Skocz do zawartości
mkn91

Karta do 3-4 tys NOWA

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, TheMr. napisał:

Tja. Na 100% używka za 1500 zł nie kopała, kiedy nówki 2060 chodzą po 1300-1400 :E 

3070 używana nie powinna spaść poniżej 2k zł obecnie, bo to dalej mocna karta dopóki nie wyjdzie jej następca czyli 4060/4060Ti, a 4xxx prawdopodobnie zachowa perf/$$ 3070, więc cena używki nie powinna spaść tylko dlatego że karta ma na karku 3 lata od premiery. 

 

Premiera 4070 za dosłownie dwa tygodnie. Warto poczekać. 

 

Dlatego właśnie na starcie odrzuciłem używki - to nie są dobre czasy na kupowanie używanych kart graficznych... Może i dobrze bym trafił i jakby tak było to miałbym wyższą moc w dobrej cenie. Ale ryzyko, że tak nie będzie jest za duże...

A cena 4070? Myślicie, że coś rozsądnego się trafi za 3600-3700? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lethias napisał:

A cena 4070? Myślicie, że coś rozsądnego się trafi za 3600-3700? 

Po premierze może być bliżej 4kzł, niż 3,6kzł. Ale bierzesz na firmę, więc nie powinno to mieć większego znaczenia, bo u Ciebie sprzęt utylizuje się inaczej, niż w komputerze do gier. Na Twoim miejscu (z uwagi na wymagania), to tak, jak koledzy wyżej radzą - 3090 na długiej gwarancji, lub poczekaj te dwa tygodnie na to, co pokaże 4070. Jeśli będzie poniżej oczekiwań - kup 3090 lub dołóż do 4070TI. A jeśli wydajność będzie zadowalająca - weź 4070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Crypt napisał:

Po premierze może być bliżej 4kzł, niż 3,6kzł. Ale bierzesz na firmę, więc nie powinno to mieć większego znaczenia, bo u Ciebie sprzęt utylizuje się inaczej, niż w komputerze do gier. Na Twoim miejscu (z uwagi na wymagania), to tak, jak koledzy wyżej radzą - 3090 na długiej gwarancji, lub poczekaj te dwa tygodnie na to, co pokaże 4070. Jeśli będzie poniżej oczekiwań - kup 3090 lub dołóż do 4070TI. A jeśli wydajność będzie zadowalająca - weź 4070.

Poczekam na 4070 w jakiej cenie wyjdą. Może się skuszę jeśli do 4000 zł. Pytanie tylko czy warto wydawać 1200 zł więcej w porównaniu do 3070. Czy wzrost wydajności jest tyle warty. Bo mając teraz GTX 1070ti ROG Strix 8GB samo przejście na RTX3070 już da mi duży skok, pytanie czy warto jeszcze większy za extra 1200 zł.

Z tym utylizowaniem sprzętu bo na firmę to nie czaję o co Ci chodziło. Bez względu na to czy prywatnie czy na firmę cena ma duże znaczenie. Ten komputer będzie również służył do gier bo to część mojej pracy :) Tylko zazwyczaj używam do grania PS5, na kompie sporadycznie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość rdzeni CUDA ma znaczenie w Twoim wypadku, a tu jest różnica, i to spora. Na plus oczywiście.

Mając na myśli "utylizację" mam na myśli, że bierzesz na FV, a to już inaczej wygląda, jak sobie ja porozliczasz. Dlatego cena (moim zdaniem) nie jest pierwszą i najważniejszą rzeczą, na jaką będziesz patrzył, bo inne składowe, jak komfort pracy czy jej szybkość i na pewno bezawaryjność może być znacznie ważniejsze. Ale oczywiście bez przesady, nie namawiam na 4090 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące Low Hashrate.

Teraz już nie ma kart bez Low Hashrate? Bo widzę, że niestety w opisach i tytule wielu ofert nie ma informacji ale jak się sprawdzi po symbolu karty to okazuje się że ma LH.

Osobiście teraz nie ma to dla mnie znaczenia bo wiadomo jak crypto stoją. Ale kiedyś kopałem crypto i chciałbym mieć kartę, która jest do tego przygotowana jeśli będę chciał kiedyś kopać jak sytuacja się zmieni.

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zmienia się dynamicznie.

 

Ostatecznie decyzja zapadła na nową RTX 4070ti.

Który model jest szczególnie warty wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Lethias napisał:

Sytuacja zmienia się dynamicznie.

