Skocz do zawartości
Camis

Sztuczna inteligencja AI - (OpenAI, ChatGPT, Midjourney, DALL-E) - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Google Bard już działa. Pierwsi użytkownicy mogą testować czatbota Google'a


Model językowy od OpenAI i Microsoftu dodał zupełnie nowy sposób na korzystanie z wyszukiwarki internetowej, znacząco oszczędzający czas użytkownika. Teraz z konkurencyjnej technologii mogą korzystać wybrani użytkownicy Wyszukiwarki Google.

Prawdopodobnie największą premierą minionego roku w świecie IT (i w pewnym sensie największą od wielu lat) był model językowy GPT od firmy OpenAI, w dużej mierze sponsorowanej przez Microsoft. Za sprawą tego wynalazku komputery nauczyły się niemal bezbłędnie rozumieć ludzki język (wyrażony tekstem), wraz ze wszystkimi językowymi zawiłościami i niuansami.

Microsoft zdecydował się wykorzystać tę technologię między innymi do ulepszenia wyszukiwarki Bing. Jej użytkownicy mogą z niej korzystać w klasyczny sposób albo zadawać jej konkretne pytania w oczekiwaniu na konkretną odpowiedź. Innymi słowy, wyszukiwarka odpowiada bezpośrednio na zadane swobodnym językiem pytania - zamiast prezentować listę witryn potencjalnie zawierających odpowiedź.

Technologia Microsoftu jest imponująca, a przede wszystkim użyteczna. Nic więc dziwnego, że Google w obawie przed utratą rynku na rzecz Binga kopiuje pomysł Microsoftu. Wykorzystuje do tego swój własny model językowy LaMDA, który nie ma nic wspólnego z pracą konkurenta i OpenAI. Ów interfejs to czatbot Google Bard. Który właśnie stał się dostępny dla pierwszych użytkowników.

Google Bard już działa. Czatbot Google odpowiada na wyzwanie rzucone przez Microsoft Bing.

https://spidersweb.pl/2023/03/google-bard-dostepnosc.html

 

Cytat

Google opens early access to its ChatGPT rival Bard — here are our first impressions

Users in the US and UK can join a waitlist for access, but Google is rolling out Bard with caution and stressing that the AI chatbot is not a replacement for search.

Today, Google is opening up limited access to Bard, its ChatGPT rival, a major step in the company’s attempt to reclaim what many see as lost ground in a new race to deploy AI. Bard will be initially available to select users in the US and UK, with users able to join a waitlist at bard.google.com, though Google says the roll-out will be slow and has offered no date for full public access.

Like OpenAI’s ChatGPT and Microsoft’s Bing chatbot, Bard offers users a blank text box and an invitation to ask questions about any topic they like. However, given the well-documented tendency of these bots to invent information, Google is stressing that Bard is not a replacement for its search engine but, rather, a “complement to search” — a bot that users can bounce ideas off of, generate writing drafts, or just chat about life with.

https://www.theverge.com/2023/3/21/23649794/google-chatgpt-rival-bard-ai-chatbot-access-hands-on

 

 

Cytat

Google is opening up access to its Bard AI chatbot today
Those in the US and the UK can sign up today.

f2417420-c78f-11ed-9ffb-4d7e62f177a2.cf.

9b66bbe0-c791-11ed-b79e-fc3f9c0d076f.cf.

https://www.engadget.com/google-is-opening-up-access-to-its-bard-ai-chatbot-today-140047434.html

 

https://blog.google/technology/ai/try-bard/

https://bard.google.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisali, że dołączyli do oczekujących by dostać się do fazy testów? Ponadto to edge na MAC z tego co widzę, to tam może inaczej to wygląda. Ja mam cały czas "dołącz do listy oczekujących", aktualizacje idą mi automatycznie, widnows 11. W pracy na komputerach z win10 też jest to samo. Także jakiejś globalnej aktualizacji jeszcze nie było.

