Skocz do zawartości
Raven07

RX6950 / 7900XT czy RTX 4070TI - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie, bo zaczynamy tu od kart za 3kzł a zaraz skończy się na 4090 :E

Stawiam piwo przeciw voodce, że finalnie bedzie 6950XT - za najbardziej rozsądne pieniądze :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nvidia znów poleciała na kasę :D Nie zapomnę im GTX970 z 3.5gb ram :E

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, HiTmAN17 napisał:

https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-rx-7900-xt-20gb-gddr6-12462369/ dobry model za 4 tysiaki

co do rtx 4070... za 2800 bym brał, choć naprawdę szkoda że nie maja 16 GB, gry zaczynają w większych rozdzielczościach sporo pobierać, jeżeli chodzi o przyszłość to, to jest ruletka.

Troche za blisko do cen nieref. Sapphire Radein RX 7900 XT Pulse Gaming OC 20GB GDDR6POWERCOLOR Hellhound Radeon RX 7900 XT 20GB GDDR6 320 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Crypt napisał:

Dobra panowie, bo zaczynamy tu od kart za 3kzł a zaraz skończy się na 4090 :E

Stawiam piwo przeciw voodce, że finalnie bedzie 6950XT - za najbardziej rozsądne pieniądze :D

Sprawa prosta jak drut. Nvidia teraz w panice przecenia 4070 (rzeczywista nazwa 4060) bo ludzie ich słusznie olali. Chyba tylko na polskich forach PCtowych jest taka liczba nieuzasadnionych fanboyów NVidii. Jakby co najmniej darmowe 4090 dostali za promocje :D.

Sam kupiłem 6800xt red dragon i jestem więcej jak zadowolony. Potwór. Teraz pewnie bym wział 6950, ale w momencie mojego zakupu na przecenie był tylko referent, a mam z nimi złe wspomnienia. Poza tym i tak mój ryzen byłby bottleneckiem :D 6800xt to sprzet na lata. Teraz jak widzę Red Devila 6950 XT za 3200 to proponowanie i zachwalanie RTXów zakrawa na kpinę.

Edytowane przez mafzord
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem przed podobnym dylematem - RTX 4070 Ti czy RX 7900 XT. Postawiłem na tego pierwszego, choć mooocno kusił ten Sapphire ewentualnie ciut drożej Hellhound

Raven07 - widziałem że trochę sparzyłeś się na 4070 Ti od MSI, więc gdybym był w tej samej sytuacji - wziąłbym teraz Radka. Zawsze możesz oddać, gdyby coś Ci nie pasowało. Piszesz, że chciałbyś 20x0% ale w RTV AGD nadal wyjdzie Ci drożej niż oprocentowane w Credit-Agricole w KRSystem (całkowita kwota 4488,70 zł) EWENTUALNIE Hellhound z outletu z ME (raty 20x0)...

Wiem, że RX6950 jest bardzo dobrym wyborem w obecnych cenach, ale zawsze jest tak, że po pewnym czasie zdajemy sobie sprawę, że lepiej było dołożyć. W dodatku Ty bierzesz na raty więc nie odczujesz tak bardzo tez różnicy. Dlatego stawiałbym na RX 7900 XT

 

 

Edytowane przez davids80
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, davids80 napisał:

Raven07 - widziałem że trochę sparzyłeś się na 4070 Ti od MSI, więc gdybym był w tej samej sytuacji - wziąłbym teraz Radka. Zawsze możesz oddać, gdyby coś Ci nie pasowało. Piszesz, że chciałbyś 20x0% ale w RTV AGD nadal wyjdzie Ci drożej niż oprocentowane w Credit-Agricole w KRSystem (całkowita kwota 4488,70 zł) EWENTUALNIE Hellhound z outletu z ME (raty 20x0)...

Hellhound jest spoko ale kurde ma to niebieskie podświetlenie które za cholerę mi nie pasuje... Łaszę się na Red Devila, ostatnio był po rabatach za 4300zł ale przespałem.. 
Orientuje się ktoś jak wypada Powercolor RX7900XT ? Opinie ma dobre :) Aczkolwiek obawiam się tego że to tylko troszkę ulepszony referent. Też mi się coś pamięta że były problemy z komorami parowymi.
Są jeszcze Gigabyte Gaming ale nie mogę nic o nich znaleźć, czy głośne ETC

Edytowane przez Raven07
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wziąłbym 6950xt na dwa lata w zupełności wystarczy, sprzedał go po tych dwóch latach, dołożył jako wkład własny w kolejne raty np właśnie na 7900xt. Obie karty radzą sobie w 4K więc nie ma sensu przepłacać ponad dwa tysiące. 

