Skocz do zawartości
manuelos

Słuchawki bezprzewodowe do PC, budżet bliżej nieokreślony

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

W związku z budową biurka bez kabli, poszukuję słuchawek bezprzewodowych. Aktualnie używam HyperX Cloud II (bez dołączonej karty dźwiękowej bo to niesamowite gówno btw).

Słuchawki prawie nie będą używane do słuchania muzyki, jedynie do gier i komunikacji na Discord - dlatego ważne żeby mikrofon działał przyzwoicie.

Myślę, że poza jakością dźwięku ważne będzie dla mnie czas pracy na baterii. Żadne ANC nie jest mi potrzebne albo duży zasięg, nie będę w nich wychodził z pokoju.

Nie wiem ile powinienem wydać, z jednej strony kusi mnie SteelSeries Arctis Pro Wireless z outletu za 850 zł,  z drugiej strony mam wrażenie że cokolwiek z zakresu 300-500 zł tez będzie ok.

Pomożecie :) ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mieli te Arctisy i opinie są mieszane. Spoko to gra, ale one nie są szczególnie trwałe. Jedna gleba i masz duże szanse, że słuchawki złamią się w sposób uniemożliwiający naprawę i użytkowanie. Jak poczytasz w sieci to łamią się nawet bez gleby.

Niezłe opinie słyszałem o tych Logitech G Pro X Lightspeed  

Możesz też spojrzeć tutaj https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-usage/gaming

no ale wtedy wracamy do Arctisów ;) którym dobrego grania i funkcjonalności odmówić nie można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz wydać jak najmniej to wziąłbym pod uwagę Hyperx Cloud Alpha Wireless, które mają niesamowity czas pracy na baterii.

G Pro X Lightspeed miałem, zwróciłem po godzinie bo szum po wyjęciu z pudełka i po odpaleniu. Potem przerabiałem Audeze Penrose, które również kosztują bagatela ~1000zł, a również szumiały- z nimi wytrzymałem nieco dłużej, bo 3 miesiące. Wróciłem do przewodowych Beyerków. Do słuchawek bezprzewodowych jestem mega zrażony bo mają tak zwany "white noise", słyszalny po odpaleniu samych słuchawek, co wynika z konstrukcji (dac/amp w takich słuchawkach to powoduje).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2023 o 15:22, Alyjen napisał:

 Spoko to gra, ale one nie są szczególnie trwałe. 

Czyli tym bardziej trzeba się obawiać używek...

Spojrzałem na tą listę, znalazłem coś takiego na allegro - ktoś mi powie gdzie jest haczyk? To są podróby ? Bo cena to raczej ułamek rynkowej ?

LOGITECH ASTRO A50 Wireless 4gen

Jak duża jest przepaść między omawianymi Hyperx Cloud Alpha Wireless, Logitech G Pro X Lightspeed  a słuchawkami po 400-500 zł ? Sam na co dzień doradzam w zakupach i wiem, ze jest jakiś moment poniżej którego po prostu nie należy schodzić bo nie warto, ale tu mam wrażenie że w moim przypadku nie warto iść w słuchawki po 800 zł które głównie będą wykorzystywany do rozmów na discordzie + gier.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedziwna oferta.. masz ochronę Allegro możesz zawsze zaryzykować, choć dla mnie to one wyglądają koszmarnie ;) no ale o gustach się nie dyskutuje. 

6 minut temu, manuelos napisał:

Jak duża jest przepaść między omawianymi Hyperx Cloud Alpha Wireless, Logitech G Pro X Lightspeed  a słuchawkami po 400-500 zł ? Sam na co dzień doradzam w zakupach i wiem, ze jest jakiś moment poniżej którego po prostu nie należy schodzić bo nie warto, ale tu mam wrażenie że w moim przypadku nie warto iść w słuchawki po 800 zł które głównie będą wykorzystywany do rozmów na discordzie + gier.

