Skocz do zawartości
DhanOS

Forum zostało przeniesione na nowe serwery

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Forum zostało przeniesione na nowe serwery. Jeśli zauważycie jakieś błędy lub problemy, proszę o informację w tym wątku lub przez wiadomość prywatną.

Dzięki!

  • Like 5
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muli gorzej niż stare więc chyba poszło zgodnie z planem. Mniej ludzi będzie zaglądać i będzie pretekst do zlikwidowania forum.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muli bo jest pewien problem. Forum dopiero zostało uruchomione i rzeczywiście nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Mulenie powinno ustąpić na razie bo chyba znalazłem problem. Tymczasowo forum będzie się też podawać tylko z jednego serwera co moze wpłynąć na czas ładowania się stron. Postaram się to niedługo rozwiązać.

Ja, w każdym razie, widzę znaczną poprawę

  • Like 1
  • Thanks 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum będzie przez najbliższy czas jeszcze działało nieco wolniej. Nadal odbudowują się cache i analizuję gdzie jest wąskie gardło. Jeszcze dziś poprawiona zostanie konfiguracja load-balancera.

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie posty z Twittera i linki z YT w końcu działają. Dzięki.

 

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przenoszenie forum na nowsze serwery w końcu sprawi,że na forum przestaną się pojawiać sławne błędy 502 mieszane z 504,które są wręcz tradycją na tym forum oraz przestanie się wysypywać od czasu do czasu skrypt JavaScript,jak zaobserwowaliśmy od gdzieś 2 lat? Czy może jednak tradycja nadal będzie zachowana? :E

5 godzin temu, Pentium D napisał:

 Mniej ludzi będzie zaglądać i będzie pretekst do zlikwidowania forum.

A powiem ze swojej perspektywy tak,że jak do tego wydarzenia rzeczywiście dojdzie,to przypomnijmy bardzo dosadnie słowa jednego z moderatorów,pracującego aktualnie w Komputer Świat o przyszłości forum i każdy wtedy nie chciałby być w jego skórze,gdy od nas dostanie lincz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

A powiem ze swojej perspektywy tak,że jak do tego wydarzenia rzeczywiście dojdzie,to przypomnijmy bardzo dosadnie słowa jednego z moderatorów,pracującego aktualnie w Komputer Świat o przyszłości forum i każdy wtedy nie chciałby być w jego skórze,gdy od nas dostanie lincz ;).

Nie wiem o co chodzi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie nie w temacie jesteś,więc napiszę w skrócie co i jak. Chodzi o to,że jak weszła aktualizacja forum i przy okazji ubili główną laba,łącząc laba z KŚ,to sporo ludzi tu pisało,że niedługo forum umrze nieważne czy to zostanie zrobione specjalnie czy to śmiercią naturalną. Potem przyszedł gość,który tu jest moderatorem i napisał takie słowa,że on zapewnia,że to forum będzie działać dalej i do ubicia forum na pewno nie dojdzie. Większość ludzi zwyczajnie uwierzyła, ja (i raczej jeszcze z kilku się znajdzie) z kolei mimo tego,że te słowa zostały napisane niemal 3 lata temu tak nie do końca temu wierzę,bo już były takie przypadki,nawet w realnym życiu (serio ;)), że były takie zapewnienia,a potem koniec końców upadło :E. Dlatego jeśli chodzi o takie tematy jak przyszłość tutejszego forum biorę po prostu z dystansem i nie biorę wszystkiego za pewnik,bo jest wiele czynników,które mają wpływ na takie decyzje,a nie inne.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak ludzie wstaną, na razie mamy niedzielne przedpołudnie ;)
Na razie faktycznie czuć przyspieszenie.

8 godzin temu, DhanOS napisał:

Forum zostało przeniesione na nowe serwery

I see what you did :>
Uchylisz rąbka tajemnicy, czy to tylko błąd Matrixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domena pclab.pl dalej pokazuje "Trwają prace przy serwerach PCLab.pl. Niedługo wracamy!"?

