Skocz do zawartości
Raven07

Wyjące cewki w zasilaczu Corsair RM1000x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Zasilacz mam nowy od lutego i w sumie odpalany z 5 razy. Grafiki jeszcze nie mam, jadę na zintegrowanej. Ostatnio postawiłem PC na biurku obok głowy i co? Zasilacz tak wyje w spoczynku, że chce mi łeb urwać... Na podłodze tego nie było słychać. Próbowałem z poradników wyłączyć C1E i EIST, nie pomaga.
Gdy zasilacz dostanie obciążenia to przestaje wyć... 
Jak myślicie, reklamować czy spróbować czegoś jeszcze? No ręce opadają...
Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłałbym na gwarancje.

Poza zalaniem cewek epoxy (pożegnaj się z gwarancją) nic z tym nie zrobisz.

Możesz jeszcze tak dla 100% pewności odpalić zasilacz na sucho (zwierając odpowiednie piny we wtyczce 24-pin) bez podłączonego niczego, żeby mieć absolutną pewność że problem nie występuje jedynie na twoim komputerze i w serwisie będą mogli go łatwo powtórzyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kartę graficzną i się uspokoił.. Mimo wszystko wył na integrze więc będę reklamował :) spróbuję też podpiąć go bez niczego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale było coś takiego że po wygrzaniu np tydzień/dwa po zakupie cewki na karcie potrafiły się uspokoić (nie tylko przez uv), może jak podłączyłeś tą kartę to wygrzej go z tydzień i zobaczysz wtedy czy w psu coś takiego się nie stanie :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2023 o 13:53, Send1N napisał:

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale było coś takiego że po wygrzaniu np tydzień/dwa po zakupie cewki na karcie potrafiły się uspokoić (nie tylko przez uv), może jak podłączyłeś tą kartę to wygrzej go z tydzień i zobaczysz wtedy czy w psu coś takiego się nie stanie :P 

Odłączyłem tego RX6950 i ta franca znów wyje :E Ja pierdziele, no ręce opadają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 22:48, Jurand ze Spychowa napisał:

Corsair ponoć uwzględnia reklamacje w przypadku piszczących cewek zasilacza, więc wystaw to na próbę.

Niedługo go zapakuję i odsyłam. Najlepiej przez sklep (x-kom) czy bezpośrednio do Corsaira ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bezpośrednio przez producenta, będzie szybciej. Niezłe jaja, że przy mniejszym obciążeniu (z Integra bez wsadzonego  GPU) cewki piszczą a przy większym masz spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym miał pytanie, czy takie coś uznają.

Jeden koleś w necie pisał, że mu zasilacz piszczał z płytą i kartą. Zmienił kartę - nadal piszczał. Włożył kartę z powrotem i zmienił płytę - nadal piszczy.
A potem dopisał, że okazało się, że płyta i karta same nie piszczą osobno na innym sprzęcie, ale na tym zasilaczu piszsczały i zmiana tego duetu pomogła i już zasilacz nie piszczy. Jeszcze inny napisał, że piszcząca karta piszczy... zasilaczem kompa.

Ja tylko cytuję, bo uznałem te wpisy za hmm.. interesujące :D


Może rozwiązaniem jest wytłumiona obudowa i jak dźwięk z zasilacza, który idzie poza obudową i tak jest nie do zmieniesienia, to może coś kombinuj z pozycją kompa i może zobacz jak się dźwięk odbija.
Powieś coś na ścianę, żeby się nie odbijało. Razem z wytłumioną obudową powinno sporo pomóc. 

PS. Większość sprzętu dzisiaj jest obarczona ryzykiem, że cewki będzie mocno słychać.
 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.04.2023 o 21:09, Ronson napisał:

PS. Większość sprzętu dzisiaj jest obarczona ryzykiem, że cewki będzie mocno słychać.

Taa a my płacimy za to gruby szmal i jeszcze bujaj się ze zmianą póki trafisz na względnie nie głośny egzemplaż.To powinno być karane więzieniem.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2023 o 23:28, Raven07 napisał:

 Zasilacz mam nowy od lutego i w sumie odpalany z 5 razy. Ostatnio postawiłem PC na biurku obok głowy i co? Zasilacz tak wyje w spoczynku, że chce mi łeb urwać... Na podłodze tego nie było słychać. Próbowałem z poradników wyłączyć C1E i EIST, nie pomaga.
Gdy zasilacz dostanie obciążenia to przestaje wyć... 

Odesłałeś go już? Jeśli jeszcze nie to mógłbyś nagrać dyktafonem z telefonu jak to wygląda? U mnie z Seasoniciem było podobnie, pod obciążeniem cisza w idle świst, głowy nie urywało ale jak np. w przeglądarce scrollowałem jakąś stronę to zmieniała się częstotliwość tego świszczenia.

https://vocaroo.com/1dlc9bTx63Cq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go jeszcze:) Spróbuję nagrać wieczorem. Kupiłem i odesłałem drugiego Rm1000x - też wył. Potem na testy zamówiłem BQ Straight Power 1000 - nastała cisza...

