Skocz do zawartości
blajo6

wymiana grafy pod i7 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłbym do tego, że najlepiej zawsze łączyć się po kablu. Bluetooth rozwiązujesz wtyczką na USB, którą być może już masz, ale takie czasem muszą zająć miejsce na front panelu obudowy, bo różnie działają wpięte dalej, w płytę główną. Ogółem nawet te same płytki, ale w opcji z Wifi i BT są sporo droższe, często dobre dwie stówki, ale w przypadku tego TUFa jest lepiej: https://www.ceneo.pl/103473316 To jakieś osiem dyszek pomiędzy najtańszymi opcjami w Ceneo, więc nie ma w ogóle co kombinować z dodatkowym kosztem doposażaniem biedniejszej wersji. Sama płyta w opcji Wifi to to samo z jednym dorzuconym wejściem od światełek ARGB i miejscem do zamontwania anteny.

EDIT: I tak btw tego audio, nie wiem jak Ty ten twój liczny zestaw podłączasz, a zwróć uwagę, że w razie chęci korzystania ze wbudowanego audio, rozpatrywane w temacie płyty różnią się wejściami.

Edytowane przez Jurand ze Spychowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, qrek1 napisał:

A ja podejrzewam że jak by ci zrobić testy to uja a nie różnicą usłyszysz na jakiejkolwiek karcie dźwiękowej.

Już nie mówiąc że mało kto ma w domu sprzęt audi za tysiące złoty, a dźwięku używa do gierek a nie do słuchania muzyki.

Gdyby tak było to bym na budżetowych płyach nie używał swojej maya u5 czy xonar SE a w przeszłości innych, nawet na słuchawkach za 200zl czuć różnicę a przede wszystkim głośność bo na integrze bez wzmacniacza zwyczajnie nic nie słychać mimo że wszędzie jest ustawione 100% :E 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po kablu, ale na nowej chacie komp niestety będzie stał w pokoju przez które nie przechodzi kabel więc opcja tylko z wifi pozostaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że o tym wifi wspomniałeś, a ja nie musiałem pytać :D

Generalnie możemy przyjąć, że upgrade kompa z sygnaturki czy o czymś jeszcze może być sens wspomnieć :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, blajo6 napisał:

Mam po kablu, ale na nowej chacie komp niestety będzie stał w pokoju przez które nie przechodzi kabel więc opcja tylko z wifi pozostaje :(

Lepiej kupić kartę na usb czy pcie, nawet taką lepszą na intelu, niż się ograniczać do kupna mobo żeby koniecznie miało i tak gówniane wifi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Generalnie możemy przyjąć, że upgrade kompa z sygnaturki czy o czymś jeszcze może być sens wspomnieć :> ?

Poszukuje jeszcze TV 55" do 3.5k zł ale to już inny dział :D

19 minut temu, Pioy napisał:

Lepiej kupić kartę na usb czy pcie, nawet taką lepszą na intelu, niż się ograniczać do kupna mobo żeby koniecznie miało i tak gówniane wifi. 

co proponujesz? obecnie mam awaryjnego TP-LINK TL-WN821N kupionego na promocji kilka lat temu za 20 zł (obecnie około 40zł) i używam go tylko jak kablówka nawali i potrzeba mi puścić neta ze smartfona , który leży 30cm od pena z wifi. :) niestety z drugiego pokoju oddzielającego przedpokojem mogę pomarzyć, żeby sygnał bym mocny i stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa nie powiem, dobre opinie, ale coś zdało by się o niższym budżecie ? coś koło 100 - 130 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, blajo6 napisał:

fajna sprawa nie powiem, dobre opinie, ale coś zdało by się o niższym budżecie ? coś koło 100 - 130 ? :)

Wiesz ja od lat używam noname dongli usb i zasadniczo nie narzekam. Chciałeś dokładać cebuliony do płyty, to podaję najlepsze co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dzięki. Przemyśle ten temat. Ale raczej wezmę płytę bez wifi i spróbuję najpierw na tym wifi z USB co mam jak będzie słabo śmigać wtedy będę się martwił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiem dyszek dopłaty do płyty z wifi, to tyle, ile kosztują podłe wtyczki na USB. Czyli potrzebując wifi, będzie trzeba wyłożyć więcej kasy. Z drugiej strony to wbudowane może Cię usatysfakcjonuje i zawsze można je zmienić. Osobiście brałbym płytę w opcji z wifi, ale jeśli potrzebujesz te osiem dyszek oszczędzić (a nie po prostu chciałbyś), to można temat odpuścić, bo teraz nie potrzebujesz tego wifi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz nie potrzebuję ale będę potrzebował na pewno za 2 miesiące po przeprowadzce :) zastanowię się i podejmę decyzję w ciągu 2 tyg, bo w połowie kwietnia idę kupować umeblowanie do mieszkania i może coś zostanie to nie ukrywam, że coś tam do budżetu na kompa będę mógł dołożyć. Zoabczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko. Nie lepiej wziąć ryzena 5 5600g zamiast zwykłego ? wydajność praktycznie taka sama, cena nawet minimalnie niższa, a jest dodatkowo zintegrowany układ w razie np. awarii karty graficznej, żeby obraz wyświetlić chociaż na monitorze :) dwa razy w życiu integra ocaliła mi dupsko jak grafa pojechała na gwarancję i prawie miesiąc czekałem na serwis.

