Skocz do zawartości
bocieque

O graniu na strzałkach, WSADach, padach i innych takich rozterki graczy okrutne

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ależ dali po rajtuzach z tym sterowaniem! Serio jestem takim kosmicznym kosmitą, że nie gram padem i WSADem?
Mając zbindowane strzałki NIE DA SIĘ PŁYWAĆ. Można się zanurzyć (strzałka dół) lub wynurzyć (strzałka góra), ale nie ma "do przodu / do tyłu".
Co za kiszka!

Dla mnie fest kosmitą jesteś grając na strzałkach :D. Ja gdzieś tak w 98 albo 99 przeszedłem już na wsad, wtedy jeszcze gry domyślnie miały sterowanie na strzałkach, więc sam musiałem przestawiać zawsze na wsad. Na wsad można szybko robić kilkanaście akcji bez zmieniania pozycji ręki bo masz sporo klawiszy pod palcami. Plus ręce, ramiona są bardziej rozciągnięte w takiej pozycji co jest po prostu wygodniejsze, niż ściśnięcie grając na strzałkach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie większa frajda na padzie powiadacie?  Przymierzam się do tego od xboxa series x. Będzie wszystko banglać ? 

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Są chwile, że widzę RDD2, są chwile że Days Gone (a obie bardzo cenię). Dla mnie obecnie to najładniejsza gra, w jaką grałem, patrząc na oprawę.

Bez dwóch zdań! Wspomniałbym jeszcze o filingu strzelania (Shotgun boziu!!!) który kładzie większość dzisiejszych produkcji na kolana.

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karsone napisał:

Faktycznie większa frajda na padzie powiadacie?  Przymierzam się do tego od xboxa series x. Będzie wszystko balglać ? 

Powtarzam po raz 3. Gra robiona pod pada i tylko na nim ma to sens. Wszystko inne to masochizm. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bocieque napisał:

Dla mnie fest kosmitą jesteś grając na strzałkach :D. Ja gdzieś tak w 98 albo 99 przeszedłem już na wsad, 

A ja nie. Od czasów Q1 grałem na strzałkach. Latamy kosmos, AI, GPT... a nie potrafimy "dobrze" zaprogramować banału, jakim jest bind klawisz?
Jak ktoś chce grać w Q1 tracballem, pilotem do TV albo kierownicą (bo wariat!) - to jego wola - ale powinien móc to sobie ustawić IMO. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Powtarzam po raz 3.

Spokojnie :) Dla mnie pad do tej pory to tylko fifa i ew. samolot w bfie :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Są chwile, że widzę RDD2, są chwile że Days Gone (a obie bardzo cenię)

No i jeszcze trochę Uncharted z tym chodzeniem po krawędziach czy pajacowaniem z drabinami, podsadzaniem i wciąganiem ludzi na wysokości :D 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego to single player, a nie żadne multi gdzie jesteśmy karceni, na luzie na normalu idzie rozprawić się z przeciwnikami z domyślnym ustawieniem pada- czyli m.in asysta. To są tak skrojone gry(exy Sony), że miło się gra na padzie i warto się przemóc, zmienić swoje nawyki odnośnie bycia "only k+m, bo mam PC", od dawna można grywać na padzie na kompie i polecam. Początki są trudne, ale z czasem wchodzi w nawyk, oczywiście bywają gry nie do końca dobrze stworzone pod pada jak jakieś porty z PC, gdzie łatwiej szybciej by się ogarniało sytuację, itemki - D2R, Pathfinder, Baldury itd.
Warto spróbować, nic się nie traci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karsone napisał:

Dla mnie pad do tej pory to tylko fifa i ew. samolot w bfie :E

Pod kamieniem ostatnie 10 lat siedziałeś? ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

A ja nie. Od czasów Q1 grałem na strzałkach. Latamy kosmos, AI, GPT... a nie potrafimy "dobrze" zaprogramować banału, jakim jest bind klawisz?
Jak ktoś chce grać w Q1 tracballem, pilotem do TV albo kierownicą (bo wariat!) - to jego wola - ale powinien móc to sobie ustawić IMO. 

Ja jestem leworęczny a myszkę potrafię obsługiwać jedną i drugą ręką i głównie korzystam prawą tak jak większość osób a ty masz problem żeby nauczyć się korzystać z klawiszy WASD?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie gdzie korzystam ze strzałek to Gothic :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

masz problem żeby nauczyć się korzystać z klawiszy WASD?

