Skocz do zawartości
geforc

Reanimacja trupa - do 1000zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, geforc napisał:

a jak do tego 2060 oraz i7 4790 dodać 16gb ram? warto czy juz nie ma sensu ?

Nie ma sensu do takiego komputera. Po prostu zrób to co Ci każdy radzi, bez własnych widzi mi się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to mogę za 500 zł sprzedać GTX 1060 6GB którego aktualnie użytkuję ale myślę nad wymianą.

Sam jestem zaskoczony jak wydajna może być ta karta w 2023 roku, najnowsze zdziwienie - stabilne 60 FPS  w benchmarku na średnio-wysokich w Forza Horizon 5 na WQHD ! (2560x1440). W grze to nawet stabilne 80-90FPS:

Moim zdaniem lepsze to + upgrade CPU na przykładowo i7-4790 (bez K) - za 300 zł na allegro

GTX 1060 6GB jest praktycznie 100% wydajniejszy od GTX 780!! (link: 1060 6GB vs 780 )

LlGAZjx.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, manuelos napisał:

Jakby co, to mogę za 500 zł sprzedać GTX 1060 6GB którego aktualnie użytkuję ale myślę nad wymianą.

Sam jestem zaskoczony jak wydajna może być ta karta w 2023 roku, najnowsze zdziwienie - stabilne 60 FPS  w benchmarku na średnio-wysokich w Forza Horizon 5 na WQHD ! (2560x1440). W grze to nawet stabilne 80-90FPS:

Moim zdaniem lepsze to + upgrade CPU na przykładowo i7-4790 (bez K) - za 300 zł na allegro

GTX 1060 6GB jest praktycznie 100% wydajniejszy od GTX 780!! (link: 1060 6GB vs 780 )

LlGAZjx.png

Jakby co to rx 580 8gb jest tańszy niż ten twój GTX 1060 i jest wydajniejszy z 15%.

Gtx 1060 nie jest 2 razy wydajniejszy. Ten test który wrzuciłeś jest jakiś przekręcony bo gdziekolwiek indziej jak się sprawdzi to różnice są na poziomie 20-30%.

Wciskasz ludziom kit tylko po to żeby komuś wcisnąć kartę. Jak niby gtx 1060 ma być lepszym wyborem niż rtx 2060 z i7, które da się zmieścić w budżecie??

Co ty za głupoty piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no poluje na RTX 2060 i do tego i7 4770 albo 4790, od razu spytam duża różnica jest między 4770 a 4790 ? czy dla mnie niezauważalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, geforc napisał:

duża różnica jest między 4770 a 4790 ?

4790 ma 100 MHz wyższe turbo i 200 MHz wyższe taktowanie bazowe. Pewnie nie zauważysz tego, ale jak cena będzie ta sama to lepiej brać szybszy.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=75048,75122,80806

Jeśli idzie o Tarkov, to z tego co pamiętam gra działa na 2-3 wątkach, więc procesor z większą ilością wątków prawie nic tam nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MassTA napisał:

4790 ma 100 MHz wyższe turbo i 200 MHz wyższe taktowanie bazowe. Pewnie nie zauważysz tego, ale jak cena będzie ta sama to lepiej brać szybszy.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=75048,75122,80806

Jeśli idzie o Tarkov, to z tego co pamiętam gra działa na 2-3 wątkach, więc procesor z większą ilością wątków prawie nic tam nie da.

No Tarkov potrafi też ramu zeżreć dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytałem o zasilacz, czy 600W Fractala da radę ? obecnie to GTX 780 podłączam z tego co pamiętam na dwie wtyczki, 8 i 6 pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te RTX 2060 nie były używane do kryptowalut ? jest jakieś ryzyko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, geforc napisał:

a te RTX 2060 nie były używane do kryptowalut ? jest jakieś ryzyko ?

Ryzyko, że były wykorzystywane do kopania krypto jest ogromne, w przeciwieństwie do wcześniejszych generacji, na RTX 2x i 3x bardzo opłacalnie się kopało. 

