Skocz do zawartości
mkn91

Karta do 3-4 tys NOWA

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, mkn91 napisał:

Prosze o porade potrzebuje karty nvidi do 3 -3,5 tys maksymalnie 4 (tylko NOWA)

Poluj na coś z outletu X-kom. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz 4070Ti poniżej 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie ogarnac 4070ti wszedzie pisze ze ona potrzebuje 2x8pin do adptera na 16 pin.

Teraz pytanie czy zasilacze ktore maja np 6+2pin to sa odpowiednie czy trzeba szukac zasilacza ktory ma 2x8pin zeby ja podlaczyc?

Nie ogarniam tego, wybierze mi ktos zasilacz ze sklepu (400-700zł)

https://www.krsystem.pl/zasilacze-katid-58.html#his,go=search&szukaj=&kat=58&kadid=58&dostepne=1&cena_z_1=450&cena_z_2=690&prodsort=&wyswietl=&page=1&tryb=ajax&promocje=&pckonfig=&t=0.9138527980826707

 

 

Edytowane przez mkn91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 11:59, Stona napisał:

Poluj na coś z outletu X-kom. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz 4070Ti poniżej 4K.

kto by kiedyś pomyślał że mając 3,5 tyś zł trzeba będzie "polować na outlety" i jeszcze mieć szczescie i to nie szukając karty  TOP

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frisssTylko, że 4070ti ogarnie każdą grę, ma wydajność 3090. Kiedyś jak kupowałeś np. gtx'a 1070 to już na starcie były gry w których karta nie dawała rady.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, zamowilem juz:

 

Karta VGA Palit GeForce RTX 4070 Ti GamingPro 12GB GDDR6X 192bit HDMI+3xDP PCIe4.0

 

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 Platinum 850W 135mm 80+Platinum
 

 

obejrzalem pare testow ten palit jest cichy i ma jedne z lepszych temp jesli chodzi o 4070ti przynajmniej na testach yt, zasilacz troche na czuja ale chyba bd git napewno jest zapas W :)

przekroczona kwota wyjsciowa ale juz mialem dosc szukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, lukibossss napisał:

@frisssTylko, że 4070ti ogarnie każdą grę, ma wydajność 3090. Kiedyś jak kupowałeś np. gtx'a 1070 to już na starcie były gry w których karta nie dawała rady.

mam nadzieje ze jak wyjdzie rtx 5070 to nie powiesz ze kosztuje tylko 7tyś bo ma wydajność 4090 i ogarnia każdą gre

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frisss No tak, najlepiej ciągle tylko narzekać, bo na pewno to zmieni sytuację... Kupiłem 4080 za 4.5k i nie czuję się wydymany, wręcz odwrotnie, jestem zadowolony. Nie miałem jeszcze karty, która pod pełnym obciążeniem miałaby max 65 stopni.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś to kupiłeś widocznie ta cena jest dla ciebie dobra nikt ci nic nie mówi o wydymaniu ale skoro o tym wspominasz to coś jest na rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny temat. Przychodzi chłop z budżetem 3-4 tyś, kończy z wydaniem 5200. Czyli w sumie po co budżet :D A nikt go nie spytał w co gra, na jakich rozdzielczościach i jakie ma oczekiwania co do FPSów :D

A co jak 3060Ti by mu wystarczył? :) Nie mówie że źle kupił (trochę przepłacił) - ale tak naprawdę nie wiadomo czy musiał :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do dyskusji.

Szukam również karty w max budżecie około 3.5k czyli podobnie tak jak kolega.

U mnie jednak różnica jest taka, że potrzebuje ją do:  ( w tej kolejności).

1. Montaż filmów 4k w  Adobe Premier Pro

2. Streamowanie 2k

3. Gry 2k - sporadycznie ale jak pojawi się potrzeba to żeby była moc. Głównie gram mną konsolach.

Myślałem o Gigabyte Aorus RTX 3070ti. Za 3599 zł  bo mam z tej serii płytę główną i pamięci.

Widzę jednak, że kompletnie nie polecacie 3070ti. 

Obecnie mam Ryzen 3700X, 2x8gb 3200, Asus ROG Strix 1070ti 8gb

Obecna grafa idzie do syna do komputera a ja chcę kupić coś co przyspieszy i wystarczy na parę lat. 

Jeszcze dodam, że tylko nowa karta. Outlet i używki odpadają.

Edytowane przez Lethias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lethias napisał:

To ja się dołączę do dyskusji.

Szukam również karty w max budżecie około 3.5k czyli podobnie tak jak kolega.

