Skocz do zawartości
Broly

Czy na msi b450 gaming plus max będzie działać bez problemu Ryzen 7 5800X3D?

Rekomendowane odpowiedzi

Kobo strike 3 to to samo co co ustawienie -30mv w pbo tuner jak przegniesz z UV czyli np zrobisz kombo 3 + zbyt agresywny ujemny offset (bo tak też można) to procek zacznie zbijać taktowanie na niższe bo zabraknie mu napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. 

Powiem tak, na te chwilę tak mam ustawione (kombo - 3, pbo tuner - 30)i wszystko działa w gierkach i cinebench przechodzi. Nie katowałem go jeszcze w occt i chyba nie będę. I tak jest gorący i takty zbija od temperatury z tego, co zauważyłem. W cinebench nie jest w stanie utrzymać 4.4 GHz w ciągu całego testu a temp to około 80 stopni i to na ALF II 360. W grach koło 60 więc ok. Buda też przewiewna nzxt h7 flow z 3x140mm na przodzie, ALF na topie. Pasta gelid gc extream. Dziala tak już na tę chwilę kilka tygodni więc zakładam że jest ok. Wydajność też ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś słabo bo ja na wiele gorszym chłodzeniu (przynajmniej na ryzenach jest kiepskie) mam mniejsze temperatury i utrzymuje praktycznie pełne 4450mhz po całym przelocie cinebencha r23 minimalnie widziałem jakieś 4430mhz, ustaw samo kombo strike 3 i tyle jak masz tą oppcję w biosie, ja zauważyłem u siebie że grzebiąc przy offsecie który jest od ujemnych wartości jak dam mniej niż -0.05v to robi się dodatni :E może u ciebie sie napięcie też zwiększa jak kombinujesz łącząc jedno z drugim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że słabo właśnie ale może sztuka slaba się trafiła. Jak zmniejszam wartości w pbo tuner to napięcia są wyższe wg hwinfo. Także niby to działa... Ale zobaczę jeszcze bez kombo i bez pbo tunera w wolnej chwili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 07:12, Yedi napisał:

Oba powinny być dostępne od B450 w górę.

Tyle że w przypadku 5800X3D nie będzie PBO2 Tuner tylko Kombonstrike.

Ja mając ASRocka nie miałem dostępnego żadnego z nich ale ogarnąłem to sobie softem w Windowsie.

To co lepiej wypada? Kombostrike czy PBO2 Tuner na windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo jak masz opcję w biosie to masz udogodnienie bo nic nie musi uruchamiać się dodatkowo przy starcie systemu i działać w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Send1N napisał:

To jest to samo jak masz opcję w biosie to masz udogodnienie bo nic nie musi uruchamiać się dodatkowo przy starcie systemu i działać w tle.

Ok, mam nadzieję że moja MOBO wyświetli kombostrejka. Dzisiaj albo jutro posadzę procka i się okaże. Wolałbym jednak biosowe ustawienia niżeli systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 13:55, Send1N napisał:

To coś słabo bo ja na wiele gorszym chłodzeniu (przynajmniej na ryzenach jest kiepskie) mam mniejsze temperatury i utrzymuje praktycznie pełne 4450mhz po całym przelocie cinebencha r23 minimalnie widziałem jakieś 4430mhz, ustaw samo kombo strike 3 i tyle jak masz tą oppcję w biosie, ja zauważyłem u siebie że grzebiąc przy offsecie który jest od ujemnych wartości jak dam mniej niż -0.05v to robi się dodatni :E może u ciebie sie napięcie też zwiększa jak kombinujesz łącząc jedno z drugim...

