Skocz do zawartości
COrel1308

Acer Nitro 5 17.3 - dźwięk podczas otwierania matrycy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Kilka dni temu nabyłem Acer Nitro 5 17.3 cala (2022 An515-58). Przy pierwszym otwarciu w sklepie matryca otwarła się zupełnie bezdźwięcznie. Laptop postał kilka dni w domu otwarty. Potem kilka razy przeniosłem w dedykowanym plecaku z miejsca na miejsce i zauważyłem, że teraz jak się otwiera (łapie za środek nie za brzegi), to matryca wydaje z siebie ciche kliknięcie przechodząc przez pewien punk podczas otwierania. Czy te laptopy tak mają, czy może jakość wykonania jest tak marna, że po niecałym tygodniu zaczynają pojawiać się pierwsze problemy z zawiasami? W sklepie na wystawie testowałem prawie identyczne laptopy (Helios 300 Predator) tylko w wielkości 15.6 i one otwierają się bezdźwięczne. Do tej pory używałem Lenovo Legion i po 3 latach codziennego otwierania i zamykania po 3-4 razy dziennie zawiasy nadal chodzą jak nowe i nie wydają z siebie żadnego dźwięku.

 

 

Edytowane przez COrel1308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To starszy model i ma inne zawiasy. U mnie ten dźwięk jest dużo cichszy, ale tego samego typu. Z tego co zrozumiałem to jest normalne i laptopa trzeba otwierać za 2 punkty. Może ktoś kto ma taką samą generację jak ja wypowie się jeszcze czy u niego też klika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop wymieniony na nowy egzemplarz. W tym zawiasy nie strzelały jeden dzień: wczoraj został odebrany, dziś strzelają podczas zamykania. Te laptopy chyba wszystkie mają bardzo niską jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To strzelanie w czymś przeszkadza? przypomniało mi się narzekanie użytkowników xonara że ten strzela przy starcie pc :E ostatnio też gość z forum zwracał corsaira rmx bo przy wyłączaniu pc słychać "pyknięcie" wziął drugi egzemplarz i miał to samo bo te zachowania są normalne.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać działa :). Problematyczne jest natomiast używanie go wśród ludzi: każdy otwiera swój komputer i jedynie twój Acer wydaje dźwięk jakby miał się rozlecieć. Jeśli komuś to nie przeszkadza to ok. Ja nie lubię wstydzić się za słabą jakość wykonania przez producenta. W 7 letnim Lenovo matryca otwiera się ciszej ;)

Edytowane przez COrel1308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Nitro 5 ma bardzo dziadowską obudowę. Wszystko tam się rusza i ociera o siebie wydając różne dźwięki. W najgorszym przypadku wyrwie Ci zawiasy z obudowy łamiąc plastik. Ja bym sprawdził śrubki od zawiasów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zrobi na klej na gorąco kanapkę i będzie bardziej wytrzymałe niż fabryka zrobiła :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...