U mnie jednak różnica jest taka, że potrzebuje ją do:  ( w tej kolejności).

1. Montaż filmów 4k w  Adobe Premier Pro

2. Streamowanie 2k

3. Gry 2k - sporadycznie ale jak pojawi się potrzeba to żeby była moc. Głównie gram mną konsolach.

Myślałem o Gigabyte Aorus RTX 3070ti. Za 3599 zł  bo mam z tej serii płytę główną i pamięci.

Widzę jednak, że kompletnie nie polecacie 3070ti. 

Obecnie mam Ryzen 3700X, 2x8gb 3200, Asus ROG Strix 1070ti 8gb

Obecna grafa idzie do syna do komputera a ja chcę kupić coś co przyspieszy i wystarczy na parę lat. 

Jeszcze dodam, że tylko nowa karta. Outlet i używki odpadają.

Nie polecamy 3070 ti z bardzo prostego powodu

W xkom np Gigabyte Gaming OC 3070 kosztuje 2799 zl a ta sama karta w wersji Ti kosztuje 3299 zl. Roznica kasy to...500 zl powtarzam 500 zl a roznica osiagow pomijalna. 3070 Ti mozna uzyskac przez OC zwyklej 3070 co w MSI Afterburner to sa 3 klikniecia i 3 minuty zachodu

Tak z polskiego na nasze to Ti jest szybsza o jakies 7 fps srednio. Jesli podkrecisz zwykla 3070 to zrowna sie ona osiagami z wersji Ti stock bez OC. Do tego Ti jest cieplejsza i wiecej pradu bierze

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lethias napisał:

To ja się dołączę do dyskusji.

Szukam również karty w max budżecie około 3.5k czyli podobnie tak jak kolega.

U mnie jednak różnica jest taka, że potrzebuje ją do:  ( w tej kolejności).

1. Montaż filmów 4k w  Adobe Premier Pro

2. Streamowanie 2k

3. Gry 2k - sporadycznie ale jak pojawi się potrzeba to żeby była moc. Głównie gram mną konsolach.

Myślałem o Gigabyte Aorus RTX 3070ti. Za 3599 zł  bo mam z tej serii płytę główną i pamięci.

Widzę jednak, że kompletnie nie polecacie 3070ti. 

Obecnie mam Ryzen 3700X, 2x8gb 3200, Asus ROG Strix 1070ti 8gb

Obecna grafa idzie do syna do komputera a ja chcę kupić coś co przyspieszy i wystarczy na parę lat. 

Jeszcze dodam, że tylko nowa karta. Outlet i używki odpadają.

szkoda że wykluczasz outlet, bo w xkomie mają duzy wybór a wielokrotnie sie przekonałem że ichni outlet to nic strasznego i zawsze jest prawo zwrotu,większośc kart z ich outletu ma normalną pełna gwarancję, a podstawowe modele 3080 mają już poniżej 3k, a 3080 Ti też łapie sie w twoim budżecie

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wingedhusar napisał:

szkoda że wykluczasz outlet, bo w xkomie mają duzy wybór a wielokrotnie sie przekonałem że ichni outlet to nic strasznego i zawsze jest prawo zwrotu,większośc kart z ich outletu ma normalną pełna gwarancję, a podstawowe modele 3080 mają już poniżej 3k, a 3080 Ti też łapie sie w twoim budżecie

Z jakiegoś powodu są tańsze - nie chcę naprawianych, zwracanych po wadliwym montażu - dla mnie to wybrakowany towar, który jest tańszy bo jest wybrakowany. Pewnie większość będzie działała identycznie  jak nowe ale jeśli nie do będę miał pretensje do siebie. Wolę słabszy lub droższy ale nowy.

9 godzin temu, Eltik napisał:

Nie polecamy 3070 ti z bardzo prostego powodu

W xkom np Gigabyte Gaming OC 3070 kosztuje 2799 zl a ta sama karta w wersji Ti kosztuje 3299 zl. Roznica kasy to...500 zl powtarzam 500 zl a roznica osiagow pomijalna. 3070 Ti mozna uzyskac przez OC zwyklej 3070 co w MSI Afterburner to sa 3 klikniecia i 3 minuty zachodu

Tak z polskiego na nasze to Ti jest szybsza o jakies 7 fps srednio. Jesli podkrecisz zwykla 3070 to zrowna sie ona osiagami z wersji Ti stock bez OC. Do tego Ti jest cieplejsza i wiecej pradu bierze

Ale to chyba działa w taki sposób:

3070 podkręcając w Afterburn daje moc 3070ti

3070ti podkręcając w Afterburn da moc prawie 3080

i tak dalej.... więc 3070 jest tańsza bo jest słabsza.

