Skocz do zawartości
Jundori

Wymiana 3060 Ti na cos lepszego

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chcialbym wymienic 3060 Ti Gaming OC Pro od Gigusia na cos szybszego.

Kumpel ma ode mnie wziąć za 1700 moją karte, a ja chce dołożyć i kupić coś mocniejszego.

Celuje w 3080 Ti, 3090 lub 4070 Ti (ale cena przeraza).

Oczywiscie uzywki wchodza w gre.

Na ten moment mam taki zestaw:

5600X

32GB ram Ballistix Sport Lt 3600mhz (po oc)

B550 TUF GAMING PLUS

Corsair Rm850x

Dysk KC 2500 Kingstona 1TB

Buda Gungnir 110M

Rozdzialka: 1440p

 

Pytanie czy warto sie pchac w starsza generacje czy lepiej dolozyc i wziac 4070 Ti, czasami widze ze zwrotow z xkoma na allegro po 3800zl.

Ale najchetniej wzialbym 3090 za 3k~.

Co by tu zadzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena 4070TI nie przeraża za bardzo - kupić tą. Jeśli mimo to chcesz równie dobra, ale tańsza i TYLKO z gwarancją - 3090 będzie równie dobrym wyborem. A może w dłuższej perspektywie lepszym, kto wie.

W zasadzie wszystko rozbija się o to, czy chcesz wydać 3kzł czy 4,2kzł. W obu przypadkach będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest pomiędzy krótką gwarancja i dużą prądożernoscia ale szerszą szyną (do 1440p) bez różnicy i 24GB Vramu (w Kiepskich grach albo mordowanych robi różnicę) albo mniej Vramu i przycięta szyna ale za to nówka:)

Szukaj 3090 z długą gwarancja albo 4070 na promce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać do kwietnia i zobaczyć co pokaże RTX4070 i jak ceny spadną?

Może RX7xxx pokażą coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jundori napisał:

Ale najchetniej wzialbym 3090 za 3k~.

Co by tu zadzialac?

Dopłacić do 4070 Ti.

Nowa karta z 3 letnią gwarancją, połowa poboru prądu, mocniejsza, DLSS3 z FG. Po drugiej stronie grzejnik sprzed 2 lat, dla mnie wybór oczywisty.

VRAMu wystarczy, szyna bez znaczenia w 1440p.

Edytowane przez galakty
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lwampir napisał:

Nie lepiej poczekać do kwietnia i zobaczyć co pokaże RTX4070 i jak ceny spadną?

Obawiam się, że po premierze tej karty może być odwrotny efekt i ceny zaczną, ale rosnąć. Czas pokaże. W zasadzie teraz masz taką ruletkę - ryzykujesz i czekasz / albo / ryzykujesz i kupujesz teraz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się wkręcić i też nie nakręcaj się sam bo musisz mieć już teraz, w tej chwili.

Mam ten sam problem, też chcę wymienić kartę graficzną w kompie Syna i przy okazji ją sobie potestować :)

Aż mnie skręca bo w każdej chwili moge zrobić przelew.

Tłumaczenie, że ceny wzrosną nie ma żadnego realnego potwierdzenia w faktach, ale że udziela się tu masa osób, które już kupiły to będą Cię zachęcać żebyś już teraz to zrobił bo one też kupiły. 

gpuprices.jpg.1bc5596dddac1529d99901d277687a1b.jpg 

PS nie mam nic do iphonów, sam użytkuję jednego, ale ten mem zawsze mnie bawi :) 

Ja tak czekam, aż ceny 4070 spadną żeby ceny 3070 spadły :D:D:D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jedną 3090 zwracałeś z tego co mówiłeś, kup 4070Ti tak jak radzą wyżej w dodatku karta wydajniejsza od 3090 i obsługuje nowsze "ficzery" które dają dodatkowy boost fps'ów.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 4070 Ti INNO3D X3 na allegro z xkoma z outletu. Jedna ze slabszych wersji, ale cena w miare bo za 3800. Polowalem na Phantoma za 3800, ale nie ma. Zobaczymy jak to chodzi, jakies UV sie zrobi i powinno byc git.

Edytowane przez Jundori
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie pytanie, bedzie bottleneck tego 4070 Ti na 5600x w 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, zależy w jakiej grze też i na jakich ustawieniach ale poradzi sobie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba na obecną chwilę nie ma sensu kupować niz z serii 3000, niedługo powinny pojawić się 4070 i 4060, a jak okaże się że np., 4060 Ti będzie wydajnościowo jak 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, superfly86 napisał:

a jak okaże się że np., 4060 Ti będzie wydajnościowo jak 3080?

Tak, pewnie, czemu nie... A świstak siedzi, bo sreberka były kradzione :E

Raczej bym strzelał w miejsce ~3070, bo muszą zostawić miejsce dla 4070. Oczywiście to za odpowiednio większą kasę, bo czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale czekaj czy nie było tak czasem poprzednio że 3060TI wygrywało z 2070 i było bliskie 2080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, superfly86 napisał:

4060 Ti będzie wydajnościowo jak 3080?

Raczej 3070, może nieco lepiej. 3080 to bardziej będzie odpowiednik 4070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby 4070 miała wydajność takiej 3080 12gb i to 8pinowe złacze to ja bym był zadowolony i sobie podmienił 3060ti rozpiął bym tylko klamrę z customowej wiązki 2x8pin i zaoszczędził bym dodatkowo 500zl na nowy komplet przewodów :E ? u mnie przelotka nie przejdzie bo nie pasędzie pasować :E ale jak będzie między 3070ti a zwykłą 3080 to nie ma się co bawić...

