Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, piszę z prośbą o pomoc w złożeniu komputera. Udało mi się skompletować podzespoły, ale brakuje mi chłodzenia, podobno najlepiej sprawdzi się wodne(nie chcę go też za drogiego). Gość z xkom w mailu polecił mi ram, który mam obecnie w koszyku, bo mój, który dobrałem sam podobno nie pasował do płyty głównej. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, żeby coś zamienić, bo może być taniej, ale tak samo dobrze, to bardzo proszę o takie rady! Karty z Radeona nie chcę, wydaje mi się, że ta RTX będzie dobra. Proszę Was bardzo o pomoc i opinie czy to wszystko będzie ze sobą dobrze działało! 

MOJA LISTA:

https://www.x-kom.pl/lista/9fzp24h5u

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko bosko co za koszmarek ci ktoś złożył. 4070 w cenie 4070 ti, zwykły Ryzen starszej generacji, nawet bez 3D cache, zbyt szybki dla niego RAM w kosmicznej cenie (dwukrotnie droższy niż DDR5).

Rozumiem że budżet to ok. 8500-8700zł? Ma być z jednego sklepu ze składaniem czy złożysz samodzielnie? Grasz w 1080p czy 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No, ja złożyłem tego potworka ? Także tak, najlepiej z jednego sklepu i niech będzie to x-kom, bądź morele, ponieważ zamierzam wziąć go sobie spokojnie na raty, ale złożę sam w domu. Budżet to tak naprawdę 8000, ale jestem ciekaw co mógłbyś osiągnąć przy 8700! Granie w 1080p i 1440p, komfortowe oczywiście. Głównie będę grał w 1440p i na tej rozdziałce zależy mi najbardziej! Proszę o pomoc! ?

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Płyta główna była podwójna, więc odjąłem jedną i wychodzi taniej. Tak ma być? Upewniam się ? Brakuje za to chłodzenia, jest tylko ten fortis

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest Fortis to jak brakuje chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myślałem o chłodzeniu wodnym po prostu, ale skoro takie jest odpowiednie, to niech takie będzie. Moja uwaga co do karty graficznej, jest to najtańszy model z Rtx 4070TI, da się podkręcić na lepszy o nawet 2 stówki więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty obecnie nie mają potencjału do podkręcania. Nieco cichszy model kosztuje 300zł więcej:
https://www.x-kom.pl/p/1106926-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-4070-ti-tuf-gaming-12gb-gddr6x.html

A jakbyś rozważył samodzielny montaż karty (sklep montuje budę, ty tylko dokładasz kartę) to dobry model w dobrej promocji:
https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-tf-oc-12gb-gddr6x-dlss3-diablo-4-do-odbioru-at-techlord-677471

Ewentualnie za 8482zł bardziej przyszłościowy zestaw na nowej platformie AM5:
https://www.x-kom.pl/lista/2thxfch69

Można zejść z prockiem do 7600/7600X i dopłacić do płyty ATX:

https://www.x-kom.pl/p/1079824-plyta-glowna-socket-am5-asrock-b650-pg-lightning.html

https://www.x-kom.pl/p/1072733-plyta-glowna-socket-am5-msi-mag-b650-tomahawk-wifi.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oba zestawy ciekawe i fajne, bardzo Ci dziękuję za pomoc w temacie, bo ja lepiej bym tego nie ogarnął! Mam jeszcze pytanie odnośnie tej karty - pogram komfortowo w dobrych fps w 1440p w takie gry jak Cyberpunk, RDR2, Diablo 4?

Nie ma aż takiej różnicy raczej w tej karcie ino i tych dwóch, które podałeś na koniec, prawda? 

W tym bardziej przyszłościowym zestawie procesor jest droższy o zaledwie 50 zł, a robi aż tak dużą robotę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4070 ti mają identyczną wydajność. Pograsz na tyle komfortowo jak pozwolą ustawienia (bo jak dasz ultra+RT+path tracing to będzie gorzej). Diablo 4 jeszcze nie wyszło.

Zestaw z Ryzenem 7000 jest bardziej przyszłościowy ze względu na nową platformę AM5 - nowe gniazdo, nowy RAM (DDR5), nowe płyty itp. Przyszłościowy bo za dwie generacje będziesz mógł sobie wymienić procka na dużo wydajniejszy nie zmieniając nic więcej.

Tym niemniej 5800X3D robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poczytałem trochę opinie i jeśli chodzi o pierwszy zestaw, mniej przyszłościowy, to pojawił się tam komentarz odnośnie ramu kingstone, że jest jakiś problem z tym ramem pod płytą główną, którą tam wrzuciłeś na listę. Nie wiem więcej, bo tylko tyle ktoś napisał. Inna sprawa, to moje pytanie odnośnie tych MHz w ramie, bo informacje przy płycie głównej są takie, że nie obsługuje 3600mhz standardowo, a jedynie 3600mhz OC. Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi i gdybyś mógł krótko wyjaśnić kwestie z tym OC ramu, to będę wdzięczny. Podobna kwestia ma się do tego przyszłościowego zestawu i tamtej płyty głównej, bo w opisie płyty również jest informacja 6200Mhz, bodajże OC, a ten ram na 6000mhz. Dzięki za pomoc w ogarnianiu, ale nie wszystkiego do końca pojmuje jeszcze.