Edytowane przez Muszyna06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Raven07 napisał:

ostatnio był po rabatach za 4300zł

na polskim amazonie lepsze chłodzenie xfx merc 4100 :

https://www.amazon.pl/graficzna-XFX-Speedster-RadeonTM-RX-79TMERCU9/dp/B0BNLT17XQ/ref=sr_1_13?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=31ZD5P8JA5VM9&keywords=rx+7900+xt+red+devil&qid=1682606722&sprefix=rx+7900+xt+red+devil%2Caps%2C105&sr=8-13

sprzedawca pewny, od lat radeony.

a w kr mega top nitro+ za 4400, bez filharmonii cewek raczej  ?

zakup power color modelu power color za 4k hmm

 

lecą na pysk te karty, za miesiąc będą po 3,5k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mimuszek napisał:

Kupiłem od nich XFX RX6950 XT na początku roku. Karta ładnie śmiga, trochę prądu  wcina ale ma ogranicznik klatek do 144 przy FHD, do tej roździałki to overkill. Ale w planach przesiadka na 1440. Przy określonym budżecie (3000-3500) tylko brać w tych cenach co są. U mnie było na kartę 4k i ta karta była najlepsza w tej kwocie. NV kilka procent droższe na tamtą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już sam nie wiem :E Do wzięcia mam PNY 4070ti za 3900zł... Znajomy sprzedaje, na raty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Raven07 napisał:

PNY 4070ti za 3900zł... Znajomy sprzedaje, na raty

jak przyjmuje zwroty  to bierz..

bo i tak ci będzie piszczał         ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mimuszek napisał:

jak przyjmuje zwroty  to bierz..

bo i tak ci będzie piszczał         ?

Właśnie nie piszczy bo sam mu montowałem :) A sprzedaje tylko dlatego że pozbywa się pc po 3 miesiącach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raven07 napisał:

Właśnie nie piszczy bo sam mu montowałem

no wiadome, u niego nie piszczy, u Ciebie będzie ?

brałbym,  jeszcze coś urwiesz, wódkę wypijecie i będzie

Edytowane przez mimuszek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mimuszek napisał:

no wiadome, u niego nie piszczy, u Ciebie będzie ?

U mnie to zasilacz przy okazji gra symfonię, może widziałeś mój temat. No chyba ze jest to płyta główna. Niedługo to sprawdzę :)
Najlepsze jest to że piski są w spoczynku a nie pod obciążeniem, śmiej się ale wyje głośniej niż referent bez blokady fps... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, czytałem o tym, dlatego się śmiałem że u ciebie wszystko piszczy  ;)

też jestem przewrażliwiony , muszę mieć ciszę.

Ostatnio miałem dwa ciekawe przypadki grających cewek.

1. 3060ti Asus TUF, cisza absolutna wszędzie, pewnego dnia coś słychać pod dużym obciążeniem... śledztwo, głowa do kompa, audio mute, okazuje się że piszczy z głośników ! zmiana kabli audio, to samo, wyjmuje XonaraDX, odpalam na płycie ALC1200, cisza. xonar gdzieś przenosił jakieś przebicie.

2. 6700xt podpięty na jednym kablu, pod dużym obciążeniem bzyczy delikatnie, słychać jak się " wsadzi głowę do obudowy" . podpięty dwoma osobnymi kablami, cisza ;) takie cuda

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna XFX Speedster MERC310 AMD Radeon™ RX 7900XT 20GB GDDR6, AMD RDNA™ 3(RX-79TMERCU9)
Marka: XFX 4.139,00zł cena z amazonu, ciekawe jak dalej spadną ceny to biore i na lata mi starczy.

Edytowane przez Tombycz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mimuszek napisał:

tak, czytałem o tym, dlatego się śmiałem że u ciebie wszystko piszczy  ;)

też jestem przewrażliwiony , muszę mieć ciszę.

Gdzieś mi się przewinęły Twoje wypowiedzi :) 
Też jestem trochę wyczulony na takie dźwięki ale przymykam oko, do czasu.  Przy MSI 4070Ti którą miałem cewki były słyszalne przy otwartej obudowie ale przy zamkniętej cisza. Mimo to przy zamkniętej obudowie coś mi tu wyje, na 90% zasilacz bo nie jestem w stanie dokładnie zlokalizować, nawet wkładając łeb do obudowy. Czasem wydaje mi się że to sekcja zasilania płyty a czasem że zasilacz :E

Edytowane przez Raven07
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 7900 XT zaliczyły spadek ceny o 137 USD co jest o 15% niższe od deklarowanej ceny dla tych kart przez AMD .. 16 grudnia 2022 karty zadebiutowały z cena 949 USD a po 5 miesiącach mamy już 762 USD ciekawe kiedy spadnie poniżej 700 USD ? Oby tak dalej !

Star Wars Jedi: Survivor kolejna gra ze sporym apetytem na VRAM tu niby tylko 1440p ale zżera 18GB pamięci video .. Te 8GB w nowych kartach graficznych z tygodnia na tydzień coraz bardziej mniej przyszłościowe jest.

Czytałem że koleś na tym forum ma problemy z karta rtx 4070 więć mi ta karta odpada.

 

Edytowane przez Tombycz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, też o tym dzisiaj czytałem :E Przecież to jakaś porażka jest.. Na prawdę producenci kładą lagę na optymalizację... Taki 4060/TI nie ma żadnego sensu :E 
Chyba jednak zostanę przy 6950 / 7900... :E

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raven07 napisał:

Jeśli ktoś sie zastanawia to za 4399 w Media Expert jest RX7900XT Powercolor Red Devil :)

Ładny z niego kloc... ?

Ale cena bardzo zacna jak za taki top... Qrde sam bym kupił to bydle - ale moja obudowa skutecznie hamuje moje zapędy w tej kwestii - na całe szczeście :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...