Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Komputer HP Prodesk 600 G3 ma jedno gniazdo M.2. Ma za to gniazda PCIe x16 oraz x4. Pytanie czy korzystając ze zintegrowanej karty graficznej procesora i3 7100 będzie można przy użyciu apapterow M.2 na PCIe zamontować dodatkowo dwa dyski M.2, czy może jeden albo wcale?

Pytam bo komputer ma tylko dwa porty Sata i chciałbym zainstalować dwa dyski M.2 jeżeli się da w ten sposób.

Instrukcja obsługi nic nie mówi, żeby wykorzystanie jednego gniazda blokowało inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dwa, tylko jedno M.2 na jednym adapterze. Kupiłem już właśnie podobny adapter z myślą o tym.

A w PCIe x16 mogę dołożyć jeszcze drugi adapter zamiast karty graficznej czy będzie już jakaś blokada i drugi nie zadziała?

Widziałem też adaptery pod PCIe x16 na 4 dyski, ale to już płyta musi obsłużyć podział PCIe na x4+x4+x4+x4 zamiast x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, grzesiek811 napisał:

Nie dwa, tylko jedno M.2 na jednym adapterze

Aj nie ten link wkleiłem

21 minut temu, grzesiek811 napisał:

A w PCIe x16 mogę dołożyć jeszcze drugi adapter zamiast karty graficznej czy będzie już jakaś blokada i drugi nie zadziała?

Możesz, pci-e pod grafikę ma własne linie prosto z procesora

21 minut temu, grzesiek811 napisał:

Widziałem też adaptery pod PCIe x16 na 4 dyski, ale to już płyta musi obsłużyć podział PCIe na x4+x4+x4+x4 zamiast x16.

Tak płyta musi mieć możliwość pci-e bifurcation

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to te adaptery Nvme + Sata to widziałem, ale to mnie nie ratuje bo to trzeba podłączyć pod gniazdo Sata a te są tylko dwa.

Na razie spróbuję ten pod PCIe x4. Dwa dyski M.2 już by mi wystarczyły. Głównie mi chodzi o to czy port M.2 i PCIe x4 nie są na wspólnej linii i się nie wykluczają nawzajem.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...