Skocz do zawartości
Raven07

RX6950 / 7900XT czy RTX 4070TI - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Kurcze Panowie pomóżcie... Wstępnie zamówiłem 4070TI ale cena jest trochę odstraszająca, tym bardziej patrząc na to że za 2900 można mieć RX6950. Pytanie jak z kulturą pracy takiego RX, pobór prądu też sporo większy. 
Kartę chcę brać tylko na raty 0% więc bardzo proszę mi nie proponować sklepów które tego nie mają :D 
Czekałem na RTX4070 ale coś kiepsko to widzę i wydajnościowo i cenowo, 4060ti to całkiem przekreślam...

Gram w FHD ale może w przyszłym roku zmienię na 1444. :)

Dzięki!

EDIT po 5 stronach tematu i przerobieniu 2x 4070TI(awaria), 6950 (temperatury), 7900XT (cewki) :E - wybór padł na 4070 Palit JetStream, do FHD w zupełności wystarczający :)
 

Edytowane przez Raven07
oszczędzenie czytania nowym osobom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Raven07 napisał:

Pytanie jak z kulturą pracy takiego RX, pobór prądu też sporo większy. 

Do tego dochodzi brak DLSS 3 oraz grosza wydajność z włączonym RayTracingiem. 6950 XT i 4070 Ti to karty za mocne do 1080, więc zapas mocy będziesz miał duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Do tego dochodzi brak DLSS 3 oraz grosza wydajność z włączonym RayTracingiem. 6950 XT i 4070 Ti to karty za mocne do 1080, więc zapas mocy będziesz miał duży. 

Dokładnie myślę pod kątem tego zapasu. Za 2 lata sprzedać i może wymienić na nowsze :E

2 sprawa jest taka że na tym dlss i RT to mi srednio zalezy, mało która gra dobrze z tym wygląda...

Różnica w cenie ponad 1000zł, wydajność podobna. Jedynie martwią mnie te sterowniki amd

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pytaniem ponownie, tylko że biorę pod uwagę też 7900XT :) Nie wiem co wybrać tylko i wyłącznie do gier. Monitor mam FHD ale zmienię na 1440p, za to podłączam pc do tv 4k oled.

Był już u mnie referent 6950xt ale przez kulturę pracy go odesłałem, tak to by pewnie został. Kupiłem 4070ti Msi X Trio i też odesłałem bo stał jeden z wentylatorów... Pobawiłem się tym DLSS i RT. Nie jest to jakieś ultra przełomowe a kartę zarzyna :E Może i bym wziął ponownie tego 4070ti ale nurtuje mnie to 12gb ramu. Czytam wypowiedzi różnych osób, portali i wszystko przemawia za tym iż 12gb ramu robi się mało. Kartę chce gdzieś na 2.5 roku by ją jeszcze na gwarancji sprzedać. Sterowniki miałem AMD i NV, działają podobnie na korzyść NV. 

6950XT wziąłbym XFX, 4070ti PNY a 7900XT Red Devila. O 7900xt myślę dlatego że jest to nowszy model względem serii 6000 i moze lepiej wspierac FSR 3.0 natomiast 20gb ramu nie wykorzystam :E

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym vramem to ostatnio paranoja jest na forum, wyszły 2 gry przy ktorych nie można odpalić majac 8gb testur na maxa bo się wyalały i nagle cofamy siędo czasów gdzie na pyatnie jaka kartę masz odpowiadało się 64mb ee gościu to ja mam 256mb :E nagle znienawidzone radeony stały się polecane to jest najlepsze ?

https://archiwum.allegro.pl/oferta/powercolor-radeon-r9-390-x2-devil13-dual-gpu-16gb-i7799498240.html panie ktoś kto chwile temu kupił tego potwora w takiej kasie jest ustawiony na lata :D 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoją to jest przepłacać za karty grubą kasę o takich parametrach a patrząc na użytkowników forum czyli nas to każdego ogranicza jakiś budżet więc lepiej mądrze dysponować pieniędzmi kierując się zasadą jakość/wydajność/cena a nie znaczkiem na pudełku.