@DhanOS fajnie widzieć znak życia od administracji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admini to wchodzą na forum tylko podczas prac albo gdy np. forum mają wyłączyć na czas ciszy wyborczej :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Czy prośba o zgłaszaniu problemów dotyczy tylko tego co się tyczy przeniesienia na nowe serwery czy np. problemów z funkcjonalnością, które były tu i są znane od dawna np. to jak działa skrypt w postach też?

Bo jeśli można prosić, to ja bym naprawdę był wdzięczny za naprawienie, jeśli po tej aktualizacji nadal istnieją:

- problemów z odstępami pomiędzy linijkami tekstu. Czasem napisanie czegoś bez odstępu nad pisanym tekstem jest zwyczajnie niemożliwe
- funkcji  spoiler  potrafi się kompletnie posypać przy użyciu jej w kilku miejscach. Czasem dopiero przy edycji. Do tego po glitchu tego typu czasem nie idzie w ogóle postawić kursora w niektórej części, co w sumie oznacza brak możliwości edycji, czyli poprawienia literówek itp.
- Czy są szanse na przycisk typu "save draft"? Na forum blurbusters takie coś jest i ten pomysł się świetnie sprawdza.
852dc2893c137985619b258a496fa547.png

Tutaj skrypt próbuje sam coś "zapamiętać" ale nie zawsze mu wychodzi. 

Szukajka. Czego bym nie próbował wpisywać i wybierać w opcjach, szukajka nie działa poprawnie.
 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Bo już wczoraj się martwiłem. :D
Ale potem wpadłem w nocy z tu cyk... i przez chwile się poczułem jak za starych dobrych czasów. :D

Forum PCLab forever kurna :banan:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff w końcu działa wklejanie z Twittera i YouTube.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loadbalancer działa. Forum powinno teraz pracować stabilniej.

W dniu 21.05.2023 o 08:59, Spl97 napisał:

Czyżby przenoszenie forum na nowsze serwery w końcu sprawi,że na forum przestaną się pojawiać sławne błędy 502 mieszane z 504,które są wręcz tradycją na tym forum oraz przestanie się wysypywać od czasu do czasu skrypt JavaScript,jak zaobserwowaliśmy od gdzieś 2 lat? Czy może jednak tradycja nadal będzie zachowana? :E

Odnośnie 502/504 - raczej tak. Jeśli nadal się będą pojawiać, będę szukał przyczyny.
Jeśli chodzi o problemy z JS - nie ustaliliśmy dlaczego ten problem występował, był dość osobliwy. Bardzo możliwe ze przestanie występować ale jeśli nie, też będę musiał poszukać co jest przyczyną.

W dniu 21.05.2023 o 09:48, Bono[UG] napisał:

I see what you did :>
Uchylisz rąbka tajemnicy, czy to tylko błąd Matrixa?

Mogę prosić nieco jaśniej? Nie bardzo wiem o co pytasz :)

W dniu 21.05.2023 o 09:57, Wu70 napisał:

Domena pclab.pl dalej pokazuje "Trwają prace przy serwerach PCLab.pl. Niedługo wracamy!"?

Będzie niedługo dokończone :)

W dniu 21.05.2023 o 09:57, Wu70 napisał:

 

@DhanOS fajnie widzieć znak życia od administracji :D

Ja tu jestem cały czas, choć rzeczywiście mało mnie widać :)

W dniu 21.05.2023 o 10:35, Ronson napisał:

 

Czy prośba o zgłaszaniu problemów dotyczy tylko tego co się tyczy przeniesienia na nowe serwery czy np. problemów z funkcjonalnością, które były tu i są znane od dawna np. to jak działa skrypt w postach też?

Bo jeśli można prosić, to ja bym naprawdę był wdzięczny za naprawienie, jeśli po tej aktualizacji nadal istnieją: [...]

Na razie skupiam się na tej migracji i pomigracyjnych zadaniach których mam trochę. Gdy je skończę popatrzę na problemy które występują i zobaczymy co da się z nimi zrobić

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum muli i powrócił:

Zrzut-ekranu-7.png

 

Czyli tradycja podtrzymana. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum funkcjonuje teraz jak ja po alkoholowym weekendzie.