Jestem w trakcie reklamacji przez RMA ale te cepy tak wolno odpisują że szybciej byłoby oddać go w xkom... Na pewno nie chce drugiej takiej sztuki. Coś innego, może i tego BQ ale tylko 5 lat gwarancji... Wolałbym 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście ani zasilacza ani karta graficzna nie cwierkają ciche jak myszka.Nawet po załączeniu wentylatora zasilacza nie słychać , poprzedni Seasonic Focus tez cichutki ale wentylator już troszkę terkotał. Corsaira nigdy nie miałem ale to dziwne żeby cewki piszczały w zasilaczu klasy premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Raven07 napisał:

Mam go jeszcze:) Spróbuję nagrać wieczorem. Kupiłem i odesłałem drugiego Rm1000x - też wył. Potem na testy zamówiłem BQ Straight Power 1000 - nastała cisza...

Jestem w trakcie reklamacji przez RMA ale te cepy tak wolno odpisują że szybciej byłoby oddać go w xkom... Na pewno nie chce drugiej takiej sztuki. Coś innego, może i tego BQ ale tylko 5 lat gwarancji... Wolałbym 10 :)

Wolno odpisują bo piszesz z ludźmi od Corsaira ze Stanów Zjednoczonych a tam jest duża różnica czasu. Osobiście też odsyłałem swego czasu zasilacze Corsaira na gwarancję bezpośrednio u nich i z lepszym serwisem nigdy nie miałem do czynienia. Sam zasilacz idzie do najbliższego supportu do Holandii. Miałem wersję jeszcze starą żółtą RM 650 a przysłali mi wersję 750w oczywiście po uprzednim zapytaniu. Przyszła sztuka nowa, która od nowości też wyła cewkami, więc odesłałem jeszcze raz. Dla szybszej realizacji dali mi na koszt Corsaira przesyłkę lotniczą w obie strony i wysłali Nówkę RM 750x której jeszcze wtedy nawet w Polsce w sklepach nie było. Mam ją do dzisiaj i zero problemów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rico650 Dzieki za info :) Czyli ile trwała taka procedura? Kurde cieżko teraz bez pc zostac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio pamiętam teraz bo to było 8 lat temu ale coś koło tygodnia czasu z weekendem licząc. Jak dali przesyłkę lotniczą to było to chyba krócej. Niby musisz sobie ogarnąć sam wysyłkę do Holandii ale ja zagadałem wtedy że jest droga i nie zamierzam płacić drugi raz tyle samo, to jak mówię sami mi ogarnęli przesyłkę na ich koszt i to w dodatku samolotem z DHL, także byłem bardzo zadowolony. Nie wiem jak jest teraz ale no myślę że też da się załatwić tylko przez żaden sklep, piszesz bezpośrednio do Corsair'a i gadasz z ludźmi z USA.

No ciężko bez pc tyle ale ja miałęm na stanie stary zasilacz OCZ i na czas gwarancji po prostu wpiąłem pod tamten także problemu nie było też z tym. Musiałbyś sobie ogarnąć jakiś zasilacz tylko markowy.

Edytowane przez Rico650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)  Cały czas dyskutuję z serwisem Corsair. Prosili bym nagrał film, który przesyłam też tutaj. 
Na telefonie jak byk słychać te nieszczęsne Coil Whine :E

<klik> Filmik na YT :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raven07

i jak finalnie się sytuacja rozwinęła? 

Ja miałem to samo, tylko z Seasonic Vertex 1000. Dopiero za 3 razem trafiłem na sztukę która jest cicha. Pierwsza sztuka to Ci mogę śmiało powiedzieć że świszczała nawet z 2x głośniej od twojej, druga była pod tym względem podobna do twojego Corsaira.

Ja to nie wiem dokąd to zmierza, Corsair i Seasonic to przecież marki premium wśród zasilaczy, zwłaszcza te modele i taki bubel się trafia. Mam wrażenie że teraz jest tak prawie ze wszystkim (patrz: Monitory). No nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, parcu napisał:

Ja to nie wiem dokąd to zmierza, Corsair i Seasonic to przecież marki premium wśród zasilaczy, zwłaszcza te modele i taki bubel się trafia.

Trzeba brać mniej znanych marek bo tam będą się starać by nic nie piszczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, parcu napisał:

@Raven07

i jak finalnie się sytuacja rozwinęła? 

Szczerze to sprawa stoi w miejscu. Kontakt z serwisem Corsair się urwał, przestali odpowiadać. W końcu im napisałem by się wypchali :E
Poczekałem chwilę aż zmienię kartę i zostanie ona już u mnie (tu też miałem cyrki). Myślę że niedługo zareklamuję zasilacz w X-kom. Raczej będę celował w kolejnego RM1000X. Ogólnie jestem zadowolony. No i kupiłem już kabel 12vhpwr od Corsaira :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...