Skocz do zawartości
Bodzi3k

Zakup nowego zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zakup nowego zasilacza. Najlepiej już chyba iść w 1000,1200,1500w, oraz aby miał już to nowe wejście pci-e. Dodatkowo fajnie jakby normalnie złącza pci-e 8 pinowe były z jedną końcówką na kablu. Mój stary supremo od spc tak miał i jest to moim zdaniem lepsze niż po dwie końcówki na jednym kablu. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na corsair rmx shift

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go polecam :] Jeśli nie masz jakiegoś sprecyzowanego budżetu, chcesz coś ponad 1000W, to Shift 1200W ma najwięcej sensu, bo bardzo cichy, wszystko jak należy i masz cztery pojedyncze przewody 6+2.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 12:53, Bodzi3k napisał:

Cześć, planuje zakup nowego zasilacza. Najlepiej już chyba iść w 1000,1200,1500w,

Zależy czy planujesz kupować topowe części (RTX 4090 + i9 13900K ... i następcy) czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Corsair SHIFT mają nietypowo kable z BOKU zasilacza a nie z tyłu - to oczywiste - nazwa serii SHIFT na to wskazuje. 

Jak obudowa nie za szeroka to będą spore problemy z kablami do zasilacza. 

for-those-curious-about-the-north-and-th

Edytowane przez InoProwda
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Seasonic VERTEX GX 1200W, teraz tylko pytanie. Czy złącze zasilania w rtx 3090ti jest takie samo jak te 5.0 z zasilacza? W sensie czy mogę to normalnie podłączyć, czy ono w 3090ti się czymś różni od tych z rtx 400x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już nie chcę zakładać nowego tematu więc tutaj się podepnę z zapytaniem.

Aktualnie posiadam Corsair HX750i z certyfikatem platinum i zastanawiam się nad zmianą na Surpim X 4090.

Do wyboru mam:

Corsair HX1200 za 999 pln (type 4)

Corsair HX1500i za 999 pln (type 3)

FSP/Fortron HYDRO PTM PRO 1200W za 799 pln

Wszystkie też posiadają certyfikat platinum. Pytanie co wybrać. Ten 1500w raczej odpada ponieważ jest type3 podobnie jak mój więc staroć, a poza tym to musiałby chyba podpiąć pod niego lodówkę turystyczną by wykorzystać jego moc :E FSP/Forton ma bardzo dobre opinie, chociaż nigdy nie brałem tej marki pod uwagę.

Mógłbym teoretycznie zostawić ten co mam gdybym zrobił UV. Kwestia tylko jak to podpiąć bo w zestawie dali 3 kable pci 8x2 więc w przejściówce jeden kabel musiałby iść z rozgałęzienia.

Corsair Shift mnie nie przekonuje bo niby jest w nowym standardzie, a nadal nie ma dedykowanego wejścia pod nowe gfx.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX750i to dobry zasilacz jest, a po to kupuje się dobre zasilacze, by je trzymać, więc tak bym na twoim miejscu zrobił. Jeśli Ci to 750W nie styknie, to nic się nie stanie poza tym, że będzie Ci pod obciążeniem kompa wyłączać. Z poborem 4090 raczej zechcesz zejść, bo ciężko z nim wytrzymać - jest to zwyczajnie fizycznie uciążliwe.

Co do Shifta, jego przewodowi 12VHPWR nie brakuje żadnych funkcjonalności, które mają zasilacze z takim złączem po stronie zasilacza. W przyszłości także nic więcej im takie złącze nie da. Shift wręcz ma to lepiej rozwiązane, bo to złącze wyjątkowo nie lubi być wyginane, czego szczególnie ciężko uniknąć po stronie zasilacza. Podejrzewam, że właśnie ze względu takich rozkmin jak twoje producenci masowo 12VPWR po stronie zasilacza umieszczają, a Shift mógł być zmuszony do alternatywy przez zamysł zastosowania niskich i bardziej wyginalnych końcówek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spojrzenie na temat tej wtyczki.

Jeżeli chodzi o proca to nie będzie w zestawie nic mocniejszego niż 5800X3 na ten moment, może w przyszłości coś na AM5 z 3D. 

Na tym zasilaczu ogólnie testowałem kiedyś Suprima 3090, który też trochę ponad 400W papu łykał i nie było restartów. Zastanawia mnie tylko ta przejściówka gdzie trzeba niby 4 osobne kable podpiąć. W zasilaczu jest ogólnie 5 wejść pod pcie, tylko dołączyli 3 kable bo w sumie to w tamtych czasach to był nadmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest spojrzenie, a fakt ;) We wtyczce 12VHWPR masz piny, którymi leci prąd i masz takie, których konfiguracja uziemienia ogranicza ilość prądu, którą jest w stanie ów przewód podać. W przypadku 12VHPWR Shifta masz tą konfigurację po prostu porozbijaną po tych dwóch wtyczkach, więc w praktyce różni się to jedynie wyglądem.

Spokojnie podpinaj przejściówkę po prostu największą ilością przewodów jaką możesz. Im więcej przewodów, tym mniej stresuje każdy.

Edytowane przez Jurand ze Spychowa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie w shifcie to właśnie najlepsze co może być, panel boczny + przewód 12vhpwr 2x8pin od strony złacz zasilacza i tylko 16pin od strony karty wtedy masz mniejszy ból głowy o wygięcie tak jak jurand pisał w miejscu gdzie podgląd na to masz o wiele gorszy niż ułożenie kabla przy grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...