Ryzyko, że będą z tego powodu problemy ? To zależy czy było kopane profesjonalnie, w odpowiednich warunkach, czy bez pojęcia o tym jak robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@geforc Nie dokładaj tam i7, nie opłaca się. Jeśli chcesz to mogę Ci sprzedać swój zestaw z i5 8400 oraz gtx1660ti. Bez dysków, zasilacza i fery 5 prawie zmieścisz się w budżecie, a po odsprzedaży bez problemu zamkniesz się w 1000 zł. Jeśli chcesz załatwić to szybko i bez dopłacania ponad budżet to mogę przyjąć twój sprzęt w rozliczeniu, ale nie po cenach rynkowych, ponieważ mam już złe doświadczenia w pozbywaniu się staruchów :E 

 

Edytowane przez musichunter1x
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 14:27, geforc napisał:

Witam, mam komputer 10 letni, chwilowo nie mogę mieć nowego za 10000zł bo mam inne wydatki typu budowa itp. Chcę reanimować tego swojego, wiem że cudów nie będzie ale zawsze może być lepiej. Tym bardziej że nawet jak kupię nowy to ten ze mną zostanie. Mam na to 1000zł. Mój obecny komputer to

i5 4670k

ASrock z87 Extreme 6

16gb DDR3 2133mhz 2x8gb

GTX 780 3gb Palit Jetstream

Zasilacz Fractal Design Newton R3 600W

 

Gram w gry takie co nie ma na konsolach, np. Tarkov który O DZIWO, na obecnym sprzęcie, działa nawet w 50fpsach co jest dość zaskakujące...

 

Jak ja to widzę? dokupię takie same 2x8 ramu, kosztuje mniej więcej 300zł, nówka. Do tego może GTX 1660 6gb? widziałem na olx/allegro około 700zł 

 

Jak wy to widzicie?

Przerabiałem to, mniej więcej z takiego samego sprzętu startowałem: i5 4gen, 16GB, gtx1060 6GB.

Najpierw wrzuciłem kartę 5600XT i w kilku grach karta nie wchodziła na wyższe taktowania.

Procek robił bottlenecka.

Zmieniłem proca, mobo, ramy: kupiłem Ryzena 5600 + 32GB + plyta am4. Kop jest konkretny, pozbyłem się problemu z ograniczeniem przez CPU.

 

Wg mnie co nie wykombinujesz to cudów nie będzie - rozważ wymianę proca, mobo i ramu. Jakiej karty nie wrzucisz to w pewnym momencie cpu będzie ciągnął wszystko w dół.

Edytowane przez azurePL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zdecydujcie bo każdy co innego pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty nie opinie

a) 4 gołe jajka sa dzisiaj dla gier bootleneckiem

b) i7 Haswell/Skylake/Kaby Lake  kosztuje absurdalne kwoty gdy z "i7"  10 Gen (zwana dla zmyłki i3-10100F) jest poniżej  300zł , a Ryzen x600  6/12  od 150zł -  

 

Dlatego opcje są dwie

a) Intel minimum od 10Gen od  i3    (4/8 core)

b)  AMD   minimum 1600/2600/3600/5600   (6/12 core) 

Edytowane przez robbo2k
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żebyśmy się też zrozumieli, na przykładzie takiej gry Escape From Tarkov, po tym upgrade ja NIE OCZEKUJĘ że z 50fpsów na niskich i w 1080p przeskoczę w 100 fpsów w 1080p. Jak będzie wzrost o te stabilne 10fpsów to już będzie dobrze dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw do testu 720p i zobacz jak Ci się gra. Jeśli nadal źle to IMO wina cpu i wymiana GPU nic nie da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-rfo

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-ryzen-5-3600-CID99-IDToEIq.html

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-1060-6-gb-13396901418

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-g-skill-ddr4-16-gb-3600-13394590267

 

3600 + 1060 + 16 GB DDR4 da Ci największego kopa. Swoje części możesz sprzedać już teraz i szukać czegoś. 1060/1070 jako GPU, 1070 max można dać 800 zł. 

DDR3 2133 to prawie topka RAMu, sprzedaż je za sporo. (250-350 zł nawet). 

 

Po sprzedaży części to pokusiłbym się nawet na 5600 + 1060.

 

 

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ktoś tu pisał że 10xx to już antyki i nie warto się w to pchać...

 

Za dużo zachodu jest, ja chcę coś plug and play a nie szukać miesiącami, wymieniać i modlić się żeby działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, geforc napisał:

Przecież ktoś tu pisał że 10xx to już antyki i nie warto się w to pchać...