To w przypadku dźwięku jest bardzo trudne pytanie. Dla stereo możesz jeszcze jakoś wyceniać jakoś dźwięku, poszczególnych elementów itp.

Dla wireless pod PC/konsolę to znaczna część ceny tych słuchawek to bateria, łączność bezprzewodowa, mikrofon i wszystkie te bajerki, które poza jakością dźwięku powodują że z urządzenia korzysta się dobrze, średnio albo wcale (no bo sorry co to za słuchawki, które co 2h się rozłączają i wymagają resetu na przykład).

Najprościej to znajdź sobie dwa modele, które Ci pasują, jedne za 400zł drugie za 1k (do porównania) kup online, potestuj i wtedy decyduj. Stratny będziesz 20 ziko na zwrocie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Alyjen napisał:

Najprościej to znajdź sobie dwa modele, które Ci pasują, jedne za 400zł drugie za 1k (do porównania) kup online, potestuj i wtedy decyduj. Stratny będziesz 20 ziko na zwrocie :)

Zakup na FV więc trochę trudniej o takie zabawy :D

1 minutę temu, Alyjen napisał:

Dla wireless pod PC/konsolę to znaczna część ceny tych słuchawek to bateria, łączność bezprzewodowa, mikrofon i wszystkie te bajerki, które poza jakością dźwięku powodują że z urządzenia korzysta się dobrze, średnio albo wcale (no bo sorry co to za słuchawki, które co 2h się rozłączają i wymagają resetu na przykład).

No fakt, nie zwracałem na to aż takiej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracasz uwagi na rzeczy, które działają ;) jak trafisz na takie, które się ciągle rozłączają, albo rozładowują bez ostrzeżenia to wtedy to jak grają przestanie mieć jakiekolwiek znazenie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przetestowananiu kilku modeli słuchawek bezprzewodowych polecam logitechy g x pro lightspeed. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaszalot30 pinguję bo pytałeś.

No to tak, kupiłem za 599 zł słuchawki z tej aukcji co pisałem, czyli LOGITECH ASTRO A50 Wireless 4gen

Przyszły w oryginalnym opakowaniu, są kable, jest stacja ładująca. Słuchawki widać że faktycznie były lekko używane ale żadnych zniszczeń nie widzę. Normalnie wykrywane w systemie, Astro Command Center je wykrywa, wszystkie ustawienia działają. No wygląda że jest dokładnie tak jak w opisie aukcji. Jednego tylko jeszcze nie wiem - stanu baterii, po instalacji pokazało 12 %, podziałały kilkanaście minut i przy 10% się wyłączyły. Teraz pokazuje 1% i się ładują.

Poniżej wrzucam zdjęcia, możecie sami ocenić:

EyBu6mQ.png

eMvhoAL.jpeg

S5AoW5g.jpegyiiDf9g.jpeg

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, manuelos napisał:

@Kaszalot30 pinguję bo pytałeś.

No to tak, kupiłem za 599 zł słuchawki z tej aukcji co pisałem, czyli LOGITECH ASTRO A50 Wireless 4gen

Przyszły w oryginalnym opakowaniu, są kable, jest stacja ładująca. Słuchawki widać że faktycznie były lekko używane ale żadnych zniszczeń nie widzę. Normalnie wykrywane w systemie, Astro Command Center je wykrywa, wszystkie ustawienia działają. No wygląda że jest dokładnie tak jak w opisie aukcji. Jednego tylko jeszcze nie wiem - stanu baterii, po instalacji pokazało 12 %, podziałały kilkanaście minut i przy 10% się wyłączyły. Teraz pokazuje 1% i się ładują.

