Skocz do zawartości
shakal84

Zestaw 32 GB DDR 4 pod i7 12700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wymienić moje 16  GB na 32 GB DDR4. Co byście polecali ? reszta  zestawu w sygnaturce. Zależy mi na w miarę dobrej wydajności aby pamięci nie ograniczały reszty komponentów. Aktualnie mam https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gvk-836225/

kupić te same  tylko oczywiście 32 GB ? czy może coś lepszego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2 taki sam komplet bo to B-Die więc można coś ugrać na OC 

Ewentualnie Dual rank na hynixie będzie taniej ale na pewno nie tak wydajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem sprzedać aktualne i kupić dwie kostki po 16 GB. Trochę by się zwróciło. Jak wygląda sprawa wydajności przy 4 kostkach ? będę coś tracił ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co stracisz to brak miejsca na kolejne moduły :szczerbaty: ale zanim 32GB będzie za mało to już dawno przejdziesz na DDR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

Jedynie co stracisz to brak miejsca na kolejne moduły :szczerbaty: ale zanim 32GB będzie za mało to już dawno przejdziesz na DDR5

Przy lenistwie opymalizacyjnym twórców gier to te 32gb będzie teraz za mało.Jeśli nie do gier to skóry za wtrynianie w temat.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp w 99 % tylko do gier ;)  Kiedyś przyjdą czasy i 128 GB RAM, za ile 5 lat  10 lat ? heh

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wymyślą coś innego i komputer nie będzie potrzebny tylko, wchodzimy do urządzenia potem kładziemy się i jesteśmy w grze całym sobą. Nie to niedorzeczne

tylko czy będzie nas na to stać i czy dożyjemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić iż to nastąpi ale  nie za naszych czasów ( choć nie wiem ile masz lat)  ;) za moich na pewno nie...

 

Co do pamięci RAM jakoś bardziej przekonuje mnie sprzedanie obecnych i kupienie 2x16, pytanie tylko jakie ? coś szybszego czy zostać przy 3600 MHz CL 16 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym chciał 2x32 ale to już 785 zł tylko 3200 cl16 z większa pojemność 3600 już 1170 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 

https://www.morele.net/pamiec-kingston-fury-renegade-ddr4-32-gb-3600mhz-cl16-kf436c16rb1k2-32-8856951/    SK hynix DJR

lub

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-32-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-32gvkc-6471696/   SK hynix C

co będzie lepsze ? parametry takie same prawie a jak z ewentualnym OC tych pamięci ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...