Skocz do zawartości
SlyNq13

Czy to są artefakty? Karta graficzna siada? RTX2070 Super Szukaj w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem jakiś czas temu od kolegi kartę graficzną rtx 2070 super w wersji od MSI. U kolegi wszystko grało (to zaufany kolega) u mnie pojawiały się takie cuda jak na zdjęciach. W większości, poza screenem z menu call of duty, problem dotyczył podłoża. Najgorzej, że problem był przed upgrade PC i po. Zmieniłem płytę główną, procesor i ram. Zasilacz mam Thermaltake 630W. Karta ma jeszcze 14 dni gwarancji około. Problem występuje rzadko. Robiłem testy furmarkiem, occt i nic nie wyskoczyło. Póki co jak dobrze pamiętam, problem dotyczy tylko call of duty i forzy horizon 5. Monitor 2k (jeśli coś to zmienia, obciążenie VRAM itd.) Karta się nie przegrzewa

zdjęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś inne sterowniki (starsze)?
Czym były odinstalowywane sterowniki po poprzedniej karcie graficznej?

Forza sama w sobie potrafi sypać artefaktami (miałem tak u siebie na niemal nowej karcie). W call of duty nie spotkałem się z taką sytuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki raczej nie są problemem bo kartę miałem u siebie przed i po upgradzie pc, przy upgrade był robiony system na świeżo, w międzyczasie jak ją mam wychodziły nowe wersje sterowników i je aktualizowałem.

czym solidnie ją wytestować na tyle by zmusić ją do pojawienia się artefaktów? 

forza rozumiem, w codzie miałem pierwszy raz, to co widać na zdjęciu + całe podłoże było kolorowe, ale dochodzi też pasek na pulpicie różowy, który zniknął z ponownym uruchomieniem.. też jest na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda mi to na problem z kartą graficzną. Ostatnio na RTX 2080 miałem ten sam problem z COD Warzone 2.0... kolorowy dym, kolorowe elementy postaci. W RDR2 po kilku godzinach nie było żadnego problemu. Sprawdź w innej grze typu RDR2, GOW. 

System oryginalny, zaktualizowany, sterowniki z strony producenta zainstalowane na czysto tzn. bez zainstalowanych już sterowników przez system? Warto zaktualizować bios.

 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, może gry nie ale ten pasek na dole ekranu różowy jak się pojawił to czcionka na całym ekranie była rozmyta delikatnie, obraz nie był ostry..

PS. problem dotyczy tylko warzone i forzy póki co. ale ten pasek na pulpicie też się wydawał dziwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston Fury Renegade, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 ustawione wg XMP, problem był też na starej platformie (i7 6700k, corsair 3000mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SlyNq13 napisał:

okej, może gry nie ale ten pasek na dole ekranu różowy jak się pojawił to czcionka na całym ekranie była rozmyta delikatnie, obraz nie był ostry..

PS. problem dotyczy tylko warzone i forzy póki co. ale ten pasek na pulpicie też się wydawał dziwny

System oryginalny, zaktualizowany, sterowniki z strony producenta zainstalowane na czysto tzn. bez zainstalowanych już sterowników przez system? Warto zaktualizować bios.

Na jakim dysku zainstalowane są gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniż z ciekawości taktowanie i potestuj, czy coś się zmieni..

niedawno był podobny temat z artefaktami, winny był za wysoko puszczony RAM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mimuszek napisał:

obniż z ciekawości taktowanie i potestuj, czy coś się zmieni..

niedawno był podobny temat z artefaktami, winny był za wysoko puszczony RAM

 

I taki sam problem byłby na starej platformie z ramem o taktowaniu 3000MHz? Ja bym powiedział ,że tu jest problem system, sterowniki, dysk, gra.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie, spróbować nie zawadzi, na pewno prędzej z tym niż nieoryginalnym/oryginalnym windowsem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system oryginalny, windows 10, zaktualizowany, sterowniki instalowane na czysto, bios najnowszy, gry na samsungu 980 i adata su650

gry grami, ale ten pasek na pulpicie nie wygląda wam dziwnie? i rozmyty obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mimuszek napisał:

kto wie, spróbować nie zawadzi, na pewno prędzej z tym niż nieoryginalnym/oryginalnym windowsem...

