Skocz do zawartości
buba1945

Co z tym X-KOM'EM?????? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

x-kom to stan umysłu od dawna, zwłaszcza te ich śmieszne salony. Zamówiłem kiedyś obudowę z odbiorem w salonie bo tak było najszybciej a potrzebowaem też na szybko złożyć zamówione komponenty które nie weszły do innej obydowy z innego akurat sklepu (zamów do 18:00 odbierz w salonie bez kolejki czy jakoś tak) Wpadłem po odbiór już po otwarciu bilecik jak na NFZ pobrałem grzecznie, dodam że zakup był opłacony, stoje w kolejce i czekam. Odstałem chyba z dobre 45 minut a przedemną zostali obsłużeni ludzie którzy przyszłi później i dokonywali zakupów na raty lub przyszli po prostu coś kupić. Ja z opłaconym do odbioru produktem stałem w kolejce do odbioru 45 minut, dodam że pobrałem poprawny numerek. Gratuluje bardzo sprawnego systemu, zamawaim tylko kiedy już muszę z dostawą do paczkomatu bo chyba kolejny raz bym tam nie wystał, ba nawet mam obrzydzenie jak tylko widzę salon w galerii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.11.2023 o 22:40, Nagato94 napisał:

A miałem kompa składać na xkom... Chyba sobie odpuszczę po Waszych opiniach.

Ja kiedyś kupiłem u nich komponenty, w tym dwa dyski nvme 512GB, w paczce był jeden na fakturze dwa, sklep mnie olał cieplutkim moczem oczywiście, od tamtej pory każda paczka od nich przy otwieraniu jest nagrywana. Nie wspomnę o zakupach gdzie produkt nowy był otwarty albo bez pudełka XD, no bo w szopce pod tytułem RTX30** to chyba większość brała udział 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm.. chyba jestem jakimś szczęśliwcem bo mimo dziesiątek zamówień w X-kom nigdy nie miałem problemu :E

Czy to z odbiorem w salonie czy wysyłka..zawsze wszystko dobrze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w sumie muszę przyznać, że jeśli chodzi o obsługę i zakupy w x- kom , nie mogę złego słowa powiedzieć. Nigdy nie miałem problemu z żadną reklamacją. Jedynie co, to trochę czuję się mało doceniony jako stały klient. Rocznie zostawiam w tym sklepie kilka tyś. złotych. Mogliby dać ogólny kod na 100 zł do wykorzystania w ciągu roku. Miło by było...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamówiłem sobie dysk i 2 inne rzeczy i skusiłem się na opcję dostawy w weekend w niedzielę bo stwierdziłem że sobie na spokojnie wszystko zamontuje i sprawdzę. Oczywiście taka opcja płatna dodatkowo.

Dzisiaj w poniedziałek rano w aplikacji inpostu dopiero pojawiła się informacja że wydano do doręczenia.

Nie wiem po co w ogóle opcja dostawy w weekend skoro i tak nie da się tego zrealizować. Gdybym wiedział że jest to niemożliwe nie płacił bym dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[...]

Laptop odebrany, więc post usuwam. Dla zainteresowanych co szło nie tak ze sklepem stacjonarnym Wrocław - zapraszam na priv.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 18:20, Skoczny_Andrzej napisał:

Mogliby wprowadzic skladanie kompa za 1zl i/lub raty 0%.

Pomarzyc dobra rzecz 🤓

Najlepiej złożyć samemu od podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 mln euro będzie potrzebne w najbliższym czasie :E. Skąd tyle pieniędzy wezmą? Ano z pieniędzy klientów :hahaha:.

Papa dobre promocje w x-kom.

jan-pawel-ii-papiez-macha-reka-pozdrawia

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tu jestem ostatni do bronienia X, ale czy w ogóle interesujesz się tym sportem czy tylko mecze reprezentacji oglądasz od święta? W tym roku wpada im kasa, której do tej pory nigdy nie mogli brać pod uwagę.

