Skocz do zawartości
mkn91

Karta do 3-4 tys NOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade potrzebuje karty nvidi do 3 -3,5 tys maksymalnie 4 (tylko NOWA)

 

Aktualny zestaw do ktorego chce wsadzic ta karte:

Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream OC 8GB (tej karty uzywalem przez ostatnie 7-8 lat ale to juz smietnik niestety nie daje rady) :D

Zasilacz XFX Core TS 550 (7-8letni)

 

Procesor i plyte wymienilem 2msce temu:

Procesor: i5 13600KF

Płyta główna GIGABYTE B660M Gaming X DDR4

 

Przypuszczam ze ten zasilacz tez bd do wymiany zeby wsadzic jakas lepsza karte?

 

 

Edytowane przez EvilKillaruna
Normalną wielkość fontu też jesteśmy w stanie przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe to szału w tym budżecie nie ma. Czasami zdarzają się outletowe 4070ti w okolicach 4k. Jak chcesz coś starszego i używanego to od 3000zł są rtx'y 3090 (porównywalne z 4070ti).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za polecenie uzywanego rtx 3090 w temacie gdzie pisze ze interesuje mnie tylko nowa karta :D

 

nie znam sie na kartach graficznych nie wiem ktore sa dobre bez forum nie dowiedzial bym sie o tym procku np i5 13600kf i kupil bym za 2x wiecej i7 ktora jest porownywalna.

szukam NOWEJ karty do 3,5 max 4 tys i prosze o polecenie najlepszej opcji w tej cenie, zdaje sobie sprawe ze uzywane karty mozna kupic lepsze ale ja uzywanych nie chce. wsadzam do kompa i ma dzialac nastepne x lat a nie bd sie z oszustami dochodzic ze mi niesprawna karte ktos sprzedal. albo zuzyta w stopniu mojego gtx 1070 ktory sie przegrzewa i wylacza

Edytowane przez mkn91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 4000 zł, to 4200 zł też znajdziesz, a za tyle trafiały się 4070 Ti.

Alternatywą jest poczekanie i wzięcie 4070, ale on stosunek wydajność/cena będzie miał gorszy.

Innego wyboru tak naprawdę nie ma, RDNA3 póki co polecić z czystym sumieniem nie można. 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkn91Nie masz czego się czepiać? Zaproponowałem Ci tylko i wyłącznie używkę? Podałem najwydajniejszą kartę nową i alternatywę w wersji używanej i masz z tym problem? No to radź se sam mistrzu

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki przedział cenowy że nic nie ma w nim. Pomiędzy 3060Ti a 4070Ti jest wielka dziura, bo to co jest w sklepach jest godne pożałowania.

Będzie za miesiąc 4070 bez Ti, ale ma być ponoć dosyć drogi, ale zmieścisz się być może z nowym zasilaczem. Ten zasilacz 550W będzie mieć pewnie problemy z czymś mocniejszym i pewnie w ramach owego budżetu trzeba coś wymyślać.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz do wymiany

2. Jesli maks 4 tys i ani grosza wiecej to z nowym masz RTX 3080 jako najlepsza opcja (np w Proshop jest TUF za 3999 zl)

3. Cos tanszego to masz 3070 do Ti nie doplacaj bo za 7 fps nie warto dorzucac 500 zl. 3070 Ti mozesz sam sobie zrobic podkrecajac 3070 (np w kom Gigabyte OC za 2799 zl)

 

Ogolnie na ceneo popatrz i kup wtedy bo ta sama karte zaleznie od sklepu mozna np kupic 100 zl taniej albo 500 zl drozej. Ten 3070  w kr system kosztuje 2671 zl. Ponad 100 taniej niz w xkom

Edytowane przez Eltik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon RX 6800 XT PULSE GAMING OC 16GB GDDR6 - 3199 zł

do tego nowy zasilacz:

ENDORFY Supremo FM5 750W 80 Plus Gold - 499 zł.

 

Tyle w temacie. 

