Skocz do zawartości
blajo6

wymiana grafy pod i7 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym w najbliższym czasie wymienić kartę graficzną z mojego leciwego już zestawu z 2015 roku :)  (kupionego notabene specjalnie na premierę wieśka 3)

Bohaterem jest GTX970, karta wciąż daje radę w tej konfiguracji nawet w cyberpunku w 1080p na średnich nie schodzi poniżej 30 klatek ?

Mój budżet to około 2k zł. Chciałbym ogarnąć tego kompa samą grafiką, ponieważ na wymianę reszty (płyta+procek+ram) niestety nie mam środków w tym roku (może w 2024)

Jaka karta z tych nowszych RTXów była by najlepszym wyborem. Domyślam się, że na każdej będzie Bottleneck z tym prockiem, ale chciałbym uzyskać mimo wszystko jak najlepsze efekty wydajność/cena

Nie ukrywam też, że jestem fanem serii stalker a niedługo wychodzi 2 więc chciałbym go ogarnąć na ustawieniach wyższych niż minimalne :P

Karta może być nowa jak i używana. Myślałem nad 3060 nowa (albo dopłacić do TI), a z używek to może coś pokroju 2060 super albo 2070 super, może być też coś z radeonów ewentualnie.

Pomóżcie, bo tu już siedzę ze 3h czytam i oglądam różne testy i nie mogę się na nic zdecydować :)  

Moja cała konfiguracja w sygnaturce.

z góry dziękuję za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych idzie wyrwać rtx 3060ti albo rx 6700xt ponizej 2k w promkach . wg mnie slabszych nie ma co brac wymienisz za jakis czas reszte podzespolow to bedzie dawal rade dluzszy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kizi napisał:

z nowych idzie wyrwać rtx 3060ti albo rx 6700xt ponizej 2k w promkach . wg mnie slabszych nie ma co brac wymienisz za jakis czas reszte podzespolow to bedzie dawal rade dluzszy czas

też mi się tak zdaję, żeby nie pchać się w używki tych RTX2xxx, bo jeszcze można się na jakiś pokoparkowy syf nadziać. Jeśli z tych dwóch to który ? 6700xt podobną ma wydajność ?

dwa najtańsze 6700xt jakie są na allegro z nowych

https://allegro.pl/oferta/karta-msi-radeon-rx-6700-xt-mech-2x-oc-12gb-gddr6-11425825272

https://allegro.pl/oferta/karta-graf-asus-dual-radeon-rx-6700-xt-std-12gb-12782633568

a z 3060ti do 2k nic nie ma póki co najtańszy sensowny według mnie to ten Zotac za 2,2k

https://allegro.pl/oferta/zotac-rtx-3060-ti-twin-edge-8gb-new-gddr6x-13133863064

i jeszcze na x-com znalazłem taki wynalazek poniżej 2k

https://www.x-kom.pl/p/679725-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3060-ti-1-click-oc-lhr-8gb-gddr6.html 

kompletnie nie znam tej firmy KFA2

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blind-Wizard napisał:

Mecha sobie odpuść, ten Asus będzie ok. Z 3060Ti ti masz Zotaca za 2k - KR System - Zotac GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge LHR 8GB GDDR6 256bit 3DP/2HDMI

dzięki. fakt cena spoko. Zotac jest ok sam posiadam kartę tego producenta i nie było z nią żadnych problemów, działa bezaawaryjnie 8 lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twin edge to zło, głośny i gorący, zotac jedynie AMP   , kolega @leven  zjadł zęby na takowym..

kfa ( galax ) dużo lepszy

12 godzin temu, blajo6 napisał:

jeszcze na x-com znalazłem taki wynalazek poniżej 2k

kompletnie nie znam tej firmy KFA2

to nie żaden wynalazek, duża firma Galax, w europie jako KFA  :)

inna sprawa że drogo, jakiś czas temu za tyle były KFA na nowych GDDR6X

zainteresuj się 6700XT hellhound od powercolora, jeśli musi być nowa karta. do 2K znajdziesz

żadnego mecha (ventusa ) bo będziesz cierpiał

 