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2023-12-15/ile-zarobily-legia-warszawa-i-rakow-czestochowa-zarobily-w-europejskich-pucharach-solidny-zastrzyk-gotowki/

Od 2-3 lat, dobrze im idzie sprzedawanie piłkarzy, nie tylko zakup. W tym okienku też pewnie ktoś wyleci dalej za dobry hajs. Klub jest mały i specyficzny - to nie moloch jak Legia czy Lech. Całe miasto żyje tym klubem, stadion zawsze pełny, merch się sprzedaje. Temat można ciągnąć godzinami, ale krzykliwy nagłówek 8 baniek ojro i ludzie powariowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta kasa o której piszą za puchary dostali w tym sezonie (wypłaty są w czasie sezonu dokonywane, a Raków dostał łącznie kwotę z przedziału 10-15 mln euro - dokładną kwotę pozna się za kilka miesięcy, ujawnione zostaną kwoty za tzw. market pool (prawa transmisyjne itd.)), nie w przyszłym. W przyszłym sezonie Raków nie będzie miał tego źródełka w postaci kasy za występy w europejskich pucharach, jaki mieli w tym sezonie, a 8 mln euro na transfery na przyszły sezon, jeśli to nie jest fikcyjny wymysł, to skądś trzeba wziąć :E.

Jeszcze tak dodając, za ubiegły sezon Raków wygrywający ligę dostał od Ekstraklasy sumując wszystkie składowe ok. 30 mln zł. Za ten sezon, gdzie skończą na góra 4 miejscu i wiadome jest to, że będą poza europejskimi pucharami może dostaną pi razy oko max. połowę z kwoty za zeszły sezon :E.

Śmieszne jest to, że na ten sezon zapowiadali, że wydadzą max. pół mln euro za piłkarzy, którzy mieli przyjść, a z pół mln euro zrobiło się ~6 mln euro i się okazało co za szrot przyjechał z nielicznymi wyjątkami :E.

Piłkę, szczególnie klubową lubię oglądać, a Raków oglądam, jeśli mam taką możliwość ze względu na sponsora, jakim jest x-kom, stąd lubię na Raków pisać jako klub sponsorowany przez x-kom. Oraz niekiedy o x-kom piszę nierzadko jako sponsor klubu piłkarskiego Raków Częstochowa, do niedawna jeszcze dodawałem do tego zdania słowa mistrz Polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za LE 2023/2024, kasa wpada z początkiem sezonu 2024/2025. UEFA nie płaci w trakcie rozgrywek, bo też któraś pula kasy (TV lub reklama, nie chce teraz się upierać), jest dzielona dopiero po finałach. Dopiero wtedy jest finalny podział całości i wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na stronie Jana Sikorskiego (jest specjalistą, jeśli chodzi o specyfikę europejskich pucharów), jest wszystko wyszczególnione w jakich terminach i za co są wypłacane klubom pieniądze, akurat link zawiera sezon 2021/22, ale myślę, że w sezonach 2022/23 i 2023/24 nic się nie zmieniło poza naturalnymi minimalnymi przesunięciami, jeśli chodzi o dni wypłat.

https://rankinguefa.pl/finanse-w-europejskich-pucharach-2021-22/

A od przyszłego sezonu znowu zmiana formatu rozgrywek klubowych UEFA i co za tym idzie, kwestia finansowa także się zmienia.

https://rankinguefa.pl/finanse-w-europejskich-pucharach-2024-25/

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie w x-komie nie kupuje nic powyżej 300 zł odkąd zamówiłem laptopa siorce, po 1,5 roku padły głośniki (charczały) i bujała się 8 miesięcy z reklamacją, ciągle zbywanie. Problem stwierdzono, ale to najpierw wina Windowsa, więc zaktualizowali, potem wina baterii, wymienili i wystawili rachunek (nikt nie prosił xD), potem nie stwierdzili już wady, potem mimo dosłania filmu gdzie od razu po odbiorze laptop był odpalony i głośniki charczały to mogą przyjąć gdzieś tam jeszcze wyżej. Raz przyjęli i mam wrażenie, że po prostu trzymali go na salonie 3 tygodnie i oddali z kwitkiem: WSZYSTKO OK. Oczywiście każde zgłoszenie to 3-6 tygodni wymiany mailami, finalnie zapłaciła 150 zł lokalnemu gościowi od kompów za przelutowanie głośnika na sprawny... Może i mają najdroższej na rynku, ale za to klienta mają totalnie w dupie XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi