem bo po prostu nie ma trybu, który na to pozwala: https://blurbusters.com/persistence-vs-motion-blur/
Stare TV OLED LG mają BFI w 60 i 120Hz oraz menu do ustawiania kompromisu jasność/ostrość obrazu w ruchu.
Nowsze mają tylko w 60 lub tylko w 120 (już nie pamiętam) i brak menu. A najnowsze chyba całkiem nie mają. 
Czas reakcji to nie jest coś co wpływa na jakość obrazu w ruchu. Jedynie tak niektórzy myślą, bo zbyt wolny czas reakcji w LCD, szczególnie tych wolnych, jak VA, narzuca JESZCZE jeden problem na ten jaki już tam był, przez co laik go nie widzi. To trochę jakbyś miał oceniać czy plastiki w aucie głośno wibrują przy 140km/h, ale jechał bez tłumika. Owszem, hałasują, ale inny problem przykryje to kompletnie i tak się dzieje jak piksel w LCD VA przestawia się pół roku.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dotyczy fizyki i tego jak działa ludzkie oko. Czyli każdego wyświetlacza bez wyjątku. Ale nie róbmy offtopu. Są artykuły na Blurbusters.com Jakby to nie wystarczyło, to można napisać PMkę, bo na żadnym temacie nie znam się tak dobrze jak na tym, więc jakby co, to służę wiedzą w razie potrzeby. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace nad budżetem.

Może uda się rozciągnąć do 14.5-15K na kompa.  Ale to jest na zasadzie "jak wyjdzie 14.8K to przez miesiąc będzie trzeba odliczać czy starczy na bułki w sklepie", więc absolutnie nie da rady np. zestawu za 15.5K

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ronson napisał:

Trwają prace nad budżetem.

Może jakąś zrzutkę na forum zorganizujemy :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O budżet nadal prowadzone są boje, "najlepiej do 13K", ale kolega walczy dzielnie.
Za to jest bardzo dobra, zmieniająca wszystko, wiadomość. Jednak się DA przesunąć zakup na wtedy, gdy będą 7800X3D. Jak to bywa? Dzień premiery według AMD to dzień sprzedaży w Polsce czy trzeba doliczyć?
Jak myślicie przeliczą cenę, zakładając, że się masa ludzi rzuci na te procki a AMD nie kryje się ze swoją miłością do robienia sztucznych braków, aby podbijać postrzegalną "atrakcyjność" kart? Zakładam, że ilość procków 7800 też nie będzie taka jaka być powinna. 
Liczyłem na razie 2700. 
 

W dniu 14.03.2023 o 13:11, karsone napisał:

 gigabyte który daje 4 lata gwarancji i

Gdzie mogę znaleźć informacje na temat tego przedłużenia?
Bo tutaj https://www.gigabyte.pl/support/warranty nic na ten temat nie ma. 

W morelach brakuje kilku części. Wybrałem zamienniki. 
I tak nie zmieściłem się w budżecie. 
Spróbowałem w X-kom, ale tam nie wyszło taniej, a promo na płyta+proc AMD wygasa.

gigabyte 4090
Gigabyte ds3 (o, jak za czasów C2D :D ) albo coś w podobnej cenie. W morelach nie ma tego modelu, ale może się do kwietnia pojawi. Oby.
Noctua D15S bez drugiego wentyla, bo taniej (430zł) Jak nie wydoli z budżetem, a 7800X3D będzie miało boxowe chłodzenie to (niestety dla mnie - narzędzia składającego ;)) może na kilka miesięcy bez chłodzenia, a sobie D15 czy coś innego tańszego dokupi później. Jeszcze nie wiem czy jest sens pakowania się w D15, ale zapas może się przydać latem. Tylko czy w ogóle cooler CPU będzie słychać jak obok pracować będzie 4090 z niższej półki cenowej? Obok na tym forum jest już wątek o wyborze coolera do 7800X3D to będę go śledził a jak ktoś ma opinie/sugestie to proszę tam, żeby więcej osób skorzystało z porady. :)

zasilacz za ok 750zl. Tu znowu w Morelach nie ma wszystkiego co wymienialiście w tym wątku, ale za ok 800 coś na pewno się uda. Jak budżet będzie trzeba skroić to może tutaj się coś znajdzie tańszego. Corsair RM850(cośtam), MSI które polecaliście, albo Bequiet (znowu - nie wszystko jest w dostępne)
RAM póki co za 770. Znowu - jak nie da rady, to się weźmie ze stówkę tańsze, ale trzymam kciuki, żeby nie było trzeba, bo mimo cache i tak różnica między 6000 CL 40 a 6000 32 jest bardzo duża, więc niech te chociaż 36 lub 34 by było. 
Obudowa - tutaj jeszcze nie wiem. Lian Li III jest polecany, a najlepiej Torrent, ale torren to 1100zł. Lian Li taniej, ale znowu nie ma tego w Morelach. A w xkomie sumarycznie wychodzi drożej.
Dysk SSD - Niech Spoczywa w Pokoju, bo niestety dostał w oko gumką przy rozciąganiu budżetu. Będzie przekładka ze starego kompa. :)