Tu masz jakiś test z tego roku jak wygląda 6800 XT vs RTX 3080 - tldr cenowo nie ma opcji zeby RTX był bardziej opłacalny:6800XT vs RTX 3080 w 2023 roku

 

A już na maksa wyciskając budżet możesz wybrać 6950 XT, który spokojnie pokonuje RTX 3080 Ti: (link do testu: 6950XT vs 3080 Ti vs 3080 )

AMD Radeon RX 6950 XT 16GB GDDR6 - 3599 zł

Edytowane przez manuelos
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym to polecił, ale skoro autor chce Nvidię, to niech ma. Może mu CUDA do pracy potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, charon napisał:

Sam bym to polecił, ale skoro autor chce Nvidię, to niech ma. Może mu CUDA do pracy potrzebne?

A przeoczyłem ten fakt, no to może po obejrzeniu różnicy w cena/wydajność zmieni zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, manuelos napisał:

A przeoczyłem ten fakt, no to może po obejrzeniu różnicy w cena/wydajność zmieni zdanie :)

Chcialem nvidie bo od zawsze na nvidi jechalem wiec to takie przyzwyczajenie radeonow nigdy nie uzywalem takie januszowe podejscie ale jak patrze na ta roznice to sie zaczynam zastanawiac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkn91 napisał:

Chcialem nvidie bo od zawsze na nvidi jechalem wiec to takie przyzwyczajenie radeonow nigdy nie uzywalem takie januszowe podejscie ale jak patrze na ta roznice to sie zaczynam zastanawiac :D

Decyzja zakupowa podyktowana przyzwyczajeniem czy sympatią do marki zamiast obiektywną oceną co w danej chwili jest najlepszą dla nas opcją to mokry sen marketingowców :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mkn91 napisał:

Chcialem nvidie bo od zawsze na nvidi jechalem wiec to takie przyzwyczajenie radeonow nigdy nie uzywalem takie januszowe podejscie ale jak patrze na ta roznice to sie zaczynam zastanawiac :D

Co by nie było chcesz wydać 3-4k pln na GPU i moim zdaniem pakowanie się w poprzednią generację czy to Radki czy Ampere(rtx 30xx) trochę bez sensu.

Za ~3 tygodnie masz premierę rtx 4070.
Dodatkowo nvidia ma lepszy DLSS vs FSR2 od AMD i więcej gier, które to wspierają. Tak samo jak w nowej generacji 40xx dostajesz tzw. DLSS3 czyli Frame Generation. Co by nie sądzić o tej technice jest i dalej będzie dopracowywana, w niektórych gierkach może się przydać. Więc lepiej mieć niż nie mieć.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, manuelos napisał:

Decyzja zakupowa podyktowana przyzwyczajeniem czy sympatią do marki zamiast obiektywną oceną co w danej chwili jest najlepszą dla nas opcją to mokry sen marketingowców :)

Blackscreen w losowych momentach, nieogarnięte sterowniki, kijowy GUI, to też mokry sen marketingowców czy AMD FineWine TM? Nie dziwie mu się, że chcę NV, bo to jest P&P w porównaniu do GPU od AMD. Tak jak dział CPU się ogarnął, tak AMD zostało dalej w 2012 roku w GPU - dlatego takie ceny a nie inne, nie mają czym konkurować. 

Przy okazji, polecanie mu 750W bez ATX 3.0 na przyszłość to :E Za 559 zł ma BQ Power 12 - https://www.x-kom.pl/p/1114799-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-12-m-750w-80-plus-gold.html

4 godziny temu, galakty napisał:

Alternatywą jest poczekanie i wzięcie 4070, ale on stosunek wydajność/cena będzie miał gorszy.

Ceny jeszcze nie podali, wydajności również. Wróżenie z fusów. Na 100% 4070 zastąpi 3080, więc przedział 3.5k-3.9k jest otwarty. 