 

Za dużo zachodu jest, ja chcę coś plug and play a nie szukać miesiącami, wymieniać i modlić się żeby działało

Antyk czy nie, nic innego w tej kwocie nie ma. Możesz próbować sprzedać swój sprzęt bardzo wysoko (RAMy i płyta to prawie topka) dla konesera albo kogoś kto składa retro buildy, i szukać używanego 3060/RX 6600 - https://allegro.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-6600-eagle-8-gb-13257708315

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-6600-8-gb-13377804551

 

Bez zmiany procka, zmiana GPU mija się z celem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak 80% na alegro wystawia topkę dla maniaków retro i jakoś ich nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, TheMr. napisał:

Antyk czy nie, nic innego w tej kwocie nie ma. Możesz próbować sprzedać swój sprzęt bardzo wysoko (RAMy i płyta to prawie topka) dla konesera albo kogoś kto składa retro buildy, i szukać używanego 3060/RX 6600 - https://allegro.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-6600-eagle-8-gb-13257708315

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-6600-8-gb-13377804551

 

Bez zmiany procka, zmiana GPU mija się z celem. 

 

zmiana na i7 4770/4790 też nic nie da? przedtem ktoś pisał że tak będzie ok no i filmik który wrzuciłem pokazuje taką konfigurację i dobrze to działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, geforc napisał:

zmiana na i7 4770/4790 też nic nie da? przedtem ktoś pisał że tak będzie ok no i filmik który wrzuciłem pokazuje taką konfigurację i dobrze to działa...

W porównaniu do 3600? Nic. Będzie odrobinę lepiej, zamiast 100% lepiej za podobną kasę. Masz taki a nie inny próg cenowy, więc trzeba trochę poświęcić czasu żeby wszystko spiąć. A, i 1% low w Tarkov gwarantuje Ci, że na 4770/4790 będą nisko, Tarkov wymaga silnego RAMu i CPU.

 

https://www.reddit.com/r/EscapefromTarkov/comments/rzzcht/abysmal_performance_on_i74790kgtx_1070_and_16_gb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

W porównaniu do 3600? Nic. Będzie odrobinę lepiej, zamiast 100% lepiej za podobną kasę. Masz taki a nie inny próg cenowy, więc trzeba trochę poświęcić czasu żeby wszystko spiąć. A, i 1% low w Tarkov gwarantuje Ci, że na 4770/4790 będą nisko, Tarkov wymaga silnego RAMu i CPU.

 

https://www.reddit.com/r/EscapefromTarkov/comments/rzzcht/abysmal_performance_on_i74790kgtx_1070_and_16_gb/

To jak to wytłumaczysz

 

 

Więc zamiast GPU to wymienić na 4770 i dokupić 16gb ramu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
    • Widzisz musiałeś zjechać z zegara aby takie napięcie było stabilne i straciłeś wydajność względem stock z pudełka a na NV idzie zrobić i to prawie zawsze lepszy zegar niż na stock z mniejszym poborem prądu niż na stock i zyskać lepszą wydajność na radku tego nie zrobisz, ja zbiłem 120W względem stock ale to na zegarach 2100-2200 a stockowo bez zabawy z power limitem (plug and play) karta trzyma w grach 2500mhz no ale z takim zamiarem kupowałem tą kartę kupić topkę danej serii i zejść z poboru do max 250-270w, takiego RTX ludzie kupowali i robili 100W mniej a wydajność i tak potrafiła być lepsza niż bez UV, sideband zrobił bodajże na 3080 przy 0.77v zegar o 15mhz lepszy niż na stock  nigdy tego nie zapomnę chyba   Co do poboru prądu to dopiero od RDNA3 masz raportowany pobór całej karty a na poprzednich gen masz "gpuchip power draw" i to jest raportowany programowo pobór samego GPU wystarczy mieć watomierz, trochę obliczeń zrobić stratę na zasilaczu i reszte kompa i widać że nadal coś się nie zgadza  Jak cię ten temat interesuje to zerknij tutaj https://www.igorslab.de/en/radeon-rx-6950xt-rx-6750xt-and-rx-6650xt-review-with-the-energetic-crowbar/8/
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...