Miałem kiedyś ziomeczka co w fife WSAD potrafił ogarniać tylko palcem wskazującym. Nie wiem do dziś jak on to robił ale o dziwo grał niezle ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SebastianFM napisał:

Ja jestem leworęczny a myszkę potrafię obsługiwać jedną i drugą ręką i głównie korzystam prawą tak jak większość osób a ty masz problem żeby nauczyć się korzystać z klawiszy WSAD?

btu5dncwdpb61.jpg?auto=webp&s=6518e039b8

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

Ja jestem leworęczny a myszkę potrafię obsługiwać jedną i drugą ręką i głównie korzystam prawą tak jak większość osób a ty masz problem żeby nauczyć się korzystać z klawiszy WSAD?

Ja też jestem leworęczny, a mysz obsługuję prawą. Do tego pisząc na tablicy potrafię lewą zapisywać obliczenia, a prawą rysować równocześnie, więc nie jestem debilem ruchowym tylko... lubię tak. Więc dlaczego mam tak nie grać?
Lubię mieć strzałki pod palcami i cała gamę ins, del, home i resztę + cała numeryczna pod wszelkie bindy.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ja też jestem leworęczny

Czyli tak grasz, faktycznie wyglada wygodniej niz WSAD

13f3536b1a03c5da371e924bf6122bd2.png

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem leworeczny, mysz obsluguje lewa reka, a lewy przycisk myszy mam pod prawym, a uklad klawiszy zawsze robie pod siebie.

Jednak odkad liznalem gry na padzie nie ma nic lepszego.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Lubię mieć strzałki pod palcami i cała gamę ins, del, home i resztę + cała numeryczna pod wszelkie bindy.

Spoko, ale wsad jest sporo bardziej praktyczne. Mogę wcisnąć 28 różnych klawiszy momentalnie, bez zastanawiania się, bez ruszenia ręką i odrywania oczu od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwie rece zajete graniem i jednoczesnie drapie sie po jajach i pije piwo.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z ciekawości spojrzałem jakie klawisze wciskać jakim palcem, wskazujący ma najwięcej roboty :E.

kciuk - alt, v, b, n, m, spacja

wskazujący - e, 3, 4, 5, r, t, f, g, c 

środkowy - 2, w, s, x

serdeczny - tylda, 1, q, a, tab, caps, z

mały - shift, ctrl

Polecam ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dżony Bi napisał:

A ja mam dwie rece zajete graniem i jednoczesnie drapie sie po jajach i pije piwo.

Dzisiaj o tej godzinie to chyba większość ma % we krwi. Niektórzy się drapią, inni robią albo będą robić co innego. Może pomińmy ten temat...

Ja z tego co pamiętam to ostatnia gra w której korzystało się ze strzałek do sterowania to był któryś NFS sprzed ponad 20 lat. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bocieque napisał:

Spoko, ale wsad jest sporo bardziej praktyczne. Mogę wcisnąć 28 różnych klawiszy momentalnie, bez zastanawiania się, bez ruszenia ręką i odrywania oczu od monitora.

Spoko. Ty.
Ja widziałem, jak bezręki facet zapitala na gitarze stopami (a ja nie potrafię grać mając ręce). :)
Wszystkiego się można nauczyć (z naciskiem na słowo - nauczyć).
Tylko serio, po 50ce (!) mam się nagle uczyć nowych bindów świata, bo nie mogę sobie tego sam przypisać wedle potrzeb?
Ze 30 lat się mi się udawało, a tutaj się nie da?

Zresztą opcji konfiguracji w tej grze, jest TAKI ogrom, że chyba w żadnej grze nie widziałem AŻ TAKICH możliwości konfiguracyjnych (jestem w szoku, co tu można poustawiać!), tylko te bindy skisili.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ze 30 lat się mi się udawało, a tutaj się nie da?

W sumie argument z którym ciężko polemizować. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SebastianFM napisał:

a z tego co pamiętam to ostatnia gra w której korzystało się ze strzałek do sterowania to był któryś NFS sprzed ponad 20 lat. 

Ja zaprzyjaźnilem sie z padem wraz za zakupem PS3, okolice 2011. Mam 40 lat.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, karsone napisał:

Spokojnie :) Dla mnie pad do tej pory to tylko fifa i ew. samolot w bfie :E

No i bardzo dobrze, taka fifa faktycznie jest "grą pod pada" ale nie daj się nabrać że z konsoli wszystko takimi grami będzie bo starym dziadkom tak już wygodnie na kanapie ;)

FPSy z konsoli które uważają za "gry pod pada" od gier "nie pod pada" różnią się tym że mają dopakowane milion asyst i upośledzone/opóźnione AI a potem czytasz "o ta gierka to tylko pod pada" :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś klawiatury numerycznej używam od zawsze, takie przyzwyczajenie, Oczywiście pada również w odpowiednich pasujących mi grach. Jedyne co mnie martwi to trend nieprzypisywalnych klawiszy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...