DO 6 dni to jest dostępne narzędzie dla wszystkich, ale tylko przez bing.com/new przez edge, nie z paska bocznego przeglądarki.

https://www.youtube.com/watch?v=0BWQcR8msVA&ab_channel=CNET

Autor z tabletowo był widocznie zapisany do testów, albo na macu weszło to szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, LeBomB napisał:

Autor z tabletowo był widocznie zapisany do testów, albo na macu weszło to szybciej.

Doczytałem i masz racje dostępny jest tylko na razie u tych co dostali wczesny dostęp.

 

Cytat

Asystent AI oparty na ChatGPT pojawił się w przeglądarce Microsoft Edge, ale nie jest dostępny dla wszystkich
Firma Microsoft wydała zaktualizowaną przeglądarkę Edge 111 ze zintegrowanym asystentem Copilot AI opartym na technologiach ChatGPT. Do tej pory dostęp do nowości otrzymali tylko ci użytkownicy, którzy mają już dostęp do bota Bing. Ikona asystenta, znajdująca się w górnym rogu przeglądarki, pojawiła się u wszystkich użytkowników nowej wersji przeglądarki internetowej, jednak nie dla wszystkich jest w pełni funkcjonalna.

Otwierając pasek boczny, klikając ikonę z logo Bing Chat, możesz wybrać tryb komunikacji bota – „dokładny”, „kreatywny” lub „zrównoważony”. Charakter odpowiedzi Bing jest ustawiany zgodnie z nazwami wybranego trybu. Dodatkowo możesz opcjonalnie pozwolić botowi na zapoznanie się z treścią strony, na której znajduje się użytkownik – pozwala to np. podsumować jej zawartość w krótkim tekście.

Po skonfigurowaniu bota możesz przejść do zakładki Czat do bezpośredniej komunikacji, w tym celu nie musisz wchodzić na stronę wyszukiwarki, a „rozmówca” będzie dostępny w każdej chwili. Warto pamiętać, że czasami takie boty popełniają rażące błędy, rozmawiając na różne tematy, dlatego informacje, które budzą najmniejsze wątpliwości, należy dokładnie sprawdzić.

https://netm.pl/news/11039

 

Windows 11, u mnie:

mGaPLZd.png

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2023 o 20:06, sabaru napisał:

To serio są obrazy wygenerowane przez tą nową wersje AI czy to po prostu fotki znalezione gdzieś na krańcach internetu o których nikt nie słyszał. Czy ktoś dałby radę sprawdzić czy da radę wygenerować jakiś schemat miast widocznego od góry?

Generowane. Od dawna takie fotki robił już Artbreeder. Przy realizmie zaznaczonym na maksa wychodziły rzekome zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Camis napisał:

Na forum Elektroda dodali bota ChatGPT, wołając go do posta z pytaniem - rozwiązuje go.

Pytanie czy jest sens prowadzić teraz jakiekolwiek forum internetowe. Sam z ciekawości wprowadziłem do ChatGPT pierwsze lepsze pytania z forum np. związane z problemami z komputerem i co o dziwo prawie trafnie odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, LeBomB napisał:

Dojście do tego punktu zajęło OpenAI coś około 5 lat. OpenAI samo przyznaje, że ChatGPT boryka się z tak zwaną halucynacją AI, czyli udzielaniem odpowiedzi nie uzasadnionej danymi treningowymi. Prościej mówiąc, wygenerowanie treści niezgodnej z prawdą. To o czym tu już było wspominane, że zmyśla jak nie zna konkretnej odpowiedzi i twórcy o tym wiedzą i zdają sobie z tego sprawę.

W zasadzie w jakim punkcie jest model GPT będzie wiadomo gdy Microsoft już oficjalnie osadzi go w wyszukiwarce Bing i przeglądarce Edge. Wtedy zyska dostęp do bieżących danych, a jednocześnie większa grupa użytkowników zacznie z niego korzystać.