Jeśli miałby aktywowane śmieciowym aktywatorem to tak jak najbardziej trafna opcja. Taki aktywator "brudzi" cały system. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem na 99% nie występował u mnie wcześniej na gtx1070ti 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie gry masz konkretnie na jakim dysku? 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jak wyżej piszesz ,że windows jest oryginalny, system oraz sterowniki zaktualizowane, bios jest zaktualizowany. Można wykluczyć ram, płytę i procesor to zostaje wykluczyć zasilacz chociaż nie spotkałem się jeszcze z czymś takim aby zasilacz powodował takie anomalie. Warto pobrać program CristalDiskInfo i sprawdzić dyski które w teorii można wykluczyć bo gry są na dwóch dyskach jednak jeśli dysk systemowy byłby w jakiś sposób uszkodzony czyli zakładam ,że Samsung 980 to mógłby być problem z działaniem systemu objawiającym się właśnie takimi kolorowymi teksturami które nie powiedziałbym ,że są artefaktami. Jeśli jest wszystko w porządku to zostaje pobrać inną grę i sprawdzić kartę tak jak allas zaproponował. 

Miałem to samo i pomogło mi przerzucenie gier z HDD na SSD, przy okazji zaktualizowałem sterowniki karty. Te dwa dyski są z poprzedniego komputera? 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam drugi komp w domu, nie wiele słabszy, ale przełożyć i czekać aż łaskawie wyskoczą artefakty raczej trochę zajmie, gdzie na 1070ti to sie nie działo nigdy.. a gwarancji 14 dni zostało.. mam dużo gier i na nich się nic nie dzieje 

 

tak to co napisałeś się zgadza, dyski co prawda z tamtego komputera ale mają maks pół roku bo przed zmianą platformy je dołożyłem

 

co do HDD I SSD to dawno temu jak miałem HDD to rzeczywiście był problem z doczytywaniem się tekstur ale na zasadzie ,,plasteliny,, a tutaj podłoże, krzaki itd. robią się kolorowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz źle Cię zrozumiałem "Póki co jak dobrze pamiętam, problem dotyczy tylko call of duty i forzy horizon 5", myślałem ,że masz tylko te dwie gry i tylko te sprawdzałeś. Jeśli tak to dyski również można wykluczyć. Zostaje zasilacz i karta, ustawienia konkretnych opcji graficznych. 

I też piszę tutaj w swoim przypadku o kolorowych krzaczkach, nie piszę o niedoczytywaniu tekstur. Aktualnie problem u mnie już nie występuje ale tak jak pisałem wyżej miałem elementy postaci kolorowe, dym z kolorowymi kwadracikami. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasilacz mogę wpiąć miernik i na bieżąco obserwować, samo oddanie karty na gwarancje do sprawdzenia będzie ok?  nie ufam zbytnio serwisom, ale nie sądzę by mi coś tam specjalnie porobili bym później po gwarancji miał problem

 

a co z tym paskiem na pulpicie? on już chyba nie wróży nic dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlyNq13 Dobra, a nie przyszło ci do głowy sprawdzić kabla od monitora?

Serwisowałem ostatnio znajomej w firmie kompa (zmiana grafy), jakieś czyszczenie itd. - pytam - nie bolą cię oczy od tego obrazu (monitor Dell 27", 1080p)? No nie widzi różnicy, dla niej to normalne.

Założyłem nowy kabel DP i kazałem jeszcze raz popatrzeć :E 

Dodam, że obraz był wyraźnie (dla mnie) "rozmyty", czasem wyglądał jakby mini artefakty na pulpicie były w losowych miejscach.

Zatem - może niefortunne uszkodził się kabel (nie wiem co masz HDMI, DP) - skorzystaj testowo z innego i zobacz, czy problem wystąpi ponownie.

Co do 14 dni, które pozostały z gw - osobiście, jeśli problem wystąpi - odesłał bym na gw tak czy tak, nieco "wyolbrzymił" bym problem w opisie usterki i niech sprawdzają, bo jeśli gw się skończy a grafa padnie - będzie na to za późno.

Ps. Swoją drogą - nie zauważyliście, że ostatnio dużo kart z serii RTX 2xxx zaczyna "padać"?

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie długo przed kartą zmieniłem monitor, ale na gtx1070ti się nic nie działo.. podpięte jest DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drugi komp w domu - zmień kable i potestuj. Nieważne czy na HDMI czy DP - ważne, aby był fizycznie inny kabel. Może okazać się, że problem jest prozaicznie prosty do rozwiązania, za mniej niż "stówkę" za dobry kabel DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że rzadko sie tak dzieje, gram i gram i nic, a co dopiero na innych kompach itd. a gwarancji 14dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...