Skocz do zawartości
Asmeroth

Wymiana starego PC na nowy ( gaming, około 10k + monitor )

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zamierzam przenieść się z komputera :

- AMD Ryzen 5 3600

- MSI MPG x570 GAMING PLUS

- RAM HYPERX Predator 8gb 3200 MHz x4

- RTX 2070 Asus Strix

- Zasilacz RM650x 650W 80 plus gold,

- chłodzenie 360 wodne ( firmy nie pamiętam )

na coś z wyższej pułki, teraz tak w gry jakie gram to 95% MMORPG ( Black Desert aktualnie ) reszta to single playery. Stawiam tutaj na wydajność, chociaż komputer wisi na ścianie i aktualnie świeci się jak choinka daje to pewnego uroku ( może jakieś dwa warianty zrobić RBG i zwykły jak jest możliwość ).

Monitor, który mnie zainteresował i na, którym chciałbym grać to https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-asus-tuf-gaming-vg34vql1b-34-3440x1440px-165hz-1-ms-curved?gclid=EAIaIQobChMIkNap2aeS_wIVUOF3Ch2zJQBoEAQYASABEgI7afD_BwE

Jeśli chodzi o komputer to tutaj budżet około 8000+ czasem wole dołożyć i mieć coś na dłużej ale bez przesady. ( mam zupełnie nowy procesor intel 12600 KF, który dostałem ale nie wiem czy będzie się nadawać do nowego zestawienia i czy by go nie sprzedać ? )

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tego starego PC to chcesz się pozbyć czy można go wykorzystac? W zasadzie tutaj wrzucasz procesor Ryzen 7 5800X3D + RTX 4080 i masz świetny upgarde.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że te części co mam to już się do niczego nie nadają ponieważ komputer modernizowałem co jakieś pół roku coś dokupowałem. I wpadłem na pomysł, że sprzedam komputer i zakupie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie o to chodzi, że można to sensownie dalej zmodernizować. Masz fajną płytę główną, sporo RAM-u, dobry zasilacz, no i AIO.

Wrzucasz sobie procek: https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-7-5800x3d-am4-p8114447

Do tego GPU: https://www.sferis.pl/karta-graficzna-pny-gef-rtx4080-16gb-xlr8-gam-v-ex-i341219 + dokupujesz kabelek 12VHPWR do zasilacza żeby podpiąć nowe GPU: https://www.ceneo.pl/147755921

 

I masz świetny upgarde pod monitor który wybrałeś. Procek ma wydajność podobną do Ryzen 5 7600 / i5 13600KF, więc wyższą niż ten 12600KF co dostałeś - sprzedaj go.

 

Składając od nowa tak naprawdę skończyłbyś tak naprawdę z mniej wydajnym zestawem, bo max RTX 4070 Ti by się tu upchnęło, nawet wykorzystując tego 12600KF. Czyli miałbyś i słabsze CPU i GPU, a do tego kupę zabawy z odsprzedawaniem starych części, gdzie tutaj wymieniasz tylko procek i GPU i wracasz do gry.

Edytowane przez Dirian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna wiadomość. W takim razie teraz jedynie co to muszę się upewnić czy ten monitor w tej cenie jest najbardziej odpowiedni i chyba zostaje kwestia zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko żeby przed wymianą procesora zaktualizować BIOS płyty głównej.

Zmierz sobie jeszcze tylko czy GPU zmieści się do obudowy bo dość długie jest, albo podaj jaką masz budę to podpowiemy. Ale skoro tam AIO 360 włazi to raczej nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właściwie nie podałem chyba też ważnej kwestii obudowy przypuszczam, że ta nowa grafa ma swoje rozmiary a to rożnie bywa. Moja obudowa to : https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-armis-ar6x-tg-rgb-spc258-5941408/?gclid=EAIaIQobChMIkNeh0c6S_wIVmZOyCh0A5gxxEAQYASABEgLiL_D_BwE

Może wymaga wymiany ? Dodam, że się kurzy jak jasny gwint i muszę co miesiąc - dwa sprzątać kompa co trochę czasu zajmuje.

 

EDIT - chłodzenie to : https://www.x-kom.pl/p/503302-chlodzenie-procesora-silentiumpc-navis-evo-argb-360-3x120mm.html

Edytowane przez Asmeroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda nie jest zła, chociaż jeśli AIO masz zamontowane z przodu to będzie trochę ciasno po montażu RTX 4080.