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2023 o 09:14, Spl97 napisał:

Pewnie nie w temacie jesteś,więc napiszę w skrócie co i jak. Chodzi o to,że jak weszła aktualizacja forum i przy okazji ubili główną laba,łącząc laba z KŚ,to sporo ludzi tu pisało,że niedługo forum umrze nieważne czy to zostanie zrobione specjalnie czy to śmiercią naturalną. Potem przyszedł gość,który tu jest moderatorem i napisał takie słowa,że on zapewnia,że to forum będzie działać dalej i do ubicia forum na pewno nie dojdzie. Większość ludzi zwyczajnie uwierzyła, ja (i raczej jeszcze z kilku się znajdzie) z kolei mimo tego,że te słowa zostały napisane niemal 3 lata temu tak nie do końca temu wierzę,bo już były takie przypadki,nawet w realnym życiu (serio ;)), że były takie zapewnienia,a potem koniec końców upadło :E. Dlatego jeśli chodzi o takie tematy jak przyszłość tutejszego forum biorę po prostu z dystansem i nie biorę wszystkiego za pewnik,bo jest wiele czynników,które mają wpływ na takie decyzje,a nie inne.

  1. Gdy zamieszasz o mnie kłamać/pisać bzdury, to chociaż mnie oznacz, żebym wiedział, co tam znowu się w Twojej głowie zrodziło.
  2. Według Ciebie to forum miało być zamknięte co najmniej 10 razy. Już mi się nawet znudziło prostowanie tych Twoich teorii, bo co jest jakaś usterka to nadlatuje Spl97 ze swoją przepowiednią o ubiciu forum.
  3. Chętnie poznam te przypadki z życia realnego, które mają potwierdzać to, co piszesz.
  4. Widziałem wyżej, że się na jakiś lincz szykujesz. Nawet nie wiesz, jak to absurdalnie brzmi. xD
  5. Poczytaj, co pisałem w kontekście działania tego forum, zamiast wymyślać jakieś pierdoły i wciskać ludziom kit. Znowu siejesz ferment i nic nie wnosisz.

 

Od kilkunastu minut muli, ale po przeniesieniu to raczej norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

503 cały czas. Ciężko cokolwiek zrobić albo przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu i widzę, ze faktycznie muli i lecą 5xx. Wolał bym aby tradycją to nie było. Widzę co jest problemem(sesje) ale jeszcze nie wiem czemu. Teoretycznie proste zapytania któe powinny się dość szybko wykonać kolejkują się i wiszą dość długo. IO dyskowe jest nisko, podobnie użycie CPU. Szukam rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak faktycznie teraz wieczorem koncert 503,lecz trzeba liczyć się z tym,że przeważnie wieczorami i w godzinach popołudniowych na forum jest większy ruch,a co za tym idzie serwery są bardziej obciążone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu i widzę, ze faktycznie muli i lecą 5xx. Wolał bym aby tradycją to nie było. Widzę co jest problemem(sesje) ale jeszcze nie wiem czemu. Teoretycznie proste zapytania któe powinny się dość szybko wykonać kolejkują się i wiszą dość długo. IO dyskowe jest nisko, podobnie użycie CPU. Szukam rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nieco konfigurację MySQL-a, zobaczymy czy to pomoże

18 minut temu, Spl97 napisał:

Jednak faktycznie teraz wieczorem koncert 503,lecz trzeba liczyć się z tym,że przeważnie wieczorami i w godzinach popołudniowych na forum jest większy ruch,a co za tym idzie serwery są bardziej obciążone.

To co się dzieje teraz nie powinno mieć miejsca i w ogóle 5xx nie powinny się pojawiać. To coś nad czym trzeba nieco popracować. Jeśli ruch będzie duży, forum ewentualnie powinno być jedynie nieco wolniejsze a i tu nadal są rzeczy których można spróbować. Będę monitorował i sukcesywnie starał się doszlifować konfigurację.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, zobaczymy jak długo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...