Skocz do zawartości
007marc

Gigabyte RTX 3070 Gaming OC - Temp. i zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

kilka dni kupiłem w/w Kartę i zauważyłem że pod pełnym obciążeniem m.in. (specjalnie zainstalowałem) - Metro Exodus - karta dobija do 83 stopni ,

w różnych wymagających Grach = R.T. oraz DLSS  Gry chodzą Stabilnie - bezproblemowo , żadnego piszczenie cewek itp.

---------------------------------

Intel Core i7 9700K

Noctua NH-D15

Fractal Design Define R6

ASRock Z390 Extreme4 - co za tym idzie Karta Pracuje pod - PCI Express 3.0

----------------------------------

Testy - Superposition Benchmark - bez zmian w ustawieniach Programu :

https://imgur.com/L3SPRHM

https://imgur.com/HqqCWlc

https://imgur.com/1ZYgTio

Pomyślałem że nic tylko czeka mnie zrobienie UV jak w poprzedniej GTX1080 ale tydzień przed mojej Kraty składałem synowi Nowy Komp na takiej samej Grafie

pomyślałem ze sprawdzę jego na Moim 6 letnim sprzęcie ;) , testy robiłem z obydwoma Ustawieniami Biosu (według Opisu na Laminacie : Lewy (przełącznik) - OC oraz Prawy - Silent) .

Wyniki :

OC

Silent

Silent + otwarte dzwiczki przedniego Panelu

Następnie wymieniłem Karty - spowrotem na moją :

OC

OC + otwarte drzwiczki przedniego Panelu

Silent

-------------------------------------------------

Skąd takie wahania Zegara GPU w tym samym Modelu Karty , u Syna w tym samym Teście Temperatury 68-69 stopni na jego Karcie  (nie zdążyłem sprawdzić jeszcze mojej Karty na jego Kompie) .

Doradźcie - próbować UV. na mojej Karcie czy wrzucić na stałe do mojego Kompa jego Kartę i pomimo mniejszych Zegarów jakich osiągała u mnie z nią przeprowadzić UV.  ?

Drugie Pytanie to jaki Bios ustawić dla Karty u mnie pracującej i na której będzie robiony UV. :   OC czy Silent ?

 

 

Edytowane przez 007marc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych kartach zawsze warto zrobić UV. Jeden obniży napięcie do 0.95V i zachowa obecną wydajność + uzyska trochę niższe temperatury, drugi zrobi mocniejsze UV np. na 0.8V i stracie zaledwie parę fps, za to temperatury dużo w dół, tak samo pobór prądu.

Podpowiem, że zawsze może podkręcić pamięci mimo UV, co zawsze parę tam fpsów da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukibossss

według Ciebie zacząć UV na mojej Karcie

XARdIs8.jpg

.. czy wymienić Kartę od Syna na stałe i tu próbować obniżyć Napięcie i ewentualnie tak jak piszesz później "powalczyć" z Pamięciami ?

5igLubX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV zrób na Twojej karcie, karta syna wypada lepiej, lepsze ma chłodzenie czy identyczne? Tobie UV bardziej się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabe te parametry pomyśleć ze narzekałem na mastera 3080. Na moje to przy 2200 rpm to ta karta nie powinna mieć więcej niż 70st. Lepiej działa mój gowno Asus 2080ti po wymianie pasty gdzie pobór mocy taki sam jak u Ciebie i rpm mam niższe. 
Karty z gwarancja? Może warto zdjąć chłodzenie i sprawdzić. 
Edit - czytam ze tak powinno być 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc/31.html

pod warunkiem ze buda ma dobra wentylacje bo to są testy na openbenchu

Edytowane przez mozonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 007marc napisał:

według Ciebie zacząć UV na mojej Karcie

zrób UV bo szkoda tak grzać kartę

zerknij jakie mam u siebie obroty a jakie są u Ciebie

fmAzvVH.png

 

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak "na szybko" UV i już widać poprawę - jestem już "trochę" spokojniejszy bo mnie już ?

3DElFz6.jpg

Po ustawieniu Krzywej dla Wiatraków :

F8vD1oH.jpg

Musiałbym przetestować w czymś "mocniejszym" ale nie chciałbym benchmarkiem z  Heaven Benchmark ,

co proponujecie ?