Przez dwa tygodnie ceny mogą być wyższe albo niższe. 7800x3d może kosztować 2400 zamist 2700, albo i 3200. Dolar może stanieć albo zdrożeć, bo możliwe, że robi się właśnie za oceanem niezła zadyma przy której kryzys z 2008 to wiaterek. 
Może płyta się jakaś tańsza pojawi.
A może AMD przedłuży lub da inną promocję po końcu tej obecnej (do końca kwietnia)
W każdym razie wygląda na to, że komp będzie na absolutnym wydajnościowym max. 7800X3D i 4090.
Będę się chyba wpraszał do niego czasem pograć, hehehe ;)

 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od startu tego watku do 7800x3d z 4090. Grubo. Ja polece z AMD tez, ale karte wole wymienic co 2-3 lata, niz pakowac sie w 4090.  Super sprawa. Czekam na efekt koncowy. Jakies fotki wrzuc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też polecał wziąć 4080 i resztę podzespołów "dopracować". Starczy wtedy na dobre aio i fajną obudowę. Za 3 lata wymienić gpu.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, karsone napisał:

Ja bym też polecał wziąć 4080 i resztę podzespołów "dopracować". Starczy wtedy na dobre aio i fajną obudowę. Za 3 lata wymienić gpu.

Tylko, że jest ryzyko, a radość z posiadania nowego kompa z 4090tką na pewno będzie na innym poziomie. W końcu to PC "naj" wydajnościowo. Każdy gracz chce choć raz się przekonać jak to jest mieć taki.

Niby macie rację z 4080. Jest jednak potężny problem. Niepewna przyszłość.
Mam nadzieję, że nic z tego się nie sprawdzi, ale oto zagrożenia jakie widzę:
- NV kompletnie oleje rynek PC gaming. Im nie przeszkadza, że 4070 (gdyby NV nie kombinowała z nazewnictwem. Przypomnę, że 470 było nie aż tak daleko od 480 zwana 4090 (się sprzedaje słabiej niż 570. Dlatego może za rok dostaniemy podkręcone 4090ti w cenie 1999$ i nic więcej. A potem to może 5090 na szynie 256bit, bo czemu nie. I 6080 na 64bit. 
- możliwe, że różnicy w wydajności nie będzie prawie wcale, bo wszystko pójdzie w RT. Zobaczcie na liczbę tranzystorów i porównajcie wydajność. Przecież w rasteryzacji to powinna sobie poradzić tak samo karta z połową tych tranzystorów co 4090. Szczególnie że projektowanie GPU na następne procesy będzie cholernie drogie i NV jak zwykle zrobi układ do AI/compute/itp. i najwyżej go tylko przystosuje do rynku gier tak jak zrobili z kartą nazwaną potem 2080ti. 
- a może pójdą w MCM. Tutaj może w czymś będzie super, a w innym będzie kulało, bo wad liczenia na dwóch chipach się w 100% nie da obejść. Może dodadzą cache, który załatwi problem, ale co jeśli nie?

I teraz może być tak, że wyda kupę kasy na te 4060 zwane 4080, czyli 6500zł, a po dwóch latach, żeby mieć w rasteryzacji wydajność 4090 będzie musiał po sprzedaży 4080 dołożyć 3/4 tego co dziś jest różnicą między 4080 a 4090.
Nvidia specjalnie, w duecie z AMD, wyceniła te karty tak źle, żeby się 4080 po prostu nie opłacało. 6500zł vs 8800zł. A różnica w wydajności równa przeskoku o generację. Kiedyś taka różnica w cenie to była między 6800GT a 6800ultra, gdzie było całe 13% różnicy. Przepłacali najbogatsi i snoby. Normalni ludzie mogli kupić 6800 za 1600zł zamiat 2300, a proste OC w zasadzie wyrównywało tą kartę z 6800ultra (więc różnica była tylko taka, o ile się dało 6800ultra podkręcić). To było normalne, zdrowe dla rynku. A dziś najbardziej opłacalną wydajną kartą od NV jest niestety ta najdroższa. 

Jestem zdania, że lepiej 4090 kosztem innych części, ale zobaczymy jak wyjdzie z budżetem vs. cenami po premierze 7800 i zobaczę co tu jeszcze napiszecie. Nie mówię, że taką opcję całkowicie wykluczam. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karsone

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie gdzie znajdę info o tym programie rozszerzającym gwarancję dla Gigabyte o rok, do 4 lat.

Gigabyte podaje info o dłuższej, ale tylko dla kart Aorus. 
Znalazłem wzmiankę w jednym sklepie, ale bez szczegółów. Jakbym nie próbował szukać to nic o 4 latach nie znajduję ani w necie ani na stronie Gigabyte, gdzie jest tylko  info, że jest 36 miesięcy.

Może w tym jednym sklepie gdzie o tym wspominają, po prostu pomylili się i podali to na stronie karty GamingOC mimo, że to przysługuje tylko nabywcom Aorusów?

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4080 gaming oc I normalnie na stronie gigabyte rejestrowałem kartę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ronson napisał:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie gdzie znajdę info o tym programie rozszerzającym gwarancję dla Gigabyte o rok, do 4 lat.

Masz nawet na stronie Gigabyte

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N4080GAMING-OC-16GD#kf
https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N4090GAMING-OC-24GD-rev-10-11#kf

4 Years Warranty (Online registration required)


 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Dziwne, że oficjalna strona Gigabyte Polska o tym nie wie i nie wspomina ani słowem. Do tego jak na tej stronie jaką podlinkowaliście, wybrać Warranty i wybrać Polskę, to wyświetla się ogólne info i ani słowa o przedłużonej.
Nawet strona rejestracji ma napis "register your AORUS product".

Ależ bajzel z tym. No nic. Po prostu trzeba się będzie zarejestrować i dopytać przez ich formularz kontaktowy, żeby była 100% pewność, bo pewnie ktoś dał dudy przy robieniu strony, ale lepiej mieć pewność, jeśli ten dodatkowy rok to główny powód dla którego kolega ma kupić ten akurat sprzęt.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od gwarancji, to po prostu dobry model.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pewność, przecież pisałem Ci że robiłem to nie dawno i 100% wszystko działa na karcie gigabyte. Podajesz dane, model karty i zdjęcie dowodu zakupu - to wszystko.  

@Ronson

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam. Musiałem być mocno zmęczony i mi to umknęło. 
Dzięki raz jeszcze za info :beerchug:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyklarował się zestaw więc zapytam czy macie jakieś uwagi

płyta Gigabyte B650M DS3H albo Gaming X AX - 880-980zł. Tutaj jest micro-ATX w DS3H i mATX oraz ATX w modelu Gaming X AX i jeszcze nie wiem co wybrać. Niestety chyba nie da się znaleźć czegoś co nie będzie miało piszczących cewek bez przekraczania 150% ceny tego najtańszego DS3H
procesor 7800X3D za ok 2400-2500 mam nadzieję.

karta: Gigabyte Gaming OC 4090, za 8600-8800zł z powodu 4 lat gwarancji i niezłych opinii. Jakby w chwili zakupu sporo taniej było co innego z 4 latami gwarancji, to może będzie zmiana.
RAM: Corsair Vengaance 6000 CL 30-36-36 za 820zł
obudowa: Bequiet Silent 802, za 8xx zł, bo jak mają piszczeć te cewki a komp tuż przy uchu na biurku, to może być problem. Nie wiem jeszcze czy w ogóle da się używać kompa z 4090 bez zdejmowania tego wygłuszanego panelu z przodu. Może zwyczajnie 4090 wymaga więcej przeciągu. Tutaj najbardziej mi zależy na Waszych uwagach. W razie czego rozważane są Phantex 600S, Fractal Torrent i jeszcze jakaś z 500 czy 5000D w nazwie jeśli byłby problem z kasą.
zasilacz: Corsair RM850X Shift.  850zł Strasznie ciężko wybrać zasilacz. Niby kilka modeli polecanych tutaj i nie tylko, ale zawsze jakiś zonk. A to brak kabla 16pin w zestawie, a przejściówek nie chcę. A to uwaga, że dany model nie nadaje się do kompów z jednym urządzeniem biorącym bardzo dużo prądu (a taka niestety jest 4090)
A to wolna reakcja zabezpieczeń a mając w kompie 4090 to lepiej aby byla większa szansa, że w razie czego zasilacz odetnie prąd zanim się 4090 usmaży. Inny ma kiepski, hałaśliwy jak na tą klasę wentylator, a ten RMX też nie jest idealny, bo jest obrócony i boję się czy starczy miejsca no i jest dość drogi lub bardzo drogi, bo jeszcze nie wiem czy dobrze patrzę, czy tańszy jest bez dostarczanego w zestawie przewodu do karty 16pin. Co do miejsca to powinno starczyć. 3cm chyba jest - liczyłem patrząc na obrazek i porównując rozmiar slotów na karty (odstęp 2cm) do szerokości wolnego miejsca. Wymiarów dokładnych nie ma w instrukcji obsługi obudowy a na stronie zasilacza nie ma listy kompatybilnych obudów (cudnie po prostu, brawa dla obu firm)
Rozważam jeszcze Fortrona Hydro G pro 850
opieram się o tą ściągę:

https://cultists.network/140/psu-tier-list/
 

 

Dysk SSD: nieważny

chłodzenie CPU: Freezer 7 lub cokolwiek najtańszego co pójdzie do starego kompa, a ze starego do nowego idzie wtedy Noctua D15.

klawiatura i mysz - brak
monitor: jeszcze nie ustalono czy w ogóle jakikolwiek
 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...