Ty masz jakis golden sample. Moj utrzymuje temp 78 i nizsze a nie ma opcji zeby trzymal stale 4450,buja sie 4400-4450 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mu brakuje pewnie do utrzymania 4450 a z kolei jak je podbijesz to od temperatury nie utrzyma pełnego zegara bo od 80 zaczyna się problem :E ja już dawno pisałem że wygląda na dobrą sztukę bo jak zrobię lodówkę w pokoju i temperatura nie przekracza 75c to widać że potrafi utrzymać full zegar 4450 przy zaledwie 1.125v z tego co patrzyłem

11 godzin temu, lukasz_cichon1 napisał:

Ok, mam nadzieję że moja MOBO wyświetli kombostrejka. Dzisiaj albo jutro posadzę procka i się okaże. Wolałbym jednak biosowe ustawienia niżeli systemowe.

Pojawi się dopiero po wsadzeniu procka x3d inaczej tego nie ma na innych ryzenach.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Send1N napisał:

Napięcia mu brakuje pewnie do utrzymania 4450 a z kolei jak je podbijesz to od temperatury nie utrzyma pełnego zegara bo od 80 zaczyna się problem :E ja już dawno pisałem że wygląda na dobrą sztukę bo jak zrobię lodówkę w pokoju i temperatura nie przekracza 75c to widać że potrafi utrzymać full zegar 4450 przy zaledwie 1.125v z tego co patrzyłem

Pojawi się dopiero po wsadzeniu procka x3d inaczej tego nie ma na innych ryzenach.

Ok, procek siedzi, kombo aktywne na poziomie 3, ogólnie jest moc. Temperatury zauważalnie wyższe względem 3600x. Ale oczywiście po drodze pojawił się inny problem jak zwykle. Mianowicie jak bym nie ustawił krzywej wentylatora CPU, to ten i tak się kręci ze stałą prędkością na poziomie 1000rpm. Testowo ustawiam 100% prędkości w zakresie od 1 do 90 st. kręci 1000rpm, ustawiam 20% prędkości też w tym samym zakresie temperaturowym, dalej kręci 1000rpm. Na ryzen 3600x jak krzywą ustawiłem tak wentylator pracował. Nie wiem o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczyłeś smart fan enabled? próbowałeś zmienić tryb pracy z pwm na dc? wysterować możesz to też z pod windy darmowym fan controlem czy argus monitorem (płatnym ale jest crack :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Send1N napisał:

A zaznaczyłeś smart fan enabled? próbowałeś zmienić tryb pracy z pwm na dc? wysterować możesz to też z pod windy darmowym fan controlem czy argus monitorem (płatnym ale jest crack :E

Smart fan enabled jest, działałem tylko na PWM, więc spróbuję na DC sprawdzić.

 

Dalej to samo nawet na DC mode. Chyba zostaje jakiś fan control na windowsie.

Edytowane przez lukasz_cichon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Send1N napisał:

wysterować możesz to też z pod windy darmowym fan controlem

Z fan controlem działa regulacja, ale nie widzę opcji ustawienia krzywej, jest tylko stała prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2023 o 19:42, Broly napisał:

Cześć

 

https://www.x-kom.pl/p/735724-procesor-amd-ryzen-7-amd-ryzen-7-5800x3d.html czy ten procek będzie działał bez problemu na tej płycie https://www.x-kom.pl/p/508073-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus-max.html ? 

Wiem że trzeba bios na płycie zaktualizować ale czy na pewno będzie wszystko git? Do tego dojdzie nowy zasilacz i rtx 4070 TI.

Jak u Ciebie z temperaturami na Fortisie? U mnie w idle pomiędzy 40-60, tak skacze sobie. W RE4 miałem maks 86st. Więc uważam, że nie najgorzej. Mam tylko problem z regulacją prędkości wentylatora na CPU. Wyżej pisałem o tym. Masz podobny problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukasz_cichon1 napisał:

Jak u Ciebie z temperaturami na Fortisie? U mnie w idle pomiędzy 40-60, tak skacze sobie. W RE4 miałem maks 86st. Więc uważam, że nie najgorzej. Mam tylko problem z regulacją prędkości wentylatora na CPU. Wyżej pisałem o tym. Masz podobny problem? 