Mimo wszystko to dalej długa droga, czyli minimum kilka lat, zanim uporają się z pewnymi mankamentami. Póki co największym problemem jest wiarygodność udzielanych odpowiedzi. Z czasem pojawi się kolejny, czyli ile tekstu w tym co generuje jest zapożyczone z cudzych dzieł, czyli również dojdą prawa autorskie.

 

Cos za cos, poszli na skroty w trakcie treningu po to by to w ogole bylo mozliwe w tych setkach mln jakie na to pozyskali. 

Szkolenie AI ktore naprawde zna fakty, jest poza naszymi mozliwosciami poki co bo koszty beda znaczaco wyzsze niz to co wydalo OpenAI a bylo to cos kolo $4.6M (nie liczac ludzi itp.), OpenAI zaklada ze nowsze modele na najwiekszych zbiorach pochlona $500M w 2030. 

Problem z "AI" jest taki ze mowimy de facto o matrixie z wagami ktory stara sie znalezc cos co pasuje z najwiekszym prawdopodobienstwem do tego co uzytkownik chce. Tylko wyrywkowo ulamek danych byl z supervised learning, a i tak jest potwornie glupi, klamiac, mylac sie i nie wiedzac co sie dzieje (przyklad to np. kodzenie bardziej zaawansowanych rzeczy, gdzie w testach czy moglby wspierac juniorow dla nas, potrafil mieszac 2 endpointy z podobnymi nazwami (robiace zupelnie rozne rzeczy) i je ciagle mixowac, mimo ze byl upominany kilka razy. Bazowal na oficjalnym API, poziom dla 10 latka. Snippety z neta wziete sa ok zazwyczaj.).

Wiekszosc ludzi ma zbyt mala wiedze ile pracy, pieniedzy, energii i sprzetu wymagac bedzie prawdziwa wersja ChatGPT ktora by nie klamala na prawo i na lewo. Potrafi swietnie pisac i przepisywac zdania. Ale poza tym jest kiepski.

Usprawnienie kosztowac nie bedzie 2-3x razy wiecej, bo to o czym mowimy to wybranie drogi bez skrotow jakie OpenAI uzywalo aby moc nauczyc ChatGPT bardzo szybko i tanio, tak aby moglo "oszukac" ludzi.


Drugi problem to raczej kwestia tego co bedzie dalej z samym OpenAI. Wszelkie przepisy/znaki na niebie i ziemii mowia o tym ze OpenAI nie mialo prawa przejsc z non-profit do for profit formy (zalozyc moga, ale nie maja prawa komercjalizowac dorobku non-profit, tyczy sie to tez wiedzy czy know-how zbudowanego w NP, generalnie IP jest chronione). Elon Musk o tym wspomnial bardzo delikatnie, ale generalnie to co zrobili to potocznie ma nazwe, i nazywa sie fraud. 

1. Komercjalizacja IP z non-profit
2. Przyjmowanie pieniedzy w non-profit z ktorych IP zostalo skomercjalizowane
3. Uchylanie sie od placenia podatkow poprzez tworzenie shell w postaci non-profit
4. Oszukiwanie darczyncow co do formy dzialalnosci


Nie sadze ze prokuratura cokolwiek powie, bo tego typu sledztwa ZAWSZE sa tajne do momentu kiedy sa gotowi na postawienie zarzutow w US.

Ale osobiscie nie zdziwie sie jesli zostana postawione zarzuty, poniewaz to jawne zlamanie przepisow dot. non-profit i to na calkiem duze sumy. Same kwestia charity fraud to 3mc - 10 lat, tax evasion 5lat i wire fraud 20 lat.


