Skocz do zawartości
Passt

Problem z drukowaniem na Brother DCP - L2532DW

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Mam problem z drukowaniem czegoś na tej drukarce podłączonej z PC poprzez kabel USB.

Mianowicie po całkowitym wyłączeniu drukarki i ponownym jej włączeniu nie chce mi niczego drukować z komputera.

Musze wyjąć i ponownie włożyć kabel USB, wtedy zaczyna ponownie drukować.

Jestem (prawie) pewny, że problem występuje tylko i wyłącznie jeśli podłączę drukarkę kablem do portu USB 3.2 Gen 2. Nie ma tego problemu jeśli drukarka jest podłączona do portu USB 2.0.

Gdzie leży problem?? W płycie głównej, kablu USB ,czy drukarce??

Da radę to jakoś naprawić??

Dla mnie to jest duża lipa, bo jeśli za np. 4-5 lat będę chciał zmienić jednostkę centralną i płyta główna nie będzie miała portów USB 2.0 ,to drukarka jest dla mnie nieużywalna.

 

EDIT: podłączyłem drukarkę poprzez sieć WIfi, ale po włączeniu jej komputer nie wykrywa jej i nie łączy automatycznie, choć jest zaznaczona opcja automatycznego łączenia.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK. Problem (chyba) rozwiązany.

Po wymianie 5-metrowego kabla na 1,8 metrowy (od HP) komputer za każdym razem widzi już drukarkę pomimo podłączenia jej do portu 3.2 gen 2.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie podłączenia na wi-fi trzeba od nowa zainstalować sterowniki, na początku instalacji masz wybór czy po kablu czy wi-fi. Tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

Po wymianie 5-metrowego kabla na 1,8 metrowy (od HP) komputer za każdym razem widzi już drukarkę pomimo podłączenia jej do portu 3.2 gen 2.

Bo nie powinno mieć znaczenia czy łączysz do 3.2 czy 2.0. Jak widać stosowanie nietypowo długich kabli (5m) i jeszcze niewykluczone, że nienajwyższej jakości, nie jest dobrym pomysłem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kyle_PL napisał:

Bo nie powinno mieć znaczenia czy łączysz do 3.2 czy 2.0. Jak widać stosowanie nietypowo długich kabli (5m) i jeszcze niewykluczone, że nienajwyższej jakości, nie jest dobrym pomysłem.

Podczas szukania rozwiązania problemu gdzieś na stronie HP widziałem, że jeśli drukarka podłączona kablem USB nie jest widoczna, to właśnie w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować kabel dłuższy niż 3 m.

Poza tym prawdopodobnie kabel nie był najwyższej jakości. Obecny jest oryginalny od HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Passt napisał:

Podczas szukania rozwiązania problemu gdzieś na stronie HP widziałem, że jeśli drukarka podłączona kablem USB nie jest widoczna, to właśnie w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować kabel dłuższy niż 3 m.

Poza tym prawdopodobnie kabel nie był najwyższej jakości. Obecny jest oryginalny od HP.

Coś w tym jest. Tutaj oryginalny kabel HP pod USB 2.0 o długości 5 m - czyli jednak można używać kabli 5 m skoro takie sami sprzedają:

HP Shop US 

ale jak się tam poszuka w Q&A to jest jedna odpowiedź, że kabel 5 m jest niekompatybilny do drukarki xxx i zalecają używać/kupić kabel 2 m.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hahaha.

Oto ,co mi koleś ze wsparcia Brother odpisał:

Cytat

Dzień dobry Urządzenie DCP-L2532DW jest przystosowana do działania na porcie USC 2.0 i niestety na porcie USB 3.2 urządzenie nie musi działać prawidłowo.

Na szczęście działa na USB 3.2 gen 2 przy kablu długości 1,8m.

Ale czy będzie działać na przyszłych płytach, które kupię za powiedzmy 3-4 lata??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wi-fi będzie działać. Mam swoją (DCP-L2520DW) około 8 lat i nie ma problemu czy to drukowanie z komputera czy też komórki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2023 o 09:53, Passt napisał:

Hahaha.

Oto ,co mi koleś ze wsparcia Brother odpisał:

Na szczęście działa na USB 3.2 gen 2 przy kablu długości 1,8m.

Ale czy będzie działać na przyszłych płytach, które kupię za powiedzmy 3-4 lata??

A spytaj się tego kolesia ze wsparcia Brother czy wie co to jest kompatybilność wsteczna. Gdyby tak było jak pisze to wszystkie myszki musielibyśmy wyrzucić do śmietnika. Prawdopodobnie testowali tylko na usb 2.0. A tak ogólnie jak oceniasz drukarkę warta zakupu? Sam myślę nad kupnem tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@hopes

Zdaję sobie sprawę jako laik ,że koleś napisał głupotę, ale takich teraz mamy fachowców :rozga:

Drukarka podłączona do PC do portu USB 3.2 gen 2 poprzez dobrej jakości kabel długości 2 metrów  i za każdym razem po jej włączeniu komputer ją widzi i wszystko drukuje.

Co do drukarki (używam jej w domu) jestem bardzo zadowolony. Zarówno z jakości druku, jak i skanu. Masz rozdzielczość skanu jak i druku 1200x1200 i jest to dla mnie w zupełności wystarczające.

Ja będę pewnie używał tonerów oryginalnych ale dobry zamiennik Asarto na ok. 3000 stron kosztuje w granicach 100 złotych.

Ogólnie mocno polecam sprzęt.

Za 800 złotych myślę, że warto.

 

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...