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie, że 8GB już jest zdecydowanie zbyt mało na aktualne gry? Obecnie mam RTX 2060 z 6GB ramu i przy wyższych ustawieniach znacznie przekroczone są wymagania co do pamięci. W przypadku Nvidii to ilość pamieci jest bardzo słaba, i zastanawiam się nad sensem kupowania serii 3000. Czy mimo wszystko nie pójść w stronę AMD gdyż tam mamy pamięci rzędu 12-16GB przy cenach RTX3070

pomijając Ray  Tracing to chyba, w pozostałych aspektach Radeony radzą sobie chyba w porządku co nie ? Czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że kupując dzisiaj kartę z 8GB VRAM do 1440p możemy tego dość szybko pożałować.
https://www.techpowerup.com/review/the-last-of-us-benchmark-test-performance-analysis/4.html
12GB to minimum, które biorę pod uwagę. Można dywagować czy gra jest dobrze zoptymalizowana czy nie, ale najprawdopodobniej jesteśmy bliżej niż dalej od takiego zużycia vram w grach. Jeżeli kupujesz kartę na dłużej to po prostu szkoda tracić na jakości grafiki poprzez niewystarczający vram.

Edytowane przez KaBaSZo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje, że i do 1080p będzie można takiej decyzji szybko pożałować. Porty może i zwalone, ale to już kolejna w tym roku gra łakoma na vram. Imo, ogromny fail nv robi z tym 4060ti 8G. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że jak powiesz "karta graficzna" - każdy od razu skojarzy zdanie z firma NV. Dla tych 80-85% ludzi na rynku tak to właśnie wygląda. Nie dziwcie się zatem, że jak komuś ktoś poleci coś od AMD - od razu podnosi się wrzawa, i leci hejt na polecającego.

Z tym nie wygrasz, dopóki nie zacznie się dziać to, co dzieje się od jakiegoś czasu, a The Last of Us Part I to jeszcze bardziej uwypukliła. Teraz ludzie zaczynają się zastanawiać, co zrobić - i nie dziwie się im. Ci, co kupili karty z 12GB VRAM i więcej - śpią spokojnie. Reszta - cóż - ma problem.

Najbardziej wkurza tutaj polityka NV, która doskonale zdając sobie sprawę z tego, co napisałem wyżej (i będąc głównym graczem na rynku) - robi co chce, bo po górce $ jaki zarobili na fali kryptog*wna, nie chcą pozwolić, aby słupki w "ekselu" spadły za bardzo - więc obcinają szynę i ilość pamięci, zmuszając ewentyalnych klientów do zmiany karty nie co 3-5 lat a co 1-2 lata. To zwykłe qrestwo i nic więcej. A ludzie, jak pelikany, łykają to i później jest płacz,bo wydałeś 2,5kzł na kartę i musisz schodzić z detalami na średnie, czy nawet (o zgrozo) na niskie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 00:08, superfly86 napisał:

No, ale czekaj czy nie było tak czasem poprzednio że 3060TI wygrywało z 2070 i było bliskie 2080?

W nowych grach to 3060Ti wygrywa nawet z 2080 i jest blisko 2080Ti. A o 2070 nawet nie wspominając, bo jego to robi jak chce praktycznie w każdej grze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KaBaSZo napisał:

Uważam, że kupując dzisiaj kartę z 8GB VRAM do 1440p możemy tego dość szybko pożałować.
https://www.techpowerup.com/review/the-last-of-us-benchmark-test-performance-analysis/4.html
12GB to minimum, które biorę pod uwagę. Można dywagować czy gra jest dobrze zoptymalizowana czy nie, ale najprawdopodobniej jesteśmy bliżej niż dalej od takiego zużycia vram w grach. Jeżeli kupujesz kartę na dłużej to po prostu szkoda tracić na jakości grafiki poprzez niewystarczający vram.

Mając 8GB nie byłem w stanie ustawić max jakości tekstur w becie Diablo 4 przy 1440p. Podobnie jest chyba w TloU. Chociaż w obu przypadkach bym stawiał raczej na gównianą optymalizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sidr napisał:

Chociaż w obu przypadkach bym stawiał raczej na gównianą optymalizację.

Optymalizacja, chociażby najlepsza - nie zastąpi ilości pamięci na karcie. Tekstury w dobrej / bardzo dobrej jakości swoje zajmują i optymalizacja tego nie zmieni (a już na pewno nie w stopniu, w jakim wszyscy by chcieli, żeby zmieniła :E ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie premiery i wykorzystanie vram w grach to wychodzi na to że dla przeciętnego gracza w 1440p który posiada lub celuje w karte średniopółkowa amd robi sie "must have". Nie zdziwie się jak za chwilę ruszy fala wymiany rtx na rx a ceny np 6700, 6750 itp nawet używek pojda w górę.Sam zacząłem przeglądać ceny tych kart;D. RT w karcie pokroju 3060ti to i tak ciekawostka. Znów wyjdzie na to że amd się lepiej starzeje i gracze szukający karty w rozsądnej cenie przeproszą się z tak hejtowanymi na każdym kroku kartami:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Płażyński chyba pracuje na wykreślenie z wyścigu o kandydaturę na Prezydenta RP z PiS-u na 2025 rok i zarazem dołączenie w tym gronie do Bocheńskiego, który już został skreślony z tego wyścigu przez wyraźną porażkę z Trzaskiem o Warszawę niecałe 2 tygodnie temu. Choć z drugiej strony do tego wyścigu podobno dołącza następny młody wypatrzony przez Kaczego. Jest to Jarosław Margielski, aktualny prezydent Otwocka. https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-plazynski-wywolal-polityczna-burze-w-pis-ujawniamy-tresc-rap,nId,7457432
    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...