Osobiscie mam i API/Plus  i

1. Oszukiwanie klientow, od jakiegos czasu oferuja davinci002 nie davinci003

image.png.9c4db829435d1172ac9938a41704b352.png

image.png.ad12b1ed759ebef6a8ed14bcad6aa224.png

2. Potezne limity na requesty w Plusie (jakies 40-50 requestow w ciagu 30 min (wiekszosc to byly generowanie nowej wersji odp. ktora miala jakies 10 slow))

image.png.555360b83141c927a53db0ff1243e628.png

 

3. Zalosne limity na GPT-4 ktory tylka nie urywa bo nie wiadomo nawet czy to faktycznie davinci003 czy moze cos wiecej jednak
image.png.7aad64f62c8d38c1b4a5725543ad1c48.png

Dodam ze o niczym nie bylem informowany PRZED zakupem, masa ludzi na forum i portalach jest wk***** z tego ze nie powiedzieli ze dostali poprzednia generacje (davinci002 vs 003 ktory byl wczesniej) i sa ogromne limity na uzywalnosc tego w Plusie.

Dodam ze sami mamy jak najbardziej limity na request/s, ale to wszystko bylo sprawdzane na zasadzie ile czlowiek moze wyklikac powiedzmy na 60s/5min/15min i odpowiednie limity wraz z mozliwym boostem byly wprowadzone (na tyle ze tylko faktycznie bot by przekroczyl limit).

 

4. Fatalny uptime, standard to 99.99% (u nas zazwyczaj osiagamy 99.997% -100%), notoryczne klamanie dot. tego czy jest awaria na API (typu wyslanie zadania wracaja z bledami ich servera, notoryczne przekraczanie timeout), w pelni operacyjny status oznacza ze 100% dziala, jesli czesc API nie dziala, sa problemy z timeoutami czy bledami servera to jest awaria. Tego tutaj nie ma notorycznie. 

image.thumb.png.8aab1d62f4f0e58be6444be314718072.png


Osobiscie uwazam ze c-level ktory potrafi tak bezszczelnie lamac prawo, myslec ze moze nikt nie zauwazy, to zawsze czerwona flaga dla mnie. Tacy ludzie nie maja przyszlosci, bo kazdy moze zlozyc doniesienie w kazdej chwili, a organy sciagania maja obowiazek sie tym zajac.

Patrzac sie na ich podejscie do klientow, czuc ze to microsoft po calosci (kto uzywal DevOps ten wie jak niedorzeczne sa limity, w momencie jesli robity raporty na ich platformie dot. np. 40-50 developerow, mimo platnych kont potrafi sypac limitami na prawo i na lewo uniemozliwiajac prace). Nie wroze im przyszlosci, biorac pod uwage jak zaawansowane sa modele open source i sa 1-2% w testach vs davinci003 nie mowiac o davinci002. Co prawda nie uruchomisz tego na PC bo wymaga kilku RTX4090 dla samych testow, ale sa i sa darmowe, ktore mozna juz pozniej dalej szkolic pod wlasne wymagania komercyjne.

Nas jako klienta na 100% stracili, bo obrazkow generowac nie bedziemy, a interesuje nas tylko pisane AI.


Tutaj interesujace rozwazania:
https://lawprofessors.typepad.com/nonprofit/2023/02/elon-musk-knows-nonprofit-and-for-profit-when-he-sees-it-.html


Sprawa za jakis czas bedzie glosna i moze zakonczyc sie wiezieniem dla c-level & zamknieciem/przejeciem OpenAI dorobku przez Elona.

Dodam ze lista potencjalnych przestepstw nie jest wyczerpana i osoba rozwaza na temat lamania przepisow SEC dot. inwestowania i kto/jak moze zbierac/i kto moze inwestowac i do ilu.

Wszystkie korporacje w USA przestrzegaja tych samych zasad, wiec jedna ktora starala sie charity fraud zdobyc przewage nie bedzie mile widziana.

 


Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to ze Microsoft w to zainwestowal w najlepsze :) 

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sabaru napisał:

Pytanie czy jest sens prowadzić teraz jakiekolwiek forum internetowe.

Dla dyskusji w offtopach ?

@Carmamir dlatego napisałem, że to jeszcze długa droga.

Edit: @Camis a ten bot trzyma poziom niektórych użytkowników i odpowiada w stylu "temat wałkowany wiele razy, zamykam"? :D 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, LeBomB napisał:

odpowiada w stylu "temat wałkowany wiele razy, zamykam"? :D 

Jeszcze jak:

a6a6d897013cd9c4272d1e67bb0f26cb.webp

 

629583f080026f7a8f6845a3b044293e,0,0,0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Carmamir napisał:

2. Potezne limity na requesty w Plusie (jakies 40-50 requestow w ciagu 30 min (wiekszosc to byly generowanie nowej wersji odp. ktora miala jakies 10 slow))

Załóż sobie 2 kąta i się przeloguj jak się skończy limit. Chyba że to ta płatna wersja to już gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Lubiana przeglądarka od teraz z ChatGPT. Co to oznacza dla użytkowników?

Opera otrzymała kolejną paczkę nowości. Wydaje się, że jedną z najważniejszych od dłuższego czasu, ponieważ wprowadzającą obsługę ChatGPT.

Opera też stawia na sztuczną inteligencję
Opera to jedna z najważniejszych przeglądarek internetowych znajdujących się w grupie pościgowej za niezmiennie najpopularniejszym Google Chrome. Jednocześnie ta, która ma miano oprogramowania posiadającego najwierniejsze grono sympatyków. Najnowsza aktualizacja nie będzie dla nich zaskoczeniem, ponieważ przynosi rozwiązania, o których twórcy wspominali w zeszłym miesiącu. Czy wprowadzone technologie pomogą przyciągnąć kolejnych użytkowników? To się dopiero okaże, ale nie ulega wątpliwości, że postawiono na bardzo gorący temat - ChatGPT.

Odmienić wrażenia z użytkowania Opery mają nie tylko obsługiwane ChatGPT i ChatSonic (narzędzie do generowania obrazów), do których szybki dostęp można uzyskać z poziomu bocznego panelu. Mocno zaakcentowano również nowość w postaci AI Prompts. Każdy zna opcję pozwalającą na zaznaczanie tekstu i wywołanie menu kontekstowego umożliwiającego np. kopiowanie czy wrzucenie zaznaczonej zawartości do wyszukiwarki. Sztuczna inteligencja daje znacznie większe możliwości.

AI Prompts może np. skrócić akapit, artykuł, a nawet całą stronę internetową lub wyjaśnić niezrozumiałe dla użytkownika treści. Pozwala też na szybkie stworzenie tweeta (także z różnego rodzaju akcentami, np. humorystycznym) czy znalezienie dokładniejszych informacji na dany temat w innym miejscu. Możliwości tego narzędzia oferowane na start mają być tylko przedsmakiem przed kolejnymi funkcjami planowanymi na przyszłość.

Opera z ChatGPT. Jak to działa?

...

NjJF1Hx.png

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/opera-i-opera-gx-z-obsluga-chatgpt.html

 

 

 

Cytat

GitHub Copilot gets a new ChatGPT-like assistant to help developers write and fix code

GitHub is using OpenAI’s latest GPT-4 model to go way beyond auto-completing comments and code. Copilot X gets chat and voice support.

Microsoft-owned GitHub is overhauling its Copilot system today to integrate OpenAI’s GPT-4 model and bring chat and voice support to its AI pair programmer. GitHub Copilot is getting a giant upgrade, as part of an overarching “Copilot X” vision, that includes a new ChatGPT-like experience inside code editors, allowing the chatbot to recognize and explain code and recommend changes and fix bugs.

“With Copilot X we’re laying out our future vision of Copilot, which means AI is at every step of the developer lifecycle,” explains GitHub CEO Thomas Dohmke in an interview with The Verge. “It will fundamentally influence the developer experience.”

GitHub’s Copilot chat, which enters technical preview today, goes beyond Copilot’s basic auto-complete comments and coding. It’s closer to a true coding assistant, much like Microsoft’s new Copilot for Microsoft 365 apps. If you’ve been handed a project with code from decades ago and little documentation, you can now summon Copilot to help.