Czy 3070ti jest podkręcona już fabrycznie przez producenta aż tak bardzo, że lepiej jej bardziej nie podkręcać?

To by się troche kłóciło z tym, że podkręcałem i to mocno obecną kartkę GTX 1070ti ROG Strix do kopana krypto jak było sens.

 

Może lepiej poczekać na 4070? jeśli będzie w przedziale 3.5 -4 to dałbym radę.

Ktoś ma przecieki kiedy dokładnie wyjdą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pushpull napisał:

Śmieszny temat. Przychodzi chłop z budżetem 3-4 tyś, kończy z wydaniem 5200. Czyli w sumie po co budżet :D A nikt go nie spytał w co gra, na jakich rozdzielczościach i jakie ma oczekiwania co do FPSów :D

A co jak 3060Ti by mu wystarczył? :) Nie mówie że źle kupił (trochę przepłacił) - ale tak naprawdę nie wiadomo czy musiał :D

Czepiasz się. Ja nie widzę nigdzie w tytule czy w OP pytania w stylu jaką kartę kupić do danych gier, rozdzielczości monitora, ilości FPS, itp. To autor tematu ustalił przedział cenowy, zarówno dolną i górną granicę. Uważam też, że to bardzo dobrze, że ostatecznie zdecydował się na droższą jednak o wiele bardziej opłacalną kartę graficzną. 

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Jeśli 3070 to tylko używka za ~1500zł.

4070 Ti jest z 60-80% wydajniejszy + ma 50% więcej VRAM. Tak więc jeśli nowa grafa to pakowanie się w 3070 nie ma większego sensu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lethias napisał:

To ja się dołączę do dyskusji.

Szukam również karty w max budżecie około 3.5k czyli podobnie tak jak kolega.

U mnie jednak różnica jest taka, że potrzebuje ją do:  ( w tej kolejności).

1. Montaż filmów 4k w  Adobe Premier Pro

2. Streamowanie 2k

3. Gry 2k - sporadycznie ale jak pojawi się potrzeba to żeby była moc. Głównie gram mną konsolach.

Myślałem o Gigabyte Aorus RTX 3070ti. Za 3599 zł  bo mam z tej serii płytę główną i pamięci.

Widzę jednak, że kompletnie nie polecacie 3070ti. 

Obecnie mam Ryzen 3700X, 2x8gb 3200, Asus ROG Strix 1070ti 8gb

Obecna grafa idzie do syna do komputera a ja chcę kupić coś co przyspieszy i wystarczy na parę lat. 

Jeszcze dodam, że tylko nowa karta. Outlet i używki odpadają.

Hej, a dlaczego nic z obozu AMD ? RX6... teraz w bardzo dobrych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Silnoreki napisał:

Hej, a dlaczego nic z obozu AMD ? RX6... teraz w bardzo dobrych cenach

Chyba dlatego, że zieloni zdecydowanie lepiej sobie radzą z obsługą programów do obróbki video 4k + stremowanie 2k. A na tym jednak o wiele bardziej mi zależy niż gry.

Ale jeśli się mylę to droga otwarta... Mam w sumie CPU od AMD Ryzen 3700X i być może z GPU RX6XXX lub RX7XXX stworzy rozsądny duet.

Chodzi o jak najwydajniejsze rozwiązanie do montażu filmów 4k + streamowanie + gry. W takiej kolejności. Budżet najlepiej 2500-3500. TYLKO NOWE na FV23% z gwarancją producenta.

 

Jak na razie najlepsza opcja dla mnie chyba RTX 3070 za ok 2700-2800, bo nie warto dopłacać do 3070ti te 500 zł...

Jakie inne opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lethias napisał:

Jak na razie najlepsza opcja dla mnie chyba RTX 3070 za ok 2700-2800, bo nie warto dopłacać do 3070ti te 500 zł...

Jakie inne opcje?

Powiem tak, masakra brać dzisiaj nowego 3070, ale to Twoje pieniądze... 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Powiem tak, masakra brać dzisiaj nowego 3070, ale to Twoje pieniądze... 

To jaka inna alternatywa z nowych kart do moich zastosowań? Nie kupię używanej bo to prosta droga żeby się naciąć na problemy... większość po kopaniu, nie wiadomo jak była obciążana itd... - nie szukam takich okoliczności.

 

A może 6800XT16GB - https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-powercolor-radeon-6800xt-12827331443

będzie porównywalna z RTX 3070, czy lepsza? Głownie do renderowania video 4k i streamingu 2k.

