Skocz do zawartości
Latino86

HP LaserJet 1320 puste kartki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę Państwa, mam problem. Zakupiłem używaną drukarkę laserową HP 1320. Miała być działająca, tak zapewniał Sprzedawca. Nie miałem płyty instalacyjnej, więc zainstalowałem sterowniki osobno. Drukarka drukuje tylko puste kartki. Ewentualnie gdzieniegdzie jakieś czarne ślady po bokach występują. Kontrolka od tonera błędu nie świeci. Czyli niby wszystko z nim w porządku. Dla pewności kupiłem nowy toner - zamiennik. Wyciągnąłem dwa plastikowe zabezpieczenia, i folię ok. 30cm. Podmieniłem, i dalej puste kartki. Kombinowałem na wszelkie możliwe sposoby ze sterownikami, i dalej nic. Oczywiście doszedłem do punktu, gdzie z Windowsa mogę kliknąć drukuj stronę testową, i drukarka drukuje - pustą kartkę. System to Windows 7 x64. Przytrzymanie zielonego guzika na drukarce, i automatyczne drukowanie z drukarki także wypuszcza białe kartki. Wszystko niby działa, a nie drukuje. Proszę o pomoc Was fachowców.

2b5c46af47bbff85m.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając rozwiązania wcześniej w internecie natknąłem się na ten motyw. Ten pręcik odgiąłem do tyłu. Dalej czyste kartki lub trochę gdzieś pojedyncze plamki z boku.

c90add5ba626a853.jpg

2cae458c579e6509.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś jeszcze znalazłem:

Cytat

po otwarciu drzwiczek tonera po prawej stronie na górze znajduje się wypukłość z białym elementem, który jest wciskany przez wypustkę na drzwiczkach tonera. Jeśli brakuje tego białego elementu lub zakładka jest wygięta lub złamana, strony będą puste, ponieważ ten biały element po wciśnięciu otwiera przesłonę zakrywającą soczewkę lasera/skanera po otwarciu drzwi tonera.

 

i jeszcze sprawdź kontakt tonera z drukarką

stro 186 https://www.s-manuals.com/pdf/printer/hp/hp_laserjet_1160,_1320_series_service_manual.pdf

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za nią dałeś ? Dlaczego po prostu jej nie oddasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją na Allegro Lokalnie. Za 150 złotych. Sprzedawca to kompletny bałwan, wysłał mi drukarkę bez okablowania. Twierdził, że kable są "materiałem eksploatacyjnym", i że nie muszą być w zestawie. Oczywiście w aukcji nie było ani słowa o tym, że kabli nie ma. Otworzyłem dyskusję ze Sprzedającym poprzez system Allegro. Sprzedający kable dosłał. Otworzyłem paczkę, kable były pasujące, no to dyskusję zamknąłem. Teraz już nic więcej ze zwrotem nie zdziałam. Sprzedający w aukcji napisał, że drukarka drukuje.

Tak, z prawej strony ten biały element też wcześniej sprawdziłem. Nie jest pęknięty, uszkodzony, a przy zamykaniu klapki wysuwa się w środku ten biały element. Wszystko chodzi jak trzeba.

a7455c29e61a0493.jpg

c20b509c449d91e6.jpg

Obejrzałem te tonery. Stary z białym paskiem, nowy z żółtym. Oba wyglądają okej, wszelkie połączenia nie są zardzewiałe, zaśniedziałe, odrapane, lub cokolwiek.

cff7f2cc846ef477.jpg

2e8536f4546eac51.jpg

124d83910885726d.jpg

2dd37ebd873fa4f0.jpg

8f7ef7030d60c24c.jpg

b94a787d4f7d2573.jpg

cfbd8aafa23900d8.jpg

Bardziej niż po serwisanta, powinienem dzwonić po egzorcystę ? A na poważnie, to domyślam się, że to jakaś błahostka.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Latino86 napisał:

Kupiłem ją na Allegro Lokalnie. Za 150 złotych.