Edytowane przez mimuszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mimuszek napisał:

twin edge to zło, głośny i gorący, zotac jedynie AMP

kfa ( galax ) dużo lepszy

to nie żaden wynalazek, duża firma Galax, w europie jako KFA  :)

inna sprawa że drogo, jakiś czas temu za tyle były KFA na nowych GDDR6X

zainteresuj się 6700XT hellhound od powercolora, jeśli musi być nowa karta. do 2K znajdziesz

żadnego mecha (ventusa ) bo będziesz cierpiał

Galaxy to znam kiedyś miałem kartę tej firmy, po prostu nie wiedziałem, że teraz działają pod taką nazwą :)  PS zapomniałem dodać właśnie, że cenię sobie ciszę w kompie, a skoro ten zotac jest głośny to sobie odpuszczę, potrzebuję cichy system chłodzenia

a te karty amd wydają mi się jakieś większe (dłużesze) niż te geforcy :) nie wiem czy ja to wcisnę w tą budę :P

tego hellhound od powercolora nie ma poniżej 2100 nigdzie nawet

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, nie cytuj posta pod postem, to bez sensu..

2. widzę że dopuszczasz używane,

za 1700zł kupisz 60ti jakieś premium, typu asus TUF czy MSI Gaming Trio z długą gwarancją, żeby miała jeszcze ze 2l i więcej gwarancji i była z polskiego sklepu, dokument sprzedaży na pojedyńczą sztukę itd.. od prywatnego właściciela..

choć chyba bym teraz bardziej poszedł w 6700XT, te 12GB robi robotę,przyda się na dłużej, a używane można utrafić w dobrej kasie.

tylko nie wiem jak się sparuje radeon z twoim starszym intelem, różnie piszą. nvidia chyba lepiej, choć takie i7 4xx będzie dusić te karty...

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że będzie dusić jestem tego świadomy tylko po prostu mam rozkminę. Niekoniecznie odpuszczam używki tylko boję się na pokoparkowego trupa trafić. Myślisz, żeby poszukać jakiejś rocznej używki na gwarancji z polskiej dystrybucji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blajo6Jak znajdziesz w dobrej cenie w miarę świeżą sztukę, na długiej gwarancji to nie ma się czego bać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie będę śledzić póki co używki i jak coś wpadnie mi w oko wkleję na forum do "weryfikacji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blajo6 napisał:

Myślisz, żeby poszukać jakiejś rocznej używki na gwarancji z polskiej dystrybucji ? 

tak myślę, sam tak kupiłem 3tyg temu asusa TUF, tu na forum...

daj ogłoszenie w dziale kupię, wertuj na spokojnie allegro, olx

pokoparkowe też nie muszą być złe, wszystko zależy jak długo kopały, czy pełen komplet z dokumentami ( np faktura zakupu na 10szt ) pudełko ze zgodnym numerem seryjnym itd itp. Albo cena, Chłopak tu parę dni temu kupił 6700xt mecha za 1300zł, wtedy można się zastanowić... ogarnąć mu krzywą UV, sćiągnąć plastikowy backpalte itd itp, coś za coś

 

parę dni temu tu chopak z forum :

https://allegro.pl/oferta/inno3d-geforce-rtx-3060-ti-twin-x2-lhr-8-gb-gw-2l-13319643451

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mimuszek napisał:

żadnego mecha (ventusa ) bo będziesz cierpiał

E tam karta i tak będzie działać na 60% przy tym zestawie to nie będzie jej ciepło :E 

A tak na poważnie to jak karta ma być "plug and play" bez grzebania UV/krzywa itp to tak jak mówisz nie można przyoszczędzić na chłodzeniu :/ 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę 4790k z rtx 3060 ti gddr6x od Asusa w 1440p zacnie to chodziło w grach typu rdr2 metro Wiesiek Plague of tale lecz kartę sprzedałem z powodu bubla na kostce pamięci poprzedni rtx 2060 też sprzedany wiec wróciłem na GTX 970 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego proca jest sens wsadzać coś mocniejszego niz gtx 1080ti ? Przy 3060ti karta będzie na polowie mocy chodzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gtx1080ti jest wydajnościowo na poziomie 2070 super jakoś w dodatku karta już ma swoje lata i znaleźć egzemplarz używany w dobrym stanie to raczej będzie ciężko. Co do wydajności 3060ti to może z tą połową przesadziłeś na tym procku urywa cośkoło 30-35% jak pokazują testy. W dodatku jak już pisałem nie stać mnie na chwilę obecną na wymianę reszty podzespołów, a to jedyna rzecz, którą mogę wymienić żeby dała mi większą wydajność w grach. 