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w takich pieniądzach nie idź w 5800X3D na DDR4 - nonsens żeby wywlaać prawie 9k na AM4

Zasilacz pod 4070 Ti zdecydowanie ATX 3.0 z 12vhpwr a nie żeby paprać się z niewygodnymi przejściówkami i to jeszcze w nie za szerokiej obudowie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niby tak, niby nie. Jeśli chodzi o zasilacz, to nie mam większego problemu z okablowaniem, bo ten zestaw i tak jest mocno budżetowy i stąd właśnie odpowiadają mi takie wyjścia, bo nie chcę dopłacać, a zmieścić się w danym progu. W kwestii procesora pewnie masz rację, ale testy tego procka 5800x3d na kościach ramu ddr4 z kartami 4070ti pokazują fajne wyniki w grach, zgadza się fps, zgadza się rozdzielczość i właściwie nie wiem czy potrzebuje więcej, bo równie dobrze mógłbym kupić 4090, ale właśnie chodzi o ten próg finansowy, żeby kupić teraz to, a za jakieś 3 lata sobie coś w tym usprawnić, wymienić. 

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak chcesz coś usprawniać, wymieniać, bez ulepszania wszystkiego to i tak musisz iść w AM5. 

5 minut temu, Kamil1995Rok napisał:

 ten zestaw i tak jest mocno budżetowy

Zestaw za 9k mocno budżetowy? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kamil1995Rok napisał:

Jeśli chodzi o zasilacz, to nie mam większego problemu z okablowaniem, bo ten zestaw i tak jest mocno budżetowy i stąd właśnie odpowiadają mi takie wyjścia, bo nie chcę dopłacać, a zmieścić się w danym progu.

Nie wiem jaki tam masz zasilacz w swojej wersji bo link mi nie działa, ale pod RTX 4070 Ti warto brać 12vhpwr więc żadne Endorfy tylko Pure Power M 12 za prawie takie same pieniądze.

7 minut temu, Kamil1995Rok napisał:

ale testy tego procka 5800x3d na kościach ramu ddr4 z kartami 4070ti pokazują fajne wyniki w grach, zgadza się fps, zgadza się rozdzielczość i właściwie nie wiem czy potrzebuje więcej,

Masz to samo na AM5 Ryzen 5 7600 i DDR5, branie zestawu na AM4 i DDR4 za ~ 9k - nonsens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego wtedy pójdę w AM5, bo może nie potrzebuje aż takiego wypasu w tej chwili. Przesiadam się z legion 5 z rtx3060, więc pewnie odczuje różnice. ? Powiedzcie mi tylko czy ten ram współgra dobrze z płytą główną, no i czy zasilacz jest wystarczająco mocny i nie będzie to na styk wszystko. Nad tym się głowie tak naprawdę jeszcze. Z całą resztą nie powinno być problemów, bo podobne specyfikację ludzie robią i im hula. ?

Wszystko rozumiem, tylko wtedy wyjdzie mi taka cena? Ostatecznie wyszło 8 tysięcy za całość, a na AM5 wyjdzie mi równe 8 tysięcy? Jeśli nie, to nie widzę sensu, żeby w tej chwili to robić, bo taki ustawiłem sobie próg i nie chcę przekraczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakie konfiguracji piszesz? Wrzuć nad czym się obecnie zastanawiasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w dalszą dyskusje na temat usprawnień tej konfiguracji, pytanie - czy to będzie działać i będzie działać dobrze? Wiadomo, że zawsze może lepiej, ale na ten moment, wszystko do siebie pasuje, będzie działać? Proszę o Wasze zdanie, bo ja jestem zbyt zielony, a wolałbym zwrócić, niż odpakować i się rozczarować. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Caps napisał:

O jakie konfiguracji piszesz? Wrzuć nad czym się obecnie zastanawiasz. 

I co myślisz o tej konfiguracji? Rozchodzi mi się wyłącznie o to, czy będę mógł przez najbliższe półtora roku pograć komfortowo na tym sprzęcie(1440p) i po półtora roku coś najwyżej usprawnić, a w tej chwili zostawić to w tym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda spoko jeśli upierasz się przy AM4, ale nie rozumiem upierania się przy tym zasilaczu, gdy za 60 zł więcej jest BQ z wtyczką 12VHPWR - https://www.x-kom.pl/p/1114799-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-12-m-750w-80-plus-gold.html - serio 60 zł nie znajdziesz przy tym budżecie?

No i wiadomo - za podobną kasę miałbyś zestaw na AM5, ale nikt na siłę cię przekonywać nie będzie bo to nie nasza kasa.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że znajdę, ale szczerze mówiąc, to złożyłem już to zamówienie, bo zaufałem osobie, która mi ten zestaw poleciła u góry. Oglądałem podobne specyfikację i wydajność mnie zadowala. Teraz musiałbym to cofać i robić raz jeszcze, więc będę wdzięczny za dokładne sprecyzowanie różnicy między tymi zasilaczami, co tracę?

No i nurtuje mnie kwestia tego ramu z tą płytą główną na am4. Będzie to działać dobrze i wyciśnie z tego co tylko może? Zasilacz rozumiem poradzi sobie bez większych problemów, bo watowo się zgadza, a to chyba najważniejsze już w tej mojej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sobie poradzi, po prostu bez sensu brać zasilacz bez odpowiedniego złącza i bawić się w przejściówki, dodatkowy bałagan w obudowie, no ale tragedii nie będzie.

RAM jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, anuluje to zamówienie i złożę ponownie według Waszych rad. Poproszę o AM5 i jakiś dobry RamDdr5, ale z media expert, bo tam tworzę zamówienie. ? Do zmiany pójdzie zasilacz, więc też poproszę o link najlepiej, żebym dobrze wybrał i spokojnie to dokończył! Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dirian napisał:

Zasilacz sobie poradzi, po prostu bez sensu brać zasilacz bez odpowiedniego złącza i bawić się w przejściówki, dodatkowy bałagan w obudowie, no ale tragedii nie będzie.

RAM jest ok.

Zasilacz wziąć też 750W, czy lepiej 850W i mieć ten mały zapas??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...