Poniżej wrzucam zdjęcia, możecie sami ocenić:

EyBu6mQ.png

eMvhoAL.jpeg

S5AoW5g.jpegyiiDf9g.jpeg

 

W wolnej chwili daj znać jak jak grają itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaszalot30 napisał:

W wolnej chwili daj znać jak jak grają itp 

Co najmniej dobrze a testuje bez użycia equalizera. Jeśli chodzi o dźwięk szumu na włączonych słuchawkach to na początku byłem mocno zaniepokojony, ale ogarnąłem, że słuchawki mają swój potencjometr, wystarczy w Windows ustawić głośność na 100% a przyciszyć na słuchawkach i w IDLU nic nie słychać przy głośności ustawionej nawet wyżej niż codziennie zamierzam korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alyjen @frosti-

Trochę nie ogarniam jak poprawnie skonfigurować Dolby Atmos w tych słuchawkach. Oczywiście włącza się / wyłącza jednym przyciskiem - i to daje efekt (raczej taki który mi sie nie podoba), ale z drugiej strony czytam o tym, że trzeba mieć zainstalowany Atmos w W10 - co zrobiłem testowo. I teraz pytanie jak to powinno być ustawione bo każde z nich nakłada swoje efekty, jak włączy się zarówno w Windows jak i na słuchawkach to już jest totalne gówno. 

Czy wobec tego ta funkcja powinna być włączona tylko na słuchawkach bądź tylko w apce Dolby Access ? W słuchawkach nie mam opcji konfiguracji samego trybu Atmos (tylko on/off) za to w apce jest od groma ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apke i włączone w windzie Dolby musisz mieć bo inaczej winda nie będzie tego obsługiwać bez sterownika.

Masz u nich na stronce jak skonfigurować:

Windows 10 Instructions

  • Turn on the Windows 10 PC, navigate to the Windows Store and download + install the Dolby Access App.
  • Connect your ASTRO device to the Windows PC and make sure the mode switch on your MixAmp or Base Station is set to the “XBOX” setting. 
  • Open the Dolby Access application on your computer.
  • Navigate to the settings menu and verify that Dolby Atmos has been enabled. Once enabled, choose a listening mode and EQ preset, or create your own.
    1. You can verify the Dolby Atmos license is active because the ASTRO logo will display in the bottom right corner of the screen.
    2. Your Device ID will also display in the upper right corner of the screen.
  • Set the mode switch on your MixAmp or Base Station back to “PC”

    https://blog.astrogaming.com/2020/11/dolby-atmos-and-xbox-series-xs-audio/
Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lukadd napisał:
  • Connect your ASTRO device to the Windows PC and make sure the mode switch on your MixAmp or Base Station is set to the “XBOX” setting. 

Nie mam wersji XBOX tylko PC/PS więc nie mam takiej opcji. Atmos na PC mam włączone - nie takie jest pytanie. Brzmi ono - jak się ma ustawienie na PC do przycisku włączającego Atmos na słuchawkach. I czym jest w takim razie Atmos na słuchawkach jeśli nie jest nic zainstalowane na PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że ten przycisk to jest ich symulacja dźwięku przestrzennego realizowana przez soft z słuchawek z współpracą z dolby.

Jeśli chcesz używać systemu dolby z windowsa, wbudowanego w gry czy inne systemy dźwięki przestrzennego to przycisk na słuchawkach off.

Tak nawet pisze support Astro na reddit.

https://www.reddit.com/r/AstroGaming/comments/k3458l/a50_gen_4_dolby_button_on_headset/

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukadd napisał:

Wygląda, że ten przycisk to jest ich symulacja dźwięku przestrzennego realizowana przez soft z słuchawek z współpracą z dolby.

Jeśli chcesz używać systemu dolby z windowsa, wbudowanego w gry czy inne systemy dźwięki przestrzennego to przycisk na słuchawkach off.