 

explaincode.gif

https://www.theverge.com/2023/3/22/23651456/github-copilot-x-gpt-4-code-chat-voice-support

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału tracę cierpliwość do tego programu. W dzień szczególnie po południu i z wieczora przymula. Czekanie na odpowiedź nieraz trwa 2 minuty. Do tego jak zacznie pisać to pisanie też długo trwa. Często przy dłuższych odpowiedziach potrafi się z wieścić. Szczególnie przy pisaniu skryptów. Często mu się myli i pisze co innego niż oczekujesz żeby napisał. Często ma tak że na to samo pytanie odpowiada za każdym razem inaczej.

Z tego co czytałem nawet ta nowsza płatna wersja boryka się z tymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni rzeczywiście wywala errory. Urywa się w połowie odpowiedzi i pisze wolno, jak na lagu. Pewnie duże przeciążenie użytkownikami, którzy chcą na czatbocie pisać programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Microsoft Bing wkrótce doczeka się integracji z generatorem DALL-E. Wstępna wersja narzędzia jest już dostępna do testowania

Microsoft nie ma zamiaru zatrzymywać się w rozwoju technologii opartych na sztucznej inteligencji. Doczekaliśmy się już integracji usług amerykańskiej firmy z elementami AI. Teraz przyszła kolej na generowanie obrazów. Wkrótce narzędzie DALL-E zostanie zintegrowane z wyszukiwarką Bing i przeglądarką Edge. Można już testować wstępną implementację usługi i rezultaty jej użycia bywają imponujące, a to dopiero wstępna wersja.

Microsoft zaprezentował Bing Image Creator. Narzędzie pozwala na generowanie obrazów przez algorytmy sztucznej inteligencji i będzie ciekawą alternatywą dla płatnego Midjourney.

Generowanie obrazów przez AI nie jest czymś nowym. Takie możliwości ma chociażby Midjourney, który wymaga jednak opłacania regularnej subskrypcji. Dostępne są też alternatywy pokroju StarryAI, nie dają one jednak zadowalających efektów. Dużym krokiem naprzód może być nowa usługa Microsoftu, czyli Bing Image Creator. Firma z Redmond udostępniła już jego wstępną wersję. Na razie działa niezależnie od wyszukiwarki, ale to ma się w przyszłości zmienić. Docelowo możliwe będzie tworzenie obrazów z poziomu chatu zintegrowanego z Bing, po wybraniu opcji kreatywnej odpowiedzi. Narzędzie doczeka się także implementacji w ramach przeglądarki Edge.

22_microsoft_bing_wkrotce_doczeka_sie_in

 

22_microsoft_bing_wkrotce_doczeka_sie_in

https://www.purepc.pl/microsoft-bing-wkrotce-doczeka-sie-integracji-z-generatorem-dall-e-wstepna-wersja-narzedzia-jest-juz-dostepna-do-testowania

 

Cytat

Runway Gen-2 - już niebawem w internetowym edytorze wideo będziemy w stanie stworzyć film z opisu tekstowego

Wszystko związane z AI nadal rozwija się bardzo intensywnie. Nie tak dawno została zaprezentowana piąta edycja generatora obrazów Midjourney. Efekty, jakie już teraz udaje się osiągnąć, potrafią być naprawdę oszałamiające. Do tej pory to funkcja tworzenia obrazów z opisów tekstowych była najbardziej rozpowszechniona. Jednak ten obraz sytuacji może się zmienić w dość krótkim czasie. Wielkimi krokami nadchodzi bowiem generowanie wideo w ten sam sposób.

Ogłoszona została właśnie druga generacja internetowego edytora wideo Runway. Do obecnie dostępnych funkcji już wkrótce zawita możliwość tworzenia wideo z opisu tekstowego.

https://www.purepc.pl/runway-gen-2-juz-niebawem-w-internetowym-edytorze-wideo-bedziemy-w-stanie-stworzyc-film-z-opisu-tekstowego

 

 

Cytat

Generowanie obrazów przez AI to dopiero początek. Runway GEN-2 stworzy film na podstawie opisu

AI potrafi generować tekst i obrazy na podstawie opisów — przykładem tego jest model językowy ChatGPT, czy DALL-E, który tworzy ilustracje na podstawie wprowadzonego tekstu. Jednak Runway GEN-2, wychodzi z tym znacznie dalej. To potężne narzędzie, które pozwala generować filmy z tekstu.