Oczywiście jak będzie grało to dalej bym "powalczył" z UV - zszedłbym jeszcze z Napięciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo coś jest nie tak. Uv jeśli coś jest nie halo z pasta nic nie da. Zobacz jak ma tornado przy 200w i jak jest u Ciebie przy 190. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, 007marc napisał:

ale nie chciałbym benchmarkiem z  Heaven Benchmark ,

to dobrze ze nie, bo ten już odszedł do lamusa

zrób dokładnie tak jak on pokazuje, trzeba sobie zainstalować fortnite i nagrać kilka minut rozgrywki :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ;)

.. ale musiałbym zainstalować i zatrudnić Syna do Testów - on jest Fanem  :)

================================

Kurcze od wczoraj zastanawiam się nad oddaniem Karty w ramach 14 dni ...

na pewno nie ma w Budzie Super wentylacji , 2 x SDD M2 Samsunga na płycie też swoje dają itp. (myślałem o zamontowaniu czwartego wiatraka na górze Budy)

ale mimo wszystko coś nie halo z ta Kartą  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 007marc napisał:

ale musiałbym zainstalować i zatrudnić Syna do Testów

miałem to samo, ale zainstalowałem i pobiegałem, nagrało mi się kilka minut i to wystarczyło..

9 minut temu, 007marc napisał:

się nad oddaniem Karty w ramach 14 dni ...

pamiętaj że to wcale nie musi być do 14dni, tyle czasu ma sklep, jak oni nie będą w stanie naprawić to odsyłają do serwisu producenta, a ten może trzymać i 2mce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli oddanie Karty w ramach zakupu poprzez Internet ,

dzwoniłem do  X-Komu - jutro jadę oddać , trochę szkoda bo kupiłem w fajnej Cenie - 2599 zł.

Umówiliśmy się wstępnie że sprawdzą albo w Sklepie albo w Serwisie i możliwe że uda się wymienić (Cena) ,

jeżeli nie to po prostu przyjmą Zwrot .

Dziękuję Wam za dotychczasową Pomoc :)  !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a , no to pewnie, nie doczytałem że to nowy zakup, bo zachowuje się jakby już miała trochę za sobą...

zwrot i szukać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą stwierdzić ze wszystko ok. W sumie zdziwię się jak powiedzą ze coś jest nie tak 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w X-Komie , trafiłem na solidnego (fajnego) Sprzedawcę - porozmawialiśmy "po ludzku"  ;)

Opowiedział mi że kupił ten sam Model Karty jak weszła na Rynek i miał takie same Problemy z Temperaturami (nie pamiętam - chyba jako przyczynę podał błędy w Oprogramowaniu Karty ? )

Nie widząc szans na poprawę Temp. wymienił ją też na Gigabyte`a ale Model Aorus i kłopoty się skończyły ...

Zaproponował mi że Zamówi nową Karta na wymianę (żeby "dać jeszcze szansę" temu Modelowi) , od Daty wymiany "leci" od nowa Gwarancja 14 dniowej wymiany a jak nie będę zadowolony oddać  ją i przejść na inny n.p. Aorus Model - na co się zgodziłem .

Karta zamówiona i co najważniejsze (dzisiaj sprawdziłem cena Karty to 2799 zł. ) przyszło mi na maila potwierdzenie nowego zamówienia i w Tytule wiadomości - Zmieniliśmy dla Ciebie Cenę Karty , czyli Cena - 2599 zł. :)

Pytanie - nie śledziłem co się działo na Rynku ale z Serii Aorus RTX 3070 praktycznie nie umiem znaleźć albo Wycofane albo jakieś walnięte (chyba stare) Ceny ok. 5000 zł.

same Aorus RTX 3070 Ti których ceny zaczynają się od 3500 zł. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus ma trochę solidniejszy Heatsink od Gamnig OC z tym że kultura pracy wentylatorów podobna jak w niższych modelach dlatego nie spodziewaj się cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , Karta wymieniona

 

FMBYd7g.jpg

.. na więcej (lepiej) już chyba nie mogę liczyć jak do tego Modelu Karty + Mój Sprzęt + otoczenie w jakim Pracuje ...

Teraz skupię się na UV. i będę wdzięczny za Pomoc i Podpowiedzi  ;)

Testy już będę robił pod Shadow of the Tomb Raider i tu moje Pytania :

- jakie macie zdanie o - CapFrameX , a dokładnie chodzi mi prawidłowość jego wskazań - wczoraj wieczorem "na szybko" zrobiłem Test z użyciem tego Programu i jego wskazania różniły się od GPU-Z czy HWiNFO (możliwe że coś źle ustawiłem lub odczytałem)  ?

- Bios na Karcie mam ustawiony w lewym skrajnym położeniu czyli według Opisu - "OC" - bawić się w przełączanie czy dać już sobie spokój i testować tylko na "OC" ?