Do takich wniosków własnie doszedłem po obejrzeniu kilku filmów typu "best settings for A50" i tematów na reddicie.  Takie best settings, ze włączony jednocześnie Equalizer w sofcie od słuchawek + ten od Dolby + jeszcze przycisk na słuchawkach na "on" - sprawdziłem z ciekawości - trzeba mieć grubo nie tak ze słuchem żeby z tego korzystać xD

I właśnie cały czas miałem wrażenie że ten efekt z przycisku jest tak żenujący jak na moim kinie domowym 5.1 spotify z TV próbuje robić surround ze stereo i ok brzmi to intrygująco ale na pewno nie poprawnie ;/

 

Także ustawiłem przycisk OFF,  Atmos w W10 on, ale bez presetów equalizera + jak poniżej EQ ze słuchawek (póki co zależy mi na jakości muzyki, nie na "footstepsach" bo czasy bycia pro w CS już dawno mam za sobą xD )

t3milk7v8y871.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzy to ogólnie nie polecam żadnych przestrzennych polepszaczy. No, ale co kto lubi.

W gierkach można po testować, jest też symulacja DTS:X dla słuchawek dla windy oprócz atmosa, ale ja osobiście nawet jak gram to w większości bez tych dodatków. W gears 5 było całkiem fajnie z słuchawkowym atmosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lukadd napisał:

Do muzy to ogólnie nie polecam żadnych przestrzennych polepszaczy. No, ale co kto lubi.

Na takim ustawieniu jest naturalny dźwięk, bez żadnej sztucznej sceny, za to brzmi on identycznie albo po prostu nieco lepiej, sam jestem zaskoczony:

8XDDJUb.png

 

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka dopiero teraz odpaliłem forum. Tutaj nie pomogę, ja mam regularne Stereo zapięte do karty Creative ;) to się zupełnie inaczej zachowuje. Z tego co widzę to lukadd wyciągnął właściwe instrukcje.

Do do polepszaczy w audio, to ja momentalnie słyszę jak mam coś, cokolwiek włączone i tego się słuchać nie da, za wiele godzin spędziłem na czystym stereo i z zestawem stereo z głośnikami żeby mi się to spodobało. Jedyne co toleruje to 7 channel stereo które robi moja zabytkowa Yamaha bo ona zwyczajnie rozkłada sobie dźwięk na wszystkie 5 (mam zestaw 5.0) głośników. Najmniejszy upiększacz Creative i już mi to nie leży ;)

W grach to możesz looknąć np. darmowego Overwatch 2, on ma wsparcie Atmos. 

No i tak na koniec, fajne suchafony! Brzydkie jak ciemna listopadowa noc, ale wydaje się, że dobry deal na nich zrobiłeś! 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2023 o 23:01, manuelos napisał:

@Kaszalot30 pinguję bo pytałeś.

ednego tylko jeszcze nie wiem - stanu baterii, po instalacji pokazało 12 %, podziałały kilkanaście minut i przy 10% się wyłączyły. Teraz pokazuje 1% i się ładują.

Baterie wyglądają na w pełni sprawne, po naładowaniu do pełna, po ponad 10h korzystania (discord/gierki/muzyka - mierzone ze stoperem) bateria pokazuje 40% . 

Słuchawki są mega wygodne, po całym dniu nie czuć w ogóle zmęczenia, w przeciwieństwie do HyperX Cloud II które używałem do tej pory. Uszy nie parują bo nie ma skóry (aczkolwiek można dokupić, trzymane jest to na magnes więc wymiana jest banalna).

Jestem też bardzo zadowolony z dźwięku po ustawieniu EQ. Wszystkie przestrzenne bajery wyłączone.

Ps. te słuchawki używane można kupić jeszcze taniej, ale chyba tylko na tej aukcji są sprzedawane z 2 letnią gwarancją producenta a nie sprzedawcy. Aczkolwiek jak to będzie w rzeczywistości - nie mam pojęcia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Tanie chińskie ogniwa o zgwałconej pojemności, które łapią gwałtowny spadek napięcia na dole. Dlatego po naładowaniu do pełna ogniwo jakby trzyma. Tak potrafią zachowywać się akumulatorki, ale tak po n-latach i dużym użytkowaniu :D

Po pełnym naładowaniu wytrzymały już 16h (mierzone stoperem) codziennego korzystanie z czego połowa to głośna muzyka. I nadal jest 7% (płynny spadek od 100%, zero dropów jak wcześniej od 10 do zera)

Także jest conajmniej tak jak deklaruje producent. Dam jeszcze update jak dalej ( przy ilu faktycznie odetnie).