 

Ostatecznie decyzja zapadła na nową RTX 4070ti.

Który model jest szczególnie warty wyboru?

Jak wpiszesz "MEGA TEST RTX 4070 Ti" w youtube dostaniesz fajny, przejrzysty test wielu niereferentów. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam dwóch kandydatów w bardzo podobnej cenie:

1) Gigabyte AORUS GeForce RTX 4070 Ti ELITE 12G OC 12GB GDDR6X 192bit HDMI 3xDP PCIe4.0

Za tą kartą przemawia to że płytę główną i pamięci również mam Gigabyte Aorus. Karta jest też dosyć mocna i polecana.

2) Zotac GeForce RTX 4070 Ti AMP Extreme Airo 12GB GDDR6X 192bit

Jest delikatnie mocniejsza przynajmniej w podanych parametrach ale nie wiem czy to ma znaczenie bo różnica jest mała. Trochę. Dla mnie lepiej wygląda ale to też drugorzędna rzeczy.

 

Co byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lethias W obecnej sytuacji? RTX 4080, ale cena, póki co - dość wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Crypt napisał:

@Lethias W obecnej sytuacji? RTX 4080, ale cena, póki co - dość wysoka.

Nie no w górę już nie brniemy. 4070ti to jest mój max co potrzebuje. A nawet over. Wystarczyłoby 3070 ale wychodzę z założenia, że kupię najnowszą serię zeby na dłużej wystarczyła.

 

Jedyne co rozważam czy nievrozsadniej byłoby poczekać 2 tygodnie na premierę RTX 4070, podobno cena ma być niższa niż sądzono , na poziomie 599$ netto czyli z vatem jakieś 3200. To by było super cenowo dla mnie. Nawet jakąś lepsza wersja za 3500 to 1000 zł w kieszeni zamiast 4070ti.

Edytowane przez Lethias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070 przy $599 to 3160zł z VAT + marża + podatek od nowości = ~3,5kzł za podstawową wersję. To już lepiej wziąć 4070TI, jeśli już się na nią decydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sena sugerowana jest już z marżą to jest sugerowana cena detaliczna. Jeśli dostępność tych kart nie będzie zbyt niska premierowo to ceny będą się zaczynać od ~3200 za najtańsze modele.

Tak samo jak jest z 4070Ti MSRP $799 + VAT = ~4200pln i ceny w sklepach też tak się zaczynają.

Oczywiście to $599 za 4070 to dalej nie jest oficjalnie potwierdzona cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszą poczekać do premiery 4070 i kupić ją albo dołożyć 200zł do 4070ti.
Może przy 4070 nie będziesz musiał wymieniać zasilacza. A jak trzeba będzie to wydasz te około 3,5k zł na kartę a resztę na nowy zasilacz.
Nie bać się outletowych kart znanych sklepów. To nie jest rzecz którą się ogląda a może zostać kilka stów w kieszeni.

Nie bierz pod uwagę 3090 ta karta ciągnie strasznie duża prądu więc mocny zasilacz mus.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Sena sugerowana jest już z marżą to jest sugerowana cena detaliczna. Jeśli dostępność tych kart nie będzie zbyt niska premierowo to ceny będą się zaczynać od ~3200 za najtańsze modele.

Nie zgodzę się. Cena, czy też ceny, o jakich rozmawiamy ($599 czy też $749$) to ceny MSRP a te nie zawierają marży sklepów czy podatku VAT, który u nas płacimy. Nie naciągaj faktów. Ja obstawiam, że będzie tokolejna, fatalnie wyceniona karta, jak np. 3070TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Crypt napisał:

Nie zgodzę się. Cena, czy też ceny, o jakich rozmawiamy ($599 czy też $749$) to ceny MSRP a te nie zawierają marży sklepów czy podatku VAT, który u nas płacimy. Nie naciągaj faktów. Ja obstawiam, że będzie tokolejna, fatalnie wyceniona karta, jak np. 3070TI.

Oczywiście że zawierają. Jest to cena końcowa dla klienta pomijając podatki pośrednie(u nas VAT).

A wskazówka co do tego jest w samym rozwinięciu skrótu MSRP...

54 minuty temu, Keken napisał:

Nie bierz pod uwagę 3090 ta karta ciągnie strasznie duża prądu więc mocny zasilacz mus.

