Skocz do zawartości
Black Bull

Windows 10 nie startuje szybko jak powinien

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wam. Od kilku tygodni borykam się z problemem przy uruchamianiu i nie mogę sobie poradzić. Po zalogowaniu do windows 10 otrzymuje napis "czekaj" i nic się nie dzieje przez kilka minut. Później system uruchomi się i działa normalnie.

Miałem już kiedyś taki problem i prawdopodobnie aktualizacja załatwiła problem. Zawsze mam włączony firewall, który blokuje aktualizacje. Jednak w ostatnim czasie odblokowałem aktualizacje, wszystko się zainstalowało, ale problemu nie naprawiło. 

Macie może jakieś rozwiązanie? To jest mega irytujące, że nie mogę szybko uruchomić komputera, gdy pilnie potrzebuję. ?

https://ibb.co/sJnn2X8

Edytowane przez Black Bull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez specyfikacji ciężko powiedzieć...może wina dysku, może sterowników, może pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, amp41 napisał:

Bez specyfikacji ciężko powiedzieć...może wina dysku, może sterowników, może pamięci.

12600k, Asus Dual RTX4070, Kingston fury beast DDR4 3200MHz CL16 1x16GB, ASUS TUF B660-PLUS, SSD Samsung 970 Evo Plus 2TB.

Windows 10 oryginalny zainstalowany 8 tygodni temu, problem pojawia się od ok. 2 tygodni.

Edytowane przez Black Bull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To usypiaj sprzęt zamiast zamykać system wtedy wstanie szybko :E a tak na poważnie to zobacz ile zbędnego balastu ci startuje w tle, sprawdz chociażby w autostarcie czy lepiej autoruns, wrzuć smart dysku.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ewidentnie instalowanie aktualizacji i konfiguracja niektórych funkcji po zainstalowaniu aktualizacji. Wyłącz wszystko co blokowałeś i dokończ aktualizacje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2023 o 12:58, LeBomB napisał:

No to jest ewidentnie instalowanie aktualizacji i konfiguracja niektórych funkcji po zainstalowaniu aktualizacji. Wyłącz wszystko co blokowałeś i dokończ aktualizacje.

Dokładnie. Całkowite odinstalowanie antywirusa oraz firewalla zlikwidowało przeciągający się napis "czekaj" i pozwoliło na wyświetlenie tego okna:

https://ibb.co/vvtyDVJ

Opóźniłem ten komunikat o 3 dni, ale teraz pytanie.. jak się go pozbyć na stałe? Nie zamierzam robić żadnych kopii zapasowych oraz łączyć się z innymi usługami microsoftu. :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij kontynuuj to zobaczysz :) 

Nie ma na nic obowiązku, po prostu będziesz klikał "nie teraz" czy coś w tym rodzaju i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie szybkie pytanko @Black Bull bo kilka lat temu miałem taką samą sytuację.

Czy tym AV+FW był Bitdefender?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...