Skocz do zawartości
pieczyk111

Laptop z górnej półki z przynajmniej RTXem 4070 - 15 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam Helios 300 z RTX 2070 i nie żałuje żadnej przepłaconej za niego złotówki. Wykonanie, i temperatury na mega poziomie !!! Jedynym minusem jest 1080p co niestety już mi nie wystarcza zwłaszcza po podłączeniu do TV oled lub monitora z 1440p. 

Szukam godnego następcy. Priorytetem dla mnie jest prawdziwie wysokie TDP karty, topowe chłodzenie i spore wloty powietrza od spodu gdyż mam bardzo wydają podkładkę która potrafi zbić temperatury nawet o 10 stopni. Co do bebechów to w zupełności wystarczy i7, wyższy niepotrzebnie podbijał by ciepło. Przynajmniej ten 4070 lub wyżej, 16GB ramu jeśli ddr5 to z lepszymi parametrami. Reszta ma dla mnie mniejsze znaczenie.

Dostępne w tej chwili są chyba tylko SCAR ale totalnie nie przemawia do mnie ten dizajn i MSI GP77 który wchodzi w grę ale bardzo myślę i poszukuje informacji o nowym PREDATOR Helios 18. Super opcja Mini LED. Jeśli ktoś ma więcej info o nim chętnie przestudiuję.  Co sądzicie o tych dwóch propozycjach i co jeszcze mógł bym brać pod uwagę  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo odpada, wiem że już lepiej robią te laptopy ale zły smak pozostał... I9 też nie chcę bo i7 w zupełności wystarczy a będzie chłodniej. Poszukuję dalej i natknąłem się na takie coś

Gigabyte AORUS 17H BXF

Wygląda spoko, wstępnie widziałem że temperatury też nie najgorsze ale ma słabe opinie na zagranicznych forach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, pieczyk111 napisał:

Lenovo odpada, wiem że już lepiej robią te laptopy ale zły smak pozostał

Lenovo Legion to od kilku lat praktycznie topka jeśli chodzi o laptopy i jakość / wydajność / matryce / układ chłodzenia

I9 też nie chcę bo i7 w zupełności wystarczy a będzie chłodniej.

i9 i i7 mają identyczne TDP więc nie ma to żadnego wpływu na temperatury.

Poszukuję dalej i natknąłem się na takie coś

Gigabyte AORUS 17H BXF

16 GB w laptopie za 13k, RTX 4080 o 25W mniejsze TGP niż w Lenovo, dodatkowo matryca FullHD a przecież pisałeś że takiej nie chcesz.

Pojawił się nowy model z RTX 4070 140W i matrycą WQHD:

Dell G16 7630 i9-13900HX/32GB/1TB/Win11 RTX4070 240Hz - 12599 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zacząłbym od przejrzenia na YT testów jarroda.
W skrócie 4070 140w vs 3070 150w, różnica średnio to około 2%, na korzyść 4070, w teście 25 gier 1440p, żeby było ciekawiej to dodam że 4070 było z i9 13900hx a 3070 z i7 12700h. Więc zgaduję ,że gdyby były te same procesory, to różnica mogłaby być w drugą stronę.
Jedynie FG w niektórych grach może to rekompensować, natomiast czy warte jest to takiej kasy? Na to pytanie niech każdy sobie sam odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, pel1906 napisał:

Ja zacząłbym od przejrzenia na YT testów jarroda.
W skrócie 4070 140w vs 3070 150w, różnica średnio to około 2%, na korzyść 4070, w teście 25 gier 1440p