 

Edytowane przez TheMr.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaddTrzeba też jakoś stopniować opłacalność. Ze starych gen rozpatrując tylko nówki niemacane i nie mogąc przekroczyć 4k, to lepiej kupić 6800xt za 3-3.1k czy 6950 za 3.5, jak kiepską wersję 3080 za prawie 4k. Niestety ampere mają tragiczne ceny w stosunku do amd. Gdzieś tak od 3060ti wzwyż jest coraz gorzej. Ceny nowych 3080 od dawna są całkowicie odklejone od realiów rynku. Ale ogólnie tak - jak już bulić okolice 4k, to lepiej dopłacić nieco do 4070ti. Co nie zmienia faktu, że obecna sytuacja na rynku jest smutna. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd Tak, niedługo wypuszcza karty na 64-bitowej szynie z 4GB VRAM w cenie 2kzł i każą sobie dziękować, że są tak szczodrzy. Super myślenie. O ile zgadzam się z tym, co napisałeś odnośnie "lepiej mieć niez nie mieć" - ale pod warunkiem, że odnosi się to do kart z "entry-level". A tak, zapomniałem, nie ma takich kart w portfolio NV :E bo tylko wtedy miałoby to sens.

To tak, jakbyś przy zakupie swojej karty patrzył tylko na to. Nic się więcej nie liczy, tylko DLSS i "fake-frame". A przecież nie na to patrzyłeś ja kupując, zgadza się?

A tu od dłuższego czasu tylko czytam o tym, jak tę technologię są ważne, ba - dla nich namawia się na zakup kart od NV. Zupełnie nie zwracając uwagi na to, że ciągle dostaje się mniej - za więcej.

Moim zdaniem (w sumie nie tylko moim, bo duża część zachodnich recenzentów też to dostrzega) nie warto czekać na 4070 / 4060. Bo będzie drogo i "biednie", co już potwierdzają pierwsze przecieki odnośnie cen. Jeśli cena takiego 4070 faktycznie będzie oscylować w granicach $749, to będzie to kolejna, koszmarnie wyceniona karta od nich. I o ile teraz, w całkiem dobrych cenach można kupić serie RX6800XT/RX6950 czy 3090, to jeśli cena za 4070 się sprawdzi będzie znowu spektakularny wzrost cen i tyle będziesz widział dobre karty w przyzwoitych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crypt napisał:

@lukadd  Bo będzie drogo i "biednie", co już potwierdzają pierwsze przecieki odnośnie cen. Jeśli cena takiego 4070 faktycznie będzie oscylować w granicach $749, to będzie to kolejna, koszmarnie wyceniona karta od nich.

Jedyny przeciek to MLID który gada steki bzdur jak zwykle no to :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Jedyny przeciek to MLID który gada steki bzdur jak zwykle no to :E 

 

Obyś miał rację, naprawdę. Bo inaczej będzie dramat w tym segmencie.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mkn91 napisał:

 

Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream OC 8GB (tej karty uzywalem przez ostatnie 7-8 lat ale to juz smietnik niestety nie daje rady) :D

 

Jeszcze będziesz tęsknił za kulturą pracy tego śmietnika:-) Miałem ponad dwa lata, najcichsza karta, jaką miałem:-) 

edit: Doczytałem, że ci się przegrzewa.. Pewnie pasta do wymiany.

Edytowane przez tomn2o
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są jakie są, chcesz GPU to płacisz, nie chcesz to nie kupujesz nie ma co wałkować tematu cen bo one od gadania na forum nie spadną :E

A kolega z wątku jasno napisał chce włożyć GPU do kompa, zapomnieć i mieć je x lat. Więc nie ma co się pakować w poprzednie generacje radków czy ampere. FG i DLSS przedłuży żywotność takiego GPU do tego lepsza sprawność energetyczna.

