Skocz do zawartości
Spioszek

G.SKILL TridentZ RGB 4400 MHz CL19

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości do jakich wartości średnio można zjechać z tymi pamięciami z CL obniżając taktowanie gdzieś do 3600-3800MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakbyś podał jakieś dane na jakich może to działać.

Czy realne jest osiągnąć 3600MHz lub 3733MHz z CL14?

Jeśli tak to na jakim mniej więcej napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3733 cl14 to pewnie przy 1.5v to są dwustronne pamięci 2x16 bodajże :> to jest trudniej schłodzić niż np 2x8 SR, natomiast nie skupiaj się na samym cl bo patrząc na xmp to reszta jest konkretnie luzna (26-26-26) to może nie być najlepszy bin do ustabilizowania ciasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.5V przy 3733MHz i CL14?

A przy 3600MHz mogło by być mniejsze napięcie i mniejsze temperatury?

czy to raczej kosmetyczne sprawy?

Są jakieś pamięci fabrycznie z 3600MHz i CL14 nie za milion monet ;)?.
Mogą być nawet jakieś używki.

Edytowane przez Spioszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj z CL15 bez GDM jak nie pójdzie na 1T to ustawiasz 2T albo 1T z addrcmdsetup 56 czyli zamiast 0-0-0 dajesz 56-0-0, cl15 często wymaga sporo mniejszego napięcia niż żyłowanie do 14 a z gear down mode możesz dać tylko parzyste CL, no i nie patrz tylko na cas latency bo takie 16-16-16-16 będzie lepsze niż 14-20-20-20 przykładowo więc trzeba tez pomyśleć o reszcie timingów żeby to miało sens + trfc bo płyta często ustawia jakieś 600-700 gdzie na b-die można spokojne zejść do 250-350.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja nie mam tych pamiątek, byłem ciekawy kupno takich używanych w dobrej cenie.
Ale skoro mówisz że ustawię CL14, ale pozostałe wartości będą wysokie i trzeba tak żyłować napięcie, to się zastanawiam czy nie kupić 2x16GB 3600MHz CL16 albo właśnie takie TridentZ albo Kingstona.

Szkoda, że już nie ma Crucial Balistix 2x16GB z 3600MHz CL16, bo mam takie tylko 2x8GB.

Wszystkie pamięci które są 2x16GB mają DR? czy niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z budżetowych to właśnie większość nie jest, ja bym na twoim miejscu nie przepłacał tyle za te tridentz ze świecidełkami tylko wziął po taniości za 450-500zł 2x16 dual rank goodrama 3600 cl17-19-19-19 albo kigstona fury 2x16 16-20-20-20 i różnicy nie zobasz poza benchmarkiem aida czy multi score w geekbenchu ( na goodramach idzie zrobić z tych 3600 @ cl17 - 3800 cl16 z tego co wiem) :D i tak na tym procku nie wyjdziesz poza 3800mhz na 99% a ten bin nie jest najlepszy do ciasnych timingów, chyba że chodziło o taki tych tridentz za 1300-1500zł :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...