Duży pobór to jedno. Drugie to piki w poborze prądu co przy słabszy zasilaczu prowadzi do niestabilności. W RTX 4xxx mocno to poprawili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Crypt napisał:

Nie zgodzę się. Cena, czy też ceny, o jakich rozmawiamy ($599 czy też $749$) to ceny MSRP a te nie zawierają marży sklepów czy podatku VAT, który u nas płacimy. Nie naciągaj faktów.

VAT oczywiście nie zawiera bo ten jest zmienny w każdym kraju. A marżę sklepu oczywiście tak. Dalej jest to cena sugerowana, sklep nie musi się do niej stosować, ale zwykle w tej okolicy są produkty sprzedawane.

Jak wyżej sam skrót MSRP mówi o tym, że to jest sugerowana cena detaliczna. MSRP - Manufacturers Suggested Retail Price

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby podstawowa wersja rtx 4070 kosztowała 4k. Obstawiam 3-3,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inconnu, @lukadd czyli wg Was, w takim x-komie będziecie mieli cenę $599/$749 + VAT? Gratuluję optymizmu. Będzie marża, i to wysoka. Z resztą sami zobaczycie. Ja daję 3,5kzł za podstawowy model i więcej zacoś bardziej "wypasionego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda w praktyce, że najtańsze modele wokół niej się bujają. Właśnie MSRP + VAT + kurs dolca.

Patrz cenę MSRP 4070ti, 4080, 4090 + VAT + kurs dolara. Wszystkie te modele są do kupienia w jej okolicy, więc niby dla czego akurat 4070 miałby być wyjątkiem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja mocna na temat tego jaka w końcu będzie cena.

Fakty są takie:

Są przecieki że cena będzie 599$. To jest cena bez VAT-u. To będzie na nasze z VAT-em około 3200 zł. Zobaczymy czy od takiej kwoty ceny się zaczną czy od 3500 zł.

Będzie to jednak znacznie taniej niż zakładano i dużo taniej niż 4070ti, które kosztuje około 4300-4500 a lepsze modele 4600-5000+

Jeśli różnica między 4070 a 4070ti będzie wynosiła 700-1000 zł to raczej kupię tańszą bo mi spokojnie wystarczy a 1000 zł w kieszenie to sporo. Jeśli będzie to 500-600 zł to kupie 4070ti.

Czekam do 14 kwietnia i zobaczymy :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że ta karta to będzie bardziej odpowiednik serii xx60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Keken napisał:

Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3 OC 12GB DLSS 3, możliwe 3856,05zł w ratach

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-4070-ti-x3-oc-12gb-dlss-3-mozliwe-385605zl-w-ratach-662106

Promka fajna. Raty odpadają bo nie mogę wtedy faktury VAT. Wychodzi 4059 zł brutto więc cena i tak extra.

Tylko nie jestem przekonany do INNO3D - nic o tej firmie nie wiem. Znam ją oczywiście ale tylko z nazwy.

Liczę też na to, że gdy karty 4070 rzeczywiście wyjdą w Polsce na premierę w okolicach 3200 zł to może 4070ti będzie trochę spadać cenowo i będzie można wyrwać w okolicach 4000 zł te lepsze modele (Gigabyte Aorus lub Zotac Airo)

 

Edytowane przez Lethias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lethias napisał:

Liczę też na to, że gdy karty 4070 rzeczywiście wyjdą w Polsce na premierę w okolicach 3200 zł to może 4070ti będzie trochę spadać cenowo i będzie można wyrwać w okolicach 4000 zł te lepsze modele (Gigabyte Aorus lub Zotac Airo)

Szczerze to bardzo w to wątpie, przy obecnej polityce firmy od kurteczek. Wyjście serii 40x0 jak do tej pory w bardzo niewielkim stopniu wpłynęło na ceny serii 30x0, bo bardziej na spadek cen miał wpływ krach na rynku kryptog*wna, niż realna obniżka cen. Owszem, ceny trochę spadły, ale obecnie są na poziomie cen MSRP, i to dla kart mających 2 lata na karku. Spodziewam się raczej wyprzedaży tego, co jeszcze zostało w cenach MSRP (+/-) :E i sukcesywne zastępowanie ich nową seria, ale oczywiście w odpowiednio wyższych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Crypt napisał:

obecnie są na poziomie cen MSRP, i to dla kart mających 2 lata na karku.

Nie zapominajmy że przez te 2 lata mieliśmy dzięki dobrze prowadzonej polityce NBP, działaniom antykowid i innym fajnym pomysłom, inflacje odpowiednio 10 i 20%, tak więc sumarycznie wszystko 30% drożej

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...