Skocz do zawartości
RozQ

Pamięci i płyta pod 7800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RozQ napisał:

Za szybkie pamięci - kup maksymalnie 6000. Sweet Point dla AMD to właśnie 6000. 

Te pamięci są dobre dla Intela bo kręcą się jak szalone. Sam je posiadam i od strzała wstały na 6800. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, RTX4090 napisał:

Za szybkie pamięci - kup maksymalnie 6000. Sweet Point dla AMD to właśnie 6000. 

Te pamięci są dobre dla Intela bo kręcą się jak szalone. Sam je posiadam i od strzała wstały na 6800. 

Skoro nie pójdą wyżej to co stoi na przeszkodzie ustawić 6000 i obniżyć timingi?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Agiel napisał:

Skoro nie pójdą wyżej to co stoi na przeszkodzie ustawić 6000 i obniżyć timingi?

Przepłacasz to raz 
Użytkownik nie świadomy takiego faktu wczyta profil 6400 da restart PC i komp nie wstanie. I będą długie godziny szukania problemu co nie działa. 
Lepiej szukać pamięci z profilem EXPO dla AMD, a nie XMP dla Intela. 

https://www.x-kom.pl/p/1072089-pamiec-ram-ddr5-kingston-fury-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-beast-black-expo-amd.html?gclid=Cj0KCQjw2v-gBhC1ARIsAOQdKY2AvMlZ8rkDw7HGieeCYkumDuY7KAF8Ax_MDmatT9kdjjfwKv4IVJcaAtSnEALw_wcB

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RTX4090 napisał:

Użytkownik nie świadomy takiego faktu wczyta profil 6400 da restart PC i komp nie wstanie. I będą długie godziny szukania problemu co nie działa. 
Lepiej szukać pamięci z profilem EXPO dla AMD, a nie XMP dla Intela.

tak tak jakby to EXPo mialo jakies znaczenie, to tylko marketingowy belkot.

Przeciez to nie pyta jakis random tylko gosc ktory sie zna na sprzecie wiec co to za argument??

Brak jak najszybsze kosci i skrecic pod AMD, a szybki ram kiedys moze sie przydac i nie bedzie trzeba go zmieniac.

44 minuty temu, RozQ napisał:

Zestaw miod malina ;)

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

 

Zestaw miod malina ;)

Rozumiem że miód malina tzn w Biosie kolega wczyta profil 6400 da restart i PC wstanie ? Bo tak właśnie to powinno wyglądać 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru jechać na xpm czy to  expo tylko ustawiać ciasne 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RozQ napisał:

nie mam zamiaru jechać na xpm czy to  expo tylko ustawiać ciasne 6000

to poczytaj testy tej pamięci - bo przed ich zakupem trochę czytałem i niezbyt znalazłem info czy dobrze reagują na takie zmiany. Wiem że się dobrze kręcą bo przy odrobinie szczęścia bez żadnych zmian potrafią polecieć na 7000.

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ktoś napisał że jak wezmę 6400 i obniżę do 6000 to coś może nie Banglać 1:1. Nie znam się więc nie dociekając zrezygnowałem z wyższego taktowania i zacząłem szukać 6000 z niskim cl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, RTX4090 napisał:

Rozumiem że miód malina tzn w Biosie kolega wczyta profil 6400 da restart i PC wstanie ? Bo tak właśnie to powinno wyglądać 

Naucz sie czytac ze zrozumieniem i nie powielaj tych glupot ;)

14 minut temu, RozQ napisał:

nie mam zamiaru jechać na xpm czy to  expo tylko ustawiać ciasne 6000

To sa te same kosci ktore ja mam tylko bez RGB. Bedziesz Pan zadowlony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio warto do Ryzena brać ten RAM? Wiadomo do ilu schodzi z timingami? Za 710 zł są G.Skill Flare X5 6000 MHz 32-38-38.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krisol napisał:

Serio warto do Ryzena brać ten RAM? Wiadomo do ilu schodzi z timingami? Za 710 zł są G.Skill Flare X5 6000 MHz 32-38-38.

To juz zalezy od twojego budzetu, kolega wrzucil taki, a nie inny ram i jak najbardziej bedzie on pasowal, szukasz tanszej opcji to bierzesz chociazby to co wrzuciles ;) Hynixy nie zjeda nizej niz to co mam w stopce, jesli chcesz zblizyc sie do cl32 to trzeba szukac samsungow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja akurat nie jestem zainteresowany kupnem, tak tylko myślę czy warto dopłacać 200 zł do tych Kingstonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krisol napisał:

Tzn. ja akurat nie jestem zainteresowany kupnem, tak tylko myślę czy warto dopłacać 200 zł do tych Kingstonów.

Jesli szukasz oszczednosci to nie warto, jesli chcesz miec kostki z zapasem na przyszlosc i jestes w stanie doplacic to tak warto. Kto go tam wie co AMD wymysli pozniej z predkoscia pamieci. Ale jesli nie jestes zaintersowany kupnem to nie martw sie na zapas, pozostaw to do oceny kupujacemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, kontroler jest w CPU, więc po zmianie na lepszy będzie można odpalić szybszy RAM jeśli AMD poprawi IMC.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie śmigać bez problemu na 6000 to powinno się polecać szybsze pamięci pod am5 - zapasik mocy zawsze się może przydać przy nowym cpu, a różnica w cenie nie jest jakaś duża.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówi, że nie będzie podejścia do 6200mhz wszystko zależy od procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn na ten moment styknie 6000 tylko ustawić wszystko jak trzeba. 6200 i tak jakiejś różnicy nie zrobi, ale jak się uda to czemu nie :)  Bardziej miałem na myśli zwiększenie taktowania za 2-3 lata przy kolejnym cpu, żeby znowu ram nie zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki 5600CL28 mają ciasne timingi, a ludzie wykręcali je na 7400CL34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Phoenix. napisał:

Hynixy nie zjeda nizej niz to co mam w stopce, jesli chcesz zblizyc sie do cl32 to trzeba szukac samsungow.

Czyli samsung już na ddr5 też przejął fotel lidera? bo z tego co pamiętam jak wchodziło ddr5 to hynixy niby byłe lepsze ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno się w tym pogubiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

Czyli samsung już na ddr5 też przejął fotel lidera? bo z tego co pamiętam jak wchodziło ddr5 to hynixy niby byłe lepsze ?

A to nie było tak, że Hynixy się lepiej kręcą, ale AMD jest znowu ułomne i nie wskakuje powyżej 6000 MHz, więc Samsung lepszy bo timingi ciaśniejsze? :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...