A co się tyczy ceny do za 1080ti krzyczą sobie nie mało bo od 1000 do nawet 1400 zł , więc wole kupić używkę 3060ti za 1500 - 1700, która nie dość, że wydajniejsza to technologicznie nowsza.

co myślicie o tym Gainwardzie ? https://www.olx.pl/d/oferta/gwarancja-gainward-rtx-3060ti-ghost-8gb-CID99-IDTvjHr.html 1500 do negocjacji. Karta na gwarancji jeszcze 17 miesięcy

pisałem do typka za 1450zł sprzeda. kupiona w polskiej dystrybucji. 

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukibossss napisał:

@blajo6Nawet nie myśl o 1080ti... To stare truchło.  

nie myślę :) nawet przez sekundę nie brałem tego pod uwagę :P

to co myślicie o tym gainwardzie ?

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, blajo6 napisał:

to co myślicie o tym gainwardzie ?

Poszukaj lepiej takiej karty jak MSI 3060TI Gaming X lub Trio, można je kupić w cenie niewiele wyższej od tego Gainwarda. Znacznie lepsze jakościowo karty i bez porównania cichsze pod obciążeniem. Tego Zotaca 3060 TI Twin Edge też bym nie kupił to bardzo słaba i głośna karta. 

  

Edytowane przez grzela300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie suszarka :) mój zotac 970 jest cichutki jak myszka pod miotłą :) ogólnie cała buda pod obciążeniem wydaje ledwo słyszalny szum, natomiast "w windowsie" jest kompletnie niesłyszalna nawet po przyłożeniu ucha. Dzięki w takim razie, bo mógłbym się nadziać. Rozejrzę się za tym MSI . Ten gaming X by bardziej mi pasował względem długości, bo ten trio to już bym musiał mierzyć miejsce w budzie :)

https://www.olx.pl/d/oferta/msi-rtx-3060ti-gaming-x-gwarancja-CID99-IDTENUm.html

faktycznie za niewiele więcej można trafić na egzemplarz z dwuletnią gwarancją jeszcze.

ps. a jaka różnica jest między tym X z Z trio ? tylko w zastosowanym chłodzeniu ?

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Zotaka 3060ti TE i to jest nie suszarka, tylko dupna suszarka :E

Ale na sekcji zasilania (mosfet) jest klapnięty główny radiator, a to pozwala na stabilne zasilanie.

Memki też są ogarnięte głównym radiatorem.

Gdyby dać tej karcie wydajniejszy układ chłodzenia, to można byłoby go zaliczyć do prawilnego średniaka, ale jest, jak jest.

Ja założyłem wodę za małe pieniądze i jest git :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, blajo6 napisał:

 

ps. a jaka różnica jest między tym X z Z trio ? tylko w zastosowanym chłodzeniu ?

Taktowanie rdzenia może się różnic ciut (realnie bez różnicy) niby Z sa tez dobrze binowane, chociaż zawsze można trafić słabą sztukę pod OC/uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X 2wentyle nie będzie bezgłośna bez UV

ma być cisza to TUF, TRio, Gaming OC Pro ( strix ale ten to rodzynek )

tyle że jak piszesz że masz mała obudowę, pewnie jeszcze ciasną, to i zapewne gorącą..

Msi trio to kobyła, nie każdemu się mieści, złotym środkiem będzie TUF, który ma 300mm albo gaming oc, najlepiej w wersji Pro

wszystko o co pytasz zostało już powiedziane, napisane, pokazane, na yu filmów milion ::

 

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3060-ti.c3681

zjeżdżasz w dól i masz większość modeli.

ja bym licytował :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-6700-xt-pulse

 

 

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cichy ten Radek od szafira? Do jakiej ceny mniej więcej opłaca się tam licytować żeby nie przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...