Skocz do zawartości
wiktor123x

1070 i zasilacz na 6pin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio naszła mnie myśl żeby wymienić swoją kartę graficzną na 1070 bądź 1060 6gb 

Z racji że te karty wymagają złącz 6+2 pin , a ja mam tylko 6 pin.

Moje pytanie czy te karty będą działać na złączce 6+2 pin, czy mam kupować nowy zasilacz(jak tak to ile wat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, karta zasilana wtykiem 8pin ruszy na 6pinowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za zasilacz w ogóle, jak masz odpinane kable to może masz gdzieś w pudełku drugi przewód a karta może nie wystartować jak wykryje brak podłączenia pełnego zasilania

Oficjalna specyfikacja określa 6-pin na 75W a 8-pin na 150W, GTX 1070 max widzę dobija do 160W więc dosyć ryzykowne nawet uwzględniając że szyna PCI-e dostarcza do 75W, GTX 1060 to max 125W więc tu nie było by problemu za to

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było coś lepszego to nic najpewniej ale z tym zasilaczem ciężko powiedzieć bo są dosyć tragiczne pomimo tego że według danych podaje do 400W dla linii 12V

@wiktor123x A zobacz na kablach oznaczenia, poszukaj AWG, jak nie będzie to bardzo wysoka wartość to mimo wszystko nie powinno być problemu przynajmniej po stronie okablowania

 

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiktor123x a na innych też nic nie ma, żadnych oznaczeń?

Dobra nawet przyjmując bardzo słabą opcję AWG20, same kable dadzą radę zakładając że są z czystej miedzi a konektory we wtyczce nie są tragiczne

 

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiktor123x jeśli masz wątpliwości, to użyj takiej PRZEJŚCIÓWKI i będzie spokojnie działać. Zasilacz może nie jest jakiś super, ale linie 12V ma wystarczającą.

Możesz też wymienić zasilacz na coś bardziej współczesnego, ale po co, jak ci to ogarnie taka przejściówka. Chyba, że planujesz jakaś większa modernizację, to można rozważyć zakup nowego.

Niemniej, ja bym założył taka przejściówkę i działał dalej. U znajomego na takiej przejściówce działała 1080 przez 4 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zasilacz na modularny i przede wszystkim markowy (Seasonic, be quiet itp.), który ma fabrycznie 2x8pin dla GPU - obecne GPU podłączysz jak należy, a i na przyszłe wystarczy. Najlepiej jak jeszcze będzie miał wtyk 12VHPWR, natomiast jak nie będzie, to byle dany producent sprzedawał takie kable do tego modelu.

ps. jeśli ten modecom feel ma dla GPU jedynie 6pin, to musi być bardzo stary model

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta 8 pin nie ruszy na 6pin (wyjatkami są RX 4xx i 5xx bo tam masy są zmostkowane z pinami sygnałowymi) i te karty dzialaja nawet jesli doprowadzimy tylko JEDEN pin +12V i jeden GND

ELEKTRYCZNIE - KABEL z zasilacza 6 czy 8 pin to jest to samo - nic sie tu nie spali jesli zastostujemy adapter 6 na 8pin - jedyne co trzeba miec na uwadze to obciązalnosc linii +12V w zasilaczu - jesli jest na te linie wiecej niz 15-16A to powinno hulać

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, duniek napisał:

 nic sie tu nie spali

Spalić, to nie wiem, ale nie będzie się to bez-sensownie grzać, jeśli w tym zasilaczu "Feel" zastosowano jakieś AWG włos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144W - 12A

4A na kazdą zyłe - 

0,5mm przewód wytrzymuje 5A lekko 

ale ogolnie feel 600W jest w miare dobry - mysle ze na allegro poszedlby za 50-60zł - a jak sie postarasz to kupisz jakis starszy model seasonica/bequieta (450-500W) ktory ma defacto wiecej mocy niz ten feel niewiele drozej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, duniek napisał:

ale ogolnie feel 600W jest w miare dobry

Nie nie jest, te zasilacze nie dość że paliły się same to najczęściej ciągnęły resztę sprzętu za sobą i z tym paleniem naprawdę nie przesadzam bo raz myślałem po otworzeniu delikwenta że ktoś tam naprawdę żywym ogniem działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, _Unix_ napisał:

Nie nie jest, te zasilacze nie dość że paliły się same to najczęściej ciągnęły resztę sprzętu za sobą i z tym paleniem naprawdę nie przesadzam bo raz myślałem po otworzeniu delikwenta że ktoś tam naprawdę żywym ogniem działał

zle powiedzialem - feel III juz jest ok, jesli gosc ma 600W feel 1 to faktycznie lipa - oczywiscie nie ma co porownywac do seasonica czy innych 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, duniek napisał:

feel III juz jest ok

Lepsze od poprzedników ale nadal się paliły może rzadziej ale to robiły


@wiktor123x dobra nie ma co kombinować, te zasilacze były jeszcze za czasów intel C2Q i nie wiem ile ma twój ale jak nie chcesz ryzykować że spotkasz strażaków w pokoju to wymień chociaż na Elementum E2 przynajmniej

https://www.ceneo.pl/62426354

https://www.ceneo.pl/62426355

 

Ps. @duniek pw tutaj bo brak fb

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 10:42, duniek napisał:

ELEKTRYCZNIE - KABEL z zasilacza 6 czy 8 pin to jest to samo - nic sie tu nie spali jesli zastostujemy adapter 6 na 8pin

Czyli limit 75/150W jest czysto umowny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stark2991 napisał:

Czyli limit 75/150W jest czysto umowny? 

tak, zobacz np antminery - nie pamietam ktory dokladnie to model ale chyba były takie na 9 złączy 6pin pci-e i pobory nawet pod 2000W podchodziły albo i wiecej

2000/9 to masz 222W na złącze

a w ogole to nowe 12pin to juz strzał w kolano - jak juz chcieli zrobic nowe to 10/12pin ale starego typu - i nie byloby tylu problemow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...