Teraz dużo bud nie ma filtra z przodu tylko samą siatkę, ale można zerknąć na np. https://www.amazon.pl/Nzxt-CM-H71FB-01-Obudowa-komputerowa-Flow/dp/B0B17CCHM9/ref=asc_df_B0B17CCHM9/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504591763112&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=15603667095469134685&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011476&hvtargid=pla-1663288181255&psc=1 

Tutaj masz dużo miejsca na GPU, komplet filtrów, miejsce żeby zamontować AIO na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO mam zamontowane na górze więc nie będzie to miało wpływu na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze? A jak tam ci weszło AIO 360? Tam max to 240 / 280 wg tego co podaje producent.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotkę około 16 jak to wygląda chyba, że znajdę gdzieś na telefonie ale zmieściło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra jak zmieściło to ok, chociaż mozesz wrzucic fote z ciekawosci ;)

 

W takim razie nie wiem czy jest sens zmieniac bude, to już sam musisz ocenić czy masz taką ochotę czy nie. RTX 4080 tu wejdzie, buda nie jest zła - na siłę nie ma potrzeby wymieniać. Z drugiej strony jak się znudziła, albo chcesz po prostu coś większego, lepszego - to ten NZXT to spoko opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest większa to było by nawet spoko, ponieważ mam taki hardcore z kablami w tej obecnej obudowie, że to dramat :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7 to dość spora buda, więc na pewno trochę lepiej będzie z kablami.

Jeszcze fajną opcją jest Meshify 2 Lite czy Lian Li Lancool III ale tam nie ma filtrów z przodu, więc będzie znów kurzyć się w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dirian napisał:

No dobra jak zmieściło to ok, chociaż mozesz wrzucic fote z ciekawosci ;)

 

W takim razie nie wiem czy jest sens zmieniac bude, to już sam musisz ocenić czy masz taką ochotę czy nie. RTX 4080 tu wejdzie, buda nie jest zła - na siłę nie ma potrzeby wymieniać. Z drugiej strony jak się znudziła, albo chcesz po prostu coś większego, lepszego - to ten NZXT to spoko opcja.

Wstawiam link zdjęcia : https://ibb.co/txBjyJP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam pytanie dodatkowo jeśli chodzi o GPU na xkom jest fajna promka : https://www.x-kom.pl/p/1083481-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4080-phantom-16gb-gddr6x.html#Opinie tylko nie wiem czy są dwie karty Phantom GS i bez GS i dlatego jest taka tania w necie nie mogę nic znaleźć, czemu ją podaje ponieważ dają Diabełka 4 za free gdzie i tak planuję go kupić więc 350 dodatkowo zaoszczędzę. 

Edytowane przez Asmeroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja GS jest fabrycznie podkręcona i to jedyna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej brać tego Phantoma nawet bez GS jeśli różnica nawet pod odjęciu kosztu Diablo 4 jest tak nie wielka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo masz teraz do kazdego RTX 4070-4090 w wiekszosci sklepow, a cena tego Phantoma wcale nie jest atrakcyjna, widzialem go wiele razy ponizej 6k, sam teraz skladalem kompa wiec jestem w temacie, z tych budzetowych wersji, ale nie kompletnych szrotow wygrywa palit gamerock, tez mozesz go trafic ponizej 6k, mam u siebie jak gram w diablo 3 to nawet wiatraki sie nie odpalaja, w benchu max 64 stopnie  mialem i jest praktycznie bezglosny, a mam wersje OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat cen tak jak np. monitora i GPU. Czy ta cena za 5800 karty jest jakoś wyjątkowa czy może spodziewać się jakiś promocji ? Zupełnie się w tych cenach nie orientuje poczekam może na dzień dziecka to rzucą jakąś promocje ale chciałbym wiedzieć do jakiej kwoty brać na 100%. Dodatkowo chciałbym się zapytać o tą firmę PNY czy została ona podana ze względu na to, że to najtańsze czy nie jest też zła jeśli chodzi o wykonanie? Czy warto się sugerować jakimiś tier listami tych kart czy brać jak leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena GPU jest w porządku, a model jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...