 

Czym szybciej gamingowe społeczeństwo to zrozumie tym szybciej może producent popularnych kart wróci na ziemię.

Dzisiaj dwie gry, za rok, dwa może byc ich więcej albo i nie. Niech każdy sam decyduje czy bierze udział w tej ruletce - starczy czy nie starczy.

Edytowane przez stabzero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mądże jest kupić jeszcze raz 6950xt w cenie 3tys tylko z lepszym chłodzeniem niż referent :] 4070ti czy 7900xt to już całkiem inna kasa.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze milosnicy nVidii mowia o szybszej 4070Ti wzgledem 7900XT, a rzeczywistosc jest taka, ze ona jest szybsza tylko w RT, ktore jest dla mnie i pewnie wielu innych ludzi totalnie bezuzytecznym zarzynaczem GPU. W wyscigu bez RT to 7900XT jest duzo blizej 4080, niz 4070Ti jest 7900XT. Do tego gigantyczny zapas VRAMu i szersza szyna. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu u streamerów nie znajdziesz karty AMD - nie będę podpowiadał, dodam jedynie, że nie chodzi o sponsoring. Dziwnym trafem kto opiera pracę na graniu kupuje RTX'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma streamowanie wspolnego z zakupem do grania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry będą rosnąć, tekstury wymagają coraz więcej pamięci, specjalne super "zoptymalizowane" gry, przed wypuszczeniem nowej serii, nowe stery pogarszające wydajność starszych serii, żeby napalić się na nowszą serię a testy wśród yt etc. napędzą stado bawołów  temat rzeka etc. Nvidia daje pamięci dokładnie tyle ile jest teraz potrzebne i ani grama więcej. Ot mocna karta. Taka 3070ti np - bardzo wydajna karta, ale ma tylko 8gb vram co powoduje że w najnowszych grach w 1440p wywala cie z gry jak włączysz tekstury na ultra, albo rt. Te 12gb w 4070ti jest na styk - już niektóre gry w 1440p ultra potrzebują takiej ilości ( 3080 10gb zaczyna się już dławi też), za rok-dwa może się okazać, że kupiłeś cudowna kartę do grania z rt z 1440p, ale nie możesz już włączyć rt bo wywali cie z gry że względu na zbyt małą ilość pamięci. Cokolwiek nie zostanie powiedziane o kartach Nvidia generacji 40 są zwyczajnie po prostu za drogie.  To tak jakby wmawiać klientom , że samochody Tesli są dla nich mimo, że ich cena jest zaporowa bo musimy dbać o ekologię. Nvidia strzeliła sobie w stopę bardzo. Nikt nie chce płacić za kartę graficzną serii 40 takich pieniędzy. Karty przestały być masowe a stały się wyborem dla ludzi, którzy mogą sobie na nie pozwolić. Z zasobnym portfelem. Oczywiście nikt nie oczekuje, że Nvidia będzie dokładała do produkcji. Oni muszą zarabiać. Cena RTX 4090 jest wysoka ale to jest topowa karta na rynku. Nie musi trafić do każdego. Natomiast osobiście życzyłbym sobie grubo niższych cen za modele RTX4080 czy 4070Ti. A tutaj niestety nie dzieje się nic. AMD pod tym względem obecnie ma lepsze ceny. Np. kolega kupił nówkę Sapphire Radeon RX 7900 XTX Nitro+  24GB  za 5870zł  to co mu zaoferował bije na łeb 4070, 4070Ti czy nawet 4080 w wielu tytułach. Akurat go nie interesuje RT tylko czysta wydajność, gdzie nawet 4090 potrafi klęknąć w RT w  4k bez DLSS. (Do tego trzeba sobie w końcu powiedziec jedno: bez sztuczek typu DLSS i FG prawdopodobnie nie da się produkować wystarczająco wydajnych i zarazem znośnych pod względem poboru energii kart do grania z użyciem RT, czy PT w 4k.)