Mój drogi, podobny model drukarki to ja za darmo znajomym w pracy rozdawałem. To są wyeksploatowane elektrośmieci, za darmo to dobra cena. Następnym razem polecam zapytać przed zakupem ;)

Dodam tylko, że ten model ma 20 lat !

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, tylko ja potrzebuję drukarki do etykiet do paczkomatów Inpost. Do niczego więcej mi nie jest potrzebna.

PS. Dlatego raczej kupię drugą, a tą zostawię na części. Bo jaki inny wybór mogę mieć ? Nie będę wydawał kilku stów, bo jestem straszny sknerus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tych etykiet drukujesz ? Za zebrą byś się rozjerzał.

Edytowane przez manuelos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę 10-50 miesięcznie. W przyszłości będzie więcej raczej. Nie mogę nadawać do paczkomatu bez etykiety, bo nie mam smartfona. Nie mam mediów społecznościowych, i innych takich czasopochłaniaczy. Także potrzebna mi drukarka stacjonarna, stara, może być poobijana, poplamiona, byle pancerna. Kolega mówił, że te HP 1320 były w użytku we wszelkich placówkach, i są to czołgi. Ze od czasu do czasu zmiana tonera, i jedziemy dalej. Tylko, że ja niestety nie trafiłem na taki egzemplarz jaki trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2023 o 17:27, Latino86 napisał:

Teraz już nic więcej ze zwrotem nie zdziałam.

Czemu? Ciśnij typa, że sprzęt nie działa. Allegro do tego niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet wydaje się być typowym takim handlarzem "po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy". Zresztą reklamacji wogóle u niego nie ma. O głupie kable walczył do ostatniej kropli krwi. Wysłał tylko dlatego, że otworzyłem Dyskusję ze Sprzedającym. 

Ja staram się szanować swój czas i nerwy. I walczyć jak o niepodległość o 150 złotych, wydaje mi się to pyrrusowym zwycięstwem. Gdyby to było 1500 złotych, to już inaczej. Na początku byłem pewien, że to coś ze sterownikami. To moja pierwsza drukarka, więc myślałem, że to ja coś schrzaniłem z instalacją. Dlatego nawet mu nie napisałem, że drukarka wypuszcza czyste kartki. Ale wydruk bezpośrednio z drukarki powinien działać, nawet jeśli z systemem na komputerze byłoby coś nie tak, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw mu negatywa, niech więcej nie sprzedaje na Allegro, jak jest nieuczciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może napisz do allegro, że chcesz ponownie otworzyć dyskusję. Cwaniaczków trzeba cisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On specjalnie sprzedaje na Allegro Lokalnie, żeby nie dało się mu wystawić negatywnej opinii. Chociaż drukarka była zapakowana bardzo starannie. Czy jest taka możliwość, że drukarka drukuje czyste kartki przez jakieś błędy w Windows ? Nawet strony testowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kupiłem drugą taką samą drukarkę. I jak myślicie, drukuje ? Tego nie wiem, bo ta nowa zacina papier  :boink:

Po chwili ochłonięcia przystąpiłem do działania. Porolowałem trochę te kółeczko z dołu, i papier nie zacina. Drukarka drukuje strony testowe. Ale tylko guzikiem z drukarki. Z komputera nie idzie nic. Przez kabel USB drukarka zainstalowała się automatycznie, nie musiałem nic instalować manualnie. Więc nic nie schrzaniłem. Ja wiem, że mój komputer jest nawiedzony przez złe duchy, ale żeby tak uparte one były, to jeszcze się nie zdażyło.

 

EDIT: Dobra, sama zaczęła chodzić z komputera, i działa. Jak będą jeszcze jakieś dziwne problemy, to tutaj będę pisał. Dziękuję oczywiście chłopaki za wszelką pomoc ?

Edytowane przez Latino86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...