Czy te 16GB mocno wpływa na moc w porównaniu 8GB w 3070 - czemu takie różnice w pamięci są?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat brzmi 3-4k, to dołóż 100-200 zł, poluj na promocję i bierz 4070 Ti. 

AMD ma więcej pamięci bo to jedyny sposób na konkurowanie z NV, ale nie ma to większego przełożenia na wydajność. Zresztą do obróbki grafiki i renderowania to chyba programy nie mają wsparcia dla AMD nawet? 

RTX 3070 dzisiaj nowy ze sklepu to zwyczajnie brak poszanowania pieniędzy... a Twoje obawy nie są słuszne, bo można kupić kartę używaną z na przykład 2 letnią gwarancją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Temat brzmi 3-4k, to dołóż 100-200 zł, poluj na promocję i bierz 4070 Ti. 

AMD ma więcej pamięci bo to jedyny sposób na konkurowanie z NV, ale nie ma to większego przełożenia na wydajność. Zresztą do obróbki grafiki i renderowania to chyba programy nie mają wsparcia dla AMD nawet? 

RTX 3070 dzisiaj nowy ze sklepu to zwyczajnie brak poszanowania pieniędzy... a Twoje obawy nie są słuszne, bo można kupić kartę używaną z na przykład 2 letnią gwarancją. 

no właśnie przez ten brak wsparcia AMD dla programów rozważałem jedynie nvidię.

czyli reasumując:

3070 i 3070ti - to zbyt przecenione karty, ale w szukanym budżecie chyba jednak najlepsze  rozwiązanie do tego co potrzebuję

4070 za parę tygodni - być może do 4000 zł się zmieszczę ale  nie wiem czy nie lepiej wydać ponad 1000 zł mniej bo 3070 mi wystarczy jeśli chodzi o moc

4070ti - over budżet.

 

Moje obawy do kart używanych są jak najbardziej słuszne. Być może dla Ciebie nie ma to znaczenia, patrząc z Twojej perspektywy. Każdy ma inną sytuację.

Co mi po 2 letniej gwarancji... wolę 3-4 letnią gwarancję i mniejsze ryzyko. Mam wtedy pewność, że karta nie była mocno obciążana. Potrzebuję FVAT23%, a jeśli firma sprzedaje używane karty to wcześniej w dobrej cenie musi je kupić. A dobra cena za karty do dalszej odsprzedaży to w 90% karty po kopaniu... - i tyle w temacie używanych kart.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LethiasNo to niestety, nie chcesz używki to max co dostaniesz to 3070ti, a to w tej cenie kompletna bida. Z używek miałbyś nawet 3090 na długiej gwarancji, która do obróbki pasuje idealnie. Outlet też Ci nie pasuje, także 4070ti też odpada, bo zwykła nowa jest za droga.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukibossss napisał:

@LethiasNo to niestety, nie chcesz używki to max co dostaniesz to 3070ti, a to w tej cenie kompletna bida. Z używek miałbyś nawet 3090 na długiej gwarancji, która do obróbki pasuje idealnie. Outlet też Ci nie pasuje, także 4070ti też odpada, bo zwykła nowa jest za droga.

 

No właśnie szukam idealnego rozwiązania...

Używek się po prostu boję... ale sprawdzę.

Na przykładzie 3070 od Gigabyte:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-8gb-gddr6-256bit-13267658106?order=p&p=1#  - nowa

https://allegro.pl/oferta/karta-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8-gb-1-0-13458351905 - używana ( nie wiem jaka gwarancja bo nie jest podana ale przyjmijmy, że jest jeszcze 1-2 lata)

Różnica to 575 zł netto więc zdecydowanie wolę taką kwotę wydać za to żeby mieć nową na pełnej gwarancji.

 

3090 na długiej gwarancji - to mnie nawet zainteresowało. Poszukam jeszcze pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, inconnu napisał:

IMO Jeśli 3070 to tylko używka za ~1500zł.

Tja. Na 100% używka za 1500 zł nie kopała, kiedy nówki 2060 chodzą po 1300-1400 :E 

3070 używana nie powinna spaść poniżej 2k zł obecnie, bo to dalej mocna karta dopóki nie wyjdzie jej następca czyli 4060/4060Ti, a 4xxx prawdopodobnie zachowa perf/$$ 3070, więc cena używki nie powinna spaść tylko dlatego że karta ma na karku 3 lata od premiery. 

 

Premiera 4070 za dosłownie dwa tygodnie. Warto poczekać. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...