- ustawić sobie krzywą wentylatorów w MSI After. (jeżeli tak to na jaką wartość "górną" - poprzednio miałem ustawione na 80% ) czy na razie testować bez tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260w i 76 st przy 2300 rpm? Coś poszło nie tak. Do tego 91,5 % tdp to co będzie przy ponad 100 i lekkim oc 90? 
Jakie masz w wentyle w budzie? Jak otworzysz boczny panel i odpalisz to jak jest? Jeśli jest duża różnica to od tego zacznij. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym Poście masz podany mój Sprzęt ,

z przodu oryginalne 2 x 140 mm , z tyłu (wyciągający) wymieniałem na nowy Noctua NF-A14 PWM ,

w zeszłym tygodniu sprawdzałem z otwartymi drzwiczkami z przedniego Panelu - różnica ok. 1 stopnia czyli gra nie warta świeczki ,

UoyMQCp.jpg

.. po wyciągnięciu całej Budy też różnica pomiarów ok. 1 stopnia .

Sprawdziłem teraz - ściągnąłem górę z pozostawieniem samego Filtra to samo - 1 stopień .
Zdjęcia nie mogę teraz zrobić (może Wieczorem wrzucę) ale z podanymi podzespołami można sobie "wyobrazić"  ;)
===========================================

Test - oczywiście jeszcze bez UV.

g9RW07h.jpg

9HLOjQc.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy poborze rzędu 250W wentylacja obudowy nie powinna być problemem - byle po prostu nie leciały te wentylatory na minimum, a zakładam, że nie lecą, skoro rozbieranie skrzynki nic nie daje. Nie miałem do czynienia z 3070 od Gigabyte'a (ogółem fanem kart marki nie jestem), ale fatalnie to u Ciebie wygląda jak na 3070. Temperatury tragiczne nie są, ale tragiczne przy tak nawalających wentylatorach. Na takim TUFie czy Gaming Trio miałbyś pod 70C i może 1600 rpm, a są jeszcze lepsze Strix czy Suprim. I co to za model w końcu? Gaming czy Aorus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming , tak jak pisałem powyżej nie wiem co się dzieje z Modelem Aorus 3070 praktycznie nie do zdobycia (wycofany ? ) , na allegro tylko Aurus 3070Ti ale to już dla mojego Procka i przepustowości szyny na płycie za dużo ;)

Obecna Karta - nie piszczą Cewki temp bez UC o 5 stopni mniej - jeszcze posprawdzam żeby wykorzystać te 14 dni możliwości zwrotu ale już raczej pozostanę przy niej ,

dlatego powtarzam Prośbę o odpowiedzi jakie zadałem - żeby na spokojnie już pobawić się UV. ;)

=================================================

 - jakie macie zdanie o - CapFrameX , a dokładnie chodzi mi prawidłowość jego wskazań - wczoraj wieczorem "na szybko" zrobiłem Test z użyciem tego Programu i jego wskazania różniły się od GPU-Z czy HWiNFO (możliwe że coś źle ustawiłem lub odczytałem)  ?

- Bios na Karcie mam ustawiony w lewym skrajnym położeniu czyli według Opisu - "OC" - bawić się w przełączanie czy dać już sobie spokój i testować tylko na "OC" ?

- ustawić sobie krzywą wentylatorów w MSI After. (jeżeli tak to na jaką wartość "górną" - poprzednio miałem ustawione na 80% ) czy na razie testować bez tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to się baw w uv, ale przy takim stanie początkowym to jest rzeźbienie w gównie. Zdecydowanie wymiksowałbym się z tej karty i wziął model z lepszym chłodzeniem. Miałbyś out-of-the-box tak cicho i chłodno, że wątpię, aby w ogóle chciało Ci się to poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę podaj Model , niestety nie ukrywam ze barierą jest dla mnie Cena - za obecny Model dałem 2599 zł.

Trochę Nakręciłem się na Aorusa ale brak dostępności , Cena i do tego co napisał @Tornado3

"Aorus ma trochę solidniejszy Heatsink od Gamnig OC z tym że kultura pracy wentylatorów podobna jak w niższych modelach dlatego nie spodziewaj się cudów "

to niestety ...

Radeony - raczej nie jestem zainteresowany" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem 2600 na 3070 nie ma co gadać. Najtańsze porządne to ASUS TUF i MSI Gaming Trio, więc dorzuć. Btw na twoim miejscu w ogóle wymiksowałbym się z 3070. Już zaczyna brakować jej VRAMu i za chwilę premiera 4070. Na twoim miejscu pozbyłbym się tej karty i dozbierał do następcy. Powinny startować może nawet od 3K, a mają być istotnie mniej prądożerne, więc możliwe, że takie tańsze warianty, ze skromniejszymi chłodzeniami, już by sobie elegancko radziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...