Runway GEN-2 stworzy film z opisu
Oczywiście brzmi to jak przechwałki, zwłaszcza że sam model wciąż nie jest dostępny. Warto jednak je traktować poważnie przez wzgląd na Runway GEN-1. Wcześniejsza wersja narzędzia, pozwalała na syntezowanie filmów za pomocą modeli dyfuzji i istniejących struktur, łącząc style wizualne filmów z niepowiązanymi obrazami. Nowa technologia, Runway GEN-2, jest drugą generacją narzędzi generatywnego AI firmy, która oferuje znacznie więcej.

Otóż pozwala ona na generowanie krótkich animowanych klipów z tekstu, statycznych obrazów, połączenia tych dwóch lub innych elementów. Innym zastosowaniem jest animowanie zdjęcia z zupełnie innym oświetleniem.

Pozostałe możliwości Runway GEN-2
To jednak wciąż nie wszystko. Kolejne z narzędzi pozwala na połączenie obrazu i filmu, nakładając estetykę wizualną jednego na drugi. Klip od Runway prezentuje teoretyczne zastosowanie, w którym technologia przekształca proste realia i modele 3D w animowane renderowane obrazy.

https://android.com.pl/tech/579120-runway-gen-2-ai-generowanie-filmow/

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chat GPT napisze scenariusz, GEN-2 go przeniesie do ruchomych obrazów ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę trochę odblokować AI z cenzury OpenAI i wtedy bot niezłe cuda wygaduje 8:E 

idsSP3m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i nie dowierzam, pluginy w ChatGPT to jest gamechanger ?.

 

Cytat

We’ve implemented initial support for plugins in ChatGPT. Plugins are tools designed specifically for language models with safety as a core principle, and help ChatGPT access up-to-date information, run computations, or use third-party services.

Cytat

Introduction
OpenAI plugins connect ChatGPT to third-party applications. These plugins enable ChatGPT to interact with APIs defined by developers, enhancing ChatGPT's capabilities and allowing it to perform a wide range of actions.

Plugins can allow ChatGPT to do things like:
Retrieve real-time information; e.g., sports scores, stock prices, the latest news, etc.
Retrieve knowledge-base information; e.g., company docs, personal notes, etc.
Perform actions on behalf of the user; e.g., booking a flight, ordering food, etc.

https://openai.com/blog/chatgpt-plugins

https://platform.openai.com/docs/plugins/introduction

 

Cytat

Obejrzałem te przykłady podane na stronie i jestem pod wrażeniem! Jak dla mnie to jest kolejny gamechanger - coś co wyniesie ChatGPT na wyższy level. Możliwość pisania własnych wtyczek i hostowanie ich u siebie oznacza że będzie można tanim kosztem zintegrować ChatGPT praktycznie ze wszystkim. Oczywiście nieoficjalne rozszerzenia do różnych appek pojawiały się już wcześniej, ale teraz będzie to o wiele łatwiejsze i dużo bardziej dostępne.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zf_DQpj_NUA

 

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę z tej ciemnej strony AI :lol2:

XgafZ0X.png

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pojedynek: Chat GPT4 vs naukowiec. Czy sztuczna inteligencja pomoże nam w pomiarach i nauce?

Staję w szranki z czatem GPT4 i weryfikuję jego odpowiedzi na pytania z zakresu elektrotechniki i pomiarów elektrycznych. Sprawdzam jak sobie radzi z podstawami metrologii, ale również z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami pomiarowymi: od pomiarów napięcia, przez oscyloskop, po projektowanie systemów pomiarowych. 

Czy sztuczna inteligencja (AI) poradzi sobie z problemami z metrologii i inżynierii elektrycznej?

