Skocz do zawartości
geforc

Reanimacja trupa - do 1000zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam komputer 10 letni, chwilowo nie mogę mieć nowego za 10000zł bo mam inne wydatki typu budowa itp. Chcę reanimować tego swojego, wiem że cudów nie będzie ale zawsze może być lepiej. Tym bardziej że nawet jak kupię nowy to ten ze mną zostanie. Mam na to 1000zł. Mój obecny komputer to

i5 4670k

ASrock z87 Extreme 6

16gb DDR3 2133mhz 2x8gb

GTX 780 3gb Palit Jetstream

Zasilacz Fractal Design Newton R3 600W

 

Gram w gry takie co nie ma na konsolach, np. Tarkov który O DZIWO, na obecnym sprzęcie, działa nawet w 50fpsach co jest dość zaskakujące...

 

Jak ja to widzę? dokupię takie same 2x8 ramu, kosztuje mniej więcej 300zł, nówka. Do tego może GTX 1660 6gb? widziałem na olx/allegro około 700zł 

 

Jak wy to widzicie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 800 zł kupisz używanego rtx'a 2060 i to byłaby dobra opcja. Ewentualnie fajne ceny mają rx'y 580 4gb bo widuje po 350 zł, choć tutaj przeskok nie byłby tak duży.

Do tego szukałbym i7 4 gen do 200 zł, choć z tego co widzę to niektórzy wołają za nie chore ceny. 

Też jest opcja kupić używkę r5 1600 i używaną płytę a to co masz sprzedać, tylko wtedy wypadałoby ram podkręcić/wymienić na te +3000mhz bo na ryzenach to daje dużo.

Więc myślę że w 1000 zł się zmieścisz a zyskasz sporo wydajności jeśli weźmiesz rtx'a 2060.

32gb ramu to totalny bezsens w takim komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, geforc napisał:

A sama grafika np taka https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-dual-6gb-gddr6-CID99-IDTxBW6.html

 

byłoby już lepiej ? lepiej będzie od 1660 ?

Rtx 2060 jest sporo lepszy od gtx'a 1660 ale tutaj też potrzebna jest wymiana procesora bo ta i5 jest słabiutka do nowszych kart.

Ja bym brał rtx'a 2060 + poszukał taniej płyty na AM4 i do tego ryzen 2600, ewentualnie 1600/1600AF/1600X. Po sprzedaży obecniej platformy powinieneś się zmieścić w 1000 zł tylko, że trochę trzeba poszukać części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja nie chce za dużo szukać, nie mam kiedy, chcę kupić włożyć i miec jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje i7 4 generacji (w normalnych pieniądzach czyli tak do 200 zł) i rtx 2060. Choć ta i7 jest mocno na styk do tego rtx'a 2060 i w niektórych grach może być ograniczeniem ale w twoim przypadku nie widzę za bardzo lepszej opcji jeśli wymiana platformy odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli i7 4770K i RTX2060 ? tylko ten rtx to od 1000zł w górę... Może 1060 6gb ? jak dużej różnicy nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, geforc napisał:

Czyli i7 4770K i RTX2060 ? tylko ten rtx to od 1000zł w górę... Może 1060 6gb ? jak dużej różnicy nie będzie

Na olx idzie znaleźć za 800 zł. Za 1000 to już nie warto go kupować.

1060 6gb jest dużo słabszy od niego i raczej nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typek sprzedaje za 400zł 1060 dual 6gb od palita, nie warto nawet za tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, geforc napisał:

typek sprzedaje za 400zł 1060 dual 6gb od palita, nie warto nawet za tyle ?

Możesz poszukać jeszcze RX 5600 XT za 500-600 zł, albo GTX 1650 Super ale tutaj kwestia VRAM - tylko 4GB więc trzeba sprawdzić czy gry w które grasz potrzebują więcej VRAM czy styknie.

Obie karty nowsze i wydajniejsze od dziadka 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie w Escape From Tarkov gram, tam raczej trzeba Vram... obecnie mam 3gb i normalnie w 50fpsach gram ale wolałbym te 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Dirian napisał:

Możesz poszukać jeszcze RX 5600 XT za 500-600 zł, albo GTX 1650 Super ale tutaj kwestia VRAM - tylko 4GB więc trzeba sprawdzić czy gry w które grasz potrzebują więcej VRAM czy styknie.

Obie karty nowsze i wydajniejsze od dziadka 1060.

Różnica między gtx'em 780 a gtx 1650s nie jest aż taka duża. Nie wiem czy warto się w to bawić w ogóle.

Autor ma budżet 1000 zł i tutaj nic lepszego niż rtx 2060 + lepszy procesor raczej nie da się znaleźć a karty pokroju gtx'a 1060/gtx 1650s są moim zdaniem za małym przeskokiem z gtx'a 780. Lepiej kupić raz a porządnie.

 

Od biedy można spróbować poszukać rx'a 580 4/8gb do 400 zł (bez wymiany procka) i wymienić tylko kartę bo te gtx'y 780 pewnie trzymają wysokie ceny względem swoim możliwości. Dużego skoku fps nie będzie ale koszt po sprzedaży starej karty powinien się w zamknąć w 200 zł. Tylko niech autor sprawdzi testy na yt, czy taka różnica w wydajności go zadowala.

 

 

Edytowane przez Kerri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak starczy kasy na RTX 2060 to jak najbardziej, ale autor chyba kombinuje żeby wydać na GPU jak najmniej. Czysto mocowo GTX 1650S nie wypada super lepiej, ale dodajmy do tego nowszą architekturę + świeższe sterowniki i w grach będzie różnica raczej trochę większa niż na papierze.

