Skocz do zawartości
T800AI

Generować każdy może, trochę lepiej, czasem trochę gorzej…- Czyli obrazki zrobione przez AI Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj możecie wstawiać obrazki wygenerowane przez AI przy użyciu GPU + dyskutować na temat dostępnych narzędzi etc 

Proszę jedynie o to abyście używali funkcji @ i nie cytowali postów z grafikami bo temat rozrośnie się do sporych rozmiarów i będzie burdel ;)

Stad pobieramy SD:

https://nmkd.itch.io/t2i-gui

A modele stąd:

https://civitai.com/models

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś, w sumie pierwszy raz, zainteresowałem się generowanie obrazów AI na własnym PC. Po materiale Zmaslo ogarnąłem program. 

Powiem wam SZOK, to co potrafi własny sprzęt zrobić i jak się to rozwinęło. Jeszcze kilka lat temu oglądałem prezentację Nvidii gdzie pokazywali pierwsze kroki z AI (gra w golfa, gdzie AI uczyło się trafiać do dołka). 

Moja 4090 generuje w zależności od ustawień od 12 do 22 sekund obraz o rozdzielczości 1280x1024 pixele. 

Nie dziwie się że jest takie zapotrzebowanie na karty NV do wykorzystania w tych modelach AI. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki to program ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, RTX4090 napisał:

https://nmkd.itch.io/t2i-gui?fbclid=IwAR3UOeQqCjLjqoNLtkB4qzMCefjQRTEcQjpsUYoPMrBLt1G33JyufrHXYLE

plus model językowy dreamshaper_8.safetensors 

Sporo tutoriali jest w necie, jak ustawić i jak wpisywać polecenia. Program wykorzystuje moc kart RTX

coś takiego udało mi się ogarnąć dziś. 

Piękna, moja też niczego sobie.

xDR.jpg

:szczerbaty:

RtAnnCQxaVJNYgA4LbBhuJ-1200-80.png

FtXkrY6AD8YypMiHrZuy4K-1200-80.png.webp

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Doamdor w tym stable diffusion RX 6xxx wypadają zdumiewająco fatalnie - RX 7600 niemal 2x szybszy od RX 6950XT. nVidia faktycznie wypada świetnie (RTX 4060 nonTi = RX 7800 XT)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

w tym stable diffusion RX 6xxx wypadają zdumiewająco fatalnie - RX 7600 niemal 2x szybszy od RX 6950XT. nVidia faktycznie wypada świetnie (RTX 4060 nonTi = RX 7800 XT)

Radeony pod Stable Diffusion to tylko Linux, w ostateczności pod Windowsem alternatywna implementacja Shark. Automatic pod windą działa fatalnie wydajnościowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj do 1:00 siedziałem i robiłem foty :) początkowo wspierałem się tą strona z przykładami wrzuconymi przez innych. A poniżej wrzucam efekt 15 minutowej własnej pracy i kombinowania :) 

Fajnie żę RTX to mega szybko obrabiają więc można obrazek za obrazkiem generować 

2024-02-06-00-41-06-1-one-pupies-green-f

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co mi aparat i modelka :E

bd49b541f1e04744603c4a2e1d4e64ea.png

3441f47530e1251c32781a6a0691e267.png

69b488a0fb510591653c01427da4a24a.png

Sorki za offtop :)

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu obrazki AI rozpoznawało się po połamanych rękach i 6 palcach u modelki :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@michaelius33

mówisz, masz: :E

0dcfd68d9d399d49655026c62e717f98.png

Próbuje wygenerować jakiś fajny temat z Night City Cyberpunka, ale nie wychodzi, trzeba poszukać jakiegoś tematycznego modelu :)

f4d0fa8d7f418c6be7a1a317cf0175a0.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czym takie obrazki generujecie, może bym sobie zrobił jakiś wallpaper :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto samemu eksperymentować, dopierać odpowiednie słowa, zasiać ziarenko i na nim pracować sobie. 

Są też różne modele językowe. Ja akurat pracuje sobie na dreamshaper_8.safetensors

Warto jakiego tutoriala odpalić, bo pokazuje tam że warto sobie dodać moduły do programu np do skalowania. Jest moduł do trenowania. 

Bardzo szybko to się rozwija i kwestia mocy GPU - spokojnie styka dzisiejszy sprzęt żeby to obrobić w kilka sekund. 

Rude generują się chyba najfajniej :) 

2024-02-05-23-41-35-1-raw-photo-18yo-red

Wyniki wyszukiwania

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.02.2024 o 17:10, kadajo napisał:

@michaelius33

mówisz, masz: :E

A ile palców ma ona ...:)

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, RTX4090 napisał:

Fajnie żę RTX to mega szybko obrabiają więc można obrazek za obrazkiem generować 

2024-02-06-00-41-06-1-one-pupies-green-f

Tylko real photo.

image.png

2 godziny temu, Monaro napisał:

A ile palców ma ona ...:)

po palcach je poznacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostanę w temacie - ogarniam sobie modele językowe z filmiku zmaslo + znalazłem jeden z PODOBNO lepszych modeli językowych na normalne PC. 

Zrzut-ekranu-2024-02-06-222009.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.02.2024 o 21:09, RTX4090 napisał:

Dziś, w sumie pierwszy raz, zainteresowałem się generowanie obrazów AI na własnym PC. Po materiale Zmaslo ogarnąłem program. 

Powiem wam SZOK, to co potrafi własny sprzęt zrobić i jak się to rozwinęło. Jeszcze kilka lat temu oglądałem prezentację Nvidii gdzie pokazywali pierwsze kroki z AI (gra w golfa, gdzie AI uczyło się trafiać do dołka). 

Moja 4090 generuje w zależności od ustawień od 12 do 22 sekund obraz o rozdzielczości 1280x1024 pixele. 

Nie dziwie się że jest takie zapotrzebowanie na karty NV do wykorzystania w tych modelach AI. 

Zainteresowałem się tym co wrzuciłeś, również obejrzałem film Zmaslo... jestem w szoku... leżę na glebie... To, że ludzie, na początek graficy, będą tracić pracę przez AI to pewnie nic... rewolucja nadchodzi. Poniżej efekt zabawy, przyznam, że część opisu czy też instrukcji dla AI zapożyczyłem głównie pod oświetlenie, reszta już inwencja własna. To "zdjęcie" generowało się jakieś 5 sekund... PIĘĆ SEKUND. Rozdzielczość niska, 640x1024, ale ludzie, to dopiero początek. Za 10 lat pewnie będziemy robić filmy. 

12024-02-10-00-43-07-1-cinematic_film_still_close_up_pho-2058757852-scale7.50-k_dpmpp_2m.jpg.12862fb58738e1cd6e910c7eecf24931.jpg

Ktoś założył już dedykowany temat? Nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile ona ma palców? ;)

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Kyle_PL napisał:

Ile ona ma palców? ;)

Niewątpliwie są jeszcze "pewne" wady generowania obrazu ;) Zapewne zależy od wgranego pakietu modeli czy czegoś tam, nie rozpracowałem tego jeszcze. Są ciekawsze "wyczyny". Przykładowo smokowi wyrastała głowa z ogona itp. Ale to jest ciekawe mimo wszystko ;) 

Edit: Poniżej bez palców :D 

12024-02-10-00-38-55-2-cinematic_film_still_close_up_pho-1521491509-scale7.50-k_dpmpp_2m.jpg

12024-02-10-01-06-35-3-huge_angry_dragon_on_the_stone_So-1115620318-scale7.50-k_dpmpp_2m.jpg

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi