Skocz do zawartości
Ronson

Potrzebna opinia po dłuższym używaniu Razer Viper 8khz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma ktoś tutaj tę myszkę? Poprosiłbym o opinię czy się trzyma.

Myszka wygląda na zrobioną na poziomie chińskich kaszan. W X-komie jest outletowa po 5 miesiącach, a wyrobiona na bokach i wyślizgana jak chiński noname po 5 latach. 
Wśród używanych na allegro też wyślizgany plastik do wyglądu czarnego, łysego, brzydko odbijającego kształtu. 
Trochę to alarmujące, bo mysz kosztuje 350zł.

Są na allegro taniej, ale 2x taniej to pewnie podróby, choć nie wiem czy podróby tego modelu w ogóle istnieją. Jak istnieją to też odpadną używane. 

Będę wdzięczny za pomoc w podjęciu decyzji czy warto kupić ten model. Oczywiście wiem, że 8000Hz nie działa w wielu grach. Jeśli ktoś ma ze dwa lata i nie miał żadnej poważnej awarii, nic nie odpada, nic nie szwankuje to już trudno. Będzie trzeba kupić nawet jeśli wygląd straci po pół roku i będzie szpecić biurko, bo chyba nie ma innej myszki na rynku, która sobie radzi z USB polling rate na 8000Hz.
 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są lepsze myszki w graniacach 200zł. Nie ma sensu zawracać sobie nią głowy.  8000khz to marketingowy bełkot 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reQ_21

8000Hz to bardzo przydatna, a wręcz wymagana funkcja, jeśli masz monitor i odpowiednio dobry i stabilny FPS do tego, aby wyświetlić krystalicznie czysty obraz w ruchu.
(no i zakładając, że OS i gra to obsługują bo z tym bywa różnie)
Sprawdzałem wiele razy u siebie. 120fps na 120Hz, strafe klawą lub padem obok murku - widzę każdy detal w ruchu. Wywołuję bardzo podobny ruch myszką - kaszana, obraz nie jest wyraźny.
Strasznie wkurza, serio. Ja uwielbiam w grach się rozglądać, nawet więc poza grami online by się to przydało. W grach RPG można sobie oglądać widoczki jadąc na koniu. Tylko że padem to działa, a na mojej myszce 1000Hz (i 5 innych jakie testowałem, wszystko polecane dobre myszki dla graczy) no po prostu gu..zik widać i psuje to zabawę dość konkretnie. 
Jak ktoś gra na monitorach VA czy innych bez "stroboskopu" (BFI, low persistence, ULMB itp.) albo z włączonym motion blurem to nie zobaczy różnicy. Ja to nawet TAA wyłączam bo nie lubię rozmytego mydła. 


Tutaj masz wyjaśnione czemu:
https://blurbusters.com/mouse-at-8000-hz-native-poll-rate-the-atompalm-hydrogen/



2000hz-mice-needed.png

Nie pomoże nawet 200fps. Po prostu przez myszkę masz micro-stutter i oko ludzkie odbiera to jako "rozmycie". No nie do końca rozmycie, ale nie wiem jak to opisać. W każdym razie to nie marketingowa ściema.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym spróbować, bo siedziałem długo w tym temacie i żadna myszka mi nie robiła różnicy. Więcej daje skonfigurowanie poprawne gsynca i zoptymalizowanie windowsa, żeby nie było skoków czasu reakcji monitora. 
Najwięcej psuje wyżyłowanie podzespołów, jak są na 90-100% obciążone. Więcej fps = nie zawsze lepiej. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda jak zrobiona na poziomie chińskich kaszan? Lol. To nie SPC czy Endorfy.

 

Ona jest leciutka i nie ma żadnych dziadowych kratek, przez które wchodzi syf, więc też nie będzie zrobiona z grubego tworzywa.

 

Mam ok roku. Nic się nie dzieje. Optyczne przełączniki razera są genialne. Kabla w ogóle nie czuć. Prowadzi sie genialnie. Przetestuj sobie tylko, czy nie będziesz nieumyślnie wciskał przycisków bocznych (są po obu stronach, niektóre osoby mogą mieć z tym problem).

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miejsce gdzie jest kciuk i gdzie logo - myszki na allegro mają to pościerane. Co ciekawe w opisie jest, że używane poniżej pół roku, chyba, że każda z aukcji, na które patrzyłem zawierała ściemę niczym kręcone liczniki w aucie ;)

Mój A4tech zaczął wyglądać podobnie po 5 latach codziennego używania a do tego mi się ręce pocą strasznie, więc lekko nie miał.

Powiedz mi tylko, czy te przyciski, które się niechcący wciska, można wyłączyć bez prucia czegoś w  środku i, jeśli ma podświetlenie, to czy nie wali po gałach.

 Z góry dzięki


Nie chcę myszy, gdzie nie można tego wyłączyć, albo ustawić tak, aby nawet po godzinie absolutnej ciemności zapalenie się tego podświetlenia nie męczyło oczu. Mam wrażliwe. Podświetlenie w Ś.P. Logitechu G102 nie dało się wyłączyć. Dwa poradniki przeleciałem, trzy wersje softu od Logitecha i nic nie działało. Wkurzyłem się i.. zakleiłem taśmą po prostu, bo szlag mnie trafiał, a nie chciałem ani żadnego syfu na kompie,  bo każdy niepotrzebny soft to niepotrzebne ryzyko (często są newsy, że soft of myszki czy RGB został wykorzystany do ataków i zainstalowania wirusa na kompie) ani nie chciałem musieć za każdym razem wyłączać to ręcznie w programiku, który ma buga, i zapisywanie ustawienia do elektroniki w myszce po prostu nie działało.

 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ściemniają z przebiegiem, albo nerwową trą ręką o te myszkę, nie wiem :E. Ja pracuje zdalnie na tym sprzęcie i gram wieczorami. Używana ok 10-11h dziennie. Ja bym nigdy używanej myszki nie kupił. Już lepiej tańszą, ale nową.

Mogę Ci pokazać jak wygląda w momencie pisania tego posta. Trzeba czyścić te szpary raz na jakiś czas, tutaj dawno nie czyściłem, więc wiadomo, że się syfi. Sorry za obrzydliwość zdjęć, ale teraz pisze w przerwie od pracy, a później pewnie zapomnę :E. W każdym razie nic sie nie dzieje, trochę się może wybłyszczył plastik na nakładkach przełączników od klikania.

W ogóle jak tak liczę, to mam ją rok i 2 miesiące.

Edytowane przez hajapackage
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...