Premiera 4070 już niebawem i nie ma co się sugerować plotkami. Wyjdzie w praniu już niedługo czy będzie kosztować 3-3.5 k czy może bardziej 3.5-4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli 4070 bedzie za te 749$ to mozna przypuszczac ze zamiast isc w 4k itd to ci "biedniejsi" beda sie cofac do fhd bo za niedlugo zeby grac w 1080p potrzebna bedzie karta za 2,5-3 tys zl i to wcale nie do maks detali i 60 fps :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tomn2o napisał:

Jeszcze będziesz tęsknił za kulturą pracy tego śmietnika:-) Miałem ponad dwa lata, najcichsza karta, jaką miałem:-) 

edit: Doczytałem, że ci się przegrzewa.. Pewnie pasta do wymiany.

wymienialem paste juz 10 razy przez ostatnie 3 lata i termo pady 2x juz jest tak wyje*** ze lapie 100stopni i sie wylacza sama :D ale swoje zrobila 8 lat grania w gry typu ark wiec nie ma co i tak dlugo wytrzymala, a co do najcichszej karty to aktualnie odpalajac fife 23 w 144fpsach bo monitor ma 144hz mam z automatu po 20 sekundach wiatraki na grafice na full i nie da sie wytrzymac tego halasu ale zgadzam sie jak ja kupilem to jej nie slyszalem :) od 2 dni gasna mi monitory nagle grajac np w FIFE i musze kompa restartowac wiec raczej to z winy grafiki? lub ewentualnie zasilacza? ale w sumie nawet nie wiem jak to sprawdzic

Edytowane przez mkn91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mkn91 napisał:

wymienialem paste juz 10 razy przez ostatnie 3 lata i termo pady 2x juz jest tak wyje*** ze lapie 100stopni i sie wylacza sama :D ale swoje zrobila 8 lat grania w gry typu ark wiec nie ma co i tak dlugo wytrzymala, a co do najcichszej karty to aktualnie odpalajac fife 23 w 144fpsach bo monitor ma 144hz mam z automatu po 20 sekundach wiatraki na grafice na full i nie da sie wytrzymac tego halasu ale zgadzam sie jak ja kupilem to jej nie slyszalem :) od 2 dni gasna mi monitory nagle grajac np w FIFE i musze kompa restartowac wiec raczej to z winy grafiki? lub ewentualnie zasilacza? ale w sumie nawet nie wiem jak to sprawdzic

Bez szans żeby prawidłowa wymiana pasty i termopadów spowodowała zerowy wpływ na temp i 100% wentyli. Albo źle jest zrobiony docisk, albo za dużo pasty, albo termopady odpadły. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termopady sa nowe, pasta cienka warstwa thermal grizzly rozprowadzona lopatka. docisk nie wiem troche juz gwinty sa rozjechane po rozkrecaniu jej tyle razy ale nie da sie mocniej dokrecic jest na maxa.

Karta jest wiekowa i tyle, nie daje rady w nowych tytulach szczegolnie w FIFA 23 lub grach gdzie sa duze otwarte swiaty, w starszych tytulach typu PUBG to nawet tej karty nie slysze, pewne bym jej nie wymienial jeszcze ale gasnacych monitorow nie przeskocze, czas na zmiane

a wracajac do tematu to poczekam na to 4070 zobacze w jakiej bd cenie i zdecyduje

Nie mam duzych wymagan i tak wiekszosc gier pvp gram na low detalach bez cieni itd w full hd, nie mam zamiaru grac w gry w 4k.

Tylko jak cos juz kupie to fajnie zeby wytrzymalo kolejne 6-7 lat bez problemow z odpalaniem nowych gier (ark 2 ma byc na unreal engine 5 a głownie to na ta gre czekam)

Edytowane przez mkn91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, TheMr. napisał:

Ceny jeszcze nie podali, wydajności również. Wróżenie z fusów. Na 100% 4070 zastąpi 3080, więc przedział 3.5k-3.9k jest otwarty. 

Wróżenie z tego co do tej pory pokazali.

Wydajność 3080 za 3900 zł? Za 4100 zł miałeś wydajność 3090Ti w 1440p, zawsze miałeś łeb do interesów :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...