Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Zasilacz Corsair CX750F ---> wymiana na mocniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was zapytać o kilka spraw,  tj.:

Teraz posiadam zasilacz Corsair CX750F rgb.   Chcę go wymienić na trochę lepszy i bardziej przyszłościowy do AM5  i gpu-- RX 7900 XTX (dopiero kupię).

1) Czy Adapter be quiet! jest bezpieczny? 12VHPWR ADAPTER CABLE    dla posiadaczy zasilaczy w standardzie ATX 2.X.

2) Obecnie jest promocja w x-komie ---> FSP/Fortron HYDRO PTM PRO 1200W 80 Plus Platinum w cenie 799zł.   Czy to dobry wybór???  NIE jest to jednak ATX 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 1, to o ile dobrze kojarzę karta rx 7900 xtx ma dwa wejscia 8 pin (nie te nowe).

Co do 2, to dobry zasilacz, ale zdecydowanie za mocny do twojego setu. Przy r5 7600 twój obecny powinien dać radę. A jak koniecznie chcesz wymienić,  to można tanie j o nieco nizszej mocy. 850w będzie też z nadwyżką

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Pojedyncza linia 12V, dobre podzespoły (oem od MEIC), 10 lat gwary. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Raidenorius napisał:

Wygląda ok. Pojedyncza linia 12V, dobre podzespoły (oem od MEIC), 10 lat gwary. 

 

Tylko, że ma wentylator z łożyskowaniem 2 kulkowym -może terkotać zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być głośniej, w szczególności po większym obciążeniem (ale takim 80%+, więc nie grozi). Z terkotanie nie wiem.

Jak nie ten, to coś z listy:

- Fortron HYDRO G PRO 850W;

- Fortron Hydro GT PRO PCIe5.0 850W

- Fortron Hydro PRO 850W

- ASUS TUF GAMING 850W  (PCIe5.0)

- Seasonic Focus GX 850W;

- CORSAIR RM850X;

 PHANTEKS AMP 850W;

- Thermaltake ToughPower GF2 850W.

Do tego można by dorzucić droższe wymysł - nowsze konstrukcje SeaSonic (seria Vertex), czy bardzo słabo dostępne w PL zasilacz SuperFlower. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co Ci zasiłka 1200W za 800zł. Wolałbym w tej cenie poszukać fajnego zasilacza na ATX 3.0.

Od siebie polece Seasonic Focus GX 850W, czy od lat klasyczek Corsair RM850x lub za nieco więcej Corsair RMx Shift 850W już na ATX 3.0.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2023 o 18:08, forumowicz-a55 napisał:

Tylko, że ma wentylator z łożyskowaniem 2 kulkowym -może terkotać zatem?

Z kulkowym to od razu skreślaj ten zasilacz jak nie chcesz się wkurzać :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.04.2023 o 16:03, forumowicz-a55 napisał:

Gigabyte AORUS P850W 80+ GOLD Modular  // GP-AP850GM // w cenie ok 500zł.

Po aferze z zasilaczami od Gigashita - nie kupiłbym nic od nich. W dodatku poczytaj sobie, w jakim "poważaniu" ta firma ma swoich klientów...

Panowie (mowa do reszty piszących tutaj) - wszyscy o tym zapomnieliście, że nikt tego nie napisał? shame on you :E

W dniu 27.04.2023 o 17:52, frosti- napisał:

Od siebie polece Seasonic Focus GX 850W, czy od lat klasyczek Corsair RM850x lub za nieco więcej Corsair RMx Shift 850W już na ATX 3.0.

I to jest najlepsze trio, z którego @forumowicz-a55 powinieneś skorzystać. To dosłownie najlepsi z najlepszych (brakuje w zestawieniu tylko czegoś od SuperFlower lub nieco niżej, od BeQuiet). Niemniej - kupując dowolny z tych trzech zasilaczy - będziesz bardzo zadowolony. Jeśli chcesz mnieć ATX3.0, to RMx Shift 850W.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Asus ROG Strix 850 W Gold polecam . Można go wyrwać za sześć stówek w środku poprawiony Seasonic Focus , którego tez polecam miałem 4 lata wersje platinum.

Wymieniłem  tego Strixa na Thora  ale tylko dla podświetlenia i watomierza?

Teraz przymierzam sie do wymiany mojego 4 letniego AIO Kraken X62 mysle nad Kraken z73 . Elite 360 od Nxzt albo trudno dostępny w zaporowej cenie Asus Ryujin 2 360. Kupiłbym Arctic Freezer 2 ale blokopompka nie ma wyswietlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawinho

To lepszym aio z lcd od tych, które wymieniłeś,  będzie np. TOUGHLIQUID Ultra 360 (tylko dostępność coraz gorsza). Nie wiem co tam planujesz chłodzić,  ale jak nowe i7 lub i9, to będzie to różnica pomiedzy ciszą a jej brakiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.05.2023 o 22:53, Raidenorius napisał:

@slawinho

To lepszym aio z lcd od tych, które wymieniłeś,  będzie np. TOUGHLIQUID Ultra 360 (tylko dostępność coraz gorsza). Nie wiem co tam planujesz chłodzić,  ale jak nowe i7 lub i9, to będzie to różnica pomiedzy ciszą a jej brakiem.

 

Jeszcze w Europie nie ma ale jest już Asus Ryujin III 240 i to będzie moje nowe AIO najprawdopodobniej do 8 rdzeniowego 5800X2D wystarczy tylko cena będzie kosmos pewnie. Narazie siedzę dalej na Krakenie, ma już 4 lata ale dalej pompuje i utrzymuje temperatury.

 

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.05.2023 o 09:55, Crypt napisał:

Po aferze z zasilaczami od Gigashita - nie kupiłbym nic od nich. W dodatku poczytaj sobie, w jakim "poważaniu" ta firma ma swoich klientów...

Panowie (mowa do reszty piszących tutaj) - wszyscy o tym zapomnieliście, że nikt tego nie napisał? shame on you :E

I to jest najlepsze trio, z którego @forumowicz-a55 powinieneś skorzystać. To dosłownie najlepsi z najlepszych (brakuje w zestawieniu tylko czegoś od SuperFlower lub nieco niżej, od BeQuiet). Niemniej - kupując dowolny z tych trzech zasilaczy - będziesz bardzo zadowolony. Jeśli chcesz mnieć ATX3.0, to RMx Shift 850W.

Cześć, pozwolę sobie podbić istniejący wątek, bo właśnie szukam nowego zasilacza do sparowania z zestawem z sygnaturki, kartą będzie PNY GeForce RTX 4070 Ti.

Rozumiem, że ATX3.0 to standard do którego warto rozważyć dopłatę i pośród rekomendowanych PSU z jego obsługą RMx Shift 850W jest obecnie bardzo dobrym wyborem w zakresie cena/jakość?

PS A coś innego zamiast RMx Shift 850W z ATX3.0? Widzę, że ten model ma przeniesione gniazda na bok, więc w mojej obudowie (Pure Base 500) nie będę miał do nich dojścia.

Edytowane przez Cahir16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...