Skocz do zawartości
enchantment

[5000] Laptop uzytek domowy (gry), zawodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam laptopa do ok. 5k. Gierki (glownie FPSy - CS, COD), praca (niewymagajaca dla sprzetu), nauka. Najlepiej bez systemu, bo mam. W domu bedzie czesciej robil za PC-ta, ale czasem bede go bral gdzies ze wzgledow zawodowych etc., wiec nie chcialbym, aby swiecil sie kolorami teczy. Zalezy mi, zeby dobrze smigaly na nim ww. gierki, ale tez na jakosciowym ekranie, klawiaturze, touchpadzie, baterii, zeby komfortowo pracowalo sie na nim poza domem, a poza tym - rzecz jasna - na bezawaryjnym dzialaniu. Fajnie, jakby nie byl zbyt glosny + mial karte dzwiekowa (ale przezyje zintegrowana).

Wczesniej mialem Lenovo 720-15IKB (Type 81C7) Laptop (ideapad) - Type 81C7 (intel i5-8250U, AMD RX 560). Bardzo mi odpowiadal pod katem ekranu, klawiatury, touchpada itp. Wygodnie sie na nim pracowalo. Z czasem jednak nie unosil ww. gier, plus stal sie awaryjny i to bylo dosc frustrujace. Nie skreslam jednak lenovo. 

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi! Zapoznałem się, trochę zresearchowałem na swoją rękę. Wiem, że chciałbym zdecydować się na sprzęt z RTX 3060. Zestanawiam się nad Acerem a Lenovo. Mam jednak następujący problem. Ww. Acer wygląda lepiej pod kątem podzespołów - np. ten albo ten. Z recenzji na YT itp. wynika jednak, że ludziom lepiej sprawdza się ten Lenovo. Jest tak ponoć dlatego, że: (1) Acer się bardziej grzeje, (2) Acer nie osiąga zadeklarowanej mocy karty graficznej (?), (3) Acer ma gorszą jakość ekranu, (4) Acer jest głośniejszy.

Nie wiem, czy to są uniwersalne uwagi do Acera, czy do jakiejś jego konkretnej konfiguracji, ale wydają się powtarzać. To z kolei skłania mnie ku ww. Lenovo, przy czym jest on nieco droższy, a widzę, że ma gorszej jakości ram DDR4 zamiast DDR5 (choć tbh nie mam pojęcia, na ile to się przekłada), w zasadzie gorszy procesor (AMD Ryzen™ 7 5800H vs Intel Core i7-12700H albo AMD Ryzen™ 7 6800H). 

Czy sądzicie, że ta wymiana na Lenovo (kosztem ww. różnic) jest rzeczywiście tego warta? Nie widzę na internecie korzystniejszych konfiguracji Lenovo w podobnych cenach, ale te uwagi do Acera trochę mnie od niego odstraszają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, enchantment napisał:

 (1) Acer się bardziej grzeje, (2) Acer nie osiąga zadeklarowanej mocy karty graficznej (?), (3) Acer ma gorszą jakość ekranu, (4) Acer jest głośniejszy.

Najważniejszy jest tutaj punkt 2 , tylko jest nieco inaczej niż napisałeś - Acer osiąga deklarowane TGP, jednak jest ono zmniejszane wraz z jednoczesnym obciążaniem CPU.

 

46 minut temu, enchantment napisał:

Nie wiem, czy to są uniwersalne uwagi do Acera, czy do jakiejś jego konkretnej konfiguracji, ale wydają się powtarzać.

Do Acera Nitro dosyć uniwersalne.

47 minut temu, enchantment napisał:

Lenovo, przy czym jest on nieco droższy, a widzę, że ma gorszej jakości ram DDR4 zamiast DDR5 (choć tbh nie mam pojęcia, na ile to się przekłada), w zasadzie gorszy procesor (AMD Ryzen™ 7 5800H vs Intel Core i7-12700H albo AMD Ryzen™ 7 6800H). 

Różnice są pomijalne, jeśli zyskujesz mocniejsze GPU - w przypadku gier.

 

49 minut temu, enchantment napisał:

Czy sądzicie, że ta wymiana na Lenovo (kosztem ww. różnic) jest rzeczywiście tego warta? Nie widzę na internecie korzystniejszych konfiguracji Lenovo w podobnych cenach, ale te uwagi do Acera trochę mnie od niego odstraszają. 

W tej opcji legion wychodzi najkorzystniej, jednak czy warto dopłacić te 600 zł czy więcej względem wersji z 6 rdzeniowym CPU ? Jakby nie patrzeć to 10-15% jedynie

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7 5800H/16GB/512 RTX3060 165Hz - 5699 zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...