Edytowane przez chreasy
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070 Ti bym nie kupił przez 12 GB. Non Ti - choć ona ogólnie ma słaby stosunek cena/jakość - ale jeszcze bym przełknął to, że tu i teraz karta tej klasy nie jest na bardzo długi czas bez cięcia detali. Ale Ti za około/ponad 4 kanty to już nie powinna mieć tylko 12 GB.

6950 XT to i za mną chodzi, tylko znowu ja lubię RT i DLSS. I tak dochodzimy do tego że każdy zakup jest zły. Jeśli chodzi o mnie wybrałem bramkę nr 3, tj. cięcie detali :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się jak na razie, że to seria rtx 4xxx to bardzo słaba seria. Nie dość, że okoliczności nie pomagają (kryzys, inflacja), to jeszcze Nvidia zaserwowała nam kilka nieudanych decyzji. Postawili na dlss3, który miał być koniem pociągowym sprzedaży, a do tego mają pecha, ze ostatnio wyszło kilka bardzo popularnych gier, przy których widać braki vramu w 8gb kartach, a oni postanowili tego vramu za dużo do kart nie wkładać. Gdyby 4070Ti miała 16GB Vramu a 4080 18GB to wtedy cena byłaby dużo bardziej atrakcyjna.  No i mamy przepis na porażkę. Jedyne co ratuje obecnie nvidie to mała i śpiąca konkurencja ( hmhm no może nie konkurencja, złe słowo, partner ?! ) . AMD obudź się! ? Z drugiej strony to są bardzo przemyślane decyzje, gdyby wypuścili produkty niemal idealne to po co klient miałby je zmieniać. Rynek gier nie idzie już w super rewolucje, ktora mogla by zabic wydajność obecnych konstrukcji. Oczywiście jest RT ale duza czesc uzytkownikow wyłącza na rzecz płynniejszej rozgrywki.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070Ti powinna miec 16GB, 4080 20GB, a 4090 24GB. Przeciez dla kogos kto ma w trabie RT to zadna karta zielonych nie ma sensu. Moze oprocz 4090, bo to jest faktycznie potwor z niezla jak navrealia cena za klatke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem tego zdania że 4070Ti powinna mieć 16gb ram. Śmieszne jest to że 4070 też na 12gb ramu, trochę strzał w kolano :E RT zasmakuje tylko w CP2077, w innych grach wyłączałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xx70ti nigdy nie miała więcej pamięci niż 70 bez ti więc tak zostawili :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukibossss napisał:

Nie bez powodu u streamerów nie znajdziesz karty AMD - nie będę podpowiadał, dodam jedynie, że nie chodzi o sponsoring. Dziwnym trafem kto opiera pracę na graniu kupuje RTX'a. 

Bez przesady, widziałem wielu strimerów z AMD, zresztą obstawiam, że autor tematu to nie jest jakiś top strimer (bez urazy) a RDNA 3 bardzo poprawiło się w tym kierunku włącznie z enkoderem H264.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, stabzero napisał:

Bez przesady, widziałem wielu strimerów z AMD, zresztą obstawiam, że autor tematu to nie jest jakiś top strimer (bez urazy) a RDNA 3 bardzo poprawiło się w tym kierunku włącznie z enkoderem H264.

Zgadza się, tylko gram i lubię mieć ładny obraz - suwaki w prawo i ogień:E Ot tyle :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy to każdy wybierze NV - wiadomo. Ale z tym strumieniowaniem też bym nie demonizował, bo AMD też dostarcza w swoich sterownikach taką możliwość - i działa to naprawdę dobrze. Niestety - wielu ludzi nie chce nawet tego sprawdzić, bo wolą od razu założyć, że NV działa lepiej :E Coż...