Spis treści:
00:00 - Wstęp Chat GPT 4 - nowa, płatna wersja
01:55 - Kontrowersje wokół Chat GPT - czy sztuczna inteligencja AI nas ogłupi? 
06:03 - Pytania do Chatu GPT
07:11 - Pytania proste do Chatu GPT: metrologia, pomiar napięcia, niepewność pomiarowa
28:00 - Przyrząd analogowy a cyfrowy według czatu GPT
32:10 - Pytania o oscyloskop: pasmo przenoszenia a pasmo sygnału
36:15 - Czy czat GPT rozwiąże testy z kolokwium?
39:30 - Pytania zaawansowane: czy ChatGPT4 - AI jest kreatywny?
45:38 - Podsumowanie

https://www.youtube.com/watch?v=_mwZFusV0ZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było, to poszukajcie sobie rozmowę Hallacka z chatGPT. Zacznijcie od momentu o piosence Mydełko fa (druga połowa nagrania). Generalnie ten ChatGPT jest imponujący, ale nie jest żadnym wyzwaniem dla "łowcy androidów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

ChatGPT wykluczony z Włoch. Za co? Narusza RODO, czyli prawo ochrony danych osobowych

W ostatnich miesiącach rozpoczęła się intensywna dyskusja nad regulacjami związanymi z działalnością sztucznej inteligencji, głównie pod postacią tzw. modeli językowych AI. Bez wątpienia współczesne prawo nie jest gotowe na nowe rozwiązania w tej dziedzinie, co wiąże się z kontrowersjami społecznymi. Jak się jednak okazuje, do pewnego stopnia obecne instrumenty kontroli mogą być już teraz skutecznie stosowane w Europie.

Włoski urząd do spraw ochrony danych osobowych na podstawie przepisów RODO nakazał OpenAI przestać przetwarzać dane osobowe użytkowników ze skutkiem natychmiastowym. Amerykańskie przedsiębiorstwo ma 20 dni na odpowiedź na zarzuty (za które grozi też kara finansowa).

https://www.purepc.pl/chatgpt-wykluczony-z-wloch-za-co-narusza-rodo-czyli-prawo-ochrony-danych-osobowych

 

Cytat

ChatGPT - narzędzie OpenAI nie dla Chińczyków. Państwo Środka oficjalnie zakazuje jego wykorzystywania przez tamtejsze firmy

Chiny to kraj, w którym powszechne są daleko posunięte restrykcje, obejmujące zarówno życie zwykłych obywateli, jak i funkcjonowanie firm. Ostatnio regulatorzy Państwa Środka wzięli na celownik bardzo popularny w ostatnim czasie ChatGPT. Przedsiębiorstwom technologicznym jasno dano do zrozumienia, że mają porzucić pomysły wprowadzenia do swojej oferty rozwiązań bazujących na narzędziu OpenAI. Choć chatbot nie był tam oficjalnie dostępny, to funkcjonowało parę usług wykorzystujących jego elementy.

Chiny oficjalnie zakazują wykorzystywania ChatGPT przez tamtejsze firmy. Przedsiębiorstwa działające w Państwie Środka mogą jednak opracowywać własne odpowiedniki narzędzia. Muszą tylko uzyskać zgodę regulatora.

https://www.purepc.pl/chatgpt-narzedzie-openai-nie-dla-chinczykow-panstwo-srodka-oficjalnie-zakazuje-jego-wykorzystywania-przez-tamtejsze-firmy

 

 

dkSVoPZ.png

ijLGJcL.png

bRHzfqI.png

https://twitter.com/peakcooper/status/1639716833895886850

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Camis napisał:

ChatGPT wykluczony z Włoch

12 minut temu, Camis napisał:

ChatGPT - narzędzie OpenAI nie dla Chińczyków. Państwo Środka oficjalnie zakazuje jego wykorzystywania przez tamtejsze firmy

U mnie w dużym zachodnim korpo też już poszedł (globalny) oficjalny zakaz używania chatgpt i podobnych narzędzi :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...