Śledzę go od lat, po tym filmiku dostał sporo hejtu i wypuścił kolejny ze sprostowaniem i powtórką tematu, gdzie była już większa różnica! Na tą chwile Jedyną opcją dla mnie jest MSI GT77, bo do SCARa się chyba nie przekonam. Poczekam jeszcze na pierwsze rzetelne testy HELIOSa 18 i podejmę decyzję. Jeszcze jest opcja że karty Ti szybko w miarę wejdą do laptopów. Jeśli natknęliście się na jakieś newsy o nowym heliosie to z chęcią przestudiuje.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większa różnica? W teście gier wspomnianym przeze mnie był lepszy najpierw 3070, wynik który podałem (szybszy 4070 o 2%) był w ponownym teście.
Więc NIE nie było większej różnicy, sprzęt dwukrotnie droższy jest taki sam wydajny w grach w 1440p. 
Asus za 7000-8000 PLN jest wydajnościowo na poziomie laptopa którego szukasz do 15 000 PLN , ale oczywiście to twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, pel1906 napisał:

Większa różnica? W teście gier wspomnianym przeze mnie był lepszy najpierw 3070

Primo, porównywany był 3070 Ti do 4070

wynik który podałem (szybszy 4070 o 2%) był w ponownym teście.

Secondo, w ponownym teście było już 7%

Więc NIE nie było większej różnicy, sprzęt dwukrotnie droższy

Trezo, różnica ceny to 1000/2000 zł lub nawet mniejsza

Dla potwierdzenie podsyłam film

Was I Wrong About RTX 4070 Laptops?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najtańszy laptop z 17 calową matrycą i RTX 3070 Ti to Nitro 5 za około 9000 tysięcy. Ma dysk 1TB i 16 GB Ram i nawet niezłą matryce 2K. System chłodzenia jest taki sobie. Za 12 tysięcy jest HP OMEN z 32 GB ram i 1TB dyskiem, ale on nie ma sensu, bo masz ten sam laptop, ale z RTX 3080 Ti, który jest znacznie szybszy, zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1/3 na techlordzie masz za 8100 3070 ti asusa, WIEM że gorszy procek, WIEM że 16gb mniej ramu, ale czy 4500 warto dokładać do tego?
2/ Pisałeś że interesuje Cię 1440p, jest 7% czy 2% różnicy w tym filmie? Bo ja widzę 2%. Chociaż czy 2 czy 7 to i tak jest to praktycznie nic.
No i raz  jeszcze powtórzę się, zwróć uwagę na procka, ramy, gdyby były takie same to 3070 wygrałoby ten pojedynek.

P.S. ja już wszystko w tym wątku napisałem co miałem, no i w/g mnie nie warto tego della czy innego cuda brać bo kasa w błoto.
Jak już chcesz się bawić to dorzuć 1300 do budżetu bierz 4090ti asusa który oba w/w laptopy zje na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, pel1906 napisał:

1/3 na techlordzie masz za 8100 3070 ti asusa...  ...ale czy 4500 warto dokładać do tego?

Najtańszy 4070 z resztą podzespołów okrojoną też znajdziesz poniżej 9ciu. Ceny na tą chwile jeszcze są bardzo zbliżone tych dwóch więc dokładka jest duuużo mniejsza!

Godzinę temu, pel1906 napisał:

jest 7% czy 2% różnicy w tym filmie? Bo ja widzę 2%

7% i to bardzo uogólnione. Na niektórych grach przyrost jest dużo większy a autor dokładnie o tym opowiada (polecam polskie napisy?)

A dlaczego warto dopłacić ? To jest jeszcze start serii 40sci, kolejne sterowniki będą tylko wspomagać i wyciskać z kary jeszcze więcej. Sam pamiętam że przy zakupie obecnego laptopa z RTXem 2070 w GTA V na bardzo wysokich nie osiągałem 60ciu FPS bo to była pierwsza moja gra odpalona i byłem lekko zawiedziony, niedawno odświeżałem sobie grę ponownie i byłem zdziwiony że 60 miałem bardzo często.

A drugi powód ? Uważam że DLSS 3 to pierwszy DLSS warty uwagi i uruchomienia który w końcu nie robi kaszki z obrazu. 2.0 prawie w cale nie używałem bo to była masakra...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największy problem z RTX 4070 na tym, że jego wydajność opiera się głównie o znacznie wyższe taktowania niż 3070 Ti. Rtx 4070 ma niską przepustowość pamięci i mniej jednostek obliczeniowych od 3070 Ti. To praktycznie 4060 Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi