Skocz do zawartości
ShadyTalezz

Dziwne glitche podczas odtwarzania filmów/transmisji na yt/ttv w google chrome

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie od jakiegoś czasu podczas oglądania filmów  lub w przeglądarce na youtube lub ttv pojawiają się dziwne glitche, czasem jest to takie chwilowe przyciemnienie się obrazu(nie jest to raczej cały ekran ale np. tylko odtwarzacz lub jego część kształcie jakiegoś prostokąta). Oprócz tego poza odtwarzaczem potrafią się pojawić jakieś mignięcia np. na czacie twitch tv potrafi się pojawić chwilowo jakiś fioletowy prostokąt, lub więcej bardziej nieregularnych kształtów. Takie zdarzenia mają miejsce kilka razy w ciągu dnia, czasem przez wiele godzin nie ma żadnego a czasem w ciągu kilku minut potrafi się pojawić kilka razy.

Wydaję mi się, że problem występuje tylko na wymienionych stronach ale nie jestem pewien bo w sumie poza nimi transmisje w internecie oglądam tylko na tvp sport jak jest jakiś mecz(tam na pewno nie ma żadnych glitchy). Czasem podczas normalnego przeglądania internetu też wydaję mi się, że czasem coś mignie ale możliwe, że jestem już przewrażliwiony i to jakieś zwykłe javascriptowe popupy po najechaniu kursorem bo ich teraz wszędzie pełno.

Poza tym sprawdzałem czy takie same błędy występują w innej przeglądarce niż chrome i wydaję mi się, że w edgu ich nie ma, chociaż no może za mało testowałem. Podczas oglądania filmów na kompie(pobranych) żadne glitche również nie występują.

Podejrzana jest karta graficzna - 3 miesiące temu kupiłem używkę 1660 super, działa bardzo dobrze, robiłem test w furmarku 20 min i żadnych glitchy, temperatury niskie. W żadne wymagające gierki nie gram za bardzo ale w tych co grałem(tft, hs, skyrim, trochę death streanding) też prawie wszystko działało dobrze, temperatury niskie, żadnych artefaktów itp. Jedyne dwa incydenty to jeden w skyrimie - miałem problem, że jak za dużo alt-tabowałem to monitor gubił sygnał z karty. Naprawiłem to zmieniając w ustawieniach z fullscreen na borderless(w innych grach na fullscreen chyba jest tak samo). W sumie tak się nie powinno dziać chyba ale nie grzebałem bo ta zmiana pomogła.  I drugi raz w tft wydaję mi się, że ekran mignął

 

W każdym razie glitche pojawiły się chyba po tym jak kartę wymieniłem, w sumie to nie jestem pewien bo niedługo po wymianie karty kupiłem też nowy dysk, zrobiłem format starych i na tym nowym cały system od nowa postawiłem i teraz nie pamiętam czy one się pojawiły po tej reinstacji systemu czy po wymianie karty, ale jeśli nie pojawiły się po reinstalacji to na pewno nasiliły.

Szukałem trochę rozwiązań w google i znalazłem tylko, żeby wyłączyć wspomaganie sprzętowe w ustawieniach google chrome, niestety to nie pomogło. Dziś jeszcze mam zamiar testować jak to działa w firefoxie w razie czego zdam relacje. Sterowniki mam najnowsze, przez okres trwania tego problemu kilka razy już aktualizowałem i nic w tej kwestii nie zmieniały.

 

@edit:

wczoraj cały dzień siedziałem w firefoxe i wychodzi na to, że rzeczywiście problem występuje tylko w chrome

 

Edytowane przez ShadyTalezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję bo może ktoś nie zauważył edita a już sporo czasu minęło od założenia  tematu - przez kilka dni testowałem firefoxa i glitche nie pojawiły się ani razu więc problem ogranicza się do chrome, może to jakoś kogoś nakieruje na rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...