Jak na dwa dni katowania bez ładowania, gdzie wystarcz je odłożyć do stacji żeby się podładowały ( nie robiłem tego) to jest ogromny zapas jak dla mnie.

image.png.2216369e4e2052d404da3b9e04dd9b62.png

 

Po kolejnych 30 minutach (sumarycznie 16h30min)

image.png.30c95efd7f77d12c8ec33acd814878c8.png

Także bateria w idealnym stanie.

 

Update: 17h od pełnego naładowania, równomiernie rozładowywane od 100% do 0%, przy 5% i 3% ostrzeżenie dźwiękowe jeszcze było o niskiej baterii.  Słuchawki mają funkcję wyłączania się jeśli nie wykrywają ruchu (czyli są odłożone) - świetna sprawa do oszczędzania baterii ale piszę tez o tym w kontekście tego że mierzyłem czas realnego zużycia, nie na standby ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jednak nie nazywałbym składek (ZUS, NFZ) podatkami. Można mówić o kosztach pracy, ale jednak ich naliczanie czy przeznaczenie jest inne i nie mieszajmy pojęć.
    • Witam, pytanko mam, A320 Fenix, brak u mnie strzałek góra/dół przy pokrętłach mam tylko łapkę, tak ma być czy coś nie tak jest?
    • Podpierałem się nie jakimś liptonem bo podstawowa zasada jest taka że jutjuberom nie wierzymy gdyz mówią to za co dostaną pieniądze tylko: a: informacjom z paru źródeł że z zasady matx mają gorsze sekcje zasilania niezależnie od marki (więc jedynym argumentem za kupnem plyty matx jest ilość miejsca w obudowie, domu) b: wiedzy sprzed lat o czym już pisałem. Zawsze na początku jakiejś podstawki ludzie polecają asrocki bo są tanie, później polecajki zmieniają się na normalne płyty w stylu msi gigabyte czy Asus. Może moje uprzedzenie jest błędne ale ASRock kojarzy mi się z takimi płytami ECS (ciekawe czy ktoś pamięta to barachło) które byky dobre bo były tanie i na tym się ich wspaniałość kończyła. 2-3 lata i kondensatory sie wylewały, zaczynały się restartu i bsody z dupy.  Oczywiscie nie jestem super znawca i fachowcem dlatego nie idę w zaparte że ASRock to barachło, natomiast twierdzę że 350zl dziś to nawet nie jest pełny bak paliwa więc wydaje mi się głupotą nie dołożyć takich pieniędzy do płyty lepszej firmy. Natomiast znów, NAJWAŻNIEJSZE żeby osoby które czytają ten post nie brały jako pewnik polecajek jutjuberom, polecajek na forach tylko uzyly głowy, zebrały informacje i wybrały produkt który DLA NICH będzie najlepszy.  Ja nigdy nie kupuje najtańszych produktów bo z zasady co tanie to drogie i co tanie to kiepskie i nie uwierzę ze takie tanie płyty główne (tanie porównując do innych marek) będą takie same jakościowo.     
    • Tutaj masz listę oficjalnych sklepów i keyshop'ów. Ja kupiłem tą grę w GameBillet.
    • Masz rację. Spojrzałem na datę testu "premierowego" na jednym z portali co nie oznaczało premiery karty. Faktycznie w czasie górki krypto wiele kart było testowanych ze sporym poślizgiem na części portali. Doszła do tego siła sugestii czyli RX 6700 którego posiadam debiutował w 2022 i obligatoryjnie założyłem że RX 6600 też🥵
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...