dobra nieważne :) sprawdziłem inne testy i jednak jest różnica w wydajności. Mniejsza pamięć L3 widać różnice.

Edytowane przez blajo6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wi fi kupiłem ostatnio z aliexpress Fenvi axe3000rgb na intelu ax 210 z antenami na kablu za 145zł, oczywiście w pełni nie wykorzystam sprzętu ale u mnie mam pełną szybkość łącza 300mb/s, router na parterze, komputer na piętrze, Na tp linku tx50e na parterze mam gorszy zasięg i łącze ale to pewnie dla tego że sygnał musi przejść przez przysłowiowy kibel z kafelkami, do fenvi dwa małe pomieszczenia i schody. Według mnie wygląda też dobrze.

59e9f3246cff22dc.jpg

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blajo6 napisał:

jeszcze jedno pytanko. Nie lepiej wziąć ryzena 5 5600g zamiast zwykłego ? wydajność praktycznie taka sama, cena nawet minimalnie niższa, a jest dodatkowo zintegrowany układ w razie np. awarii karty graficznej, żeby obraz wyświetlić chociaż na monitorze :) dwa razy w życiu integra ocaliła mi dupsko jak grafa pojechała na gwarancję i prawie miesiąc czekałem na serwis.

dobra nieważne :) sprawdziłem inne testy i jednak jest różnica w wydajności. Mniejsza pamięć L3 widać różnice.

w takich wypadkach lepiej sobie kupic kartę za cenę flaszki, wsadzić do szuflady niech leży awaryjnie żeby tylko pulpit mieć i korzystać z neta zamiast kupować gorszy procek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelero napisał:

Co do wi fi kupiłem ostatnio z aliexpress Fenvi axe3000rgb na intelu ax 210 z antenami na kablu za 145zł, oczywiście w pełni nie wykorzystam sprzętu ale u mnie mam pełną szybkość łącza 300mb/s, router na parterze, komputer na piętrze, Na tp linku tx50e na parterze mam gorszy zasięg i łącze ale to pewnie dla tego że sygnał musi przejść przez przysłowiowy kibel z kafelkami, do fenvi dwa małe pomieszczenia i schody. Według mnie wygląda też dobrze.

przeleciałem ali i jest coś takiego

https://pl.aliexpress.com/item/1005001864337304.html 119 żł

a jest druga aukcja https://pl.aliexpress.com/item/1005003144951739.html niby to samo za 49 zł 

o co tu chodzi

daj mi może link z którego ty kupiłeś, żebym w razie co się nie naciął :P

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale widzę że cena poszła w górę, rano było 152zł teraz 178zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra graty zamówione :)

proc https://www.krsystem.pl/amd_ryzen_5_5600_pn100100000927box-item-68149.html

płyta https://www.krsystem.pl/asus_tuf_gaming_b550plus_am4_ddr4_2xm.2_6xsata_pcie_4.0_x16_at-item-63602.html

pamiątki https://www.krsystem.pl/goodram_irdm_pro_323600_2x16gb_182222_deep_black-item-66300.html

cooler https://www.krsystem.pl/silentiumpc_chlodzenie_procesora_fortis_5-item-66937.html

i nowy ssd na magazyn  :)  https://www.krsystem.pl/goodram_px500g2_1tb_m.2_pcie_3x4_nvme_2280-item-68904.html

całość 2022 zł czyli zmieściłem się w całym budżecie i jeszcze wpadł dysk po głębszym zastanowieniu .

Jak już złożę całość (będzie zabawa na święta) to zabiorę się za sprzedaż starych gratów i wtedy będę rozglądać się już za grafiką.

Dzięki za pomoc jeszcze raz, będę aktualizować topic w miarę postępów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, blajo6 napisał:

dobra graty zamówione

grat. stary lub zniszczony mebel albo sprzęt domowy

polska język trudna język

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że kolega nie zna żartów/slagonu :) albo kij w dupie za głęboko siedzi :) Pozdrawiam 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, blajo6 napisał:

Widać, że kolega nie zna żartów

Znam, tylko to nie jest żart, bo żart musi być śmieszny. Nie wiem co jest śmiesznego w żartowaniu że się kupiło gówniane podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...