Maks jaki widziałem na msi after burner to 82 83 stopnie jak grałem w diablo 4 

 

Mam budę taką na styk gdyby była większa było by ciut mniej myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Broly napisał:

Maks jaki widziałem na msi after burner to 82 83 stopnie jak grałem w diablo 4 

 

Mam budę taką na styk gdyby była większa było by ciut mniej myślę.

A wentyl na CPU działa Ci prawidłowo? Bo u mnie jest stale 1000rpm i ani drgnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukasz_cichon1 napisał:

A wentyl na CPU działa Ci prawidłowo? Bo u mnie jest stale 1000rpm i ani drgnie. 

Wszystko działa na pewno bo ziomek w zaufanym serwisie robił mi modernizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Send1N napisał:

A zaznaczyłeś smart fan enabled? próbowałeś zmienić tryb pracy z pwm na dc? wysterować możesz to też z pod windy darmowym fan controlem czy argus monitorem (płatnym ale jest crack :E

Wszystko jasne, ale ze mnie dzban. Podpiąłem wentyl pod sys_fan zamiast cpu_fan jak zakładałem chłodzenie po instalacji 5800X3D. Teraz śmiga jak trzeba. Wybaczcie :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Broly napisał:

Maks jaki widziałem na msi after burner to 82 83 stopnie jak grałem w diablo 4 

To grubo :E 5 stopni więcej przy graniu niż ja pod cinebenchem r23 tak nie powinno być, fortis ogarnia tego procka całkiem przyzwoicie w grach nie powinieneś zobaczyć więcej jak 70-72 chyba że lecisz bez UV i piekarnik w budzie :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

To grubo :E 5 stopni więcej przy graniu niż ja pod cinebenchem r23 tak nie powinno być, fortis ogarnia tego procka całkiem przyzwoicie w grach nie powinieneś zobaczyć więcej jak 70-72 chyba że lecisz bez UV i piekarnik w budzie :> 

No coś Ty, u mnie w re4 jest z reguły 70-72 ale czasem dobije do 81 ale chwilowo. Najbardziej tylko irytuje jak na pulpicie czasem wbije ponad 80 i spada. Też tak chwilowo. Oczywiście kombo3. Aaa, próbowałem też z offsetem i napięcie wogóle się nie zmieniało. Może kombo coś blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez combo ile masz w grach 90? :E 🤣 ja mam w grach 58-65c max, jakie napięcie ci procesor średnio trzyma sprawdzałeś? powinno być poniżej 1.2v z combostrike na 3. 6900XT pewnie dobrze podgrzewa radiator na cpu wyżej podczas grania z chłodzeniem wodnym jest mniejsze zło w tej kwestii, jakie masz temperatury jak karta nic nie robi i jest chłodno w obudowie np w takim cinebenchu?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

To bez combo ile masz w grach 90? :E 🤣 ja mam w grach 58-65c max, jakie napięcie ci procesor średnio trzyma sprawdzałeś? powinno być poniżej 1.2v z combostrike na 3. 6900XT pewnie dobrze podgrzewa radiator na cpu wyżej podczas grania z chłodzeniem wodnym jest mniejsze zło w tej kwestii, jakie masz temperatury jak karta nic nie robi i jest chłodno w obudowie np w takim cinebenchu?

Nie sprawdzałem bez kombo. Napięcie mam średnio 1.224 w stres teście z cpu-z i dochodzi do 83st. Musisz mieć dobre to chłodzenie. Zastanawiałem się nad AIO ale na razie budżetu nie chce nadwyrężać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że też bez kombo nie sprawdzałem i się cykam patrząc jak jest z kombo 😁 na tę chwilę nie chce mi się bawić ale jeszcze wrócę do tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie lipne chłodzenie do ryzenów ;) ale mniejsza z tym jak masz w cinebenchu r23 83c to jest ok jak na fortisa 3 napięcie troche tylko wysokie jak na -30 masz z tego co piszesz.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu plyta nie wyrabia i ratuje sie w ten sposob. Na x470 moj cpu tez byl cieplejszy i bral więcej prądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...