Skocz do zawartości
xenonn

Komputer do 9000zł

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, kalderon napisał:

Ryzeny 7000 wciąż wypadają świetnie, a CS:GO 2 bedzie na nowym silniku bazującym na Vulkanie czyli znowu AMD...

Można dodać ze Intel od 2 generacji przegrywa w IPC wiec nie wiem skad pan wyżej uważa, ze Intel położył rękę na CS:GO, kiedy AMD zapewnia tam większy FPS. No ale cóż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, karsone napisał:

Ryzen 7 7700 gorzej sobie radzi w multi fpsach?

A ktoś gdzieś napisał, że gorzej? 

Moim zdaniem niepotrzebnie kręcona jest tu gównoburza, choć autor sam ją niejako podsycił. Zarówno Intel jak i Ryzeny to w obu przypadkach bardzo dobry wybór pod zastosowania autora i co się nie kupi - będzie to śmigać świetnie. Ofc AMD wypada trochę korzystniej cenowo + ma lepsze perspektywy na rozbudowę, w niektórych grach wypada lepiej a w innych gorzej, ale z drugiej strony kłaniają się mniej dopracowane płyty i ich często problematyczne BIOS-y. Wiadomo, Intel też ma swoje za uszami (tzn. platforma ma) szczególnie jeśli chodzi o kwestię temperatur / napięć, ale poza tym jest to raczej bardziej dopracowana platforma na ten moment i też łatwiej znaleźć w razie czego poradę jak zrobić UV czy jak co poustawiać, niż na AM5 które mało kto posiada.

btw. klatkami w CS bym się nie przejmował bo nikt nie gra w CS'a przy ponad 800 klatek, nawet zawodowcy blokują klatki na jakimś poziomie (bodajże okolice 400 fps), bo dalej to już tylko puste cyferki. Być może, w CS2 będzie trochę inaczej, ale nadal - obydwa procki będą tu wymiatać.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach które będą grane częściej wypada lepiej niż gorzej, płyty są częściej lepiej wyposażone i wychodzi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Caps napisał:

Dobrze masz. W CS:GO może być podobnie jak z Ryzen 5000, który na początku wypadał rewelka, ale na tej grze rękę trzyma Intel i wiadomo jak to się skończyło. 

Pod multi 1080p, i5 13600KF będzie bdb wyborem a i tak przez 2-3 lata CPU raczej zmieniać nie będziesz. A później pod 2-3 latach zmiana przy jednoczesnej zmianie mobo przecież i tak zapewne będzie zdecydowanie lepszy rozwiązaniem niż trzymanie się AM5 czy tam LGA1700. Weź sobie AiO 240, podkręć sobie jeszcze rdzenie P-Core i tyle. W grach będziesz ustawiony z strony CPU. Tutaj CPU nie ma się co przejmować. 

Mnie bardziej to ciekawi. RTX 4070 Ti pod 720p, 1080p nawet te 280 Hz pod gierki esportowe to dość grubo. Karta będzie wręcz się nudzić z mały wykorzystaniem GPU. 

Wiem, wybór 4070ti do gier stricte esportowych jest śmieszny.
Szukałem upgradu do 3060Ti za która dostałem pełny zwrot po 2 latach (artefakty), a ten zwrot wyniósł 3000zł, także do 4070Ti dołożyłem jedyne 1000zł ;)
Czasami jak najdzie ochota zagram również w symulatory pokroju BeamNG, Assetto Corsa Competizione, a także arcade takie jak FH5.

Tam grafika już nie będzie się nudzić + w niedalekiej przyszłości planuje zakupić monitor 240hz 1440p.
Zamknijmy już wojne co do słuszności wyboru mojego procesora ;)

Tak jak wspominałem wybór kontrowersyjny, sam wkładając Intela do koszyka nie byłem pewny, tak samo jak nie byłem pewny mając już gotowy zestaw na AM5 z 7700x.
Rzut kostką zadecydował ;)

Myślę, że przesiadka z 3060Ti i 10400f na 16gb ram 2666mhz na zestaw z tematu to nadal duży skok, nie będę się już zabijał o 3/4% wydajności.
Nadal czekam na resztę "gratów", podobno wysyłka do końca marca, zobaczymy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xenonn napisał:

Szukałem upgradu do 3060Ti za która dostałem pełny zwrot po 2 latach (artefakty), a ten zwrot wyniósł 3000zł, także do 4070Ti dołożyłem jedyne 1000zł ;)

No to tutaj się ustawiłeś niesamowicie i nawet nie ma co dyskutować na ten temat. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dotarł.

W stocku płyta narzuciła jakieś chore napięcia - po 2 sekundach w Cinebenchu R23 miałem 100stopni, w grach nie lepiej.

Jedyne co zmieniłem to ustawienie CPU Lite Load, ustawiłem na Mode 1, temperatury spadły do max 76c w Cinebenchu (Fortis 5) przy wyniku nieodbiegającym od normy, czyli 23900-24000pkt.

Kartę ustawiłem na 0.975V @ 2730MHZ, po jednym dniu testów jest stabilnie.
Undervolt przełożył się na taki sam pobór prądu jak miałem w 3060Ti (~200w), przy o wiele wyższej wydajności.
Temperatury max 57 stopni przy minimalnym ustawieniu wentylatorów, czyli 30 procent.
Niestety, wentylatory na karcie trochę brzydko pracują :/

Mam wrażenie, że jeden z wentylatorów ma wywalone łożysko.
Czas na zwrot minął, także muszę z tym żyć.


Podsumowując, zestaw bardzo wydajny i bardzo sobie go chwalę ;)
W międzyczasie zakupiłem monitor 270HZ 1440p także tam gdzie potrzeba mam dobrą jakość a tam gdzie potrzeba szybkiego odświeżania również komputer działa jak marzenie.
Troche żałuje, że nie poczekałem na 7800x3d, ale budżet był i tak mocno naciągniety także nic już nie zrobie ;d 

Edytowane przez xenonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...