Skocz do zawartości
Nurek_

Zmiana i3 10100 na i5 11400 - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję wymienić procka na coś lepszego dokładając różnicę w cenie. Warto zrobić zmianę z 10100 na 11400? Czy może lepiej dołożyć już do czegoś lepszego? Gdybym zmieniał to 11400 vs 11400F poza obecnością grafiki robi jakąś różnicę?

W perspektywie pół roku mam zmianę monitora na coś w okolicy 30/32 cale i w związku z  tym też pewnie wpadnie karta pokroju RTX3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił (chociażby dla sześciu rdzeni) jeśli masz okazję, a nie ma mozliwości przesiadki na 12-13 gen.  Płytę masz powyżej Z 490?  Pewnie chodziło ci o RTX 3060.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Flik napisał:

Ja bym zmienił (chociażby dla sześciu rdzeni) jeśli masz okazję, a nie ma mozliwości przesiadki na 12-13 gen.

Przesiadka na 12-13 gen to już zmiana wszystkiego - płyty, procka, ramu i koszty dużo większe - uważam że na razie efekty takiej zmiany są niewarte kosztów, wolę włożyć kasę w monitor i grafikę.

33 minuty temu, Flik napisał:

Płytę masz powyżej Z 490?  Pewnie chodziło ci o RTX 3060.?

Płyta Asus PrimeZ590-P - ogólnie aktualny sprzęt w stopce. Tak, literówka, chodziło o 3060

A brać ze zintegrowaną grafiką czy bez? Skłaniam się do tego z grafą (różnica w cenie 30zł, a w razie awarii grafy zawsze na integrze kompa odpalę), pytanie czy taki z grafiką ma jakieś minusy (np. bardziej się grzeje) itp?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważył i5 10400F, czyli 10 generację - są bardziej udane od nowszej 11 generacji (starsza, 10 generacja, ma wyższą wydajność/Wat !!!). No chyba, że masz płytę ze slotem M.2 działającym tylko na 11 generacji i chciałbyś go aktywować, to wówczas warto przemyśleć 11 gen.

Godzinę temu, Nurek_ napisał:

Gdybym zmieniał to 11400 vs 11400F poza obecnością grafiki robi jakąś różnicę?

Nie ma różnicy poza obecnością GPU.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kyle_PL napisał:

No chyba, że masz płytę ze slotem M.2 działającym tylko na 11 generacji i chciałbyś go aktywować, to wówczas warto przemyśleć 11 gen.

Mam taki slot, na razie go nie używam i jakiegoś wielkiego ciśnienia na to nie mam. Z drugiej strony może kiedyś będę chciał dołożyć dysk to się przyda. Znalazłem też porównanie dokładnie tych dwóch procków na ithardware i jednak 11400 jest deko wydajniejszy i chyba jednak w niego pójdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nurek_ napisał:

Przesiadka na 12-13 gen to już zmiana wszystkiego - płyty, procka, ramu

 

 

Przy ewentualnej przesiadce na 12/13th gen ramu nie musisz zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto na 10400/11400, jeśli 12 gen to minimum 12600K.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i wpadnie i5 11400. Zmiana na  12/13 gen to już sporo większe koszty nawet bez ramu. Zwłaszcza płyty sensowne drogie są. Moim zdaniem przyrost mocy z tego niewarty jest takiej kasy, wolę ją dołożyć do grafiki

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...