@Raven07 - dawaj tego 7900XT i napisz tu swoje wrażenia z testów tych 3 kart.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie komplikuje dodatkowo jesli ktos jak ja gra duzy w Warzone, gdzie radeony osiagaja bardzo dobre rezultaty. Wiec 6950xt vs 7900xt vs 4070ti to juz tragedia zeby sie zdecydowac na cos.

Ja tez tkwie w rozkroku od ponad miesiaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zinkar napisał:

Ja tez tkwie w rozkroku od ponad miesiaca .

U mnie krócej, ale podobnie. Właściwie kierunek potrafił się zmienić w ciągu dnia :) Na szczęście nie spieszy mi się ;)
Bazując na wynikach sumarycznych z kilku gier z testu 4070 na PPC jest jak niżej: 

Test w 2560x1440 bez RT: 

4070 - 100%

6950XT - 110% (6900XT +6%)

4070 Ti - 124% 

7900XT - 132%

 

Test w 2560x1440 z RT: 

6950XT - 78% (6900XT +6%)

4070 - 98%

7900XT - 105%

4070 Ti - 126% 

 

Cenowo aktualnie na podstawie XKOM:

4070 - 3000 (zaraz będą po 2800, nVidia obniża cenę o 50 dolarów)

6950XT - 3200 (+7% lub +14% za chwilę)

4070 Ti - 4180 (+39% lub +49%)

7900XT - 4300 (+44% lub +54%)

 

Biorąc powyższe pod uwagę to czyzby jednak 4070 / 6950XT był jednak najkorzystniejszy bez RT? Radeon dla tych, którzy liczą ram oraz nie liczą zużycia energii. Obie karty jednak za chwilę będą za słabe do tej rozdzielczości bez DLSS/FSR. Z RT jedynie 4070 gdyż inwestowanie o 50% więcej w 4070 Ti za niecałe 30% wydajności? Tak dywaguję :) 

Jak sytuacja ze słaba sprzedażą kart utrzyma się na rynku nie tylko polskim to może 4070 Ti / 4080 coś drganie. Ja z racji zasilacza nie będę szedl w kierunku 7900 XT / 7900 XTX. Ktoś na pepperze pisał, że ma 4080 z zasilaczem 650W więc ewentualnie do rozważenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Crypt napisał:

Do pracy to każdy wybierze NV - wiadomo. Ale z tym strumieniowaniem też bym nie demonizował, bo AMD też dostarcza w swoich sterownikach taką możliwość - i działa to naprawdę dobrze. Niestety - wielu ludzi nie chce nawet tego sprawdzić, bo wolą od razu założyć, że NV działa lepiej :E Coż...

@Raven07 - dawaj tego 7900XT i napisz tu swoje wrażenia z testów tych 3 kart.

Nie kuś :E
Jest do wzięcia Asus TUF 7900XT za około 5400, sporo tym bardziej że cena zbliża się do XTX :E
Zobaczymy co będzie za tydzień - 2. Jeśli nie pojawi się promocja na jakiś ciekawszy model RX7900Xt to prawdopodobnie wezmę RX6950XT XFX gdyż myślę ze mi w zupełności styknie ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Raven07 napisał:

Nie kuś :E
Jest do wzięcia Asus TUF 7900XT za około 5400, sporo tym bardziej że cena zbliża się do XTX :E
Zobaczymy co będzie za tydzień - 2. Jeśli nie pojawi się promocja na jakiś ciekawszy model RX7900Xt to prawdopodobnie wezmę RX6950XT XFX gdyż myślę ze mi w zupełności styknie ;)

Za 350zl więcejasz 4080 więc raczej 7900XT to nie jest dobra opcja ;) 

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_4080_gamingpro_16gb_gddr6x_256bit_hdmi3dp__d-item-69571.html?64336&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7256e7b7-b3c7-0a42-c70b-458746b7bcac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crux napisał:

No faktycznie :o Gdyby były raty 20x0% to bym wziął:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...