Niemniej zgoda - jak robić sensowniejszy upgarde to też szukałbym RTX 2060 tym bardziej, że tam możemy sobie jeszcze z DLSS korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym kupił tylko takie coś bez procka

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2060-gaming-pro-oc-6gb-ex3 

 

to jest najtańsza o której pisaliście...

 

tu też jest, tańsza https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-dual-6gb-gddr6-CID99-IDTxBW6.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

duże różnice między gigabyte a palit? czy w moim przypadku obojętne jaka 2060 ?

Edytowane przez geforc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit jest ok.

Procka też warto by zmienić bo tutaj masz tylko 4 rdzenie / 4 wątki i to jest duży problem. No ale też pytanie czy warto reanimować takiego trupa, z drugiej strony jak nie ma opcji żeby przerzucić się za jakiś czas na coś nowszego to lepiej już reanimować niż się dalej męczyć na 4c/4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, geforc napisał:

A jak bym kupił tylko takie coś bez procka

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2060-gaming-pro-oc-6gb-ex3 

 

to jest najtańsza o której pisaliście...

 

tu też jest, tańsza https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-dual-6gb-gddr6-CID99-IDTxBW6.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

 

duże różnice między gigabyte a palit? czy w moim przypadku obojętne jaka 2060 ?

Nie rozumiem dlaczego tak kombinujesz. Ta i5 to kiepski pomysł do rtx'a 2060 i już Ci to pisałem. Nawet i7 4 gen może mieć problemy w niektórych grach żeby wykorzystać potencjał rtx 2060.

Rtx 2060 widziałem na olx nawet za 750-800 zł więc trzeba poszukać. I ważne żeby nikt Cie nie oszukał bo to jednak olx (można się umówić na sprzedaż przez allegro, tylko ciut wyższe prowizje są).

i7-4770 może znajdziesz za 200 zł i to połączenie ujdzie choć idealne nie będzie. Ale na pewno nie ta i5 do rtxa 2060.

Od biedy możesz poszukać rx'a 580 4gb (widziałem za 350 zł) lub wersji 8gb (tak do 420 zł bym szukał) i wtedy nie wymieniać procesora. Gtx'a 780 sprzedajesz za około 200 zł i koniec końców wymiana kosztuje cie 200 zł około i masz jakieś 20-30% więcej wydajności. Niewiele ale niedużym kosztem.

 

Jeśli chodzi o różnice w rtx 2060 (i ogólnie każdej karcie) to patrz tylko na kulturę pracy i temperatury bo różnica w wydajności między rtx'ami 2060 jest prawie żadna. Musisz poszukać informacji która wersja jest przyzwoita. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to, kupuję RX 580 8gb za 400zł i mam tą samą większą wydajność co jakbym kupił za 1000zł - i7 4770 i RTX 2060 ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, geforc napisał:

No to jak to, kupuję RX 580 8gb za 400zł i mam tą samą większą wydajność co jakbym kupił za 1000zł - i7 4770 i RTX 2060 ?? 

Nie wiem po czym to wywnioskowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była wersja "od biedy" - jakbyś coś chciał zrobić możliwie tanio bez wymiany CPU. Wrzucając i7 i RTX 2060 będziesz mieć lepszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no teraz rozumiem, a konfiguracja RX580 8gb + i7 4770 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, geforc napisał:

No to jak to, kupuję RX 580 8gb za 400zł i mam tą samą większą wydajność co jakbym kupił za 1000zł - i7 4770 i RTX 2060 ?? 

To jest zupełnie inna opcja. Wymieniasz tylko kartę na rxa 580 4/8gb. Ta karta jeszcze w miarę pasuje do twojej i5, która nie powinna jej przesadnie ograniczać.

Tutaj wydajesz około 400 zł (możliwe że swoją obecną sprzedasz za 200) więc koniec końców upgrade wyjdzie Cię +/- 200 zł. Z tym, że przyrost wydajności będzie na poziomie 20-30%, może ciut więcej ale czy to będzie satysfakcjonująca zmiana to już każdy powinien sobie sam ocenić. Imo to za mało żeby się bawić w upgrady.

Ale główną i najlepszą opcją byłby zakup rtx'a 2060 ale przy tak mocnej karcie potrzebujesz lepszy procesor bo ta i5 by ją mocno ograniczała. Bez zmiany płyty głównej w grę wchodzi i7-4770/4770k, o ile znajdziesz w normalnie cenie czyli okolice 200 zł (ceny niektórych starszych podzespołów mogą mieć mocno zawyżone ceny więc będzie duży rozstrzał cenowy). 

W przypadku zakupu rtx'a 2060 i i7 będzie zapewne co najmniej dwukrotny wzrost wydajności względem tego co masz obecnie.

 

Najważniejsze to, że nie możesz dać bardzo mocnej karty do słabego procesora bo i tak ten procesor będzie ograniczał jej wydajność i to nie ma sensu. Dlatego do rtx'a 2060 musi dojść wymiana procesora. 

5 minut temu, geforc napisał:

A no teraz rozumiem, a konfiguracja RX580 8gb + i7 4770 ?

Raczej średnia opcja. Tzn jak już kupiłbyś tą i7 i masz budżet 1000 zł to kup tego rtx'a 2060, który starczy Ci na dłuższy czas. Kupując rx'a 580 zapewne za jakiś czas będzie Ci nadał mało.

Lepiej kupić raz a konkretnie, tym bardziej, że te zmiany, które Ci proponuję są w stanie zmieścić się w budżecie jak dobrze poszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak do tego 2060 oraz i7 4790 dodać 16gb ram? warto czy juz nie ma sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w 2060. Ale jak koledzy piszą, upgrade cpu też by się przydał. Masz dużo szybkiego ramu i to Cię ratuje, może ostatecznie jakiś 4770 miałby sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...