Skocz do zawartości
Raven07

RX6950 / 7900XT czy RTX 4070TI - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Radki ciezko sie sprzedaje, ja ledwo za 3k puscilem swojego i to dawno temu kiedy nie bylo nowek za 3300zl jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukasz_cichon1 napisał:

Ehh to nie opłaca mi się 😂

nówkę merca 6900xt masz za 2900 dlatego nie dostaniesz wiecej zapewne. Co ja mam powiedzieć ja w tym miesiacu zmieniam kartę a płaciłem za swoją 3060Ti 3850zł :E :E sprzedam za max 1500 pewnie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem troche tego referenta 6950xt za 2900zl z mediaexpert i odsylam. Cewki wala na maxa ale w sluchawkach nie slychac, bo tez wentylatory zagluszaja. Temperatury na hotspot zabojcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zinkar napisał:

Potestowałem troche tego referenta 6950xt za 2900zl z mediaexpert i odsylam. Cewki wala na maxa ale w sluchawkach nie slychac, bo tez wentylatory zagluszaja. Temperatury na hotspot zabojcze.

Teraz w ME masz Xfx 6950 za 3190. Rata gratis to wychodzi 3050 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Raven07 napisał:

Teraz w ME masz Xfx 6950 za 3190. Rata gratis to wychodzi 3050 :)

Merc nie wejdzie mi do obudowy (Lian Li Q58), max 32cm a jak przemontuje front panel to moze z 33cm. A tu merc 34

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2023 o 16:05, zinkar napisał:

Ja kupilem na razie referenta 6950xt na probe, szczegolnia biorac pod uwage bardzo dobre wyniki w Warzone. Zobaczymy

Jak się sprawuje karta?

 

W dniu 1.06.2023 o 15:39, Send1N napisał:

nówkę merca 6900xt masz za 2900 dlatego nie dostaniesz wiecej zapewne. Co ja mam powiedzieć ja w tym miesiacu zmieniam kartę a płaciłem za swoją 3060Ti 3850zł :E :E sprzedam za max 1500 pewnie

Ja mam na sell 3070 Gigabyte OC lhr eagle, zacząłem od 1800 zł bo jeszcze 2 lata gwar ma ,coś opuszczam z ceny a i tak cisza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma nie być cisza jak pełno 3070 poniżej 1500zł, a eagle to najgorszy budżet..

Send ma trio, to trochę większa szansa... ale ciężko, najlepiej to komuś składać zestaw i polecić 🙃

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mimuszek napisał:

jak ma nie być cisza jak pełno 3070 poniżej 1500zł, a eagle to najgorszy budżet..

Send ma trio, to trochę większa szansa... ale ciężko, najlepiej to komuś składać zestaw i polecić 🙃

 

Poniżej 1500 zł a mają gwarancję? Ja widziałem raczej od 1500 ceny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż będziemy dyskutować..powodzenia w sprzedaży

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało sprzedać ponad miesiąc temu 3070 gaming oc za 1700 z prawie 2 letnia gwarancją. Ceny lecą w dół jak szalone teraz pewnie 1500/1600 to max :szczerbaty:

Edytowane przez Pablloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2023 o 20:09, Raven07 napisał:

A sprzedaje tylko dlatego że pozbywa się pc po 3 miesiącach :D

Tak z ciekawości, czy można wiedzieć co skłoniło go do takiego ruchu? (nagłe inne wydatki? czy coś innego?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Tak z ciekawości, czy można wiedzieć co skłoniło go do takiego ruchu? (nagłe inne wydatki? czy coś innego?)

Paaanie to było ponad miesiąc temu :E W końcu nie sprzedana została, zostawił sobie

Po moich namysłach i pytaniach do forumowiczów stwierdziłem że zmieniam monitor na 1440p i kartę 4070ti / xfx 6950. Którą byście wybrali? :)

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p chyba jednak 4070ti jeśli cena nie gra roli, jeśli gra to 6950xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raven07 napisał:

Paaanie to było ponad miesiąc temu :E W końcu nie sprzedana została, zostawił sobie

Po moich namysłach i pytaniach do forumowiczów stwierdziłem że zmieniam monitor na 1440p i kartę 4070ti / xfx 6950. Którą byście wybrali? :)

Pny 4070ti, którą już miałeś:-) u mnie odpukać śmiga, po twojej rekomendacji. I jest faktycznie bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomn2o napisał:

Pny 4070ti, którą już miałeś:-) u mnie odpukać śmiga, po twojej rekomendacji. I jest faktycznie bardzo cicha.

No to super :) Moja jakąś wadę miała, może by się uspokoił ten wentylator ale wolałem się z tym nie bawić :) Niestety w ratach 0% nie ma tej Pny w normalnej cenie. Jest za 4900 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Raven07 napisał:

Paaanie to było ponad miesiąc temu :E W końcu nie sprzedana została, zostawił sobie

Po moich namysłach i pytaniach do forumowiczów stwierdziłem że zmieniam monitor na 1440p i kartę 4070ti / xfx 6950. Którą byście wybrali? :)

A 7900 XT? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2023 o 01:07, zinkar napisał:

Potestowałem troche tego referenta 6950xt za 2900zl z mediaexpert i odsylam. Cewki wala na maxa ale w sluchawkach nie slychac, bo tez wentylatory zagluszaja. Temperatury na hotspot zabojcze.

referent nadaje sie tylko do bardzo dobrze wentylowanej budy i po konkretnym uv w okolice 220w powiedzmy inaczej jest niefajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ElKojot. napisał:

A 7900 XT? :) 

Eeee nie. :E 6950xt jest niewiele słabszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję przed tym samym dylematem.

Sprzedałem 3060ti i szukam karty do grania w 2k, budżet 4k. Miałem na testach referenta 7900xt oprócz hałasu karta bardzo na plus. Zrobiłem zwrot, chcę coś z lepszą kultura pracy i 3 lata gwarancji byłoby spoko.

Spadek cen RX 7000 wyhamował więc może czas coś kupić. 

Na rynku widzę dwie fajne opcje

RX 7900 xt hellhound za 4100(amazon, 30 dni na zwrot)

RX 7900 xt Asus TUF za 4000 z cashback (sferis i to jest duży minus bo sklep ma słabe opinie).

Co wybrać?

Ps.

4070ti ze względu na VRAm odpada.

Edytowane przez Skow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radki mają w końcu 2 czy 3 lata tej gwary bo różnie to wygląda patrząc na te opisy :E 🙄 

PS do 1440p wiecej jak 12gb vram ci nie jest potrzebne chyba że na siłę lubisz grać w crapy optymalizacyjne :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor RX 7900 Xt ma 24 m-cy gwarancji. Info z media expert.

Dzisiaj nie potrzeba więcej niż 12 GB ale za rok, dwa? Ja gram głównie w gry AAA i chciałbym aby ta karta starczyła tak na 3 lata a potem wymienię całą platformę( i7 10700, B560, 32GB 3600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ostatnio widziałem akcję jak znajomy zapytał sklepu a ci poprawili info i zmienili na stronie z 24 na 36msc :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich i odpisali to:

"uprzejmie informuję, że okres gwarancji to 24 miesiące. Informacja potwierdzona z producentem." Obecnie na ich stronie widnieje info o 24 m-cy gwarancji.

RX 7900 xt hellhound vs Asus TUF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...